Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 19:59   #201
Unhappy

I ja imam problema sa preskakanjem i ubrzanim radom srca, ziganje, trnenje ruku...radila sam ekg,provjerila stitnjacu i sve ok! Da li iko zna ima li uticaja na rad srca upotreba kontracepcijskih pilula? Pila sam ih 2,5 mjeseca i cini mi se da mi je tada bila najucestalija pojava tih problema....Doktori kazu stres, ali ja vise ne znam, bojim se svakog uzbudjenja, tj. i tokom sexa mi srce ubrzano lupa i ne mogu se vise ni opustiti....Da li su kontracepcijske pilule mogle to da uzrokuju? Imam 22 godine! Help
dejadex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:48   #202
Prije da je stres. Ali to je začarani krug, jer od stresa te žiga, onda se prepadneš, pa te os straha žiga još više
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:09   #203
Bok svima! Stvarno sam se iznenadila koliko ljudi ima isti problem kao i ja. Moje srčeko preskače, lupa, boli.....svi nalazi ok. Kaže kardiolog da radim kontrole kod njega svake dvije godine (inače sam problem otkrila kad sam imala 14 god.). Evo, uskoro je kontrola. Holter snimi neka preskaknja ali kaže kardiolog da to nije ništa - da se ne živciram toliko i to je to. A mene onda živcira što se to pojavljuje ako mi nije ništa. Začarani krug......
laura tj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:41   #204
Sećate se onog filma iz 80-ih Woody Allena kad otme svoje dijete i s crnkinjom prostitutkom i frendom ide na priredbu u svoju staru osnovnu školu? Nemrem se setit kak se zove I taj frend je prije bio na kardiološkom pregledu jer je mislil da je gotov i da će mu sigurno reći da ima tešku bolest. Nalazi su pokazali da je sve u najboljem redu.

U sljedećoj sekvenci filma, nakon cijelog smiješnog događaja u školi, saznajemo da ga je strefil infarkt

I ja sam na ConcorCoru, da ne bi mislili, zbog tahikardija i fibrilacije atrija, ne znam baš jel to tak sve bezazleno Od Concora imam maglicu u glavi i morat ću ga nekak izbacit, a sve me strah kaj bu se onda dogodilo.

Za srčeko su najbolji čajevi za smirenje, Kneippove kupke (maestralno pomažu, više od svih lijekova) i šetnje. Samo aj ti tak živi stalno kad te život potegne.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 05:31   #205
Quote:
Nina Balestra 83 kaže: Pogledaj post
I ja imam iskustva sa tim preskakanjem, obicno kada ne spavam dovoljno i ne jedem na vreme, naravno tu je i stres... Radila sam EKG i doktor je rekao da mi je srce zdravo i da je sve na nervnoj bazi. Takodje mi je rekao da zene nisu rizicne do menopauze, tek tada ima razloga za kontrole i brigu... Savet: bavi se fizickim aktivnostima, smanji kafu, cigarete, alkohol (naravno, ako si konzument).

I najvaznije-nemoj se plasiti, strah cesto pogorsava stvari. Dakle, taj problem je moguce regulisati iz glave, bez ikakvih lekova.
Not really so Miss not from Kroejšija! Dapače, ako je neka psihološka "nota" u pitanju (neurotika, neurastenija..) onda da, al Nastassja mi ne liči baš kao da ima "psihičkih" debata djeluje vrlo sabrano naime, ekhm..

No, opet, istina, pretjerana samodisciplina primjerice moze biti itekakav uzrok neuro-poremećajima, osobito u menadžerskom poslu; zivci trpe ogroman pritisak i stres, srce je potpuno statično - bez kretanja (sjedilački posao), pa se zivcani sustav bioenergetski optereti/iscrpi/devastira do te mjere da srce na trenutke instinktivno/refleksno više ne može pratiti svoj takt, a sto je osnovni način rada srca. Ono radi samorefleksno, pa i kad je izvađeno i iz tijela, još kuca. (Ovo "preskakivanje" je doslovce obavezna nuspojava kod ljudi koji sjede pred računalima od jutra do mraka i bave se stresnim poslom.)

Ukratko, čim se konstantno sjedi, srce slabi. Ako se mladi primate računala od jutra do mraka konstantno, i uz to još dobrano pušite i sjedite, JAAAKO brzo ćete ostariti. Sigurno će biti i onih koji ni neće stići ostariti..

No, uglavnom, preskakanje srca, teoretski, je poremećaj jednog djela srca. Kako se krv prepumpava iz jednog dijela srca u drugi dio kroz arterije, vene, pluća i pretklijetke, jedna (pret)klijetka kasni s prebacivanjem krvi u drugu, ili gdje već. Dolazi do konfuzije impulsa u srcu, te nastaje taj zastoj, popraćen i laganom boli obicno poradi prenapinjanja srca. Srce se netom poslije trzne, i obavi zakasnjeli zadatak.

Ovo je, premda nisam ni M od medicine, defintivno znak (o)slabljenja srca kojeg se ne treba plasiti, ali isto treba shvatiti ozbiljno te se odmah primiti rehabilitacije. Srce (i krvotok) se moraju odmah liječiti, jer, ako se stvar zakomplicira onda će naš stav o (ne)rehabilitaciji biti doista nebitan.

U prvome redu trčanje baaarem 10 minuta dnevno, a usporavanje ubrzanosti i stresova u zivotu i poslu je obvezno. Cilj bi trebalo biti dovesti srce u kondicijsko sportsko stanje. To će usput revitalizirati i krvotok.

Preskakivanje srca i visok tlak, u gorim slučajevima, OBVEZNA su posljedica i bolesti unutarnjih organa također; čireva, upala, oštećenja.. svih unutarnjih organa.

U slučajevima kad se radi o pušačima, odgovornim ljudima i osobama pod konstatnim navalama stresa, govorimo i o mogućem ovapnjenju žila (skleroza).

Kad počne ovo preskakanje, valjalo bi ukratko gledati konstruktivno mjenjati stil života, jer je nas dosadasnji zivot i osnovni uzrok tog poremećaja. Dakle, početi izlaziti van, kretati se, ugrati kosarku, sanirati pusenje sto je više moguće, smanjivati količine jela od crvenog mesa itd...
ordinaryhandsom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 00:41   #206
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
E da, taj donji dio grla, kao da mi se nešto začepi tamo, jako čudan osjećaj. Meni danas nije preskakalo ali sam imala takve bolove da sam mislila da umirem. To mi je treći put da me tako boli, od sredine leđa preko lijeve strane rebara kao da me netko reže, i kod udaha i izdaha. Mislim da mi nešto negdje zapne jer se uopće ne smijem pomaknut nego se ukočim pa me netko mora okrenuti da legnem na leđa, onda bude bolje.
Ja se obično uspravim i 'natjeram' se duboko disat pa prođe brže nego inače. Ali mene ne boli toliko da me baš potpuno ukoči od boli, nekako se instinktivno uspravim kad me počne boljeti, ali mi bol isto bude kao da me netko reže i ide mi kroz lijevu ruku.....
laura tj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:34   #207
MOj holter pokazao u 24 sata 63 monomorfne VES. Jesu li one opasne?

Inače kad preskoči, osjetim samo nelagodan osjećaj u prsima i u donjem dijelu grla i imam osjećaj kao da srčeko u tom trenutku poskoči. Nema izražene boli. Istina, u zadnjih se godinu nisam mnogo kretala (4,5 mjeseci morala strogo mirovati). Zar je to moglo utjecati na pojavu tih preskakanja?
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:25   #208
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
MOj holter pokazao u 24 sata 63 monomorfne VES. Jesu li one opasne?

Inače kad preskoči, osjetim samo nelagodan osjećaj u prsima i u donjem dijelu grla i imam osjećaj kao da srčeko u tom trenutku poskoči. Nema izražene boli. Istina, u zadnjih se godinu nisam mnogo kretala (4,5 mjeseci morala strogo mirovati). Zar je to moglo utjecati na pojavu tih preskakanja?
Nisu opasne. Srce nije savrsen uredjaj, pa ako i preskoci u 24 h 63 puta od prosjecnih 100 000 otkucaja, nema straha .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:01   #209
Evo da Vam se i ja pridružim imam problema sa srcem od malena za to su krivi doktori ali da vas nezamaram sa time.Imam svt ubrzan rad srca lupanje je do 200 otkucaja u minuti nekad traje i po 10 sati nemogu da stabilizirat već 7 godina sam na isoptinu od 80-120 mg .Kada sa pitala razlog oni vele da dolazi kod mladih i ljepih žena mala šala jer ni oni neznaju razlog od čega nastaje .A moja borba sa time je počela upočetku nisu mi vjerovali rekli su da popijem nešto za smirenje .Uvijek kad sam dolazila kod kardiologa sve uredu dok nisam došla u bolnicu kad sam imala napad koji je dugo trajao i kad su ga uhvatini na monitoru sada samo pokažem papire si sve je ok najgore mi je od početka 9 do 2 mjeseca napadi su češći i do nekoliko puta mjesečno .Tako da sam naučila živiti sa tim skužila sam čim imam upalu nekakvu u organizmu najčešče grla nakon par dana sam na kardiologiji već tako godinama u isto vrijeme za poludit .Holter nisam nikad ni nosila jer je meni srce ok kad me prikopčaju na ekg .Pozdrav svima
DO-MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:14   #210
Quote:
laura tj kaže: Pogledaj post
Ja se obično uspravim i 'natjeram' se duboko disat pa prođe brže nego inače. Ali mene ne boli toliko da me baš potpuno ukoči od boli, nekako se instinktivno uspravim kad me počne boljeti, ali mi bol isto bude kao da me netko reže i ide mi kroz lijevu ruku.....
Ja se ne mogu uspraviti jer boli dok se pomičem, nego moram polako zarotirati gornji dio tijela u jednu stranu. Ma mislim, kao invalid, samo srećom to traje kratko.
Danas sam opet osjetila da mi je preskočilo, definitivno mi se događa kad sam jako umorna i kad se ne naspavam. Zaspala sam oko 4 ujutro, probudila se u 7 i sad dok sam ponovno legla u krevet i zapalila osjetila sam preskakanje tako da se iskreno nadam da se to događa zbog umora a ne samog srca.
Meni na holteru nije zabilježeno ništa, ekg je svaki put bio dobar, ultrazvuk također, jedino nisam išla na onu pretragu gdje se pod naporom snima srce ali kardiolog mi je rekao da to nije ni potrebno kad su sve ostale pretrage u redu.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:43   #211
Kad te boli dok se mices, onda to moze biti samo misic ili skupina misica, bol u ledjima koji se i te kako da osjetiti u prsnom kosu ili oko ledja.
Preskakanje srca je nesto posve drugo i nema nikakve veze s prvim, iako se (posve koincidencijalno) moze javiti u istom periodu ili vremenu sa prvim. To se desava jako cesto, nekad to osjetis i obratis paznju, nekad ne. Nekad se javlja cesce, nekad nestane na duzi period, ali to imaju SVI ljudi.
Inace, pronasla sam prognozu sa kojom se mogu identificirati, a mozda i neki od vas ovdje. Zove se srcana neuroza ili nervozno srce i simptomi su mnogi od gore navedenih koje ih neki (i ja) imaju, a javlja se iskljucivo kao psiholoska, a ne fizicka bolest. Neugodno i mora se otrpjeti, ali nije opasno.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:01   #212
Ja takoder ima problema sa preskakanjem srca jako neugodan osjecaj i stalno sam u strahu stalno si mjerim otkucaje srca. pijem rytmonorm preventivno jer napravio sam sve preglede i uzv. srca kada sam bio u bolnici zbog tahikardije koja se pojavila bez ikakvog razloga i nikad prije nisam imao problema sa srcem. Svi su nalazi bili uredu ukljucujuci i uzv. Sada se bojim bilo kakvog naprezanja ili fizicke aktivnosti. Takoder sam bio na EKG kod svoje doktorice prije par dana i sve je bilo uredu. A li ja sam u konstantnom strahu da ce mi srce stati ili nesto uzas zivi znam da je to psihosomatski ali to mi nista ne znaci. Uz to koji su simptomi rytmonorma znam da pisu na papiru u kutiji ali zanima me misljenje ljudi koji su ga pili molim vas da mi pomognete hvala. P.S. Imam 125 kilograma i 190 cm. dali se to moze izbjeci vjezbom npr. ako smrsavim i vratim se u kondiciju da li ce to sprjeciti pojavu preskakivanja srca. I jos imam 23 god.
stjepan0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 01:01   #213
SVES

Dobar dan svima.
Vidim da ima puno osoba koje imaju isti problem sa lupanjem srca.
Meni se to prvi put dogodilo u prvoj trudnoći. Imala sam do 170otkucaja u min. Išla sam kod kardiologa pa mi je rekao da se to u trudnoći zna ponekad dogoditi. Napravila sam EKG koji je bio uredu i UZV koji je pokazao da imam nešto obilnije građen mitrlani zalistak uz trag MR, ali bez kriterija za prolaps. Pila sam Isoptin 40mg 2x1. I normabel od 2mg po potrebi.
Nakon poroda to se je sve malo smirilo, ali tu i tamo pojavljuje se lupanje do 120.
U drugoj trudnoće opet sam imala iste problem, ali pila sam normabel skoro cijelu trudnoću.
Ovu godinu opet imam često puta jako lupanje. (od 2. poroda prošlo već 3g i 6mj).
Cijelu godinu sam nekako to sve podnosila , ali u zadnja 3 mjeseca sve češće, pa to teže podnosim.
Jaki problem je nastao 16.11.2009 jer taj dan sam trebala ići vaditi mandule. Kad su mi dali neku injekciju pozlilo mi je tako da u operacionoj sali nisam mogla ni sjedati. Odmah su mi izmjerili tlak i hitno poslali natrag u sobu, te dali infuziju. Cijeli dan nisam mogla ustati iz kreveta jer mi je bilo jako loše. Srce mi je par minuta lupalo kao ludo, a onda par minuta jako sporo. Napravili su mi je EKG i sve je bio uredu.
Operaciju su mi otkazali i rekli da će je vjerojatno raditi u općoj anestezije kada napravim sve pretrage kod kardiologa.
Eto 26.11. sam napravila EKG tlak je bio 120/80 i 82 otkucaja.
Danas sam radila UZV – i sve uredu.
Ali me jako zabrinjava nalaz od Holtera – viša prosječna frekv. (92/min) od 61 – 137/min., registr. Češće pojedinačne SVES (2586 ukupno). JELI TO PUNO???
Koliko sam razumjela SVES je pokazatelj preskakanja srca, a pošto imam 2586 (za 23 sata snimanja) to znači da mi srce preskači svaku drugu minutu. Je li to tako?? Zna li tko što to sve znači. I ima li netko toliko puno SVES??
Ja 23.12. idem na ergometriju, i nakon toga kod kardiologa, pa do 23 neću znati što to znači.
Ako netko zna nešto o ovom i može mi objasniti bit ču zahvalna.
NIKNEMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 23:32   #214
Quote:
NIKNEMO kaže: Pogledaj post
Ali me jako zabrinjava nalaz od Holtera – viša prosječna frekv. (92/min) od 61 – 137/min., registr. Češće pojedinačne SVES (2586 ukupno). JELI TO PUNO???
Koliko sam razumjela SVES je pokazatelj preskakanja srca, a pošto imam 2586 (za 23 sata snimanja) to znači da mi srce preskači svaku drugu minutu. Je li to tako?? Zna li tko što to sve znači. I ima li netko toliko puno SVES??
Ja 23.12. idem na ergometriju, i nakon toga kod kardiologa, pa do 23 neću znati što to znači.
Ako netko zna nešto o ovom i može mi objasniti bit ču zahvalna.
SVES je prisutan kod više od pola ljudi i obično su asimptomatske i nemaju nikakvih posljedica...
Nešto opasnije su VES, koje znaju nastat nakon infarkta, a opasne su tek kad se javljaju na svakih 5-6 udaraca ili ako nastaju "u paru", znači dvije uzastopce...
Tako da nemaš posebnog razloga za brigu...
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 23:40   #215
bok.towar jel može dijagnoza.kaj bi ovo značilo?
Holter ekg
ektopička aktivnost :102 ves, od toga 1 u paru i 8 u formi bigeminije, te 147 ves.
dinamika finalnog kompleksa uredna.
DG
I493-extrasystolia ventricularis
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:24   #216
Quote:
gorak kaže: Pogledaj post
bok.towar jel može dijagnoza.kaj bi ovo značilo?
Holter ekg
ektopička aktivnost :102 ves, od toga 1 u paru i 8 u formi bigeminije, te 147 ves.
dinamika finalnog kompleksa uredna.
DG
I493-extrasystolia ventricularis
Znači da su tijekom tih 24h, pretpostavljam da je toliko trajalo mjerenje, zabilježeno 102 ventrikularne ekstrasistole, "u paru" znači da je 2 put zaredom srce "krivo" udarilo, a bigeminija znači da je nakon normalnog otkucaja slijedio ektopični, pa normalan, pa opet ektopični...

Samo mi nije jasno kako je 2 puta napisano VES, da nije jedno od toga možda SVES?

Inače, ako VES lupi više od 10 puta na sat, povezan je s većim mortalitetom, ali rekao bih da je to jako oprezna i pesimistična prognoza, kolko se ja sjećam da su nas učili, kad VES lupi svakih 5-6 sekundi ili puno puta zaredom, onda je opasan...
A tvoje srce lupi VES manje od 5 puta na sat, tako da te nebi trebalo zabrinjavati...
Također, dobar je znak ako kod napora i veće frekvencije rada srca ekstrasistole nestanu...
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:49   #217
hvala.je u pravu si ovih 147 je SVES.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:41   #218
Već godinama imam "preskakanje srca" i ubrzani rad srca. U zadnja dva mjeseca izluđuje me više tahikardija i preskakanje. Napravila sam UZV srca i nalaz je ok, EKG je zabilježio sinus tahikardiju jer mi je srce lupalo luđački. Stalno imam pritiska u prsima i nekakvo probadanje, ne mogu normalno duboko udahnuti, sve me boli i stalno sam opterećena sa srcem. Moja dr. me uvjerava da je srce ok , a ti bolovi u prsima mogu biti od kralježnice, imam dosta problema i sa kralježnicom. Dajte neki savjet šta da napravim, da li taj pritisak može biti od kralježnice?
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:47   #219
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Već godinama imam "preskakanje srca" i ubrzani rad srca. U zadnja dva mjeseca izluđuje me više tahikardija i preskakanje. Napravila sam UZV srca i nalaz je ok, EKG je zabilježio sinus tahikardiju jer mi je srce lupalo luđački. Stalno imam pritiska u prsima i nekakvo probadanje, ne mogu normalno duboko udahnuti, sve me boli i stalno sam opterećena sa srcem. Moja dr. me uvjerava da je srce ok , a ti bolovi u prsima mogu biti od kralježnice, imam dosta problema i sa kralježnicom. Dajte neki savjet šta da napravim, da li taj pritisak može biti od kralježnice?
mogu biti od svega! Baš sam čitao da mogu biti i od žgaravice, od kičme, depresije, tjeskobe... Ako su nalazi OK onda nema problema! Ali ipak, otiđite još na neki pregled, nije za zezanciju!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 02:21   #220
ajd da ne otvaram novu temu ovdje ću pitat. imam blaži oblik srčane aritmije, za koju je ustanovljeno da nestaje tijekom fizičke aktivnosti. inače me i ne muči preskakanje previše, nekad ga osjetim, ništa ozbiljno. planiram se baciti na trčanje pa me zanima koliko bi ti utjecalo na stanje? ako netko zna nešto više o tome, bila bih zahvalna.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.