Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 23:43   #121
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
to nešto iznad nas mora da je jako zaposleno onda individualnim sudbinama
vjerovanje u sudbinu je neki oblik odricanja od odgovornosti i pridavanje velike važnosti sebi samom.
ocito da neko ne poznaje i ne priznaje pojam Boga, ali tu smo da se razlikujemo u misljenjima i stavovima..

ja ne kazem da vjerujemo u sudbinu i nista ne radimo, kao sto sam vec rekla ljudi imaju pogresno misljenje o sudbini, to nije nista ne raditi i cekati sudbinu, to nije grom iz vedra neba, sudbina nam govori samo konacni ishodak naseg zivota, a mi imamo svoj zivot i izbore koji nam nudi i tu smo da se borimo za sto bolje sutra, a ne pasivno iscekivati "sudbinu",
nas je izbor nacin na koji cemo nesto ostvariti a to nesto je je odredjeno sudbinom.
__________________
Ooh, if I just wasn’t a lady, what wouldn’t I tell that varmint.
Licorne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 08:48   #122
Quote:
Licorne kaže: Pogledaj post
ocito da neko ne poznaje i ne priznaje pojam Boga, ali tu smo da se razlikujemo u misljenjima i stavovima..

ja ne kazem da vjerujemo u sudbinu i nista ne radimo, kao sto sam vec rekla ljudi imaju pogresno misljenje o sudbini, to nije nista ne raditi i cekati sudbinu, to nije grom iz vedra neba, sudbina nam govori samo konacni ishodak naseg zivota, a mi imamo svoj zivot i izbore koji nam nudi i tu smo da se borimo za sto bolje sutra, a ne pasivno iscekivati "sudbinu",
nas je izbor nacin na koji cemo nesto ostvariti a to nesto je je odredjeno sudbinom.

mislim da si ušla u područje duhovnosti i filozofije, a tome nije mjesto na LJES-u. a i poanta misli nam je ista, samo se prepiremo oko forme. "što je bilo prije, kokoš ili jaje?"
jedina je mudrost razlikovati u životu situacije koje možeš promjeniti od onih koje samo treba prihvatiti. tu nekako svi padamo
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:23   #123
Quote:
logite kaže: Pogledaj post
Jednom sam negdje pročitala da su svi bitniji događaji u našem životu zapisani,pa tako i ljubav..kažu da je 70% stvari u našem životu zapisano samim našim rođenjem ,a 30% je slobodna volja..znači ovo sad što mi pišemo po forumu je naša slobodna volja,ali one najbitnije i najznačajnije prekretnice u našim životima su zapisane samim našim rođenjem..(npr ljubav/brak,djeca,unuci,smrt itd)
e, to je ono što ja pokušavam reći
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:30   #124
SUDBINA je nesto sto smo dozivjeli,a ne nesto sto ocekujemo!Mi sami sebi "krojimo" puteve kojima cemo ici sto je povezano s vremenom i prostorom u kojem se nalazimo.
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:31   #125
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
istina da pritom nije sve striktno određeno - određen je samo krajnji cilj gdje se moramo i s kim naći - način na koji ćemo do toga doći jest na nama i mi možemo odabrati teži ili lakši put, ali krajnji cilj je ništa drugo nego ono što je - suđeno
a znaci ako ja danas budem svojom voljom s jednim, a sutra s drugim tipom i tako do kraja zivota moj krajnji cilj je sto


bilo bi bas jadno da nam je puno toga zapisano, da je nekome sudbina biti s kockarom, zlostavljacem
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:40   #126
Ja nekako odbijan virovat u sudbinu
Nadan se da ne postoji, šta je onda sa cilon pričon o slobodnom izboru
Ako počnen razmišljat na taj način lako je nać puno sudbonosnih trenutaka,znakova i dat mašti na volju a 'čudne stvari' se događaju povremeno svima sad koliko neko obraća pozornost i ima 'otvorene oči' ili ne
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:48   #127
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
a znaci ako ja danas budem svojom voljom s jednim, a sutra s drugim tipom i tako do kraja zivota moj krajnji cilj je sto



bilo bi bas jadno da nam je puno toga zapisano, da je nekome sudbina biti s kockarom, zlostavljacem
ovo prvo - pa to očito ona znači da ti je sudbina da - se baviš najstarijim zanatom na svijetu .
ovo drugo- ah,čuj. netko mora i to, nažalost.
takve život definitivno neće maziti
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 08:40   #128
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=39441922&postcount=1

je li i ona sudbina u ljubavi tu zapisana?
vidim da su psihijatrijske ustanove bezrazlozno prazne

Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ovo drugo- ah,čuj. netko mora i to, nažalost.
takve život definitivno neće maziti
nadam se da se salis, znaci ukoliko netko zavrsi u bilokakvoj nasilnoj vezi sam si je kriv jer mu je tako pao grah

Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
Ja nekako odbijan virovat u sudbinu
Nadan se da ne postoji, šta je onda sa cilon pričon o slobodnom izboru
Ako počnen razmišljat na taj način lako je nać puno sudbonosnih trenutaka,znakova i dat mašti na volju a 'čudne stvari' se događaju povremeno svima sad koliko neko obraća pozornost i ima 'otvorene oči' ili ne
potpis, dogadja se svima.....
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger