Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 20:31   #81
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
mi obično stavljamo poslije iz razloga šta žbuka neki put zna odvuč na različitu debljinu sa obe strane prozora (ako su prozori krivo montirani ili ako je zid kriv pa ga se financijski ne isplati ravnat termo žbukom) i da se nebi dogodilo da klupica s jedne strane viri 3 cm a s druge 4 onad ih stavljamo posli

isto tako i za fasadu, napravi se stiropor, onda se stave klupice, pa mreža i završni sloj
Je ali trebalo je naglasit,šta smo zaboravili da je rječ o kamenim klupčicama.
Sve druge unutarnje klupčice stavljaju se isključivo poslje žbukanja.

Meni je čisto iz sigurnosti draže stavit prije fasade (još malo stavim silikona) ,onda je više slojeva kroz koje bi eventualno mogla proč voda,vlaga...ali u konačnici i nije neka razlika ako se napravi kako treba.Samo sam uvjerenja da je ovako bolje,pa tako i radim.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:46   #82
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Je ali trebalo je naglasit,šta smo zaboravili da je rječ o kamenim klupčicama.
Sve druge unutarnje klupčice stavljaju se isključivo poslje žbukanja.

Meni je čisto iz sigurnosti draže stavit prije fasade (još malo stavim silikona) ,onda je više slojeva kroz koje bi eventualno mogla proč voda,vlaga...ali u konačnici i nije neka razlika ako se napravi kako treba.Samo sam uvjerenja da je ovako bolje,pa tako i radim.
gore sam ti napisao da stavim kad dobijem pravac stiropora, a onda svi slojevi uhvate klupicu, (silikon ide posli lipila a prije silikata)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 22:17   #83
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
gore sam ti napisao da stavim kad dobijem pravac stiropora, a onda svi slojevi uhvate klupicu, (silikon ide posli lipila a prije silikata)
Ako sam te dobro razumija staviš stiropor pa onda uzimaš mire za klupice.
Postavljaš klupice,u mm pa onda na to ljepilo...to mi je bespotrebna komplikacija,a po ničemu bolje.Iskreno još nikad nisam čuo da netko tako stavlja.
Druga je stvar ako stavljlaš aluminijske onda ti i ne preostaje ništa drugo,nego na taj način.Ali kamen postavljat tako,tvoj izbor.

Ili te ja nisam razumija
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:10   #84
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro razumija staviš stiropor pa onda uzimaš mire za klupice.
Postavljaš klupice,u mm pa onda na to ljepilo...to mi je bespotrebna komplikacija,a po ničemu bolje.Iskreno još nikad nisam čuo da netko tako stavlja.
Druga je stvar ako stavljlaš aluminijske onda ti i ne preostaje ništa drugo,nego na taj način.Ali kamen postavljat tako,tvoj izbor.

Ili te ja nisam razumija
pa jednom sam se opeka zato tako radim, tj stavio sam klupice prije stiropora, pa sam 5 dana posli naručivao nove, stiropor se radi po špagu na ukupnu dužinu kuće (bar tako mi zahtjevamo) i onda špaga ne laže

a i kad uzmem mire za klupice kad se stavi stiropor, onda sve klupice isto vire šta je nama takožer strašno bitno

ali opet se vračamo na staru priću, postoje kriteriji i kriteriji kod investitora, mi jesmo skuplji ali i naše mušterije su zahtjevne a to onda košta
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:18   #85
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Da li se prozorske klupčice stavljaju prije ili poslije žbukanja?
uvijek poslje zbukanja,na fasadu odmah kad se stiropor zaljepi
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:31   #86
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
uvijek poslje zbukanja,na fasadu odmah kad se stiropor zaljepi
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:38   #87
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa jednom sam se opeka zato tako radim, tj stavio sam klupice prije stiropora, pa sam 5 dana posli naručivao nove, stiropor se radi po špagu na ukupnu dužinu kuće (bar tako mi zahtjevamo) i onda špaga ne laže

a i kad uzmem mire za klupice kad se stavi stiropor, onda sve klupice isto vire šta je nama takožer strašno bitno

ali opet se vračamo na staru priću, postoje kriteriji i kriteriji kod investitora, mi jesmo skuplji ali i naše mušterije su zahtjevne a to onda košta
Možda neko i radi bez,ali ni meni ne pada na pamet radit bez špage.

Normalno da če sve klupice isto virit,podrazumjeva se.

Ako je prozor postavljen,klupica se ljepi do prozora,opet ti ispada da moraš prilagođavat stiropor klupici,tako da ne vidim baš neku korist od postavljanja poslje.Ma svak radi kako misli da je bolje.
Eto ja ih stavljam prije stiropora,meni je tako lakše i mislim da je bolje

Prijo nisam ni ja baš jeftin pogotovo kad vidim kakvi se sve likovi bave koje kakvim poslovima,onda još više dižem cijenu
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:46   #88
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Možda neko i radi bez,ali ni meni ne pada na pamet radit bez špage.

Normalno da če sve klupice isto virit,podrazumjeva se.

Ako je prozor postavljen,klupica se ljepi do prozora,opet ti ispada da moraš prilagođavat stiropor klupici,tako da ne vidim baš neku korist od postavljanja poslje.Ma svak radi kako misli da je bolje.
Eto ja ih stavljam prije stiropora,meni je tako lakše i mislim da je bolje

Prijo nisam ni ja baš jeftin pogotovo kad vidim kakvi se sve likovi bave koje kakvim poslovima,onda još više dižem cijenu
jel lakse narucit i prilagodit klupcicu od 1m ili cijelu fasadu tj stiropor prilagodit klupcici
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:54   #89
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Možda neko i radi bez,ali ni meni ne pada na pamet radit bez špage.

Normalno da če sve klupice isto virit,podrazumjeva se.

Ako je prozor postavljen,klupica se ljepi do prozora,opet ti ispada da moraš prilagođavat stiropor klupici,tako da ne vidim baš neku korist od postavljanja poslje.Ma svak radi kako misli da je bolje.
Eto ja ih stavljam prije stiropora,meni je tako lakše i mislim da je bolje

Prijo nisam ni ja baš jeftin pogotovo kad vidim kakvi se sve likovi bave koje kakvim poslovima,onda još više dižem cijenu
malo je hebeno prilagodot fasadu od recimo 16 m dužine koja u redu ima 4 prozora
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:59   #90
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
malo je hebeno prilagodot fasadu od recimo 16 m dužine koja u redu ima 4 prozora
da nemoguce jos ako netko hoce prepust klupcice 3,4 cm van ,
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 20:09   #91
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
malo je hebeno prilagodot fasadu od recimo 16 m dužine koja u redu ima 4 prozora
Nije baš jednostavno,ali zato imamo špagu.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 20:14   #92
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Nije baš jednostavno,ali zato imamo špagu.
a sta ako prozor nije dobro postavljen klupcica se zarotira bude na jednoj strani 3cm prepust a na drugoj 2 to je najveci problem pazi se prijatelju i uvijek narucuj klupcice kad stiropor stavis jer mozes grdo zabrljat a nisu jeftine
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 20:48   #93
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
a sta ako prozor nije dobro postavljen klupcica se zarotira bude na jednoj strani 3cm prepust a na drugoj 2 to je najveci problem pazi se prijatelju i uvijek narucuj klupcice kad stiropor stavis jer mozes grdo zabrljat a nisu jeftine
Hebi ga radija sam u montaži stolarije i znan koji su kriteriji.
Vidin odma jeli prozor postavljen kako treba ili nije,imam to u malom prstu.
Hoče li firma koja je montirala ponovo postavljat ili ja (demontaža+montaža),ista mi stvar,neču valjda ja tuđe greške ispravljat i to besplatno.

Još mi se nije dogodilo ali kad bi se dogodilo tako bi postupija.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 18:41   #94
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Hebi ga radija sam u montaži stolarije i znan koji su kriteriji.
Vidin odma jeli prozor postavljen kako treba ili nije,imam to u malom prstu.
Hoče li firma koja je montirala ponovo postavljat ili ja (demontaža+montaža),ista mi stvar,neču valjda ja tuđe greške ispravljat i to besplatno.

Još mi se nije dogodilo ali kad bi se dogodilo tako bi postupija.
demontirat prozore kad se radi fasada ?
jel ti čuješ sebe ?

ako su prozori minjani prije 7-8 godina a stanovi unutra uređeni ? ti bi isto vadio prozore ?

u ostalom da sam ja vlasnik zgrade ili kuće rekao bi da napraviš klupicu konusno i bog, nebi da sigurno da izbijaš prozore

ako je novogradnja onda nije problem skinit i stavit prozor
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:41   #95
nakon svih konstrukcija koje si iznija tek si uzadnju svatija očemu govorim.

A ne mislija san na stolariju staru 100 godina,normalno na novogradnju.

Zna se kako se montira stolarija u starogradnji,barem bi trebali znat oni koji se bave adaptacijama

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 18.08.2011. at 20:59.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:52   #96
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro razumija staviš stiropor pa onda uzimaš mire za klupice.
Postavljaš klupice,u mm pa onda na to ljepilo...to mi je bespotrebna komplikacija,a po ničemu bolje.Iskreno još nikad nisam čuo da netko tako stavlja.
Druga je stvar ako stavljlaš aluminijske onda ti i ne preostaje ništa drugo,nego na taj način.Ali kamen postavljat tako,tvoj izbor.

Ili te ja nisam razumija

mi isto uvjek tako radimo(klupcice nakon stiropora),a i svi ostali kolege koje znam,i tesko da itko ima misljenje da bi bilo bolje radit drukcije,ali sto ljudi sto cudi..
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:56   #97
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa jednom sam se opeka zato tako radim, tj stavio sam klupice prije stiropora, pa sam 5 dana posli naručivao nove,

ali opet se vračamo na staru priću, postoje kriteriji i kriteriji kod investitora, mi jesmo skuplji ali i naše mušterije su zahtjevne a to onda košta
Eto kad se več prodaje...jel ti čuješ sebe

Di neš bit skuplji kad moraš radit dva puta ist stvar,tako da je normalno da su ti mušterije "zahtjevne" to je valjda normalna pojava.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 22:25   #98
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Eto kad se več prodaje...jel ti čuješ sebe

Di neš bit skuplji kad moraš radit dva puta ist stvar,tako da je normalno da su ti mušterije "zahtjevne" to je valjda normalna pojava.
te klupice nisam naplatio investitoru, jer nije bija kriv

ali zato nikad više nisam stavio klupicu ako žbuka ili unutarnja fasada nije gotova

pa šta se tiće zahtjevnosti mušterija to nije istina, ima mušterija kojima možeš prodati muda za bubrige, šta i većina meštara i radi i oni su još zadovoljni, a ima mušterija koje točno znaju šta hoće, recimo iz tvoje domene, 90% mojih mušterija zahtjeva zid ogletan na bočno svjetlo i piturano valjkom kratke dlake, aluminij na svim kantunima

dok ima mušterija koje traže samo da im se prevalja preko zafilcane žbuke (srećom takvih nemam već godinama)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 22:30   #99
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
nakon svih konstrukcija koje si iznija tek si uzadnju svatija očemu govorim.

A ne mislija san na stolariju staru 100 godina,normalno na novogradnju.

Zna se kako se montira stolarija u starogradnji,barem bi trebali znat oni koji se bave adaptacijama
dobro, samo šta je ne radim novogradnje, ili radim samo ako sam ih ja osobno zidao (obično nadogradnje)

a stolariju na adaptacijama kad mi ugrađujemo ona tih problema nema, ali opet ja naručujem klupice posli žbuke (meni osobno i 3-4 milimetra diference ide na živce)

a kad investitor naručuje prozore od drugoga ona se ja ne mješam jer ispada da sam ljubomoran šta nije uzeja moje, ali ga uredno upozorim na nedostatke kad je sve gotovo, i obično se ti prozori premontiravaju , pa neka neuka gamad dolazi dva puta kad ruše cijenu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 22:32   #100
i još jedna stvar koji treba pazit kod ugradnje prozora je ista visina prozora, kad mi vodimo montažu ona se stavi laser i svi prozori na etaži su na istoj visini, to bi trebalo bit pravilo, koje fušeri ne poštuju
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.