Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 00:33   #201
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Onda je bio bijedna kukavica. Ako je znao da će oživjeti i propeti se na prijestolje nakon 3 dana, i spasiti s tim činom milijarde ljudi od vječng pečenja/sramote u vatri/paklu, kako je mogao oklijevati?? Koliki ljudi su žrtvovali svoje živote za mnogo manje dobro, za svoje dijete ili voljenu osobu, ili narod, a ovaj cmizdri i zapomaže da ga mimoiđe SPAŠAVANJE čovječanstva i svih bića u svemiru.
Usporedi žrtve inkvizicije koje su mučili na najstrašnije načine u ime tog istog kukavičjeg vjerskog Junaka. Mnogi nisu pokleknuli i zadržali su svoja uvjerenja, a Isus htio odustati od svoje misije. Ma bravo Isuse.
Da si ikad prišao proučavanju Isusa nepristrano, a ne sa ovakvom mržnjom, shvatio bi da je Isus bio biće koje je najviše od svih stvorenja u Svemiru volio Boga, a bio je optužen kao hulnik na Boga. I to ne od ovakvih kao ti, nego od onih koji su trebali biti Božji predstavnici na Zemlji.

Tada su postojala dva mesijanska koncepta, jedan popularniji, da će Mesija zavladati svijetom iz Jeruzalema i drugi, u koji je vjerovala manjina, da će Mesija biti ubijen za grijehe ljudi.

Isus se u trenutku slabosti nada da bi se problem grijeha mogao riješiti na drugi način, a ne da se onaj bez grijeha žrtvuje za ljude. To je kao kad vojnici dobrovoljci odu u bitku, pa tokom bitke, kad počne rokanje misle "šta nam je to trebalo", a sutra su opet u bitci.

Tako i Isus, nije mu bilo svejedno, ali je sve prihvatio i ispunio, i opet bi da je potrebno to napravio za palo čovječanstvo, pa čak i za tebe koji ga negiraš, degradiraš, mrziš... u tome je njegova veličina, u tome je razlika između njega i jednog drugog Božjeg sina, onog koji se prvi pobunio protiv tvorca, oca laži, koji je samo za čelo bio niži od Isusa (a sad ti provali šta je čelo).

Iz perspektive onih koji tvrde da je Isus Bog, možda postoji problem, ali iz Biblijske perspektive ga nema.

I nemojete više razvaličiti tog jadnog Pavla, možda se današnje palo kršćanstvo i bazira na izoliranim citatima iz njegovih poslanica ili evanđelja koje krivo shvaćaju, ali prava vjera Božjeg naroda se kroz sva vremena zasnivala na Tanahu i prvenstveno TORI - monumentu ljudske civilizacije.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 00:44   #202
Evo nekoliko zanimljivih videa sa dokazima da Isus nije Bog:

Bog kojeg obožavamo

Stvaranje Prvi dio

Stvaranje Drugi dio
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 00:53   #203
@crno&bijelo

Quote:
Ja sam direktno našao kontradikcije u Bibliji po ovom pitanju.
Potraži i ti pa ako ne nađeš ja ću ti pojasniti.
(Evanđelje po Mateju 1, 1-17)
(Luka 3, 23-34)
Selam Aleykum !!!!!
Možda si ti sam Našao,Mada se mnogi služe od drugih Npr: Ahmed Dedat itd….
Znam da je za mnoge ovo prolem,ali i nije tako probematično kao što izgleda .

Luka 3.pogl. NIJE nikavo Rodoslovlje Jer i nepiše nšta o Rodoslovlju
Vidi : Luka 3:23 Kad je Isus nastupio, bilo mu je oko trideset godina. Bijaše - kako se smatralo - sin Josipov, Elijev.
Dakle nije potrebno uopšte uspoređivati sa Matej.Jer Isus nije nije ni srodan sa Josipa.Ako je jasno to pređimo na Matej
Matej 1.pogl. E to je Rodoslovlje vidi : Matej 1 :1
Ako misliš da fali jedan naraštaj,tada pročitaj još jednom ono:
OD – DO = 14 naraštaja Matej 1:17 Koji glasi ovako:

U svemu dakle:
1)-od Abrahama do Davida četrnaest naraštaja;
2)-od Davida do progonstva u Babilon četrnaest naraštaja;
3)- poslije progonstva u Babilon do Krista četrnaest naraštaja.
Matej 1:17

Zapazi da se kaže:
2) “od Davida”…….. Dakle broji se ponovo David!!!!
Jel sada jasnije?

Quote:
Da je Bog, kako ga vi doživljavate, ne bi molio pravog Boga i podređivao se njegovoj volji nego bi sam odlučio o svojoj sudbini.
Ovde te želim pohvaliti da si hvatio razliku Isusa i Oca.,Biblija nije
Ni pisana ni prezentirana u sličnosti sa Kur’an.Tako da je nemoguće da bi se uspoređivale.
Što se tiće rječi Bog (po Bibliji) Postiji SAMO JEDAN BOG Koji se označava sa Otac svijeg što potoji (što je stvorio).No biblija i jasno kaže da Ima(kako se nazivaju) mnogo Bogova i mnogo gospodina.Dakle Isus(Mojsije ….idt …itd..) se u Biliji nazivaju sa Bog.A rječ Bog ELOHIM se isto može prevesti sa : Moćni(Bog).No to ne mjenja stvar da je JEDAN SVEMOGUĆI BOG= YeHoVaH.
Za Krišćane (bi trebalo) važi 1.Korin. 8:4-6

@Nepoznati
Quote:
Da ti pomoognem.
Isus je preklinjao svoga Oca TRI puta da ga poštedi žrtvovanja za sve ljude kako ne bi bili bačeni u PAKAO.
(Pitam se što bi bilo da je Otac uslišao njegove vapaje da ga poštedi muke. )
@Nucleus
Quote:
Zato što je znao kakvu bol i patnju će to donijeti. Nije mu se umiralo samo onako, iz fore. Nije bio niti fanatik, kamikaza, niti luđak bez mozga niti robot.
Bio je čovjek svjestan onog što ga čeka i pokušao je zamoliti Boga da ga poštedi toga.
Quote:
I otrgnu se od njih koliko bi se kamenom dobacilo, pade na koljena pa se molio: 42 "Oče! Ako hoćeš, otkloni ovu čašu od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!" 43 A ukaza mu se anđeo s neba koji ga ohrabri.
Isus je moliio NE da bi bio pošteđen smrti već da bi bio pošteđen optužbe Bogohuljena jer je optužen kao Bogohulnik i za tu čašu je molilio da se otkloni, da ne umre kao HULNIK.Sjetimo se zbog koje osude je je proglašen krivim ?

svima sve naj naj .....želi harec! pozdrav i selam !!!

Zadnje uređivanje harec : 23.10.2008. at 01:05.
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 01:10   #204
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
I ovo si "spoznao" surfajući i "duboko" promišljajući? Sad su jasniji i ostali tvoji postovi.....
ne, tu vjerujem na riječ npr. teofilu antiohijskom koji zna da je to krist hodao i govorio s adamom u vrtu a ne pape jahve il justinu mučeniku koji također tvrdi da se to krist (čak ga naziva isus-joshua) objavljivao svim praočevima a ne tata jahve il philu aleksandrijskom i drugim nekršćanima poput platonista,neoplatonista itd. koji odavno kuže kako to trojstva funkcioniraju i što radi logos a što njegov tata.
ti se vjerojatno ne bi složio s npr. arijem ili s marcionovim pogledima o stvoritelju već bi ti nicensko-carigradsko vjerovanje moglo bit bliže tj. ono koje isusa drži kao onog po kojem je sve stvoreno tj. kroz kojeg ili pomoću kojeg je sve stvoreno pa ne vidim nekog razloga tvoje reakcije na stvoritelja krista tj. alfe i omege kao tatinog logosa. možda si se doduše samo našao pogođen što punih 4000 godina postojanja svijeta prije inkarnacije u nazaretu i nije baš tako nedavno kao što napisah.

Zadnje uređivanje ursamajor : 23.10.2008. at 01:56.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 01:30   #205
Quote:
harec kaže: Pogledaj post

Nepoznati
Isus je preklinjao svoga Oca TRI puta da ga poštedi žrtvovanja za sve ljude kako ne bi bili bačeni u PAKAO.
(Pitam se što bi bilo da je Otac uslišao njegove vapaje da ga poštedi muke. )

Isus je moliio NE da bi bio pošteđen smrti već da bi bio pošteđen optužbe Bogohuljena jer je optužen kao Bogohulnik i za tu čašu je molilio da se otkloni, da ne umre kao HULNIK.Sjetimo se zbog koje osude je je proglašen krivim ?
Možeš to malo pojasniti? Židovi ga (valjda) optužiše za bogohuljenje, ali uvjeriše Rimljane da je pobunjenik protiv Rimskih vlasti (kao Mesija da želi postati židovski kralj i povesti židove u ustanak).

Zašto bi Isus ronio krvavi znoj samo zato da Bog otkloni optužbu (židovsku? rimsku?), koja je, valjda, ionako lažna? Zar nije čak i "proroštvo" reklo: "bi ubrojen u zločince?"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:02   #206
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Možeš to malo pojasniti? Židovi ga (valjda) optužiše za bogohuljenje, ali uvjeriše Rimljane da je pobunjenik protiv Rimskih vlasti (kao Mesija da želi postati židovski kralj i povesti židove u ustanak).
Zanimlivo si pisao SAMO mi molimte nemoj uzeti nazlo ili nekakvo podučavanje
inače drago mi je da Istražuješ.
Pilat je reko da na njega ne nalazi nikakvu krivnju što bi salzuzilo smrt.
Dakle ostaju (židovske vođe) proveri si to sam.
Quote:
Zašto bi Isus ronio krvavi znoj samo zato da Bog otkloni optužbu (židovsku? rimsku?), koja je, valjda, ionako lažna? Zar nije čak i "proroštvo" reklo: "bi ubrojen u zločince?"
Pročitaj molim te pažljivo šta se desilo naakon hvatanja Isusa.
To za ubrojan u zločince si upravu, no ne menja činjenicu da je isus molio da ne bude optužen za hulu na svog oca.
Nemam tako puno vrjemena inače bih postavio biblijske citate,može drugom prilikom.

Srdačan pozdrav i tebi i svima na ovu temu!!
harec
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:16   #207
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
Zanimlivo si pisao SAMO mi molimte nemoj uzeti nazlo ili nekakvo podučavanje
inače drago mi je da Istražuješ.
Pilat je reko da na njega ne nalazi nikakvu krivnju što bi salzuzilo smrt.
Dakle ostaju (židovske vođe) proveri si to sam.
šteta što nije ustao na istu nogu i u slučaju tisuća drugih koje je brzopotezno razapinjao i morao bit smijenjen zbog nepotrebnih okrutnosti.
mislim da bi tad bilo koja grupa naoružana mačevima i čiji pripadnik makne jedno uho vojniku sigurno bila osuđena i neki likvidirani bez obzira jer ustala protiv heroda il cara za razliku od one dvojice lopova.

Zadnje uređivanje ursamajor : 23.10.2008. at 02:59.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:17   #208
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Možda je i Kuran veoma kontradiktorna knjiga.

Ali ti tvrdiš da nije. Možeš li nam to nekako dokazati.
Zašto ti ne probaš?Dakle Kur'an zadnja objava Gospodara ljudi priznaje sve poslanike i knjige prije.Govori o vjeri u jednog Boga koji nema sudruga i potice da se radi dobro.

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Na primjer ako pođemo od povijesti, onda znamo da su sve tri religije radile slične stvari. Sve potječu od židovske vjere. U 6 stolječu, Meka i Medina nisu bile muslimanske. Tamo su živjeli ljudi koji su imali neke druge vjere.
Postoje podaci da su muslimani pokrenuli svete ratove i poubijali sve stanovnike Meke i Medine. Dakle mi vjerujemo, u nešto u što su vjerovali naši preci, a oni koji nisu htjeli vjerovati su jednostavno poubijani.
Drugim riječima neki vjeruju iz straha da nbe budu poubijani a neki su bili sa onima koji su suparnike poubijali. Gdje su ti tu argumenti.
Potječu od vjere Ibrahimova pravovjernika.Od tud sve 3 potjecu.
Postoje podaci!Ko je poubijan?Odakle sad ove gluposti pa Mekka je osvojena bez ispaljene strelice.Nije ti islam krscanstvo - krstenje ili smrt,to dobro zapamtite.Islam je zivio kroz svoje cijelo doba s krscanima i zidovima kao jednakim clanovima drustva!Jel to mozes reci za krscansku europu?I onda je nasa religija teroristicka?Koliko ljudi,koliko djece i zena je ubijano pod parolom krscanstva-jedine prave vjere?
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:50   #209
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Da si ikad prišao proučavanju Isusa nepristrano, a ne sa ovakvom mržnjom, shvatio bi da je Isus bio biće koje je najviše od svih stvorenja u Svemiru volio Boga, a bio je optužen kao hulnik na Boga. I to ne od ovakvih kao ti, nego od onih koji su trebali biti Božji predstavnici na Zemlji.
Otkad to jevreji misle?

Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Iz perspektive onih koji tvrde da je Isus Bog, možda postoji problem, ali iz Biblijske perspektive ga nema.
Otkud sad ovo?Bez ikakih citata dokaza,barem vlastitih misli i rijeci...

Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
I nemojete više razvaličiti tog jadnog Pavla, možda se današnje palo kršćanstvo i bazira na izoliranim citatima iz njegovih poslanica ili evanđelja koje krivo shvaćaju, ali prava vjera Božjeg naroda se kroz sva vremena zasnivala na Tanahu i prvenstveno TORI - monumentu ljudske civilizacije.
Takve vas volimo...
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:39   #210
Quote:
Selef kaže: Pogledaj post
o vi krscani,nevedite mi sad vase dokaze da je isus bio bog i da je vasa vjera prava a ja cu vas dokazima opvrgnuti odmah posle toga...da cujem zasto smatarte svoju vjeru ispravnom a islam laznom.sellam
prvo bih htio razjasnit riječ "Bog", Isus naučava da je to obitelj, (koja je u jedna cjelina) tj. Isus naziva "Boga" Ocem, i mislim da je tu najveća zabuna, jer vi (muslimani) smatrate da mi izjednačavamo Isusa s Ocem što nije istina, samo ih nazivamo jednom cjelinom tj. Bogom, Isus je Sin Božji pa je samim time i Bog. (kao što sin u ljudkoj obitelji nosi prezime zemaljskog oca).

A evo po čemu je to Isus Sin Božji:

22Svetkovao se tada u Jeruzalemu Blagdan posvećenja. Bila je zima. 23Isus je obilazio Hramom po trijemu Salomonovu. 24Okružili ga Židovi i govorili mu: "Dokle ćeš nam dušu držati u neizvjesnosti? Ako si ti Krist, reci nam otvoreno!" 25Isus im odgovori:
"Rekoh vam pa ne vjerujete.
Djela što ih ja činim u ime Oca svoga -
ona svjedoče za mene.
26Ali vi ne vjerujete
jer niste od mojih ovaca.
27Ovce moje slušaju glas moj;
ja ih poznajem i one idu za mnom.
28Ja im dajem život vječni
te neće propasti nikada
i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke.
29Otac moj, koji mi ih dade,
veći je od svih
i nitko ih ne može ugrabiti
iz ruke Očeve.
30Ja i Otac jedno smo."

I vidje i obradova se."57Rekoše mu nato Židovi: "Ni pedeset ti još godina nije, a vidio si Abrahama?" 58Reče im Isus:
"Zaista, zaista, kažem vam:
prije negoli Abraham posta,
Ja jesam!"59



13Kad Isus dođe u krajeve Cezareje Filipove, upita učenike: "Što govore ljudi, tko je Sin Čovječji?" 14Oni rekoše: "Jedni da je Ivan Krstitelj; drugi da je Ilija; treći opet da je Jeremija ili koji od proroka." 15Kaže im: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" 16Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga." 17Nato Isus reče njemu: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:14   #211
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Otkad to jevreji misle?
Danas u svijetu postoji bar 200 000 Jevreja koji tako misle, odnosno prihvaćaju Isusa kao Mesiju.


Quote:
Otkud sad ovo?Bez ikakih citata dokaza,barem vlastitih misli i rijeci...
Razmisli logično, ako je Isus Bog, JHWH, kome se on tada moli, sam sebi? Nekakva trećina Boga umire za ljude, a onda ta trećina, iako je svemoguća i nepogrešiva, sada upada u krizu?

Ali ako Isus nije Bog, onda je stvar riješena, on, kao stvoreno biće, mogao je osjetiti strah, mogao je proživljavati krizu, mogao je bolno uzviknuti ''Oče, Oče ,zašto si me ostavio?!'' , osjećajući razdvojenost od Boga.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 17:53   #212
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
Isus je moliio NE da bi bio pošteđen smrti već da bi bio pošteđen optužbe Bogohuljena jer je optužen kao Bogohulnik i za tu čašu je molilio da se otkloni, da ne umre kao HULNIK.Sjetimo se zbog koje osude je je proglašen krivim ?
I ovo objašnjenje zvuči logično. Nisam čitao Bibliju, ali mi je jasan smisao napisanog. Isus je prije svega prikazan čovjekom, naravno ne nekim utopljenim u prosječnost, već onim koji je spreman odraditi svrhu!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 17:58   #213
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Isus je Sin Božji pa je samim time i Bog. (kao što sin u ljudkoj obitelji nosi prezime zemaljskog oca).
Svi smo mi djeca Božja! Isus jeste sin Božji, ali nije Bog. To je floskula koju koristi crkva kako bi se predstavila kao "Božji namjesnik na Zemlji". Otuda i tolika zbunjenost kod ljudi, a to crkvi paše, što gluplji to bolje slušaju.
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Ali ako Isus nije Bog, onda je stvar riješena, on, kao stvoreno biće, mogao je osjetiti strah, mogao je proživljavati krizu, mogao je bolno uzviknuti ''Oče, Oče ,zašto si me ostavio?!'' , osjećajući razdvojenost od Boga.
Tako je. Time se i naglašava Isusovas ljudskost. Kad se Božja prisutnost "povukla" iz Isusove svijesti on je to osjetio i zatim zavapio. To ujedno i govori kako je istinski patio jer mu Bog u njegovoj žrtvi nije olakšavao patnju kako možda neki misle. O onima koji misle kako je Isus znao Yogu pa je njome isključio bol smiješno je i raspravljati, ali ljudi se svačega dosjete.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 18:20   #214
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
možda si se doduše samo našao pogođen što punih 4000 godina postojanja svijeta prije inkarnacije u nazaretu i nije baš tako nedavno kao što napisah.
Nisam se ja našao pogođen ničim iz tvog pisanja već upada u oči tvoje silno pametovanje i ambis praznih riječi koji se vrte oko filozofskih i religijskih rasprava i samih rascjepkanih i podijeljenih u raspravama o smislu. Pohvalno je što ti nastojiš iz toga "izvući" pravu stvar, ali još si previše pod tuđim utjecajima pa te to koči. Malo više vlastitog promišljanja (Karl Marx) je preporučljivo.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 19:04   #215
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Nisam se ja našao pogođen ničim iz tvog pisanja već upada u oči tvoje silno pametovanje i ambis praznih riječi koji se vrte oko filozofskih i religijskih rasprava i samih rascjepkanih i podijeljenih u raspravama o smislu. Pohvalno je što ti nastojiš iz toga "izvući" pravu stvar, ali još si previše pod tuđim utjecajima pa te to koči. Malo više vlastitog promišljanja (Karl Marx) je preporučljivo.
trebao bi ipak pročitat više mojih postova (kao i ovu temu) pa ćeš vidjet da tamo sigurno ne manjka mojih promišljanja o konkretnim pitanjima i problemima a pri odgovorima u ovim ipak religijskim raspravama ja nisam uvijek obavezan iznosit samo vlastiti stav niti probat nekako pojednostavniti temu. ako imaš dvadesetak godina onda sam ja kapital,manifest,teze i kritike pročitao što po socijalističkoj obavezi a kasnije jer me zanimalo i prije nego si se rodio. ukoliko imaš nešto konkretno reć u vezi onog što sam postao i dao linkove bi bilo konstruktivno za temu a moj profil znanja i ono što mi još nedostaje nije forumskoj ekipi uopće bitno. ja sigurno neću promijenit svoj stil zbog tvojih il nečijih želja dok su unutar pozitivnih pravila foruma ma kako se nekom činio kao pametovanje il prazne riječi jer meni sad tako odgovara a možda će i nekom tko ove riječi bude pretraživao i čitao za desetak godina.

Zadnje uređivanje ursamajor : 23.10.2008. at 20:08.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:00   #216
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
trebao bi ipak pročitat više mojih postova (kao i ovu temu) pa ćeš vidjet da tamo sigurno ne manjka mojih promišljanja o konkretnim pitanjima i problemima a pri odgovorima u ovim ipak religijskim raspravama ja nisam uvijek obavezan iznosit samo vlastiti stav niti probat nekako pojednostavniti temu.
Dakle sad ti meni pišeš što bih ja trebao raditi. I to ni manje ni više nego čitati tvoje postove. Ego uzima zaleeeet.....

Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ako imaš dvadesetak godina onda sam ja kapital,manifest,teze i kritike pročitao što po socijalističkoj obavezi a kasnije jer me zanimalo i prije nego si se rodio. ukoliko imaš nešto konkretno reć u vezi onog što sam postao i dao linkove bi bilo konstruktivno za temu a moj profil znanja i ono što mi još nedostaje nije forumskoj ekipi uopće bitno.
Iiiii ovdje se pokazuje u svoj svojoj ogromnosti!!!

Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ja sigurno neću promijenit svoj stil zbog tvojih il nečijih želja dok su unutar pozitivnih pravila foruma ma kako se nekom činio kao pametovanje il prazne riječi jer meni sad tako odgovara a možda će i nekom tko ove riječi bude pretraživao i čitao za desetak godina.
A onda još ovako odgovara na dobronamjeran savjet. Kad se riješiš problema s vlastitim Egom, nastavit ćemo razgovor. Ako se riješiš....
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.10.2008., 01:10   #217
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da, ali se mnogo premišljao oko toga.
Nije. Naprotiv.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:14   #218
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
Ako je Isus umro zbog tuđih grijeha onda je to nepravda. Hoćeš da kažeš da je Bog nepravedan ?
Čekaj malo, drugar. Ti kažeš da je to nepravda, i ti Boga nazivaš nepravednim, ne ja ni Biblija. Naveo si par citata selektivno, po defaultu, da bi nešto dokazao, a postoji i druga grupa textova koja ti se, očito, ne sviđa, i onda bi da ih interpretiraš kako želiš? Nije fer.

Quote:
Ja trošim struju a ti plaćaš račune. Zauzvrat ja te "volim".
To je bajka za široke narodne mase koju je lansirao baš Petar kojeg citiraš.
Nije to samo Petrova ideja. Novi zavet govori o smrti Isusa Hrista radi nas grešnika. To je stav kojeg su sledili svi hrišćani. Ti možeš da trošiš struju-ja je sigurno neću plaćati, prvo jer smo na istom nivou a ja nisam Bog. Isus je "platio" cenu koju smo mi trebali platiti zato jer voli čoveka i želi da ga spase. Dovoljno za mene.


Quote:
Novi Zavjet konzistentan ?
Da, kao što je i 11. septembar bila humanitarna misija.
Šta da ti radim. Onda se nemoj hvatati za Novi zavet, to je jednostavnije nego ovakvi postovi.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:29   #219
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
A onda još ovako odgovara na dobronamjeran savjet. Kad se riješiš problema s vlastitim Egom, nastavit ćemo razgovor. Ako se riješiš....
nisi mi bas dobronamjerno zvučao nego podcjenjivački npr.

Quote:
I ovo si "spoznao" surfajući i "duboko" promišljajući? Sad su jasniji i ostali tvoji postovi.....
a dijalog u vezi mene ili tebe više nećemo nastavit jer su teme drugog naslova.

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.10.2008. at 01:38.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:34   #220
Čekaj, ti veliš nekom da zvuči potcenjivački?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.