Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 23:05   #1
Arrow Aerodromi (snalaženje, procedura, spavanje i sl.)

Pozdrav. Znam da zvuči malo glupo pitanje, al jbg.
Uskoro prvi put letim avionom (Cro.air.) i zanima me procedura na aerodromu, nisu mi baš jasna ta njihova ''pravila'' i redoslijedi ukrcaja, itd..
Također...moze mi tko reci dali se pod rućnu prtljagu, dakle onu koju nosim sa sobom raćuna neka mala torbica ili baš mora biti ''koferčić'' ??
Nebih pitala takva pitanja, ali imam tek napunjenih 18 godina, i putujem sama pa me strah. Hvala !

P.S. Putujem iz Zadra (Zemunik) za Zagreb..
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 23:40   #2
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Znam da zvuči malo glupo pitanje, al jbg.
Uskoro prvi put letim avionom (Cro.air.) i zanima me procedura na aerodromu, nisu mi baš jasna ta njihova ''pravila'' i redoslijedi ukrcaja, itd..
Također...moze mi tko reci dali se pod rućnu prtljagu, dakle onu koju nosim sa sobom raćuna neka mala torbica ili baš mora biti ''koferčić'' ??
Nebih pitala takva pitanja, ali imam tek napunjenih 18 godina, i putujem sama pa me strah. Hvala !

P.S. Putujem iz Zadra (Zemunik) za Zagreb..
Jel trebaš službenog držača za ruke?
Sorry, interna forum fora..

No, prvo dolaziš na aerodrom i imaš onaj papir kaj si odprintala, kaj si dobila od zračne kompanije/agencije/slično (čak i netrebaš imati, ali je poželjno, da nebi bilo)..
Staneš tamo u red za check-in i kad dođeš na red, predaš svoj veliki kofer teti na šalteru, ona ti zauzvrat da boarding pass iliti kartu.. Sa sobom moraš imati putovnicu ako ideš na međunarodni let ili osobnu za domaći..
Zatim ideš na rengen, paziš na ono da nemaš vodu, noževe i ostale nepoželjne predmete kod sebe..
Kad to prođeš onda eventualan pregled putovnica..
Ideš dalje, dolaziš na svoj gate, odnosno vrata di čekaš da te pozovu..
Ne samo tebe, već sve putnike koji idu s tim letom..
Prije ulaska u bus, će ti pregledati kartu još jedamput, kao i putovnicu/osobnu..
Ulaziš u avion, nađeš svoj mjesto i udobno se smjestiš..
Reci onome na šalteru da ti da mjesto do prozora, da malo uživaš u pogledu..
Kad sletite, ideš van iz aviona..
Na krajnjem aerodromu uzimaš svoj veliki kofer, koji te čeka na pokretnoj traci..

To je to ukratko..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 23:46   #3
Quote:
Babybus kaže: Pogledaj post
...
Zatim ideš na rengen,
Samo pazi, ne na rentgen u bolnicu, ne trebaš snimiti nikakvu kost.















Oprostite mi.... bilo je jače od mene. Nisam se mogao suzdržati
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:07   #4


Htio sam i ja to napisati, al reko, bilo bi to previše..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:11   #5
hvala vam na odgovoru, no mene je zanimalo dali pod ''ručnu prtljagu'' spada i torbica obična?
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:19   #6
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovoru, no mene je zanimalo dali pod ''ručnu prtljagu'' spada i torbica obična?
Da..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:42   #7
Quote:
Babybus kaže: Pogledaj post
Da..
oke
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:17   #8
Samo da pitam sigurno se može u domaćem prometu (Split - Zagreb i nazad) samo s osobnom?

I još jedno pitanje eeee jel se u ručnu prtlajgu ubraja onaj mali kofer koji bi stavila iznad, torba za laptop i torba koju inače nosim

Mislim bolje da pitam nego da pretjeram
Miss Foxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:29   #9
Pa ne. Naravno da ti za putovanje avionom unutar Hrvatske treba putovnica. Bez putovnice ne možeš letjeti iz Splita u Zagreb a niti bez izvoda iz matične knjige rođenih i vjenčanih.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 14:36   #10
Thumbs up

Quote:
Miss Foxy kaže: Pogledaj post
Samo da pitam sigurno se može u domaćem prometu (Split - Zagreb i nazad) samo s osobnom?

I još jedno pitanje eeee jel se u ručnu prtlajgu ubraja onaj mali kofer koji bi stavila iznad, torba za laptop i torba koju inače nosim

Mislim bolje da pitam nego da pretjeram
Da, samo sa osobnom, netreba putovnica ni viza
Mislim da ti se to ubraja pod rucnu, al kolko ja znam ako letis sa croatiom kao ja, dozvoljena ti je samo jedna torba rucne prtljage do 8kg.. Provjeri jos
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 17:34   #11
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
Da, samo sa osobnom, netreba putovnica ni viza
Mislim da ti se to ubraja pod rucnu, al kolko ja znam ako letis sa croatiom kao ja, dozvoljena ti je samo jedna torba rucne prtljage do 8kg.. Provjeri jos
tnx
znači bez vize, domovnice, rodnog lista i otisaka prstiju
Miss Foxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 19:08   #12
Pa... Otiske prstiju nosis uvijek sa sobom... I ostavljas ih za sobom...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 22:27   #13
Quote:
Miss Foxy kaže: Pogledaj post
tnx
znači bez vize, domovnice, rodnog lista i otisaka prstiju
Haha, tako je!
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:29   #14
ne zaboravi potvrdu o cijepljenju protiv žute groznice
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:51   #15
A za zene je i obavezan ginekoloski pregled, ako nema potvrde, onda policajac pregleda...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 09:07   #16
ok, pokretač teme zna da se zezamo malo. ali sjećam se svojeg prvog leta. isto sam bio ko truba, forum još nije ni postojao da se raspitam unaprijed, na ostalim forumima nisam bio aktivan... oslonio sam se na priču frenda koji je mjesec dana prije mene obavio prvi let. kaže on "samo gledaj na onim pultovima i televizorima iznad njih gdje piše ime tvojeg prijevoznika i tamo se prijaviš i predaš prtljagu bla bla...". ok. dovučem se ja do Brnika 4 i pol sata ranije (nije baš veliki facepalm jer sam vlakom putovao, a sa sljedećim bih bio na knap). aha, tu piše Turkish, tu ne idem. tu piše Adria, al tu nema nikog. svugdje piše Adria. kvragu. odem do prvog šaltera gdje piše Adria, dam kartu, kaže teta da čekam da vidi jel se mogu prijaviti. meni ništ jasno. i kaže ona može. tek sam kasnije skužio da niej baš neka praksa prijavljivat se 4 sata prije leta za let dok ti se još ne otvori šalter ali ono što je super je to što su na aerodromima navikli na takve koji prvi put putuju pa će ti sve objasniti. osim onih bogom danih osoba na rengenu. jednostavno putnik nije dostojan upitati ta preuzvišena bića bilo što, već skrušeno prolaziti pognute glave uz njih čitajući im misli što treba raditi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 19:26   #17
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A za zene je i obavezan ginekoloski pregled, ako nema potvrde, onda policajac pregleda...
E vidiš to nisan znala ludnica
Miss Foxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 19:55   #18
Ni ja isto...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 21:45   #19
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ni ja isto...
eeeeeee a ja mislila da si ti neki iskusni putnik tu na forumu koji sve zna, a vidiš po tebi policajci nisu čačkali hahahahahah bože mi pomozi koje misli
Miss Foxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 00:51   #20
O jesu... Jednom prilikom se neki zgodan policajac zatvorio sa mnom u neku kabinicu i cijelog me ispipao... Steta sto mu nisam smio uzvratit. A prosli puta u Manchesteru su me slikali s onim rendgenom na kojem ti vide malika tintilinica...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.