Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 14:03   #1
Dječja štednja

Želim svom kumčetu pokloniti 'štednu knjižicu', pa me zanima postoji li takva opcija i u kojoj banci. Čujem da se to može uglavnom uz prisustvo roditelja, ali ja bih taj korak htjela izbjeći (jer onda nema faktora iznenađenja).
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:13   #2
Ne može...mnoge su se bake i djedovi strašno naljutili kad su shvatili da štednju djetetu može otvoriti samo roditelj ili zakonski zastupnik.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:17   #3
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Želim svom kumčetu pokloniti 'štednu knjižicu', pa me zanima postoji li takva opcija i u kojoj banci. Čujem da se to može uglavnom uz prisustvo roditelja, ali ja bih taj korak htjela izbjeći (jer onda nema faktora iznenađenja).
postoji,ja znam za cro osiguranje, nešto kao životno za klinca...otvara se sa navršena 3mj...i čini mi se zgodno za tako malo dijete...to je u stvari štednja...danas sam jednu policu otvarala pa mi žena i to objasnila...to im je sad nekaj novo...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:21   #4
hvala, pokušat ću se raspitati dalje u CO
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:25   #5
Moze se, samo se knjizica otvori na donosioca i onda roditelji poslije prenesu stednju na dijete. Mislim da se tu gubi neka cifra koja ostaje na knjizici kod zatvaranja, ali bar ostaje faktor iznenadjenja, a i ljepse je od guranja eurica pod glavu........
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:18   #6
Dječja štednja

Bebo je dobio već dosta novaca od familije i frendova koji su mu došli u priglede. Željeli bismo mu taj novac štedjeti za budućnost, ali ni sami nismo pametni u kojoj banci, dal oročiti ili stambena štednja
Što ste vi napravili s novcima koje su vaše bebe dobile na poklon?
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:23   #7
Mi smo našem prije 2 tjedna otvorili Bubašparu u Raiffeisen banci, samo zbog reklame
Isto smo mislili kaj s time i tak...
To je u biti obična stambena štednja, samo kaj djeca do 16 god. imaju bonus, a to je kamata od 0,5 % za prve dvije godine (i naravno + državni poticaj od 15 %)
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 08:49   #8
mi smo mu otvorili stambenu štednju u zagrebačkoj banci iz istog razloga kao i mandy. svi tamo imamo račun, a ja imam i token tako da mogu vidjeti stanje.
a otvorit ćemo još i bubašparu u raiffeisen banci jer imaju najbolje kamate, bez obzira što nećemo dobiti DPS
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:25   #9
investicijski fond
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:44   #10
Stedno osiguranje u Croatia osiguranju. Placas do 14. godine, tada ako zelis produzis do 20.

To nije zivotno osiguranje, ali je tijekom stednje dijete osigurano od nesretnog slucaja, nezgoda...
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:51   #11
mi uzeli slično kao MaLo samo u Zagrebačkoj...zapravo smo uzeli stambenu štednju al isto imaju dosta poticaja i bonusa....+ državni poticaj...

a u toj banci smo uzeli i zbog toga što imamo token pa uvijek možemo vidjet stanje računa (jer MM ima račun u Zabi)..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:15   #12
mm čuo da će ukinuti državne poticaje pa smo mi uložili u investicijske fondove
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 01:21   #13
bilo je nekakvo životno osiguranje za klince..ulaže se do 7 godine, onda stoji do djetetove 18 god..a onda su bile neke skroz dobre pare u igri..ne znam detalje jer me nije bilo zanimalo, ne znam o kojoj osiguravateljskoj kući je riječ.tu sam informaciju dobila od financijskog savjetnika..mislim da je radio u firmi orbico ili orbis..
ako ste sad išta razumjeli šta sam napisala super ..
uglavnom raspitajte se malo za životno osiguranje za klince,mislim da se isplati..
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:29   #14
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
mm čuo da će ukinuti državne poticaje pa smo mi uložili u investicijske fondove
Naš frend se opekel na inv. fondovima, pa smo odustali!
A kaj onda ak ukinu poticaje (mislim, ne aj bože ), ionak bi potrošili tu lovu da je ostala doma..
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 02:24   #15
životno kod nas nudi samo Croatia al je po uvjetima jako slabo bilo....puno je isplativija stambena štednja.....neznam dal se što promjenilo u zadnjih 6 mjeseci jer smo mi htjeli životno....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:54   #16
investicijski fond
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:34   #17
bubašpara i osiguranj..obiteljsko u alianzu..tako da smo svi troje osigurani od nezgoda 24h...a i ti novci što se uplačuju kao osiguranje su štednja...pa eto...a imamo i u slavonskoj banci ono što smo dobili od gradonačelnika...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:11   #18
Mi smo malcu prije tri dana otvorili sporu stambenu stednju U Erste banci iz razloga sto mi frendica tamo radi. U principu svi su oni tu negdje, nekih vecih odstupanja nema. Ustedeni novac+kamata+bonus+dps.
Sto se tice zivotnog osiguranja za djecu mladu od 18 god. definitivno nebi preporucila.
Moja voljo, ako ste cijela obitelj osigurani od nesretnog slucaja, tzv. nezgode, to ti nije nikako stednja. Ako uplacujete premije za osiguranje od nezgode, isplatu osig. svote dobijate samo u slucaju da se nedaj boze dogodi nesretni slucaj. To definitivno nije stednja.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 18:55   #19
Baš sam zvala savjetnika u alianz i je to je vid štednje...ja i muž smo osigurani i uplačujemo osiguranje do svoje 52 godine i onda taj novac koji sam uplaćivala dobijem nazad kad istekne osiguranje. to je životno osiguranje. a u merkuru smo obiteljski osigurani od nezgoda...to nije osiguranje...ja sam malo pobrkala lončiće...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:41   #20
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Baš sam zvala savjetnika u alianz i je to je vid štednje...ja i muž smo osigurani i uplačujemo osiguranje do svoje 52 godine i onda taj novac koji sam uplaćivala dobijem nazad kad istekne osiguranje. to je životno osiguranje. a u merkuru smo obiteljski osigurani od nezgoda...to nije osiguranje...ja sam malo pobrkala lončiće...
To bi vec islo. Nije da se pravim pametna, ali samo malo upozorenje, da te slucajno netko ne namusa na nesto sto nije... u toj sam bransi... vjeruj svasta se dogada.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.