Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 22:23   #1221
Quote:
geo3336 kaže: Pogledaj post
Hvala ti, a koliko je prosjek bitan za upis na diplomski?
Iskreno, ne znam jel to ima nešt određeno jer ja nisam 3+2 kombinacija, nego 5+0. Uvijek se objavi lista studenata po prosjecima pa ako dođe situacija da je ostalo jedno mjesto, a više se studenata prijavilo, onda pretpostavljam prednost daju onom s većim prosjekom.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:24   #1222
Vi koji studirate ili koji planirate studirati geografiju koje ste izborne predmete na maturi uzeli za dodatne bodove?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:35   #1223
Koja je razlika izmedu geografije i povijesti nastavnicki smjer na pmf-u i istog smjera na filozofskom?
Stakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:50   #1224
Quote:
Stakson kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu geografije i povijesti nastavnicki smjer na pmf-u i istog smjera na filozofskom?
Nema razlike u izvođenju nastave i ispitima, vi ste svi jedna ekipa i sve slušate zajedno. Jedino ovi s Filozofskog obavljaju upis i dobivaju diplomu na Filozofskom, a ovi drugi na PMF-u.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:07   #1225
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Nema razlike u izvođenju nastave i ispitima, vi ste svi jedna ekipa i sve slušate zajedno. Jedino ovi s Filozofskog obavljaju upis i dobivaju diplomu na Filozofskom, a ovi drugi na PMF-u.
Hvala

Na koji je onda bolje zbog njihove referade? I cijeni li se diploma jednih mozda vise neko drugih i unatoc tome da studenti odraduju sve zajedno?
Stakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:20   #1226
Quote:
Stakson kaže: Pogledaj post
Hvala

Na koji je onda bolje zbog njihove referade? I cijeni li se diploma jednih mozda vise neko drugih i unatoc tome da studenti odraduju sve zajedno?
Definitivno na PMF jer je Geografski odsjek mali odsjek i nema vas puno na faxu. S druge strane, Filozofski ima nekoliko tisuća studenata i svi idu u tu jednu nesretnu referadu, koju nitko ne voli. Toplo preporučam da staviš PMF na mjesto ispred Filozofskog čisto zbog te administracije. Možda zvuči nebitno, ali ta razlika puno znači u praksi. Šta se tiče diplome, to ne znam, jer i sam još studiram taj smjer. Osim toga, opcija da se upisuje preko Filozofskog je stara, čini mi se, 4 ili 5 godina, što znači da je možda tek jedna ekipa na burzi bila.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:26   #1227
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Definitivno na PMF jer je Geografski odsjek mali odsjek i nema vas puno na faxu. S druge strane, Filozofski ima nekoliko tisuća studenata i svi idu u tu jednu nesretnu referadu, koju nitko ne voli. Toplo preporučam da staviš PMF na mjesto ispred Filozofskog čisto zbog te administracije. Možda zvuči nebitno, ali ta razlika puno znači u praksi. Šta se tiče diplome, to ne znam, jer i sam još studiram taj smjer. Osim toga, opcija da se upisuje preko Filozofskog je stara, čini mi se, 4 ili 5 godina, što znači da je možda tek jedna ekipa na burzi bila.
Tenks
Stakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:17   #1228
Ina li vas ovdje sto ove godine upisujete geo istr (tocnije za par dana)? Jeli vam to jedini izbor ili se premisljate izmedju ovog i nekog drugog faksa kao npr ja (konkretno geo istr i geodezija)

A sad pitanja za starije studente - Jeste li pozalili sto ste upisali bas ovaj faks? Sto se tocno radi na terenskoj nastavi i gdje je odrzavana npr ove ili prosle godine? I jeli faks jos uvijek tako neoganiziran kao sto se dugo pricalo?
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:33   #1229
Quote:
zola221 kaže: Pogledaj post
Ina li vas ovdje sto ove godine upisujete geo istr (tocnije za par dana)? Jeli vam to jedini izbor ili se premisljate izmedju ovog i nekog drugog faksa kao npr ja (konkretno geo istr i geodezija)

A sad pitanja za starije studente - Jeste li pozalili sto ste upisali bas ovaj faks? Sto se tocno radi na terenskoj nastavi i gdje je odrzavana npr ove ili prosle godine? I jeli faks jos uvijek tako neoganiziran kao sto se dugo pricalo?
Terenska nastava je svake godine različita, a ono šta ćeš radit ovisi o profesorima koji te tamo vode i koji si smjer. Neki će tražit neki konkretan rad na terenu, neki seminar, neki ppt, a neki ništa. U pravilu, jedna veća grupa (od više smjerova i godina) u akademskoj godini ide na neko "veće" putovanje. Time mislim da se ide u neko dalje inozemstvo (ove godine Slovačka, lani Makedonija i Grčka, preklani Rumunjska), dok ostali uglavnom ostaju negdje u Hrvatskoj (npr. Cetina, Mljet, Korčula, Dubrovnik, Hvar, Brač, ali i Zagreb) ili eventualno idu u susjednu Sloveniju, BiH i sl. Organizacija faxa je osrednja, mogla bi bit puno bolja, to je istina, manjkavosti postoje, ali u usporedbi s nekim drugim faxevima, još smo dobri.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 17:39   #1230
Quote:
zola221 kaže: Pogledaj post
Ina li vas ovdje sto ove godine upisujete geo istr (tocnije za par dana)? Jeli vam to jedini izbor ili se premisljate izmedju ovog i nekog drugog faksa kao npr ja (konkretno geo istr i geodezija)

A sad pitanja za starije studente - Jeste li pozalili sto ste upisali bas ovaj faks? Sto se tocno radi na terenskoj nastavi i gdje je odrzavana npr ove ili prosle godine? I jeli faks jos uvijek tako neoganiziran kao sto se dugo pricalo?
Ja se jos uvijek premisljam izmedju istrazivacke geo, geodezije i profesorske matematike (ja sam ona 4. sada na geo). Geografija je od osnovne moja prva ljubav, i mogu se vidjeti na tom terenu, stvarno. Sad, jedino sto me koči je ta mogucnost zaposlenja nakon faksa..... I pitam se za onaj diplomski Geografski informacijski sustavi, jesu li malo bolje mogucnosti s time. :')
maslina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 01:39   #1231
Ljudi, pitajte stvari na FB grupi "Geografija PMF". Dobit ćete instantne odgovore.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 01:47   #1232
Upisah prošle godine istraživački smjer. Prva godina je prelagana. Zasad mi je faks najbolji na svijetu, zahvaljujući ekipi.

Eh sad, ovo za diplomski smjer GIS, mislim da sam čuo da naučimo GIS bolje od svih, ali da teže dobivamo posao, no ne uzimaj me za riječ.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 19:04   #1233
Quote:
maslina19 kaže: Pogledaj post
Ja se jos uvijek premisljam izmedju istrazivacke geo, geodezije i profesorske matematike (ja sam ona 4. sada na geo). Geografija je od osnovne moja prva ljubav, i mogu se vidjeti na tom terenu, stvarno. Sad, jedino sto me koči je ta mogucnost zaposlenja nakon faksa..... I pitam se za onaj diplomski Geografski informacijski sustavi, jesu li malo bolje mogucnosti s time. :')

Takodjer, jedino zbog toga sam mislila odustati od geografije ali evo odluka je ipak pala na ovaj faks
Ajde javi i ti sto si odlucila na kraju
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:14   #1234
Quote:
zola221 kaže: Pogledaj post
Takodjer, jedino zbog toga sam mislila odustati od geografije ali evo odluka je ipak pala na ovaj faks
Ajde javi i ti sto si odlucila na kraju
Nakon mnogo sati mozganja, u ponedjeljak sam ipak stavila geodeziju na prvi izbor. I znam da cu jednoga dana mozda zaliti.
Cestitam, i zelim ti puno srece na geo!
Moja dva dobra frenda su isto otisli na geografiju
maslina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:44   #1235
Vi koji planirate ici studirat ili vi koji studirate geografiju na PMF-u koje budete ili koje ste izborne predmete polagali za dodatne bodove?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:54   #1236
Ne znam uopce kaj razmisljate tolko oko upisa. Ak volite geografiju nema vas kaj kocit razmisljanje kaj cu radit nakon faksa. Ko je sposoban i potrudi se moze nac posao i to vrijedi opcenito za sve struke a ne samo za geografe. Faks je izvrstan i zanimljiv, ko voli geografiju sigurno nece pogrijesiti.
geo3336 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:07   #1237
Bok, htio bih se prebaciti (iduće akademske godine - sada sam prva godina) na studij geografije u Zagrebu (sada studiram u Zadru). Prva godina se ukupno razlikuje u 2 kolegija, pa me zanima i mogu li tu razliku položiti, te kad se ta razlika polaže? Koji su još kriteriji za prebacivanje?

Molim ikakve informacije, iz prve, druge ili treće ruke hahah
RegisteredUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:50   #1238
Evo da malo ozivim temu. Zanima me s cim bi lakse nasao posao s geografijom, kinezioloskim ili pak nekim jezicima. Ta tri podrucja me zanimaju pa ako neko ima bilo kakav savjet
hercules9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 22:37   #1239
PMF - geografija - istrazivacki smjer

pozz svima ,
evo meni se ubrzo priblizava faza izbora faksa i zanima me nekoliko(zapravo puno) stvari u vezi izbora koji ce mi odlucit smjer zivota bla bla...
ugl... isprve kao mali nadobudnik sam htio povijest al mi se fkt ne da svadat o partizanima i ustasama ili radit kao profesor... izuzev povijesti me jako zanima i geografija ali ne onaj dio koji se bavi klimom reljefom i sl. vec onaj dio koji se bavi kulturom, ljudima, politikom, gospodarstvom itd.
zanima me kakav je faks, koliko dobro trebam napisat maturu (matematika mi je npr. slabija strana, a koliko vidim ona uzima 15%), kakva su predavanja i ispiti, kolika je prolaznost, ima li razmjena i suradnji s kolega iz inozemstva, koliko ima ljudi, koliko se cesto putuje, di se mogu poslije zaposlit i koliku placu mogu ocekivat...
hvala vam puno unaprijed
__________________
Uvijek ce bit budala
bezkosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 22:47   #1240
Nisam na geo, ali imam frenda koji je tamo

Preddiplomski studij geografije ti je jako općenit, vidio sam da on uči od fizičke geografije, geologije, preko industrijske geografije, kulture i turizma, pa sve do kartriranja i izrade karata

Pogledaj si i diplomske studije, jer su ti oni puno uži

Što se profesora tiče (ovo nije iz iskustva, nego po njegovim riječima) ima svakakvih, od onih koji ruše na jednom pitanju (Kartografija je navodno na prvoj godini krvava), pa sve do onih koji ništa ne predaju i daju ti da naučiš nastavni plan i program (ne šalim se)

Pozitivna strana jesu putovanja tj. terenska nastava koju imaš svake godine i navodno se možete dogovoriti s profesorima gdje bi išli, a dio puta plaća faks

Posao ovisi o puno faktora, ali, osim očitog školstva, možeš raditi npr na prostornom planiranju, u firmama kao što su hrv. vode ili šume i sl.
Također i u vojsci
Što se plaće tiče ehh nemoj previše očekivati, ali se nemoj ni voditi novcima, trudi se raditi ono što voliš i 6-7k kuna će ti biti i više nego dovoljno

Geografija je šira od onoga što se čini, ali pripremi se na jako neorganiziran odsjek, na jako teške profesore i na jako puno rada
Ali, ako te zanima (kao što zanima frenda koji je tamo i koji se drži toga) izguraj to
U konačnici svaki faks ti je takav (ja na strojarstvu slušam brdo gluposti, a opet znam zašto sam ga izabrao i pičim dalje )

Sretno sa odabirom

P.s. ekipa na geo ti je totalno luda, bio sam na njihovim partijima i uvijek bude vrh, a i imaju svoje studentske organizacije koje imaju veze i po vani
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.