Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 21:08   #1861
Evo mene opet pročitajte ovo-

To help stop the spreading, ginkgo biloba tablets or capsules are sold everywhere. They help! Also, a bottle of apple cider vinegar. Take a little in a teaspoon just before you eat to help your body digest the food and break down the nutrie...nts! That helps a lot! Also, get some sun, without the sunscreen... 10 to 30 minutes, preferably in the mornings. If you're not on a multi vitamin/mineral, please pick one up asap. Make sure it has lots of B vitamins like folic acid, b12, b6, etc... along with zinc and tyrosine. All help to stop spreading/encourage color. If your skin turns reddish / pinkish.. it's okay. That is pigment!

Dakle i ovdje se spominje jabučni ocat, ginko biloba koji smo spominjali na forumu ali ga ja ne uzimam jer mi je i ovo too much, sunčanje , vitamini. Sve se svodi otprilike na isto. Dakle dragi moji najbolje se odlučit na nešto i to uzimat bar šest miseci u kontinuitetu i bit jako discipliniran( što meni sve teže pada).
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:05   #1862
Osobe s vitiligom imaju tendenciju da imaju neispravan thyroids i niske želučane kiseline, što dovodi do zagušenja jetre. Jetre dovodi do zagušenja mal-apsorpcije, gdje se hrana razgrađuje se polako i nepotpuno, ako uopće. Ove spor metabolizam pitanja dovesti do slabe probave koja je povezana s vitamina, minerala, enzima i drugih nedostataka koje potiču širenje vitiliga i spriječiti proces ozdravljenja.
Čišćenje jetre dnevno uz pravu hranu je koristan za vitiligo, ali najmanje dva puta godišnje, JA preporučiti temeljitu Vitiligo liječenja očistiti,

Ovo je skinuto s neke strane o vitiligu i mislim da je bitno nać načina kako očistit jetru da bolje funkcionira.
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:38   #1863
Smile

evo ja sam neto našla za jetru....

Piti kod bolesti jetre

Uzeti 30 grama suhe bokvice i kuhati u pola litra vode 10 minuta.Ostaviti poklopljeno 15 minuta,procijediti i piti u toku dana.


Čaj za čišćenje jetre II dio

Čaj se pravi ovako:Svjež list celera dodati u vrelu kipuću vodu da kuha nekoliko minuta.skinuti s vatre i pustiti da se ohladi poklopljeno.Procijediti i piti tri puta dnevno prije jela.Čaj je zdrav i vaša jetra će mnogo lakše raditi svoj posao.

Eliksir kod raka jetre

Ovaj lijek je dobar za rad jetre, po nekim travarima liječi rak jetre.
Uzme se 200 grama soka praziluka i 300 grama soka crnog luka (strugati na rende i nakon toga iscijediti)izmiješati sa 600 ml bijelog vina i ostaviti pet dana.
Zatim dodati 200 grama meda i ostaviti još tri dana,uz često mućkanje.
Piti po jednu supenu kašiku pola sata prije jela, 4 puta dnevno.
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:53   #1864
Ivančice hvala na pojasnjenju .
Ja sam cula da jetru nista ne obnavlja tako kao surutka ili sirutka,kako hocete.
Korisnici Protopoica ili uvb narrow band lampre hoce li se javitiii iko da kaze rezultate terapije?
Pozdrav svima.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 18:56   #1865
evo da se javim :)

Dragi forumaši i forumašice nakon ovog ljeta mogu vam reći da sam jako zadovoljna sa postignutim rezultatima što se tiče vraćanja pigmenta na oboljena područja vitiligom. Vjerovali ili ne jedino što sam ovo ljeto koristila je NIVEINA krema za sunčanje 6 faktor sa karotenom-možda ste je negdje i vidili-smeđa bočica sa slikom mrkve, eto nju sam koristila i to samo 1 bočicu jer nažalost kad sam skužila da mi se počeo vraćati pigment nisam je više nigdje mogla naći. Evo rezultata: na bradi potpuno vraćen pigment (prije je bila fleka od nekih 2,5x1,5 cm), sa strana usana povuklo se cca po 1cm, na koljenima se također smanjile fleke od po 1cm, na laktovima gdje je meni bilo zahvaćeno oko 18x5cm sad je fleka 7x4 a ostalo je sve istočkano tj počeo se vraćati pigment. Naravno to sve uz sunčanje nekih mj dana na moru.Za mene koja se borim od svoje 8 god a sad ih imam 29 je to jako veliki uspijeh. Sad preko zime ću pokušati piti i beta-karoten tablete jer kad njih pijete ne smijete se izlagati suncu pa ću vidjeti da li će to što pomoći jer sam već 1 prilikom ih pila ali mi je žena u apoteci rekla da je opasno ih piti i izlagati se suncu pa sam prekinula. Eto sretno svima i ako netko dođe do ove kreme molila bi da me obavijesti jer bi je ja nastavila cijelu zimu koristiti-naškoditi ne može.
annaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:13   #1866
Baš mi je drago zbog tebe ako misliš da ti je ta Niveina krema pomogla. Čini mi se nevjerojatno nakon svega što su ljudi pokušavali..., al eto nikad ne znaš. I ja se borim s tim od svoje 9 godine, a sad mi je 28, nije mi se puno širio, al nije se ni povlačio. Treba bit uporan i pokušavati sa svačim pa će valjda jednom upalit
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 20:42   #1867
pozdrav imam 18 godina od vitiliga bolujem od sedme godine.zahvacene su mi samo prsti laktovi i malo oko usana,zanima me dali je netko na terapiji od dr.Vukadin iz Osijeka i kakvi su uspjesi jer imam u planu narucit taj mix.hala
voronin92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:59   #1868
Pozdrav svima šarenima, koliko vas ima!
Ja imam vitiligo 6 god, sad mi je 21.
Prošle 2 godine boravila sam po mj dana u Izraelu na klimatoterapiji i imala sam odlične rezultate, ali uglavnom na licu.
Nedavno sam naišla na ovu stranicu http://www.wimpoleaesthetics.co.uk/w...s/vitiligo.asp (radi se o transplantaciji melanocita) i zanima me jel itko to dosad vidio i zna li nekoga tko je bio ili bilo što zna? jako sam zainteresirana, piše da je pouzdanost tretmana gotovo 100%.
Nadam se da nije još jedna navlakuša poput vitixa, ipak su slike tu.
mrvica1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 20:11   #1869
Dali netko naručuje od Georgija Rengelova lijek, ja bi probao s tim ali ne znam kako da dođem do lijeka. a zanimaju me i iskustva s tim lijekom.
Dana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:46   #1870
neznam dali je pametno sada pocet sa terapijom od rangelova posto on preporucuje suncanje,a kod nas je sunca sve manje
voronin92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 18:28   #1871
ljudi kako najbolje da tretiram sake
sikeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:42   #1872
zadnji put sam se lijecio od vitiliga u srednjoj skoli fototerapijom na salati u zagrebu. sada mi je 25 pa me zanima ima li smisla da odem opet na pregled na salatu? ima li kakvih novosti u lijecenju?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:44   #1873
Nema.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 22:00   #1874
Ljudi, ovo je pravi status qwo....kao u našoj državi.....
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 19:46   #1875
da li se može Protopic 0,1% kupiti bez recepta, i u kojoj ljekarni?
svat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 00:23   #1876
Quote:
svat kaže: Pogledaj post
da li se može Protopic 0,1% kupiti bez recepta, i u kojoj ljekarni?
s tim se nije za igrati!
moj savjet: otić kod stanimirovića (onaj tko je iz zg, onaj tko nije,neka ode kod dermatologa) i pratit njegovu terapiju
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 12:05   #1877
Mom dečku je nedavno dijagnosticiran vitiligo, i moram priznat da smo dosta zbunjeni jer ne znamo puno o tome a doktorica mu ništa nije rekla.
Dala mu je Bepanthen za mazanje Za sad ima jednu mrlju na intimnom dijelu , pojavila se prošle godine i sad je već prilično velika.
Ne znam da li bi trebao koristiti neku drugu terapiju, rekla sam mu da pije B vitamin i to je to. S obzirom da je na nezgodnom području, da li mogu naštetiti kondomi i lubrikanti? Znam da onaj Durex ljubičasti ima u sebi B vitamina pa bi možda čak mogao i pomoći
Da li postoji veća šansa od pojave melanoma ako se boravi na suncu (s obzirom da ti djelovi kože gube pigment)?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:13   #1878
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Mom dečku je nedavno dijagnosticiran vitiligo, i moram priznat da smo dosta zbunjeni jer ne znamo puno o tome a doktorica mu ništa nije rekla.
Dala mu je Bepanthen za mazanje Za sad ima jednu mrlju na intimnom dijelu , pojavila se prošle godine i sad je već prilično velika.
Ne znam da li bi trebao koristiti neku drugu terapiju, rekla sam mu da pije B vitamin i to je to. S obzirom da je na nezgodnom području, da li mogu naštetiti kondomi i lubrikanti? Znam da onaj Durex ljubičasti ima u sebi B vitamina pa bi možda čak mogao i pomoći
Da li postoji veća šansa od pojave melanoma ako se boravi na suncu (s obzirom da ti djelovi kože gube pigment)?

Bepanthen mu sigurno ne bu pomogao,a kaj se tiče kondoma i lubrikanta; to mu nema kaj naškoditi...
Sara0304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 14:45   #1879
Quote:
Sara0304 kaže: Pogledaj post
Bepanthen mu sigurno ne bu pomogao,a kaj se tiče kondoma i lubrikanta; to mu nema kaj naškoditi...
Hvala, a koja je najbolja terapija?
Jel da ode kod tog Stanimirovića?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:46   #1880
Stanimirović je specijalist pogotovo na području vitiliga i dosta ljudi s foruma se liječi kod njega...najbolje otić kod njega,stručnjak zna koju terapiju dat jer nije se za igrat sa kortikosteroidima...
Dok sam živjela u Zagrebu i ja sam se liječila kod njega
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.