Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 23:05   #81
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Ne mora biti da se ide na carski, to profesor odlučuje individualno. Ja nisam dobila dex i rodila sam prirodno.
ona je prvo dijete rodila na Carski pa će i slijedeće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:41   #82
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mom tati je cijeli list desne noge u kvrgama,ogromne kvrge i to je tako godinama. On je bio na pregledu,sve pet,nema ugrušaka.
A bolovi su normalni,mislim kad duže stojiš na nogama, ista je stvar i sa sjedenjem.
Jel su ti vene ljubičaste? Meni je jedna poljubičastila i ispupčila se i zna me zaboljeti kad dugo stojim na nogama,iako sam dosta smršavjela od poroda.

Tako da nije ni čudo što tebe gravidnu boli.
Opet,ako te pregledao vaskularni kirurg,onda je valjda sve ok.
Sa druge strane ako oni to mogu vidjeti golim okom i opipom,zašto se onda šalje na CD
meni je ljubičasto-zelena ta vena
pregledao me neki kirurg na hitnoj na kirurgiji, za što je specijalist - nemam pojma. malo je pipnuo te kvrge, malo preko lista i to je to.

aj ti sad na drugu bebu pa ćemo ići to zajedno čupati

Zadnje uređivanje foresst : 04.06.2010. at 00:25.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:55   #83
joj, nezahvalna je ovo tema jer budi paranoje u trudnicama zato ju nisam ni htjela ja otvoriti tu prije 3 godine već na ženskom zdravlju
da sam trudna sad ovaj čas... odmah bih panično mislila da to imam ja...

htjedoh reći svim trudnicama koje čitaju ovu temu... cure trombofilija nije česta, nemate ju ako su protoci uredni, ako vas dobro prati UZV UZV dijagnostičar.
Da ju i imate a ne znate da ju imate nije garancija da će vam se aktivirati a nije ni garancija da će vam sa bebom nešto biti
Ona ima svoje simptome (da se tako izrazim) i ne dolazi preko noći.

Simptomi su uvijek isti:
- protoci ne valjaju
- posteljica je malena ili propada
- beba zaostaje u razvoju

ako toga nema, znači da je sve u redu sa vašom trudnoćom. Opustite se i uživajte u njoj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:49   #84
dakle vadila sam danas koješta oko koagulacije i sve je unutar referentnih vrijednosti osim fibrinogena za kojeg piše da može biti do 3,5, meni je 5,0, ali ne znam jel to normalno za u trudnoći

d dimeri piše da trebaju biti manji od 550 a meni su 2770

sad čekam da me nazove gin i kaže što mi je činiti...

i tak
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:02   #85
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
dakle vadila sam danas koješta oko koagulacije i sve je unutar referentnih vrijednosti osim fibrinogena za kojeg piše da može biti do 3,5, meni je 5,0, ali ne znam jel to normalno za u trudnoći

d dimeri piše da trebaju biti manji od 550 a meni su 2770

sad čekam da me nazove gin i kaže što mi je činiti...

i tak
uffffffffffff d dimeri su ti jako visoki....ja nosm trojceke pa su 2800 i stavili me na heparin.....javi se sto prije ginicu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:15   #86
bila danas kod gina, sve je super protoci super, posteljica super, plodne vode ima, beba prema mjerama izbacuje da je veća za tjedan dana nego kaj je i sad čekam da mi jave jel da čekam da mi izvade krv na Rebru u utorak ili da se odmah počnem pikat s Fragminom od 2500j.
Dr rekla da će me ako bude nekih indikacija da nekaj ne valja stavit na taj lijek.. Ne mogu dočekat da mi jave kaj da radim
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:21   #87
cuj mene odmah stavili na niskomolekularni heparin i pikaju me svako vece!! Meni je fibg 5, trombociti u granicama a d dimer 2800! Znam da jedva cekas!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:18   #88
kukuc
bit će sve ok, vidiš da je sa protocima i bebom sve ok
drži se
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:22   #89
ne znam... kaže dr da je ovo sve s nalazima normalno u trudnoći
u pon idem i kod Đelmiša pa ćemo vidjet...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:23   #90
ne znam bas da je ok! Vidjeti ces kaj ce prof. reci
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 15:09   #91
Dakle cijela priča od jučer ide ovako, moram ju podijelit jer nakon što sam i prespavala i dalje sam razočarana:

Trudnoću mi vodi Dr. Ujević u Viliju, jučer me nisu mogli kod nje ubacit pa me pregledala prof Latin koja mi se čini divna, pregledala protoke, posteljicu, bebu sve super nema zastoja, čak smo veći nego treba za 28. tjedan.

Konzultirali su se Prof. L., Ujević i Kos i zaključili da ne mora ništa biti, ali s obzirom da se nalazi dugo čekaju da su više za da odem vadit krv na Rebro za tu nasljednu trombofiliju i onda da će me preventivno staviti na Fedrin 2500 j.

Dogovor je bio da kad stignu njima u Vili nalazi koagulacije i kks (koje sam vadila to jutro) da će me dr Ujević zvati i da ako bude išta upitno u tim nalazima da odmah počnem s pikanjem.

Tu počinju problemi... 2 puta sam zvala Vili, da podsjetim da me Dr nazove, drugi put više nije bilo nikoga... Zovem Dr na mob i ona mi veli da su svi moji nalazi super i sasvim normalni da je viši fibrinogen normalan za trudnoću, ja ju hoću pitati a što je sa d-dimerima, ona kaže da taj nalaz nije vidjela ali da je i to sve normalno u trudnoći i i ja pokušavam doći do riječi da joj kažem koliki su dimeri (s obzirom da nije vidjela nalaz) ali ona uopće ne da da joj kažem i završi razgovor tako da mi veli da uostalom ako sam zabrinuta da odem u bolnicu ako se tako osjećam...

Tako da prema mojoj dr koja nije vidjela nalaze dimera oni koliki god da jesu to je normalno jer je rekla da se ne zna koliki oni smiju bit u trudnoći...

Jasno vam je da nisam očekivala takvu zainteresiranost i angažman, iako nisam osoba koja titra oko stvari, opet bilo bi u najmanju ruku profesionalno da je pogledala sve nalaze ili bar pitala kolike su vrijednosti...

pa sam se totalno razočarana načinom odmah naručila kod Prof. Đelmiša za ponedjeljak u nadi da će on pogledat moje nalaze i objasnit mi nakon toga da je to sve normalno i da su ti nalazi sasvim ok za trudnoću

U utorak sam planirala sa uputnicom opće prakse otić u laboratorij na Rebro pa povadit krv za trombofiliju gensku... osim ak me Prof Đelmiš drugačije ne uputi u ponedjeljak..

A nalazi su ovakvi:

KOAGULACIJA:

sve normalno osim fibrinogen: 5 (ref 1,8-3,5)
d-dimeri: 2776 (ref manje od 550)

KKS

na donjoj granici: eritrociti, hemoglobin, hematokrit

trombociti 279 (ref 158-424)
neki MPV na gornjoj granici

leukociti 13,5 (ref 3,4-9,7)
neutrofili 79,2 (ref 44-72)
limfociti 14,1 (ref 20-46)

ŽELJEZO

ž: 13 (ref 8-30)
tibc: 119 (ref 49-75)
uibc: 106 (ref 26-59)

Eto
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 15:50   #92
d dimeri su ti stvarno poviseni! U jednoplodnoj trudnoci 700 je nekakva normala, 1500 bi bila u blizanackoj! Aj se nemoj sekirati, nis ti se ne bu desilo ova 2 dana! I sam za tvoj info. prof.Latin je vrijeme pregazilo! Ja ti njoj bas previse ne vjerujem otkad je mojoj mami htjela kiretirati mrtvo tkivo jer je sumnjala na rak! Od raka niti r, a radilo se o oziljku starom 30god!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:18   #93
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
d dimeri su ti stvarno poviseni! U jednoplodnoj trudnoci 700 je nekakva normala, 1500 bi bila u blizanackoj! Aj se nemoj sekirati, nis ti se ne bu desilo ova 2 dana! I sam za tvoj info. prof.Latin je vrijeme pregazilo! Ja ti njoj bas previse ne vjerujem otkad je mojoj mami htjela kiretirati mrtvo tkivo jer je sumnjala na rak! Od raka niti r, a radilo se o oziljku starom 30god!
Ma Latin mi je bila super, ovo je mene moja Dr. Ujević da oprostiš prek one stvari otkantala bez da je pogledala sve nalaze

ma i ne sekiram se jer tak nekak i mislim da do pon mogu čekati ak je sve ok, al me dr totalka razočarala..
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 17:02   #94
Mislim da si dobro napravila da si se naručila kod dr. Đelmiša.
Odi, ja se nadam da ćeš dobit terapiju i da će tu završit sve sumnje u bilokakve probleme.
Istina, oni svi o tome baš i nemaju blagog pojma. Nadam se da će te Đelmiš ispravno uputit i korektno odradit već što treba.
Ove genetske testove treba svejedno odradit, da znaš za ubuduće i da imaš potvrdu i eventualnu diagnozu.

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 17:07   #95
Hvala
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:08   #96
i? Kaj je bilo na pregledu?
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:35   #97
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
i? Kaj je bilo na pregledu?
vidim i tu si aktivna, ja sam se raspitivala o d-dimeri na "loša cirkulacija u trudnoći..." pa vidla da si ti tu....kak je ..kaj ima
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 18:45   #98
pa da! Meni su uveli heparin radi previsokih d dimera!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:16   #99
Bok cure, pomagajte!
Ako se ne sjećate: imala sam spontani u 22 tt s dijagnozom "torzija pupčane vrpce". Danas mi stigli nalazi za trombofiliju pa ne kužim šta znače:

Faktor V leiden - nema mutacije
Faktor II (protrombin) - nema mutacije
MTHFR - na položaju 677 u genu MTHFR homozigot
PAI 1 - prisutan 5G polimorfizam na oba alela

Ako tko zna protumačiti taj nalaz, molim vas da mi pomognete dok ne odem kod dr. jer ću umrijet od iščekivanja.
crna30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:57   #100
drage moje...
samo info..
gdje ima privatno za napraviti test za trombofiliju?
Brayer, Sunce?
Cijena ko netko zna možda?

Kod nas u obitelji je genetski problem sa venama, meni sada u trudnoći dosta je kapilara popucalo..ali sam to prepisivala vručine, težina itd...rade bi da budem mirna obavila i taj test...
hvala
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.