Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2003., 14:32   #1
Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?

Zadnje uređivanje laella : 07.11.2008. at 22:59.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 14:37   #2
Re: laminat

Quote:
ezop kaže:
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?
Nema nista posebno, jer ti laminat zapravo nije drvo, vec folija. Samo usisavas prasinu i mozes vlaznom krpom obrisati (sa malo vode), i to ti je to.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 14:40   #3
Ja ga perem s toplom vodom i detergentom, običnim za veš Jer se malo teže skidaju mrlje s laminata samo s vodom. Ali mi nakon svakog pranja, s bilo čim, ostaju oni tragovi od krpe, vještice....onako, vide se pod svjetlom. Zato ga obavezno kad je suh ulaštim običnom suhom pamučnom krpom.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 15:03   #4
Mislim da u vecim shopping centrima ima i sredstava za laminat. Koncentrat koji se razrijedi u 5L vode, al sad se ne sjecam kako se zove. Uglavnom, znam da je za laminat. A da je nesto posebno dobro, nije, al to je vise do laminata.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:52   #5
pranje zidova?

znam da vjerojatno nema pomoci, osim bojanja, ali:

prestala sam pusiti prije dva tjedna u stanu i svakog dana ga prozracujem najmanje 8 sati, ali i dalje se osjeca onaj miris nikotina. nije da se radi o godinama talozenja dima (11mjeseci).
preporucili su mi onaj osvjezivac zraka, ali to je samo kamuflaza, a i mene taj miris uzasno iritira, imam pranoju da cu se otrovat koliko mi smeta.

mislim da se ovo ne moze rijesiti prozracivanjem, posebno jer odlazim na more i moram stan zatvoriti na vise od mjesec dana, sto mogu poduzeti sad prije odlaska?
nekako imamo sjecaj da bi neki pokusaj pranja zidova (bijela obicna boja) rezultirao opcom katastrofom sto se tice mrlja i ostalog mislim vec u glavi imam prizor zutih traka koje bi ostale nakon mocenja

google mi bas nije bio prijatelj, sve samo teme o pranju zidova prije farbanja.

ima li ne tko mozda iskustva s ovim? kaj uopce mogu poduzeti sad u ovih nekoliko dana, da me nakon provratka s mora ne zapljusne krasan miris zatvorene birtije? ili kao druga opcija plinska komora ako ostavim osvjezivac zraka.

vec u glavi imam suludi plan da zidove pospricam mjesavinom etericnog ulja i vode, ali opet se bojim mrlja.

any tips?
pufasta gamad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:21   #6
Quote:
pufasta gamad kaže: Pogledaj post
znam da vjerojatno nema pomoci, osim bojanja, ali:
više su mirisa pobrale tkanine (zavjese, tepisi, dvosjedi/fotelje/kreveti,...) te drvenina (namještaj) nego zidovi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:00   #7
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
više su mirisa pobrale tkanine (zavjese, tepisi, dvosjedi/fotelje/kreveti,...) te drvenina (namještaj) nego zidovi
jesus, koliko napeto pratim ovu temu. kad mi je to glavna preokupacija zadnja dva tjedna.

zavjese su dva puta oprane.
podovi 4 puta.
sav namjestaj - kuhinja i dnevna, duplo prebrisani, jednom arfom za staklo, drugi puta prontom. stolovi su hvala bogu od stakla i metala, pa se lakse cite, takodjer detaljno oprani, pobrisani. kao i i plocice i radijatori.
stolice i kauc su od koze, kauc cistim najmanje dva puta tjedno. sad sam ih ubila od ciscenja, ali stvarno, mislim da u zivotu nisam bila u toliko intenzivnom kontaktu s kemikalijama. prebrisane su i sve knjige i sitnice na policama.
nema staklene, keramicke, metalne, kozne, papirnate, plasticne povrsine u tom stanu koju nisam pobrisala. cak i sva vrata i stokove.

tepihe nemam, ali u stanu imam janjecu i govedju kozu. one su dubinski posaugane i na balkonu su provele dva dana, ne znam da li ih smijem prati. - eto i to je pitanje.

kad su otvorena balkonska vrata, odlicno je, ali kad ih zatvorim, i dalje se osjeca, ne jako, ali dosta da me izluduje.

da nasiroko posprejam zidove onim oustom? ma to je idiotizam, ili nije :nada se:
ma imala sam i plan uzeti tu tekucinu iz osvjezivaca, razvodnjiti i pospricati po zidovima, ali me sprijecila uljasta struktura.

mislim da cu za pet minuta pristupiti zidovima sa mokrom krpom kud puklo da puklo.
nazvala sa frenda koji radi u prodavaonici boja i lakova za taj sapun, on zna samo za impregnaciju, nikad cuo za nesto drugo.

nisam valjda bila jedini idiot koji je pusio u svom stanu?
boze, koje probleme imam prije odmora.
pufasta gamad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 17:18   #8
Quote:
pufasta gamad kaže: Pogledaj post

kad su otvorena balkonska vrata, odlicno je, ali kad ih zatvorim, i dalje se osjeca, ne jako, ali dosta da me izluduje.
jednostavno trebaš pustit vremenu da se sve prozrači
ako si knjige prebrisala, nisi ih oprala, papir jako upija mirise i teško se vjetri
sigurno ti ni tapecirani namještaj nije sasvim opran (svi oni slojevi u umutrašnjosti)
i tako dalje
vrijeme, vrijeme,...i vrijeme


kad ideš na put stavi naokolo svežnjiće lavande
bilo bi super ako možeš nabaviti duhan, pravi u listovima, pa ga potrpat po ormarima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 22:42   #9
Pronto ima specijalnu tekućinu za čišćenje laminata ... ja je kupujem u Mercatoru, ali pretpostavljam da je ima u svim bolje opskrbljenim prodajnim centrima.
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:36   #10
Kak vam se dopada taj vaš laminat? Jel se podiže? Jel ulazi zrak ispod nakon nekog vremena? Jel smrdi kad sunce zapeče u njega kroz prozor?
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:39   #11
Re: laminat

Quote:
ezop kaže:
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?
ima posebno sredstvo. Imam ga upravo doma.

Pise za laminat, daje extra sjaj i cuva od habanja.

Malo off topic, ali laminat mi se uopce ne svidja, kad skupim novce idem na drvene podove
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:40   #12
Quote:
LadyInRed kaže:
Ja ga perem s toplom vodom i detergentom, običnim za veš Jer se malo teže skidaju mrlje s laminata samo s vodom. Ali mi nakon svakog pranja, s bilo čim, ostaju oni tragovi od krpe, vještice....onako, vide se pod svjetlom. Zato ga obavezno kad je suh ulaštim običnom suhom pamučnom krpom.
mozda ti tragovi ostaju ( ostajali i mom partneru ) jer ne isperes taj deterdzent potpuno ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:44   #13
Quote:
asa kaže:
Kak vam se dopada taj vaš laminat? Jel se podiže? Jel ulazi zrak ispod nakon nekog vremena? Jel smrdi kad sunce zapeče u njega kroz prozor?
meni se ne svidja jer je hladan po zimi ( sto drvo nije, cijeli zivot sam imala drvene podove ) i jer je zvuk kad hodas po njemu kao da hodas po plastici, sto zapravo i jest.

Razlog zasto se mnogi odluce za laminat - po cijeni pristupacan i lak sistem za slaganje ( moj muz ga je sam slagao )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:45   #14
Re: laminat

Quote:
ezop kaže:
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?
Dovoljno je jednom mjesecno ga oprati i spolirati s prontom , a ostalo usisavas ili po potrebi peres s vodom i malo deterdenta .
Laminat je zahvalan kaj se odrzavanja tice , nedostatak je to sto je zimi hladan .
__________________
let my fire
vatrogasac mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 11:49   #15
Quote:
asa kaže:
Kak vam se dopada taj vaš laminat? Jel se podiže? Jel ulazi zrak ispod nakon nekog vremena? Jel smrdi kad sunce zapeče u njega kroz prozor?
za spavacu sobu je ok , za djecju , i dnevnu i td. je prehladan , ako je pravilno postavljen , ( mislim na amortizacijsku i parnopropusnu foliju , te
da ima dovoljno diletacije ) nebi se smio dizati niti smrdjeti .
__________________
let my fire
vatrogasac mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 17:16   #16
Question Venecijaneri-čišćenje

Imam bijele venecijanere i primjetila sam sivkaste mrlje po njima... nije prašina,nego jednostavno su potamnili na pojedinim mjestima...

probala sam to očistiti raznima sredstvima, pa i alkoholom i acetonom ,ali ništa...

ako netko ima ideju kako da to očistim please help...
hvala
__________________
Tko šuti, taj se slaže... (Qui tacet, consetit...)
Annette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 20:15   #17
Šta je venecijaner?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 21:56   #18
Quote:
Mort kaže:
Šta je venecijaner?
Pa PVC roleta, a šta drugo?!
Iako bi meni bilo logičnije da roleta bude ona sa horizontalnim prečkama, a venecijaner onaj sa vertikalnim kojih ima po poštama i bankama, nisam vidio da ih ima po kućama...
Ono, čisto da se razlikuje...
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 12:30   #19
Ak nisi acetonom koje je najjače otapalo probaj ih namočiti u kadi sa nekakvim domestosom i sl.Ja sam moje namočio i mlazom vode pa ribanjem onom spužvom za posuđe(sto ima gore zeleno hrapavo).mozda pomogne
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 10:19   #20
Quote:
ixel: kaže:
Pa PVC roleta, a šta drugo?!
Iako bi meni bilo logičnije da roleta bude ona sa horizontalnim prečkama, a venecijaner onaj sa vertikalnim kojih ima po poštama i bankama, nisam vidio da ih ima po kućama...
Ono, čisto da se razlikuje...
Rolete su s vanjske strane prozora i nemaju nikakve veze sa zavjesama, zar ne? Venecijaneri su uske PVC ili aluminijske trake, horizontalno polozene.

Ono s vertikalnim trakama (platneno, ne pvc ili aluminijsko) se zove "trakaste zavjese", kupila ja prije par mjeseci za dnevni boravak i blagovaonu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.