Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 10:26   #2001
može jedno banalno pitanje: jel težal faks?s kojim se može mjeriti-općenito gledano..
__________________
The Joker: It's a funny world we live in. Speaking of which, do you know how I got these scars?
tera_PB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 10:41   #2002
Quote:
- Juicy - kaže: Pogledaj post
Ja sam upala sa B razinom iz hrv i stranog j., tak da možeš upasti..
puno ti hvala na odgovoru...i još nešto.kada si otprilike počela učit i koliki ti je bio postotak iz polaganih predmeta,ako se još sjećaš?znam da je zadnji upisani imao 715 bodova.

Quote:
Sumpor kaže: Pogledaj post
Strani jezik veoma malo pridonosi broju bodova, tako da bi rekao da su tvoje šanse više manje jednake onima koji uzmu strani jezik na A razini.
hvala na odgovoru!

Zadnje uređivanje Lady_D : 14.01.2011. at 17:37.
-Iv@n@- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 18:55   #2003
Quote:
-Iv@n@- kaže: Pogledaj post
puno ti hvala na odgovoru...i još nešto.kada si otprilike počela učit i koliki ti je bio postotak iz polaganih predmeta,ako se još sjećaš?znam da je zadnji upisani imao 715 bodova.


Bio i kem sam počela u 10. mjesecu, hrv i eng nisam uopće učila, a mat nakon završetka nastave, znači nekih 10 dana... Ne sjećam se više postotaka, ali imala sam sve 5 osim mat 4..
- Juicy - is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:28   #2004
Quote:
tera_PB kaže: Pogledaj post
može jedno banalno pitanje: jel težal faks?s kojim se može mjeriti-općenito gledano..
Po pričama, a poprilično su utemeljene: 2. semestar, 2. godinu i 3. godine pišaš krv. Ostatak je nešto lakši
Sumpor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:46   #2005
Quote:
Sumpor kaže: Pogledaj post
Po pričama, a poprilično su utemeljene: 2. semestar, 2. godinu i 3. godine pišaš krv. Ostatak je nešto lakši
istina istina potvrdjujem
farma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:54   #2006
Pozdrav svima !
Idem u 3. razred srednje medicinske škole, smjer laborant ... i cijeli život, tj. otkad znam za farmaciju san mi je upisati ju ...
Pročitala sam cijelu temu, no nisam naišla na neke odgovore koji mene osobno zanimaju, pa evo da priupitam ....
Zanima me od koliko semestara se sastoji fakultet ?
Da li je stvarno fakultet u tolikom kaosu, tj. da je sve toliko ne origanizirano ?
Uz sve to, zanima me da li itko zna hoće li FBF uz državnu maturu tražiti ponovno i prijemni kako su rekli na televiziji ? Ako hoće, zanima me što se najčešće traži u tom prijemnom ... jer kemija mi je mačji kašalj, biologiju ako treba naštrebam ... samo mi je matematika malo veći problem
Eto, nadam se da nisam prezahtjevna ... hvala unaprijed
__________________
→ Don't regret anything you do, because in the end, it makes you who you are.
NeLa ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:55   #2007
Quote:
NeLa ZD kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Idem u 3. razred srednje medicinske škole, smjer laborant ... i cijeli život, tj. otkad znam za farmaciju san mi je upisati ju ...
Pročitala sam cijelu temu, no nisam naišla na neke odgovore koji mene osobno zanimaju, pa evo da priupitam ....
Zanima me od koliko semestara se sastoji fakultet ?
Da li je stvarno fakultet u tolikom kaosu, tj. da je sve toliko ne origanizirano ?
Uz sve to, zanima me da li itko zna hoće li FBF uz državnu maturu tražiti ponovno i prijemni kako su rekli na televiziji ? Ako hoće, zanima me što se najčešće traži u tom prijemnom ... jer kemija mi je mačji kašalj, biologiju ako treba naštrebam ... samo mi je matematika malo veći problem
Eto, nadam se da nisam prezahtjevna ... hvala unaprijed
10 semestara, integrirani 3+2. Ovo što se tiče kaosa, moram priznati da izgleda poprilično rasuto na trenutke, a ako bude prijemnoga, a to ne znam , od kemije će se najviše forsirati organska. Toliko malo znam, nadam se da sam pomogao malo
Sumpor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 23:39   #2008
Quote:
tra_tincica kaže: Pogledaj post
naletila sam slučajno na ovu temu,mozda je stari post al se moram nadovezati...
uopce se ne slazem s tobom,ja sam upisala farmaciju iz prvog puta, i mislila da sam jadna sretna sto sam odmah upala ni sluteci da cu dvije godine zivota izgubiti na dva predmeta... prvu godinu misleci o njima a drugu uceci... za razliku od mojih kolega s pbfa koji su bez imalo muke polozili i fiziku i analitiku te se lagano prosetali kroz ostatk predmeta... ja im uopce ne zavidm nego ih smatram sretnicima isto kao sto su oni mene smatrali onog dana kad sam upisila farmaciju a ne pbf, mislim da trosatni test ne pokazuje u potpunosti necije znanje,i da je sebicno ne pruziti drugu priliku nekome kome jednostavno nije bio dan...
ugl iz ovoga svega sam izvukla jednu veliku pouku,ako mi ikad djeca odluce upisivati farmaciju prvo ce lijepo upisati pbf,ispolagati sta se tamo moze ,laganini se prebaciti na farmu i nastaviti dalje
ne razummije ove konstantne svađe, prepireke na relacjiji pbf-farmacija. Uopće mi nije jasno kako se ova dva potpuno drugačija fakulteta mogu uspoređivati
Da se razmemo bila sam na farmaciji, skuzila nije faks za mene i ošla dalje. A kriviti nekoga za vlastite greške / ne učenje i sl mi nikad nije bilo jasno.
Isto tako svaki faks ima neke teže predmete, neke lakše, pa što je na farmaciji fizika to je na pbfu matematika

Sretno svima na prijemnima
Ingeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:46   #2009
Quote:
Ingeliks kaže: Pogledaj post
ne razummije ove konstantne svađe, prepireke na relacjiji pbf-farmacija. Uopće mi nije jasno kako se ova dva potpuno drugačija fakulteta mogu uspoređivati
Da se razmemo bila sam na farmaciji, skuzila nije faks za mene i ošla dalje. A kriviti nekoga za vlastite greške / ne učenje i sl mi nikad nije bilo jasno.
Isto tako svaki faks ima neke teže predmete, neke lakše, pa što je na farmaciji fizika to je na pbfu matematika

Sretno svima na prijemnima
nisu bas toliko razliciti prve 2-3 godine...al sta je je...cinjenica je da netko ko od pocetka misli studirati na farmaciji da najprije upise pbf polozi fiziku i analitiku i prebaci se dogodine na farmaciju (ta osoba ce izgubiti godinu, al izgubila bi je i ovako zbog ta 2 kolegija, al bar se nece muciti kao ostali)...nitko ovdje nikoga ne krivi za svoje greske...mi smo si sami krivi sta se nismo dovoljno upoznali sa nacinom rada na farmaciji, pa da smo prije upisa farmacije otisli polagati ove stvari na pbf ili medicinu...
haiku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 10:32   #2010
Quote:
haiku kaže: Pogledaj post
nisu bas toliko razliciti prve 2-3 godine...al sta je je...cinjenica je da netko ko od pocetka misli studirati na farmaciji da najprije upise pbf polozi fiziku i analitiku i prebaci se dogodine na farmaciju (ta osoba ce izgubiti godinu, al izgubila bi je i ovako zbog ta 2 kolegija, al bar se nece muciti kao ostali)...nitko ovdje nikoga ne krivi za svoje greske...mi smo si sami krivi sta se nismo dovoljno upoznali sa nacinom rada na farmaciji, pa da smo prije upisa farmacije otisli polagati ove stvari na pbf ili medicinu...
ja sam se prebacila s farmacije an pbf valjda jedan jedini slučaj
meni vašu matematiku nisu priznali na pbfu, pa sam eto to morala opet polagati, profesor se samo nasmjehnuo. Prva godina je vjerojatno najsličnijja, a poslije se sve više i više razlikuju. Ja sam recimo biotehnologiju završila u prve tri godine, i to je više inženjerski smjer, nego što ima veze s farmacijom.

Ni ja se ne usudim uspoređivat ova dva faksa, iako sam bila na jednom i na drugom.


To što je takav sistem na farmi to je drugi par rukava. Što da ti kažem, žalite se Osim toga mene je jako smetalo što je moja genracija bila jako natjecateljski nabrijana. ono e nedam ti da kopiraš skriptu, mi smo si konkurencija.
Ingeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:48   #2011
Quote:
Ingeliks kaže: Pogledaj post
To što je takav sistem na farmi to je drugi par rukava. Što da ti kažem, žalite se Osim toga mene je jako smetalo što je moja genracija bila jako natjecateljski nabrijana. ono e nedam ti da kopiraš skriptu, mi smo si konkurencija.

Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..
rinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:25   #2012
Quote:
rinci kaže: Pogledaj post
Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..
Nisam htjela generalizirati i reći cijeli faks, kad znam da je tako bilo kod mene na toj "mojoj" tadašnjoj godini. To mi se isto dosta zamjerilo, pa je to bio dodatan plus na listi da odem . Iako da mi se svidjelo ostala bih pošto-poto.
Ingeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:52   #2013
Quote:
rinci kaže: Pogledaj post
Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..
s ovim se apsolutno slazem...definitivno ima iznimaka, ali te iznimke su nazalost jako rijetke...znam dosta ljudi koji su prelazili sa pbf-a, medicine, fkit-a, i svi su mi rekli da su ljudi puno bolji tamo nego na farmaciji i s time se, iako nisam studirao na navedenim fakultetima, moram sloziti...
haiku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:23   #2014
Quote:
haiku kaže: Pogledaj post
s ovim se apsolutno slazem...definitivno ima iznimaka, ali te iznimke su nazalost jako rijetke...znam dosta ljudi koji su prelazili sa pbf-a, medicine, fkit-a, i svi su mi rekli da su ljudi puno bolji tamo nego na farmaciji i s time se, iako nisam studirao na navedenim fakultetima, moram sloziti...
Istina je za pbf, ja sam ostala blago rečeno u šoku, to se donose skripte na faks da svi kopiraju, ako nešto nije jasno, pitaš, uvijek ti netko objasni. Svi su jedna velika zajednica koja si pomaže. Doduše nas je sad, na mom smjeru na diplomskom, 20 Pa smo svi ko razred

Ostala sam si u dobrim odnosima s par ljudi s farme koji su bili ok Moja ta jedna poznanica je ostala u šoku jer sam joj eto dala svoju biokemiju da iz nje uči
Ingeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:09   #2015
pozdrav,evo nova sam ovdje...
zanima me koliko znanje treba biti iz kemije poslije srednje?...meni je kemija 5,ali ja mislim da to znanje sto ga ja imam nije dovoljno,smatram da profesorica malo trazi i voljela bih vise znati,al nemam nikakvu usporedbu tako da ne znam je li to sto ona tumaci mozda dovoljno.
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:59   #2016
bok ljudi, ja sam također nova ovdje i zanimalo bi me koliko je teško sad upasti na farmaciju? Koji mi još faks predlažete ako ne uspijem na farmaciju? Postoji li mogućnost da se prebacim poslije s nekog drugog faksa i koja je razlika između farmacije i med.biokemije? gdje se lakše upada?
lady_Di993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:56   #2017
Quote:
Sumpor kaže: Pogledaj post
10 semestara, integrirani 3+2. Ovo što se tiče kaosa, moram priznati da izgleda poprilično rasuto na trenutke, a ako bude prijemnoga, a to ne znam , od kemije će se najviše forsirati organska. Toliko malo znam, nadam se da sam pomogao malo
malo ali dovoljno
hvala puno
__________________
→ Don't regret anything you do, because in the end, it makes you who you are.
NeLa ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:41   #2018
Quote:
bubamara11 kaže: Pogledaj post
pozdrav,evo nova sam ovdje...
zanima me koliko znanje treba biti iz kemije poslije srednje?...meni je kemija 5,ali ja mislim da to znanje sto ga ja imam nije dovoljno,smatram da profesorica malo trazi i voljela bih vise znati,al nemam nikakvu usporedbu tako da ne znam je li to sto ona tumaci mozda dovoljno.
Znam točno kako ti je.

Mene takva panika hvata oko mature i upisa jer želim baš farmaciju upisati, a znanje iz kem i mat mi je osrednje. Pogotovo što se tiče matematike...
DeLarge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:38   #2019
Quote:
rinci kaže: Pogledaj post
Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..

Onda mi koji smo sada druga godina stvarno imamo srece, jer na fejsu imamo svoje ˝farmiće˝ i tamo si svi lijepo i nesebicno :-) medusobno pomazemo, stavaljamo stare ispite, komentiramo, itd. u grupi je 170 ljudi, a to bi znacilo cijela godina... svugdje ima ljudi koji su sebični i u svima oko sebe vide konkurenciju, ne samo na farmaciji
ivonsy1812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 16:17   #2020
Bit će da je to zato jer u vrijeme kad sam ja studirala nije bilo fejsa..

Ma htjela sam reći da je bilo ljudi koji su mislili da su nešto posebno samo zato što su upali na farmaciju, pa onda onih iz "elitnih" zagrebačkih škola koji su mislili da su bolji od drugih i htjeli su biti bolji od drugih, onih koji su uvijek imali sve ispite koji su se ponavljali na rokovima, ali su ih zadržavali za sebe.

Ali daleko od toga da nije bilo super ljudi, niti ne mozes upoznati 130 ljudi, družiš se uglavnom s onima koje znaš od prije ili su s tobom na mnogobrojnim vježbama.
rinci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.