Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 12:22   #1561
Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
Jos ima komentara, ali mislim da je ovo dovoljno. E sad, zasto je ova fotka neopisivo dobra (prema komentarima).

Razmisljam napisati neki komentar modelu, ali zelim cuti vase misljenje. Ne zelim ispasti "nekulturan".

Sto mislite o portretu i komentarima?
Takvih komentara je pun internet i za jos gore fotke, cak i tu na forumu sve su ucestaliji.
Tu neki komentar sa drugim misljenjem nebi bio bas produktivan. Pametnije se suzdrzat.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:41   #1562
Sve zavisi kojim povodom je objavljena fotografija i na kojem siteu.
Ne možeš očekivati ako netko objavi svoj portret ili autoportet na fejsu da će mu ljudi govoriti da je ružan ili tako nešto. Jednostavno to ne ide uz tu vrstu stranice.
Ako tražiš konkretnu recenziju onda odi na stranice tipa 1x.org i sl. gdje se priča o umjetničkoj vrijednosti i tehničkoj ispravnosti pojedine fotografije, a ne jel se kome sviđa ili ne.
Na internetu uglavnom ili pohvališ ili šutiš ako ti se ne sviđa..

Evo npr. pročitaj raspravu na:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=591461&page=119

tj. komentar od korisnika: Victora pa nadalje..


Sve u svemu fotka je ok i definitivno ne spada u loše fotografije, a sad da je "za past na guzicu" pa baš i nije.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:48   #1563
Meni također fotka nije loša, jedino što me baš jako smeta je previše bijeloga u očima, po meni su se zjenice trebale više vidjet i možda onaj pramen kose što strši ali to me ne smeta toliko. Ostalo mi je dobro.
hellboy152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 17:31   #1564
Fotka je postavljena da se ostavi neki komentar. Nije na fejsu.

Procitao sam onu raspravu o vjencanju, Victora. Sad vidim da je najbolje suzdrzati se.
Thorin2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:15   #1565
Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
Fotka je postavljena da se ostavi neki komentar. Nije na fejsu.

Procitao sam onu raspravu o vjencanju, Victora. Sad vidim da je najbolje suzdrzati se.

Ma nije se najbolje suzdržati jer onda svi idu linijom manjeg otpora a to je krivo. No fotografija je subjektivna i često je nekome nešto prekrasno a drugome glupo zbog motiva, neko bude rekao kako fotka ne valja jer nije oštra (nije u igri objektiv od deset iljada kuna) a da kompoziciju ni ne pogleda i sl.........

Ali zaboravlja se da svatko tko izloži fotografije (bilo internet, bilo naživo automatski dozvoljava i komentiranje istih i tu ne kužim neke prepotentne kvazi umjetnike koji ako nikako neide kažu da je ljepota u oku promatrača, a opet i u tome ima istine.

Što se tiče fotke koju si stavio, meni je dobra. Možda stoji kakva priča iza nje, ali sigurno nije za hvalospjeve i sto kao što nije ni za PDF Loše fotografije.
__________________
Čovjek uči dok je živ.....
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:23   #1566
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post

Evo npr. pročitaj raspravu na:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=591461&page=119

tj. komentar od korisnika: Victora pa nadalje..


.
Ali tu si fulao usporedbu, ta Victoria je komentirala stil vjenčanice (koja je meni sasvim lijepa), a ne npr. lošu izradu iste.
To je kao da ja kažem kako tvoje CB fotografije ne valjaju jer su "sad" u modi filmovi/senzori u boji.

Duplam post, moderatori zažmirite na jedno oko
__________________
Čovjek uči dok je živ.....
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 16:53   #1567
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Ali tu si fulao usporedbu, ta Victoria je komentirala stil vjenčanice (koja je meni sasvim lijepa), a ne npr. lošu izradu iste.
To je kao da ja kažem kako tvoje CB fotografije ne valjaju jer su "sad" u modi filmovi/senzori u boji.

Duplam post, moderatori zažmirite na jedno oko
Bez obzira na to, ipak je zanimljiva ono reakcija na njezin post. Najradije bi je kamenovali svi odreda, iako je u isto recenici napisala i tri pohvalne stvari.
Thorin2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 17:03   #1568
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
Ma nije se najbolje suzdržati jer onda svi idu linijom manjeg otpora a to je krivo. No fotografija je subjektivna i često je nekome nešto prekrasno a drugome glupo zbog motiva, neko bude rekao kako fotka ne valja jer nije oštra (nije u igri objektiv od deset iljada kuna) a da kompoziciju ni ne pogleda i sl.........

Ali zaboravlja se da svatko tko izloži fotografije (bilo internet, bilo naživo automatski dozvoljava i komentiranje istih i tu ne kužim neke prepotentne kvazi umjetnike koji ako nikako neide kažu da je ljepota u oku promatrača, a opet i u tome ima istine.

Što se tiče fotke koju si stavio, meni je dobra. Možda stoji kakva priča iza nje, ali sigurno nije za hvalospjeve i sto kao što nije ni za PDF Loše fotografije.
Sto se tice linije manjeg otpora, u tome nesto ima, ali potrebno je vrijeme i trud za neki pametniji komentar. E sad, ukazati na neke nedostatke covjek mora biti taktican i birati (diplomatske) rijeci, ako ne, brzo se ispada iz igre. A samo lajkati mi je jos gore. Cak ne mogu shvatiti sto i zasto ljudi lajkaju fotku koja stvarno nije dobra (ne mislim na ovu fotku koju sam stavio, tamo mogu se naci puno losije fotke).
Thorin2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 17:15   #1569
Samo da podjelim jos jednu fotku koja je na izboru fotografije godine osvojila prvo mjesto na jednom forumu:

http://farm6.staticflickr.com/5495/1...f2fd5809_o.jpg

Ja sad ne znam sta da kazem.
Thorin2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 17:51   #1570
Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
Bez obzira na to, ipak je zanimljiva ono reakcija na njezin post. Najradije bi je kamenovali svi odreda, iako je u isto recenici napisala i tri pohvalne stvari.
Pa kad je napisala bedastoću, kužiš nije napisala kako je haljina loše napravljena nego je bacila komentar kako su to radili prije.......

Kao da ti fotkaš crkvu, napraviš super kompoziciju, kadar, osvjetljenje i onda ti ja velim jel nisi mogao ljepšu crkvu pronaći. To pokušavam objasnit.

Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
Samo da podjelim jos jednu fotku koja je na izboru fotografije godine osvojila prvo mjesto na jednom forumu:

http://farm6.staticflickr.com/5495/1...f2fd5809_o.jpg

Ja sad ne znam sta da kazem.
E vidiš to je loša fotografija po svim pravilima! I to su birali ljudi koji vole cvijet jabuke
__________________
Čovjek uči dok je živ.....
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:52   #1571
Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
na izboru fotografije godine osvojila prvo mjesto na jednom forumu:
Na krivom mjestu tražiš kvalitetne fotografije i komentare (čast iznimkama kojih i ovdje ima).
Ako ćeš kvalitetu odi na 1x.org, Boston Big picture, National geographic natječaje i sl. stranice, a ne forume, Pixoto, Flicker grupe i sl. stranice gdje se sve nekako bazira na lajkovima i poznanstvima.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:18   #1572
Quote:
Thorin2013 kaže: Pogledaj post
Samo da podjelim jos jednu fotku koja je na izboru fotografije godine osvojila prvo mjesto na jednom forumu:

http://farm6.staticflickr.com/5495/1...f2fd5809_o.jpg

Ja sad ne znam sta da kazem.
Poanta je u tome da je tim ljudima to stvarno najbolja fotka, nitko ih nije tjerao s pištoljem da glasaju za nju.
Ako se budeš čudio stvarima koje se dešavaju u životu - autima koje ljudi kupuju, političarima za koje glasaju, ružnim ženama za koje se žene... brzo ćeš ispaliti na živce. Live and let live, nije svijet skrojen po tvojoj mjeri.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 10:14   #1573
http://www.index.hr/black/clanak/nov...di/724355.aspx

Fotografije su užasno katastrofalne, a nazvati Maštruka fotografom isto je kao da se mene nazove kuharom (dobro, postoji razlika - kuham sasvim pristojno ).
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 14:50   #1574
Svijet bez ljudi bi bio kao jedan veliki HDR.
hellboy152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 16:43   #1575
Jezivo loše ovo s index-a.

Vidim da je nekome u komentarima i to dobro...dokaz koliko ljudima možeš manipulirati samo ako napišeš da je nešto super odlično blabla...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:55   #1576
Gaff ne mora to biti ni manipulacija ni sugestija, nekome je to jednostavno... lijepo.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:31   #1577
Možda i stvarno je, svako ima pravo na mišljenje...

al hoću samo da kontekst(ima puno boljih primjera nego ovaj) u kojem je nešto napisano oblikuje i mišljenje dobrog dijela pojedinaca koji to čitaju, vjerovatno od toga dolaze dobri komentari na nešto šta je objektivno loše...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 02:39   #1578
Ko sto ima dobrih i losih fotografija, tako ima dobrih i losih komentara bez obzira bili oni pozitivni ili negativni.

Bio sam jos toga napiso pa pobrisao, rekoh bolje da se suzdrzim
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.