Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2010., 00:45   #1721
Quote:
ivančicaa kaže: Pogledaj post
Draga Anny, drago mi je da terapija ima rezultata , čudi me kako ti se na licu nije vratilo prvo jer meni se najprije na licu poćelo točkat. Možda ga nisi dovoljno sunčala?

Draga samo ne odustaj ni slučajno . Mislim da bi trebala u kontinuitetu uzimat terapiju , ne prekidat ako možeš. U Splitu imaš ljekarnu od twinlaba jer kod njih jedino u Splitu ima pfenylalanin , evo ti broj pa nazovi: Dubrovačka 55, Split - 021 339 130. Ako ti nije problem napiši mi šta piješ i u kojoj količini, jeli sve isto ko ja ili?
Hvala ti ivančice na informaciji sutra zovem odmah dok stignem dole.Ja ti pijem sve onako kako si mi rekla samo pfenylalanin pijem 4 a ne 5 ostalo sve pijem po tvojoj terapiji.Ej odakle si ti inače?Bilo bi mi drago da te upoznam,ako si u blizini Splita ,mogle bi smo i kavicu popit sad nekad u idućem tjednu,napisat ću ti broj mob.na kojem ću bit dostupna jer internetu nažalost neću imat pristupa,pa ako si u blizini javi se...091/525 3080

pozzz....svima laku noć...
anny... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:13   #1722
eekjhu

ja imam taj vitiligo na sakama,nekaj sitno po licu..imam ga cak i po kurcu i supku,ali zaboli me...bas izgleda sexy..imam maskirni penis..hahahaa
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 21:19   #1723
Evo ljudi kontaktirao sam privatno red hawka koji se izlječio (str.34).
Citiram čovjeka (nadam se da mi neće zamjeriti):
"kod mene je žuč problem jer mi je path 2 detox procesa u jetri loš , stoga se hrana ne probavlja kako treba što rezultira nedostatkom nekih minerala i vitamina i toxic ostatcima probavi"

Dakle čovjeku ne radi dobro mehanizam detoksikacije, što uzrokuje slabo primalje hranjivih tvari, što znači manjak vitamina i minerala, finale - vitiligo.

Mislim da se ovo događa svakome od nas, samo uzroci zašto nekome ne funkcionira mehanizam detoksikacije su različiti i svako treba za sebe pronaći uzrok.
Poduzeo sam neke korake za dijagnozu odnosno što dijagnosticirat i gdje pa koga zanima neka mi se javi na mail [email protected]
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 23:54   #1724
Jel se netko možda maže i zatim kratko osunča sad preko ljeta uljem od kantariona (gospina trava) ili bergamotovim uljem?
Davno sam koristio bergamot i zatamnile su mi neke flekice koje sam imao po licu. Sad bih opet probao barem šake. Iskustva?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:53   #1725
Quote:
ivančicaa kaže: Pogledaj post
Draga Anny, drago mi je da terapija ima rezultata , čudi me kako ti se na licu nije vratilo prvo jer meni se najprije na licu poćelo točkat. Možda ga nisi dovoljno sunčala?

Draga samo ne odustaj ni slučajno . Mislim da bi trebala u kontinuitetu uzimat terapiju , ne prekidat ako možeš. U Splitu imaš ljekarnu od twinlaba jer kod njih jedino u Splitu ima pfenylalanin , evo ti broj pa nazovi: Dubrovačka 55, Split - 021 339 130. Ako ti nije problem napiši mi šta piješ i u kojoj količini, jeli sve isto ko ja ili?

Draga Ivančice,
i ja se odnedavno borim s vitiligom ( na šakama) i naišla sam na tvoju preporuku za aminokiselinu fenilalanin.Malo sam proguglala i nisam baš oduševljena onim što sam čitala o toj aminokiselini, odnosno nikako je ne bismo trebali piti napamet jer može biti jako štetna. Zanima me zbog čega je ona dobra upravo kod oboljelih od vitiliga? Hvala na odgovoru!
plenks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:26   #1726
Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Evo ljudi kontaktirao sam privatno red hawka koji se izlječio (str.34).
Citiram čovjeka (nadam se da mi neće zamjeriti):
"kod mene je žuč problem jer mi je path 2 detox procesa u jetri loš , stoga se hrana ne probavlja kako treba što rezultira nedostatkom nekih minerala i vitamina i toxic ostatcima probavi"

Dakle čovjeku ne radi dobro mehanizam detoksikacije, što uzrokuje slabo primalje hranjivih tvari, što znači manjak vitamina i minerala, finale - vitiligo.

Mislim da se ovo događa svakome od nas, samo uzroci zašto nekome ne funkcionira mehanizam detoksikacije su različiti i svako treba za sebe pronaći uzrok.
Poduzeo sam neke korake za dijagnozu odnosno što dijagnosticirat i gdje pa koga zanima neka mi se javi na mail [email protected]

mislim da je kod mene povezan sa stitnjacom, ali nije na odmet provjeriti i zuc.

Ako mozes malo vise info postati, koje nalaze treba raditi, gdje se to moze obaviti, dali postoji terapija za to...??
hvala unaprijed.
__________________
svasta nesto...
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:43   #1727
Pozdrav dragi tockasti...ja sam nova tu. Tako sam bila sretna kad sam procitala neke postove u kojima pise da je vitiligo izljeciv i da ga je netko i izliječio. Otišla sam kod doktora Stanimirovića, sad pijem heliocare, cink i magnezij i mažem se i trackam kremom Dermovate već tjedan dana...pa ćemo vidjet. Imam pitanje; šta se dogodi ako tu kremu slučajno nanesem na zdravo područje, jel može ono pobijeliti? Jer to me je moja doktorica upozorila davno kad sam se mazala sa kuterid kremom- kako je to iz skupine kortikosteroida da ne bi bilo dobro da dođe na zdravo područje...pa mi baš ne treba da i sama sebi prouzročim fleke.
Hvala, hvala, hvala.....
miss spot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:30   #1728
plenks , objasni mi malo šta i to čitala o štetnosti fenilalanina jer ja to nisam vidila.

crni vrh , ova tema ima dosta korisnika zainteresiranih za svaku informaciju o vitiligu pa bi ti bili zahvlni da nam svima napišeš svoja saznanja a ne da ti se svako od nas javlja posebno.
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:15   #1729
Ja sam provjerio štitnjaču - štitnjača u redu. Kod mene izgleda nije problem.

Dokle sam stigao je da nama organizam NE PRIMA DOBRO HRANJIVE TVARI.

Uzroci:

1. Prirodno loš probavni sustav i/ili
2. Vanjski učinak i/ili
3. Otrovi u jetri/slaba detoksikacija organizma

2. Vanjski učinak: paraziti u crijevima ili negdje u organizmu.

Za sedam dana ću provjeriti U polikliniku Analiza (za one koji žive u splitskom području) to je u Dugopolju. Testovi se naravno plaćaju.

3. Otrovi u jetri

U istu polikliniku dat ću na analizu vlas kose po kojoj se mogu ustanoviti
svi toksični elementi u organizmu npr. olovo od vodovodnih cijevi itd..test je relativno skup (oko 1600kn)

Ukoliko mi ne nađu ništa dogovorio sam u 9 mjesec pregled kod Dr. Marđetko iz Zadra koji je navodno sjajan dijagnostičar i pronalazi uzroke disbalansa u organizmu (kad sam se čuo s njim naglasio je da ima iskustva s vitiligom). Također i da mi propiše prehranu koja je manje toksična i ne "maltretira" jetru.

1. Za ovu točku također ću se savjetovat sa Marđetkom.


Ono što pomaže (ali ne rješava):

1. Sunčanje
2. Vitamini i minerali svih vrsta
3. kortikosteroidi
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:37   #1730
Još jedno pitanje vezano za kremu Dermovate? Sta da radim ako mi koza postane suha i malo kao da se ljusti na tom mjestu gdje mažem? Da prestanem ili...jer nije to nesto jako, pa ne znam mozda je to normalno. Doktor mi je rekao da mažem dva puta dnevno, ali ne znam da li da prestanem ako mi se sta pojavi. kad ste vi vidjeli neke tamnije promjene? Ja mažem tek dva tjedna i u iščekivanju sam.
miss spot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:40   #1731
Zvonex kad bi probao i vidio rezultate s Mrtvog mora nebi tako govorio...molim lijepo- ne deprimiraj ostale svojim pesimizmom..
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:53   #1732
decec... ja sam bila tri tjedna- hotel me došo 3000 $, avion 3000 kn , klinika 700 $ i džeparac - ukupno nekih 30ak tisuća kn.. ja sam bila u jednokrevetnoj sobi pa sam zato imala veće troškove nego oni koji dijele sobu..al opet okeej..

bilo je jaako lijepo.. jako ugodno i za tijelo i za psihu..opušten si totalno..nemreš vjerovat kako se čovjek brzo isključi iz ove naše dnevne kolotečine- pa tamo nisam 2 tjedna ni pomislila na posao..onda znaš kako je fino..

inače prevladava starija populacija, al nađe se tu i mladih -naših HRVATA dosta :-) ... s vremenom malo oguglaš na tu svakodnevnicu- svaki dan ti je isti -doručak, kupanje, sunčanje, večera....e tad dobro dođe neki izletić...
ja sam ovu godinu obišla Eilat, Arad i Jeruzalem.. i mogu reć da su tri tjedna brrrzo prošla..

a sad od povratka svakim danom izbijaju nove točkice svugdje..kontrola kod Stanimirovića za mjesec dana..a preko zime ću opet nešto koristiti po njegovoj preporuci - kažu da je fototerapija kao nastavak MM jako dobar izbor...pa ću si nabaviti onu lampicu...

vidjet ćemo...predat se neću...idem dalje... :-)
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 15:05   #1733
Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Ja sam provjerio štitnjaču - štitnjača u redu. Kod mene izgleda nije problem.

Dokle sam stigao je da nama organizam NE PRIMA DOBRO HRANJIVE TVARI.

Uzroci:

1. Prirodno loš probavni sustav i/ili
2. Vanjski učinak i/ili
3. Otrovi u jetri/slaba detoksikacija organizma

2. Vanjski učinak: paraziti u crijevima ili negdje u organizmu.

Za sedam dana ću provjeriti U polikliniku Analiza (za one koji žive u splitskom području) to je u Dugopolju. Testovi se naravno plaćaju.

3. Otrovi u jetri

U istu polikliniku dat ću na analizu vlas kose po kojoj se mogu ustanoviti
svi toksični elementi u organizmu npr. olovo od vodovodnih cijevi itd..test je relativno skup (oko 1600kn)

Ukoliko mi ne nađu ništa dogovorio sam u 9 mjesec pregled kod Dr. Marđetko iz Zadra koji je navodno sjajan dijagnostičar i pronalazi uzroke disbalansa u organizmu (kad sam se čuo s njim naglasio je da ima iskustva s vitiligom). Također i da mi propiše prehranu koja je manje toksična i ne "maltretira" jetru.

1. Za ovu točku također ću se savjetovat sa Marđetkom.


Ono što pomaže (ali ne rješava):

1. Sunčanje
2. Vitamini i minerali svih vrsta
3. kortikosteroidi
ja sam u blizini Splita...i voljela bi malo prekontrolirat organizam..to nam ionako nitko nikad neće, ako nećemo sami sebi platit.

Kog si kontaktira i tko te uputio koju vrst analiza moraš napraviti?? ili pak postoje one analize koje se automatski rade samo za vitiligičare??
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 17:47   #1734
Quote:
limun666 kaže: Pogledaj post
ja sam u blizini Splita...i voljela bi malo prekontrolirat organizam..to nam ionako nitko nikad neće, ako nećemo sami sebi platit.

Kog si kontaktira i tko te uputio koju vrst analiza moraš napraviti?? ili pak postoje one analize koje se automatski rade samo za vitiligičare??

Ne limun, nažalost nema analize za vitiligičare niti koga imaš konzultirati, u biti kod nas to i ne smatraju bolesti.
Jedino gdje se time ozbiljno bave je jedna klinika u Francuskoj.

Do vlastitih zaključaka sam došao konzultirajući se sa osobom koja se izlječila, isto tako u obitelji imam liječnika, pa na osnovu onoga što sam pročitao (a toga je dosta), na osnovu onoga što ljudi ovdje pišu itd...
Jedino s kim sam se od stručnih osoba kontaktirao je dr. Maržetko iz Zadra kod koga sam se zakazao u rujnu.

Nedostatak hranjivih tvari (vitamina i minerala) je sigurno uzrok depigmentacije, a šta točno analizirati? Krenut ću od onog što sam napisao. Od nekuda moram početi. Obavijestit ću na forumu ako bude uspjeha.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 08:53   #1735
Crni vrh....sjećaš se kad sam napisala da ja isto mislim da je tu neka greška u probavi hrane...pa sam probala djetu bez glutena...možda nisam baš bila striktna ali sam sigurno smanjila unos glutena...na žalost, ove godine vitiligo je podivljao, dobila sam nove fleke na dekolteu i to puno....jedino šta mi je krvna slika bila perfektna. Čak nisam anemična, a uvijek sam bila....ukupni bilirubinogen mi je jedino bio malo povećan, pa mislim da su tu jetra u pitanju...može biti da treba baš ići u tom smjeru..... i da, imala sam dosta stresnu jesen i zimu...možda sve to zajedno....ajde probaj napraviti te analize, sigurno mora biti negdje neka caka... šaljem ti puno ohrabrujućih pozdrava...i svim drugima,naravno
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:18   #1736
[QUOTE=ivančicaa;28077902]plenks , objasni mi malo šta i to čitala o štetnosti fenilalanina jer ja to nisam vidila.

Ne bih htjela tvrditi da fenilalanin nije Ok. Samo imam dvojbe, npr pročitala sam sljedeće:

Phenylalanine je aminokiselina koja se normalno nalazi u mozgu. Pri povećanom unosu ljuski je organizam slabo metabolizira.Povećana koncentracija fenilalanina u mozgu vrlo je opasna jer dovodi do smanjenja razine serotonina što izaziva emocionalne poremećaje i depresiju,nagle promjene raspoloženja, te gubitak pamćenja. Izvor: dr Louis J.Elsas , lobiranje protiv aspartama u Američkom Kongresu
plenks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 15:51   #1737
Zna li iko sta dr.Stanimirović prepisuje nakon terapije Dermovatom...Protopic 0,01??
Mnogi kazu da s Protopicom imaju dobre rezultate...čak da to nije kortikosteroid i da se moze koristiti duze vrijeme.Ne znam da li je to tacno,prosvijetlite me!
Narocito me interesuje da li je neko od vas koristio Protopic uz Uvb/Narrow band.
Ja sam bila na Dermovatu,sad sam samo na fototerapiji uz suplemente..nisam bas 100% redovna,ali rezultata ima.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 16:20   #1738
Quote:
sarabanda kaže: Pogledaj post
Crni vrh....sjećaš se kad sam napisala da ja isto mislim da je tu neka greška u probavi hrane...pa sam probala djetu bez glutena...možda nisam baš bila striktna ali sam sigurno smanjila unos glutena...na žalost, ove godine vitiligo je podivljao, dobila sam nove fleke na dekolteu i to puno....jedino šta mi je krvna slika bila perfektna. Čak nisam anemična, a uvijek sam bila....ukupni bilirubinogen mi je jedino bio malo povećan, pa mislim da su tu jetra u pitanju...može biti da treba baš ići u tom smjeru..... i da, imala sam dosta stresnu jesen i zimu...možda sve to zajedno....ajde probaj napraviti te analize, sigurno mora biti negdje neka caka... šaljem ti puno ohrabrujućih pozdrava...i svim drugima,naravno
Hvala sarabanda na savjetu i dobrim željama.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 08:39   #1739
bok društvo! nisam se javljala od prošlog mjeseca jer sam čekala da vidim rezultate. Od 01.06. testirala sam kremu protopic 0,01 samo oko očiju da vidim kaj bu bilo.Na nozi sam testirala Dermovate oko mjesec dana.
Rezultati nebi vjerovali oko očiju mi je skoro već sve posmeđilo i nemrem vjerovati da je istina.sad mažem i čelo i već vidim točkice,usput kad namažem malo se posunčam ,kratko i eto ako mi se sve vrati pigment idemo slavit!!!.
Na nozi od dermovata ništa pa prelazim na protopic.ćao
AnitaVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 12:14   #1740
Smile

Quote:
AnitaVG kaže: Pogledaj post
bok društvo! nisam se javljala od prošlog mjeseca jer sam čekala da vidim rezultate. Od 01.06. testirala sam kremu protopic 0,01 samo oko očiju da vidim kaj bu bilo.Na nozi sam testirala Dermovate oko mjesec dana.
Rezultati nebi vjerovali oko očiju mi je skoro već sve posmeđilo i nemrem vjerovati da je istina.sad mažem i čelo i već vidim točkice,usput kad namažem malo se posunčam ,kratko i eto ako mi se sve vrati pigment idemo slavit!!!.
Na nozi od dermovata ništa pa prelazim na protopic.ćao
ej a jel mi mozes reci gdje se ima kupit ta krema jel negdje sprecijalno ili je ima svugdje u ljekarnama.. bas mi je drago da ti se pigment vraca znaci da i za nas ima nade
selma_bh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.