Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 11:37   #1
Freeciv

Igra li tko od vas freeciv (www.freeciv.org)? Ili je vama ispod časti igrati besplatne igrice koje se ne mogu krckati, jer uopće nisu zaštićene pa su prema tome manje vrijedne, što li?

Sad se može skinuti 8. beta s kojom se da čist dobro igrati, a ugradili su i sasvim pristojnu AI diplomaciju. A novu verziju najavljuju za ovaj mjesec (živi bili pa igrali).
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 13:10   #2
Daj malo pojasni o čem se radi jer mi se inače neda skidati.
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:42   #3
Quote:
Bundy kaže:
Daj malo pojasni o čem se radi jer mi se inače neda skidati.
Freeciv je besplatna verzija civilizacije. Ako nisi čuo za Civilizacije (I, II & III), onda ti ne mogu puno pomoći.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 19:23   #4
Uz civ1 ,2 ,3 sam proveo pol mladosti. Al zašt bi to skidao kad imam civ3 Conquerors
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 19:25   #5
skino sam freciv jednom i izgledalo je ocajno. nisam se uopce mogao snaci.
odejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 15:29   #6
FreeCiv je igra razvijena za Linux odnosno Unix platformu, a kasnije je samo prebacena na Windowse. Moglo bi se reci da je neka kombinacije izmedju Civ1 i Civ2. Najbolja stvar kod FreeCiv-a je mrezno igranje (za to je i napravljena) koje je kod Civ3 (prijasnje vezije nisu mislim ni imale mreznu podrsku) bar meni katastrofalno lose napravljeno.

Posto je FreeCiv open source program, moze se vrlo lako editirati i dodati neke stvari ako imas malo znanja oko Linuxa.

Igra je u biti idealna za skratit vrijeme na poslu u mrezi protiv kolega (ono koji sat prije kraja radnog vremena). Naravno grafika je u igri marginalni faktor (nesto kao Civ1)
Scorpion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 15:30   #7
Quote:
Bundy kaže:
Uz civ1 ,2 ,3 sam proveo pol mladosti. Al zašt bi to skidao kad imam civ3 Conquerors
Zato sto je FreeCiv prvenstveno namijenjen mreznoj igri i na losijim strojevima, dok ipak za Civ3 treba malo jace racunalo (od recimo pentiuma 133)
Scorpion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:57   #8
kolko je to veliko?
i koji su noviteti?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:49   #9
Quote:
Black Revenger kaže:
kolko je to veliko?
i koji su noviteti?
Pa koliko se sjecam ne vise od 5Mb, a novitete trazis u igri koja renapravljena prije cca 5 godina. Nema tu pametovanja, a ako ne mislis igrati na netu ili u lanu, bolje se drzati civ3.
Scorpion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 20:52   #10
Skinuo sam i unzipao i, call me stupid, ali ne znam gdje se pokrece. Gdje je exe fajl?
__________________
How do you like them oranges?
MrOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 10:19   #11
Quote:
MrOrange kaže:
Skinuo sam i unzipao i, call me stupid, ali ne znam gdje se pokrece. Gdje je exe fajl?
u glavnom direktoriju imaš civclient.exe i civserver.exe (ako si skinuo binary verziju za Windowse).

Za solo igranje je dovoljno pokrenuti klijent. Iz njega se možeš spojiti i na server smještene drugdje - na LAN-u ili na Internetu.

civserver.exe ćeš pokrenuti ako želiš finetunati neke od milijun opcija kojima možeš utjecati na igru.

Novosti u odnosu na prethodnu stabilnu verziju (1.14.2) su dane ovdje, a zadnje novosti su ovdje.

Eh, da, veličina osme bete je cca. 15MB.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:50   #12
Civilizacija u mreži

Nešto sam čačkao ovih dana i nešto me zasvrbiše prsti... Ima li ovdje netko zainteresiran za multiplejer partijicu mrežne Civilizacije? Sistem bi bio jedan potez dnevno, spojite se bilo kad u toku dana, ako ne povučete potez od 0-24, ništa, ide se dalje, a možete neke stvari i programirati uz pomoć "production queue" i "goto".

Jedini tehnički problem je što treba naći jedan komp koji je stalno uključen i priključen na net koji bi držao server. Iako, možda se to i može na nekom od civservera...

Dakle, tko je zainteresiran, neka se javi.

(Možda da pojasnim: radi se o Freeciv)

Zadnje uređivanje Izitpajn : 27.08.2009. at 16:57.
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:58   #13
Uh, okej, nisam vidio da topic već postoji, a baš ste ga i mogli staviti na onaj popis.

Naknadni edit: jesam ja ćorav ili ovoga jutros nije bilo na popisu?

Zato postoji Tražilica

-mod

Zadnje uređivanje Spectre : 28.08.2009. at 01:30.
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.