Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2011., 20:07   #61
Pardon što opet otvaram ovu temu. Molio bih za savjet u vezi kopačice. U Baumaxu ima MTD kopačica i PMT sa motorom Matrix (za ovu ne mogu naći nikakve informacije na internetu). Ima ih još ali ove imaju istu cijenu 2499 kuna i ne treba mi skuplja. Treba mi samo za vrt koji nije baš velik. MTD-ova kopačica ima 4 konja i zahvat 30 cm a PMT 5 konja i 60 cm.
I što sad uzeti?

Unaprijed puno hvala na savjetu.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:22   #62
Pozdrav,,,novi sam clan na forumu,imam Hondu f-700,,,trebao bih zamjeniti lezaj na radilici,dali netko zna radionu u blizini Nasica ili Osijeka da dobro radi,.
Donald38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 18:31   #63
bok decki imam frezu i nece da mi pali sta da radim ? osim nego da ocistim svjecicu !
Mato Pranjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 20:38   #64
nosi je na servis
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 23:52   #65
nbavi starog lombardinija koji pali na manicu još Zakon stvar ima preko 40 godina !

http://p2.la-img.com/385/29326/11347109_1_x.jpg
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:26   #66
stari kultivator iz juge, MIO 300, počeo puštat gorivo na gumbiću za potiskivanje plovka, označen na slici.
ispod njega, tj između ovog sjajnog tijela gumbića i kućišta karburatora izlazi benzin kad se pusti na ventil iz rezervara goriva.

otvorio sam karburator ali ne nalazim nijedan razlog zašto bi se to dešavalo.

taj gumbić s donje strane tj u čašici, nema nikakvu brtvu nego samo podložnu pločicu i to je to, ne da se rastaviti.

plovak se čini u redu kao i svi drugi dijelovi karba, a rupice sam ispuhao i izgledaju prohodne.

jedino ne znam čemu služi ova rupica označena na slici pored tog samog pipka gumbića ali i nju sam ispuhao, ne znam kud zrak odlazi.

molim pomoć i ideje zašto gorivo izvire ispod tog crnog gumbića za puštanje goriva u karb.

proljetos je normalno radila mamicu joj.

Zadnje uređivanje NMT : 30.10.2013. at 14:33.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:45   #67
evo sad sam ponovo skinuo karb, odšerafio one vijke za podešavanje pregledao rupe na samim vijcima, kompresorom ispuhao njihove utore u koje ulaze i sve ostale rupe na karbu koje sam našao i opet ista stvar, pušta ispod gumbića.

dosad se kod prvog paljenja taj gumbić pritiskao dok se na njemu nije pojavio znak goriva tj dok na tom istom mjestu nije došla koja kap benzina ali nikad nije dalje nastavilo curiti samo od sebe, kao da plovak ne zatvara ali mi nije jasno ni što ni kako ni zašto...
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:16   #68
Vjerojatno je došlo smeće iz benzina između iglice ventila (koju podiže plovak preko poluge) i njegovog dosjeda, zbog čega podizanje plovka ne uzrokuje zatvaranje dovoda goriva, tako da se lončić karburatora prepuni, pa višak curi uz šipku gumba za punjenje.
Probaj na rasklopljenom karbu puhati na priključak za dovod benzina i polako rukom podizati plovak - u jednom trenutku mora zatvoriti.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:28   #69
super hvala ti to je valjda još jedino što nisam rastavio i ispuhao, jer je onaj plovak preko osovinice uglavljen u nekakvu limenu vodilicu a iglicu je jako teško za izvaditi pa sam malo površno samo kompresorom pokušao upuhivati prema toj iglici koju spominješ, ali sutra ću baš probati prvo ovo što si rekao pa ako ne zatvara budem ga rastavio!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 15:03   #70
evo slikao sam sad u boljoj kvaliteti i označio žutim krugom gdje je štiftić od gumbića. sad sam natrpao silikona oko njega jer rastavio sam sve šerafiće, plovak, igle, sve sam rupe ispuhao kompresorom, kao i na samim vijcima, imaju sitne rupice na obodu i čelu i njih sam ispuhao i sve je prohodno, puhao sam i po karburatoru kompresorom nasumično tek toliko ako sam išta previdio, ali mislim da nisam jer sam ga u detalje pregledao za svaku rupicu i ništa nije začepljeno, sastavio sam i opet curi ispod tog gumbića...


sad mi pada na pamet da nije samo to tijelo gumbića tj cjevčica po kojoj se crna kapica kliže, umetnuta u kućište karburatora?

pa da se nije od vibracija rasklimalo i sad ispod njega curi?

ali probao sam kliještima primiti i samu crnu kapicu i vući, ne da se skinuti.
probao sam kliještima vući tu sjajnu cjevćicu na koju kapica naliježe, ne miče se, probao sam je lijevo desno klimati, ne klima se, možda je u komadu sa ostatkom karburatora izrađena...

inače taj gumbić funkcionira po principu uloška kemijske olovke, kad stisneš gumbić štiftić izađe i odgurne plovak prema dolje čime se otvori protok prema karburator, kad pustiš gumbić, opruga vrati štift u početni položaj i benzin u čašici podigne plovak nazad i zatvori protok.

nije mi jasno što može biti uzrok curenja na spoju tijela gumbića i karburatora...

Zadnje uređivanje NMT : 01.11.2013. at 15:29.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 18:53   #71
evo sad sam je dobio malo po malo je dimuckala na auspuh dok nije upalila a isto tako je prestala i slinit na gumbu, ali sad na brtvi čašice slini, makar mislim da je to zato jer sam je oštetio prilikom rasklapanja pa ću to posebno rješavat po danu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 21:40   #72
Imam jedno pitanje znade li iko o frezi agriji ,neka mi se javi u što bržem vremenskom roku imam nekih problema.
neven2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 11:27   #73
kojoj agriji? imt 506 ili neka druga? i koje probleme imaš?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 20:00   #74
Ima netko ideju zasto honda f420 jaaaako tesko upali, a kad ju na jedvite jade kresnem radi cca 5-10 minuta i onda crkne. Onda vise ne pali dok se skroz ne ohladi. Pa opet sve ispocetka. Svijecica zamjenjena, filter zraka ociscen, karburator ociscen sprejem za ciscenje karburatora.
Problemi su poceli nakon sto sam naletio na kamencugu kod kopanja koja se zacvikala izmedu motika i getribe i blatobrana pa je od opterecenja crknula.
fat boyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 08:39   #75
Trebao bi još provjeriti možda se pomakao magnet na osovini. Možda je precvikao kajlu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 10:57   #76
Koji motokultivator preporucujete i prikljucke koji bi mi zamijenili stihanje zemlje i onda kasnije naravno klasicno za frezanje. Vidim po centrima se prodaje samo za frezanje. A nemam bas susjede kaj bu mi sa plugom orali i onda tanjuracama. Pa bi volio sve sam motokultivatorom....cca 200 kvadrata vrta. Ideje?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:56   #77
Koliko novaca želiš potrošiti?
Najmanji s kojim sam videl da oru vinograd (10+cm duboko) je MIO (Honda) F500, bolji je Labinprogres Mondial ("mali Goldoni") ili Muta Maestral, a kralj je Labinprogres Super Special ("veliki Goldoni").
MIO je kopačica (motike idu umjesto kotača), a ova dva imaju frezu iza kotača.
Najbolje ti je kupiti nekaj od toga rabljeno, jer ove igračke za 2...3t kn traju jedno popodne.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 22:24   #78
Kupi ovo:
http://www.njuskalo.hr/traktori/prod...-oglas-9955877
neće baš biti iskorišten za tvoju površinu, ali ako je u ikakvom stanju trajat će ti 20god, i dobro se bori i sa jako tvrdom zemljom, dobar i za transport ako treba. jedino treba imati jake ruke za rukovanje, trese dosta.
al za toliko kuna nećeš bolje naći.

Edit: prije odluke o kupnji vidi što imaju susjedi i ekipa u okolici. pa probaj isprobati u radu kako ti koji leži. a i dobro je kupit ono što svi imaju zbog majstora i djelova. sa egzotama uvjek problemi. motori su manje više svi isti, al ako zatreba koji dio za mjenjač, ode plaća.

Zadnje uređivanje baustelac99 : 11.03.2014. at 22:43.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 22:38   #79
Jeli ovo Benassi?
Snješko1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:08   #80
LabinProgres MTK GREENY CH 395 BENZIN CE KOHLER / Startna opruga / 9,5 KS
Motokultivator HONDA F 720 4,1KW (5,5KS) BENZIN

Oba su 20k kn (honda je inace nesto vise ali sad je na akciji)

Da li se odlucit na Labin zbog jaceg motora ili uzet hondu ?
Willim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.