Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2011., 17:52   #301
Tumor mozga se može otkriti na bezbroj načina. A simptomi mogu biti brojni: povraćanje, vrtoglavica, glavobolja, da nemožeš ni ustat... Zato preporučujem odlazak kod doktora i MG
đšpo12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 17:59   #302
Pa glupo mi je da pricam,al meni se simptomi svaki dan smenjuju,jedan glava,drugi nema glava,nego mi muka,treci mi se vrti,bez ova dva,cetvrti bockanje po telu,peti muti mi se levo oko,i sve u krug,al nista u kompletu,pa me zato strah,mada ipak mislim da necu na magnet
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 18:14   #303
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Pa glupo mi je da pricam,al meni se simptomi svaki dan smenjuju,jedan glava,drugi nema glava,nego mi muka,treci mi se vrti,bez ova dva,cetvrti bockanje po telu,peti muti mi se levo oko,i sve u krug,al nista u kompletu,pa me zato strah,mada ipak mislim da necu na magnet
Draga moja buduća kolegice mislim da nemate razloga za brigu. Kod tinejđerki su vrlo česte glavobolje i mučnine....Tako da nemaš indikacije za MR. Opusti se i uživaj u životu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 18:51   #304
HVALA KOLEGA. :-D Da li ste specijalizirali nesto?Pocela je skola,druga godina,sada imamo nove predmete farmakologiju,mikrobiologiju sa epidemiologijom i parazitologijom,psihologija ,higijena,da li mnogo tesko sve ovo da se nauci?Zanimljivo je sve,al imam problema sa matematikom i fizikom,ni hemija ne ide bas najbolje.Zelela bih medicinu posle,al n zm bas hemiju,da li za polaganje daju neke zbirke,nesto?Ne znam da li cu moci da naucim hemiju?Posto nista ne razumem.Ja zelim da ucim,al ponekad nemam volju,sta da preduzmem,kako da se "nateram"?Malo smo skrenuli s teme,al nema veze
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 00:30   #305
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi citala sam prethodne postove i krsna slavo..Mozda imam,tj sigurna sam za ovo vec godinu dana i mnogo me strah.Glavobolja je pocela je pre godinu dana,prvo je sevalo u celu,trajalo je deset dana,posle mesec dana je pocelo svaki dan,svaki put razlicito,pece,probada,tupo boli,seva,nije stalno,isprekidano,ne bira gde ce da zaboli.Vadila sam krv,bila kod oftamologa,na ORL,slikala sinuse,sve je dobro.Bila sam kod neurologa,zena mi je sve objasnila,kaze da su psihogene,ali da ce ipak da mi da uput za eeg.EEG je dobar,normalan.Mene brine to sto mozda doktorka nije saslusala sve moje simptome,to da mi je stalno muka,vec pet godina,ponekad ujutru i povracam,mada je to bilo i pre cetiri godine,jer mi se sleva iz nosa i stalno mi je grlo upaljeno.Odakle mi se sleva??Ne znam da li eeg moze da prikaze ako ima neki ekspanzivni intrakranijali procesi,jer je doktorka shvatila da je mene mnogo strah da nemam rak ili tako nesto,jer sam strasno panicila,cak sam se i raspalkala u ordinaciji,i rekla je da moje glavobolje nemaju veze s tumorom i ms.e sada,ja sam citala svakakve price na netu o raznim slucajevima,pa sam se jos vise uspanicila,mislim o tome i nocu i danju.Da li ima potrebe ako eeg bude dobar da idem i na mr?Imam 16 godina i jos mali milion simptoma i zasto??Svi su slicni ovima,ne toliko,al ajde E skoro sam pre dva dana bila prehladjena i celo telo me bolelo,svaki deo,glava nije,dve nedelje pre toga povremeno vrtoglavicu,grlo me kida i upaljeno je,jeste da nema veze,al me sada sinusi bole kada se sagnem,a citala sam da zbog povisenog intrakranijalnog pritiska boli,ja ga nemam,ako ga u medjuvremenu nisam dobila,mnogo me strah..Hocu na magnetnu,al niko nece da me salje,cak ni mama doktorka,niko
I kakve veze ima upaljeno grlo i bolesni sinusi sa tumorom mozga???? niko neće da te šalje jer valjda nema razloga... mama doktorica ne može da te šalje jedino ako nije neurokirurg.... inaće meni su našli tumor na mozgu(gliom ili gangligliom -nisu mogli utvrdit) i očnom živcu (gliom) a niti imam glavobolje niti slabo vidim ćak ni naočale ne nosim.... ja sam išao na MR(magnetsku) jer imam jednu bolest koja uzrokuje tumore...
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:55   #306
oj

uh taj FORUM . U 5mj. mi je otkriven gliom na lijevom očnom živcu i gliom ili gangligliom na mozku (nisu mogli točno utvrditi)... Inaće nisam imao neke posebne simptome niti me boljela glava, nisam imao vrtoglavice, vid ok, a na MR sam upućen kontrolno jer bolujem od Neurofibromatoze ....

Sad sve bi bilo OK da nisam imao previše vremena i malo čitao po forumu, pa dobio inspiraciju da malo trazim po netu i došao do nekih :504
pomalo zabrinjavajučih podataka .... Do sad se nisam brinuo previse oko prvih nalaza, jer jednostavno koliko god cudno zvučalo više se nemam snage niti se želim sekirati oko bolesti i sličnih sranja ... Nakon MR sam morao na rebro na neurokirurgiju i tamo mi doktor sve lijepo objasnil - ono kao tumor na mozguje dobrocudni gliom koji je operabilan i koji će mi ako bude potrebno uklonit nakon nekoliko kontrola MR da se vidi koliko taj tumor raste itd.

E sad kao što rekoh pošto sam imao previše slobodnog vremena
pa malo tražio po netu došao sam do nekih saznanja koji mi sad nedaju mira . Ako sam sve dobro shvatio od svih dobročudnih tumora mozga Gliom je onaj koji najčešće pređe u zločudni a zločudni oblik Glioma je najsmrtonosniji oblik tumora mozga .... MENE USTVARI ZANIMA KOLIKO ČESTO DOBROČUDNI GLIOM PREĐE U ZLOČUDNI (NA 100dobročudnik - ??? zločudnih).

Pa ako neko ima kakva saznanja nek mi pojasni kako stoje stvari . Ako sam nešto krivo shvatio onda sorry .
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 18:53   #307
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
uh taj FORUM . U 5mj. mi je otkriven gliom na lijevom očnom živcu i gliom ili gangligliom na mozku (nisu mogli točno utvrditi)... Inaće nisam imao neke posebne simptome niti me boljela glava, nisam imao vrtoglavice, vid ok, a na MR sam upućen kontrolno jer bolujem od Neurofibromatoze ....

Sad sve bi bilo OK da nisam imao previše vremena i malo čitao po forumu, pa dobio inspiraciju da malo trazim po netu i došao do nekih :504
pomalo zabrinjavajučih podataka .... Do sad se nisam brinuo previse oko prvih nalaza, jer jednostavno koliko god cudno zvučalo više se nemam snage niti se želim sekirati oko bolesti i sličnih sranja ... Nakon MR sam morao na rebro na neurokirurgiju i tamo mi doktor sve lijepo objasnil - ono kao tumor na mozguje dobrocudni gliom koji je operabilan i koji će mi ako bude potrebno uklonit nakon nekoliko kontrola MR da se vidi koliko taj tumor raste itd.

E sad kao što rekoh pošto sam imao previše slobodnog vremena
pa malo tražio po netu došao sam do nekih saznanja koji mi sad nedaju mira . Ako sam sve dobro shvatio od svih dobročudnih tumora mozga Gliom je onaj koji najčešće pređe u zločudni a zločudni oblik Glioma je najsmrtonosniji oblik tumora mozga .... MENE USTVARI ZANIMA KOLIKO ČESTO DOBROČUDNI GLIOM PREĐE U ZLOČUDNI (NA 100dobročudnik - ??? zločudnih).

Pa ako neko ima kakva saznanja nek mi pojasni kako stoje stvari . Ako sam nešto krivo shvatio onda sorry .
Gliom je grupno ime malignih tumora koji nastaju iz glio stanica i dijele se prema tipu, stupnju i lokaciji rasta. Po tome variraju i prognoze. Najzločudniji tip s najgorim prognozama jest Glioblastom MF, astrocitom 4 stupnja. Na njega na žalost otpada oko 60 % svih malignih tumora.
http://en.wikipedia.org/wiki/Glioma
http://zanovidan.hr/tumori-mozga/
Neki tipovi benignih tumora imaju tendenciju prelaska u maligno stanje, ali uglavnom maligni tumori i krenu kao takvi u startu. KOd nekih benignih tumora je veći problem grda lokacija i kirurška ne pristupačnost pa ih po tome možemo smatrati malignima, iako to po svojoj staničnoj građi zapravo nisu, jer stvaraju velike probleme svojim rastom, npr. intrakranijalni tlak.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 20:02   #308
oj IVANICAPECA.... Hvala na trudu, ali tekstove pod ovim linkovima sam pročitao kao još i 10tak drugih tekstova i oni su ti koji su me najviše zbunili....
na nalazu MR-spektroskopije piše da je vidljiva lezija odgovara tipu glioma ili gangliglioma itd. , a u razgovoru s neurokirurgom na rebru rečeno mi je da je to dobročudni tumor i sve ostalo kaj sam prije napisal (operabilan itd....). Na moje konkretno pitanje kako se na snimci MR vidi da je nešt dobročudno ili zločudno doktor mi je rekao , neke vrijednosti koje su navedene u nalazima bile bi drukčije(kad ovo pišem nemam nalaz kod sebe pa ne mogu pisat točne izraze) a također bi i neki graf koji je bio uz nalaz izgledao drukčije....

PROBLEM JE U TOME da mi kao što sam rekao na nalazu piše gliom ili gangligliom, doktor mi je rekao da imam dobročudni tumor a u večini članaka na netu gliom se spominje u kontekstu malignog tumora...

???????

-Možda bolje de se ne zamaram time , uskoro opet moram do neurokirurga pa....... če da pitamo :-)

HVALA JOŠ JEDNOM :-)
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 21:33   #309
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
oj IVANICAPECA.... Hvala na trudu, ali tekstove pod ovim linkovima sam pročitao kao još i 10tak drugih tekstova i oni su ti koji su me najviše zbunili....
na nalazu MR-spektroskopije piše da je vidljiva lezija odgovara tipu glioma ili gangliglioma itd. , a u razgovoru s neurokirurgom na rebru rečeno mi je da je to dobročudni tumor i sve ostalo kaj sam prije napisal (operabilan itd....). Na moje konkretno pitanje kako se na snimci MR vidi da je nešt dobročudno ili zločudno doktor mi je rekao , neke vrijednosti koje su navedene u nalazima bile bi drukčije(kad ovo pišem nemam nalaz kod sebe pa ne mogu pisat točne izraze) a također bi i neki graf koji je bio uz nalaz izgledao drukčije....

PROBLEM JE U TOME da mi kao što sam rekao na nalazu piše gliom ili gangligliom, doktor mi je rekao da imam dobročudni tumor a u večini članaka na netu gliom se spominje u kontekstu malignog tumora...

???????

-Možda bolje de se ne zamaram time , uskoro opet moram do neurokirurga pa....... če da pitamo :-)

HVALA JOŠ JEDNOM :-)
Ako je gliom tip I ,onda je to "piloidni gliom"i jedini se smatra uglavnom benignim tumorom.Ako imaš NF ili Neurofibromatozu,najčešće se radi o ovom tipu tumora.
Ako je tip II,to je "borderline" tumor.Znači na granici benignog/malignog .
Ako su tip III ili IV to su isključivo maligni tumori.
Pogledaj na wikipediji pod pojam "astrocytoma"

EDIT: tek sad sam vidio da stvarno boluješ od NF...Ne brini,dao bi ruku u vatru da se u tvom slučaju radi o piloidnim gliomima.Naime područje oko očnog živca je gotovo TIPIČNO za nastanak istih kod bolesnika sa NF...
Sretno

Zadnje uređivanje sanjo77 : 22.09.2011. at 21:39.
sanjo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:06   #310
Quote:
sanjo77 kaže: Pogledaj post
Ako je gliom tip I ,onda je to "piloidni gliom"i jedini se smatra uglavnom benignim tumorom.Ako imaš NF ili Neurofibromatozu,najčešće se radi o ovom tipu tumora.
Ako je tip II,to je "borderline" tumor.Znači na granici benignog/malignog .
Ako su tip III ili IV to su isključivo maligni tumori.
Pogledaj na wikipediji pod pojam "astrocytoma"

EDIT: tek sad sam vidio da stvarno boluješ od NF...Ne brini,dao bi ruku u vatru da se u tvom slučaju radi o piloidnim gliomima.Naime područje oko očnog živca je gotovo TIPIČNO za nastanak istih kod bolesnika sa NF...
Sretno
Piloidni gliom jest maligni tumor, ali je niskog stupnja zloćudnosti (bez obzira na to što netko pod tim zapravo "smatrao" i velika je pogreška što to pacijentu nije rečeno kako zapravo je) jer jako sporo raste, no to ne znači da kod nekih ljudi ne može progradirati brže iz nekih nepoznatih razloga. RIjetko je, no moguće je.
Neovisno o tome mislim da je neurokirug vrlo olako zanemario nalaz radiologa. Uvijek postoji i mogućnost da je netko (patolog) fulao prvi PHD (a ne bi bili prvi put), a osim toga vrlo dobro znamo da u medicini 1 i 1 nije uvijek 2, čim vole vrlo rado mahati kad im paše. Iskreno lagano sam iznenađena neurokirurgom s Rebra, ne znam o kome se radi, jer su inače vrlo dobri po tim pitanjima.

Iskreno, Broderick, zlu ne trebalo, ja bih na tvome mjestu ipak zatražila drugo mišljenje ili u Vinogradskoj ili možda još bolje negdje vani. Puši ti brate i na hladno, nek oni sebi suspektno postavljaju dijagnoze pa se otpuštaju tako doma, kad se njima dogodi. Pa ako i drugi kažu isto, bar znaš kako stvari stoje i da si u najgorem slučaju dramio bezveze.
EDIT: Znam za slučaj astrocitoma gr.3 na očnom živcu. Žena je imala nekih problema s okom godinama ali nisu nikad uspjeli naći nikakvu tvorevinu do tada. Ženi su u St. htjeli vaditi oko, no sva sreća pa je došla u ruke dr. Paladina koji je stvar riješio gamma nožem i sačuvao joj je oko.Ne vidi na njega ništa osim svjetla. Prošla je i kemo i za sad je stvar u remisiji već 6 godina.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.09.2011. at 10:35.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:09   #311
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Piloidni gliom jest maligni tumor, ali je niskog stupnja zloćudnosti (bez obzira na to što netko pod tim zapravo "smatrao" i velika je pogreška što to pacijentu nije rečeno kako zapravo je) jer jako sporo raste, no to ne znači da kod nekih ljudi ne može progradirati brže iz nekih nepoznatih razloga. RIjetko je, no moguće je.
Neovisno o tome mislim da je neurokirug vrlo olako zanemario nalaz radiologa. Uvijek postoji i mogućnost da je netko (patolog) fulao prvi PHD (a ne bi bili prvi put), a osim toga vrlo dobro znamo da u medicini 1 i 1 nije uvijek 2, čim vole vrlo rado mahati kad im paše. Iskreno lagano sam iznenađena neurokirurgom s Rebra, ne znam o kome se radi, jer su inače vrlo dobri po tim pitanjima.

Iskreno, Broderick, zlu ne trebalo, ja bih na tvome mjestu ipak zatražila drugo mišljenje ili u Vinogradskoj ili možda još bolje negdje vani. Puši ti brate i na hladno, nek oni sebi suspektno postavljaju dijagnoze pa se otpuštaju tako doma, kad se njima dogodi. Pa ako i drugi kažu isto, bar znaš kako stvari stoje i da si u najgorem slučaju dramio bezveze.
EDIT: Znam za slučaj astrocitoma gr.3 na očnom živcu. Žena je imala nekih problema s okom godinama ali nisu nikad uspjeli naći nikakvu tvorevinu do tada. Ženi su u St. htjeli vaditi oko, no sva sreća pa je došla u ruke dr. Paladina koji je stvar riješio gamma nožem i sačuvao joj je oko.Ne vidi na njega ništa osim svjetla. Prošla je i kemo i za sad je stvar u remisiji već 6 godina.
Piloidni gliom je i dalje velika nepoznanica.Ali ne po pitanju da li je to maligni/benigni tumor već zašto se ponaša toliko netipično za gliome.Naime njegova struktura i razvoj su TIPIČNI za BENIGNE tumore i on to uistinu JEST.Nažalost imam iskustva s ovime i imam za ovo potvrde od uglednih liječnika iz Hrvatske i iz inozemstva.
sanjo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:12   #312
Quote:
sanjo77 kaže: Pogledaj post
Piloidni gliom je i dalje velika nepoznanica.Ali ne po pitanju da li je to maligni/benigni tumor već zašto se ponaša toliko netipično za gliome.Naime njegova struktura i razvoj su TIPIČNI za BENIGNE tumore i on to uistinu JEST.Nažalost imam iskustva s ovime i imam za ovo potvrde od uglednih liječnika iz Hrvatske i iz inozemstva.
Zato im i je "velika nepoznanica".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.09.2011. at 15:22.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:27   #313
Da obranim doktora s rebra, ja sam jako zadovoljan s njim(neću ga imenovat) a čuo sam i jako dobre preporuke za njega.... nije sad da je on meni nešto tajio, ali pošto sam bio prvi put na MR nije ima s čim usporedit nalaz(to mi je i rekao) zato sad u 11mjesecu moram ponovo na MR pa da vidi razliku koliko to raste itd....
Ustvari na MRsam bio 2put ali u prekratkom vremenu da bi se vidjela razlika, prvi put je pisalo zadebljanje očnog živca i 2lezije na mozgu, onda me on poslao na MRspektroskopiju di su utvrdili da je na oku taj gliom očnog živca, da jedna lezija na mozgu odgovara tipu glioma ili gangliglioma niskog stupnja..... druga lezija na mozgu ne pije onaj kontrast pa navodno nije ništ strašno... inaće rekao je da ako ce biti potrebno da ce me operirat, da je tumor na mijestu di se može izvadit itd...
Ma sve je bilo uredu dok nisam počeo čitat tu po forumu.... prije gotovo da i nisam mislio na to, a sad me laganoooo kopka... zna možda netko koliko često gliom prvog stupnja pređe u gliom drugog ili trćeg stupnja(ako je to opće moguće )....
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:37   #314
Ivanice imaš PP.
sanjo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:43   #315
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
Da obranim doktora s rebra, ja sam jako zadovoljan s njim(neću ga imenovat) a čuo sam i jako dobre preporuke za njega.... nije sad da je on meni nešto tajio, ali pošto sam bio prvi put na MR nije ima s čim usporedit nalaz(to mi je i rekao) zato sad u 11mjesecu moram ponovo na MR pa da vidi razliku koliko to raste itd....
Ustvari na MRsam bio 2put ali u prekratkom vremenu da bi se vidjela razlika, prvi put je pisalo zadebljanje očnog živca i 2lezije na mozgu, onda me on poslao na MRspektroskopiju di su utvrdili da je na oku taj gliom očnog živca, da jedna lezija na mozgu odgovara tipu glioma ili gangliglioma niskog stupnja..... druga lezija na mozgu ne pije onaj kontrast pa navodno nije ništ strašno... inaće rekao je da ako ce biti potrebno da ce me operirat, da je tumor na mijestu di se može izvadit itd...
Ma sve je bilo uredu dok nisam počeo čitat tu po forumu.... prije gotovo da i nisam mislio na to, a sad me laganoooo kopka... zna možda netko koliko često gliom prvog stupnja pređe u gliom drugog ili trćeg stupnja(ako je to opće moguće )....
Moguće je, najčešće treba jako dugo vremena da progradira iz prvog u treći,statistički gledajući teško da će ti to biti do 11mj, no statistika se radi po krivulji koja ima dva kraja i sredinu.I zato to mene smeta što odokativno tvrde dijagnoze i drže se iskustva...ne znam, meni je to nekako teško za prihvatiti kad se radi o mozgu.
Moja pokojna stara je godinama imala užasne glavobolje, smetalo joj se svjetlo, imala povremene vrtoglavice dok nije odjednom počela prvo fufljati, pa se pojavio ispad usnice i noge uz divljačke glavobolje koje nije mogla riješiti 3 tj,da bi joj na kraju našli glioblastom. Uvijek su prije njene tegobe pripisivali vratnoj kralježnici i prof. deformaciji. Tko zna, vjerojatno je svo vrijeme nešto nosila pa je to progradiralo iz jednog stupnja u drugi i eto ti vraga nakon tog vremena.Pitam se kakav bi bio ishod da se netko sjetio poslati je slikati glavu kad su krenule tegobe, a ne odokativno zaključio kako ima kifozu i da je to od toga. Nadam se da sada shvaćaš moju skepsu.
Na www.zanovidan.hr imaš forum gdje piše dr. Jasna Radić, onkologica iz Vinogradske. Postavi joj ova pitanja. Mislim da je po pitanju maligniteta ona ipak puno kompetentnija od forumskih škrabala poput nas koji pišemo po nekom osobnom iskustvu, a mislim i od neurokirurga, uz svo dužno poštovanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.09.2011. at 15:54.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:07   #316
IVANICAPECA - Hvala ljepa :-)
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:13   #317
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
IVANICAPECA - Hvala ljepa :-)
Ajde, ako ti nije teško, prenesi svoja saznanja nakon toga, baš me interesira njeno mišljenje.
Trenutno sam na putu, al čim se vratim doma, još ću se raspitati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 20:27   #318
Ivanicapeca - 02.11. imam kontrolni MR pa onda idem na rebro, pa onda javim kaj je bilo.... valjda nebum pozabil :-) //
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 23:59   #319
Pogledaj Lat vertigo... ne mora odmah biti najgore http://blog.vecernji.hr/fiziofanatik...uljak-u-glavi/ pogledaj pod ateloskleroza.. moguće kod osoba s povećanom masnoćom pa se masnoća nakuplja po krnim žilicama, Optimizam pomaže u liječenju što god da je!
hrca993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 08:58   #320
Evo ja upitala dr. Radić čisto da budemo na čistom oko te klasifikacije.

Quote:
Živjela sam u uvjerenju da su gliomi skupno ime za maligne tumore, pa iz toga izvodim zaključak da je piloidni gliom po staničnoj građi maligni tumor koji jako sporo progradira i metastazira tj. ponaša se kao benigni.
Jesam li u pravu ili u teškoj zabludi?
njen odgovor:

Quote:
Tvoj zaključak je točan. To je gliom gradusa 1 (po WHO klasifikaciji), dakle zloćudni tumor, ali niskog malignog potencijala, pa se ponaša kao benigni tumor.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.