Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2006., 12:34   #1
Multipraktik

Pozdrav,

Želim kupiti multipraktik i nadam se da ćete mi pomoći savjetima. Iako sam googlala po netu, moram priznati da sam samo se još dodatno zbunila oko kupnje. Naime tražila sam manual da bi pročitala o uporabi, ali nisam našla.

Stoga su sva iskustva dobro došla od onih koji ga imaju.

Zanima me najviše da li se može izribati kupus za kupus salatu, narezati na ploške krastavac, mrkva na rezance itd.

Koji Vi imate model?

Hvala.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:45   #2
Osim konkretnih savjeta forumasa, savjetovala bih ti da najbolje prosvrljas po trgovinama, pogledas konkretnu ponudu, funkcije doticnih multipraktika, usporedis cijene, pa doneses odluku.
Ako vec kupujes, kupi neki koji je zaista multipraktican, tj da ima sve moguce funkcije jer tko zna koja ce ti od njih, koju mozda sad ne trebas, jednom zatrebati.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:01   #3
Moja mama ima jedan, Moulinexov, nabavili ga prije ohoho godina, ne sjećam se točno iz kojeg razloga... Neko vrijeme ga koristili, bilo je ok, a onda smo prestali E sad sam se sjetila, fakat smo ga često koristili, ali onda nam se zagubio (ni danas ne znamo kako) jedan nožić, bez čega je postao praktički neupotrebljiv za puno stvari, pa sad skuplja prašinu...

Ako je neki dobar, kojeg ćeš često koristiti, go for it! E da, jako je važno da ga imaš gdje staviti - na dohvat ruke, a ne da ti bude u kutiji, jer ako bude u kutiji koristit ćeš ga neko vrijeme, a onda ti se neće više dati izvlačiti ga, pa sastavljati, pa rastavljati, pa prati... Skužiš da ti je jednostavnije nešto napraviti na uobičajeni način... Takvo je moje iskustvo.

Ne znam kakvih sad sve ima, vjerojatno su korisni...
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 23:14   #4
Potpisujem Bubicu što se tiče spremanja multipraktika (iako mene jako mrzi i prati ga, sto dijelova, sve veliko, uf!), ali ima i puno dobrih strana.
Nemoj kupit Bosch-ov, ja dobila od svekrve - preskup a metalni dijelovi odmah zahrđali!!! Katastrofa!!!
roko006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 23:46   #5
Multipraktik je zakon! Naravno, ne ako je zapakiran i ne koristi se! Ja ga koristim maksimalno za sva moguća sjeckanja i ribanja, i to me spašava, iako imam malo domaćinstvo (samo muž i ja). Mogu tek misliti kako je onima koji moraju nasjeckati gljive, npr. na listiće, za 4-članu obitelj! Imanje multipraktika čak jako dobro (barem kod mene) utječe na prehrambene navike, jer se češće i bez nekog zazora odlučujem za namirnice koje traže dosta sjeckanja ili ribanje (mrkvica, cikla, jabuka,...svašta...na salatu, zdrave povrtne juhice, prilozi...) To me znalo podsvjesno odvraćati od kupovine tih namirnica, jer mi je "u glavi" bilo odbojno - skoro uvijek bih si, bar malo, "naribala" i prst , i sad se ježim...
Multipraktik ne koristim za miksanja, to mi je spretnije mixerom, iako mislim da je to moja krivnja i da je i to samo stvar navike...(a mixer se prije uselio u moju kuhinju... )
Imam 2 multipraktika: jedan u Zg, star oko 12 god, Krupsov, kupljen u Austriji, izvanredan, čvrst, jak, "stara škola" što bi se reklo, nepoderiv...Drugi u vikendici, mislim da je Philipsov, al ne bih se zaklela. U svakom slučaju nježniji, slabiji, više je poput ovih novih proizvoda koji me svi, po nekoj "lakoći", pomalo podsjećaju na dječje igračke...( ali sama sam birala i nisam uzela najbolje i najjače što se nudilo): Taj je star svega 1 god, i zasad nemam nekih primjedbi (sve radi, ne rđa, dobro se čisti...) iako je ovaj iz Zg "my first love", i nikad mi nijedan drugi ne će biti kao on...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:49   #6
Mislim da je najvažnije da imaš rezervirano mjesto za njega. Ako ti je čitavo vrijeme dostupan, koristit ćeš ga stalno. Ako ga svaki puta moraš spremati u ormar, niš od toga.

Inače, jako je koristan. Ja ga koristim za sjeckanje povrća, kuhanog špinata, kao sokovnik, za pravljenje šlaga, fakat hrpu toga....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:23   #7
Multipraktik

Imamo multipraktik od Philipsa koji je super, ali je počeo malo "šrotati" dok je pod malo većim opterečenjem. Razmišljamo o kupnji novoga.

Ima tko kakav za preporučiti?
mlade_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 09:20   #8
ma ajde ljudi....ne vjerujem da nitko u zadnje vrijeme nije kupio ovaj korisni strojček za kuhinju
mlade_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:19   #9
Multipraktik - preporuka za kupnju

Bok kuhari!

Prvo isprika ako je pitanje na prvom mjestu. E sad, ja o kuhanju nemam pojima ali znam da bi mojoj mami multipraktik dobro dosao (sama je istaknula zelju, radila s jednim kod nekog). Buduci da se blize blagdani, ja bi njoj kupio jedan (recimo do cca 1500kn) al neznam sto odabrati.
E sad, bilo bi pozeljno da moze mijesiti tjesto (kolaci, pizza i te dzidze), da ima sto vise nastavaka za sjeckanje, rezanje tj sto vise funkcija...
Moze neka vasa strucna kuharska preporuka?
Malo sam gledao po netu, vidim da ih ima dosta (moulinex odacio 3, bosch MCM5540, electrolux afp700)....
__________________
Bogatstvo je Dreekk
PLAVI_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:16   #10
Dizem staru, da ne otvaram novu temu. Meni bi takodjer dobro dosao savjet. Zelim multipraktik koji bi ribao npr. krumpir, radio kasice od voca, sjeckao listove spinata i sl. cula sam dobre kritike za moulinex, ali zelim cuti i vas. Nije nuzno da sadrzi sokovnik jer taj aparat vec imam.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:42   #11
Dobro da postoji ovaj topic da ne otvaram svoj- dakle uskoro mi se bliži rođendan, i nakon godina beskorisnih a skupih poklona, moja draga baka mi je odlučila kupit multipraktik do cca 800 kn. Imate li preporuku kakvu i za mene?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:45   #12
multipraktik

za vjenčanje smo dobili electroluxov multipraktik koji za mene više izgleda kao space shuttle!!!zanima me da li netko ima iskustva sa electroluxovim food processorom afp model 850?meni on najviše treba kao sokovnik za bebeača i za pravljenje tijesta pa zato molim savjet
I.Vendl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:26   #13
Kupili smo multipraktik od Philipsa, vrlo sličan ovome:
http://www.wikio.co.uk/guide/philips-hr7765-136250.html

Uvjet je bio da ima nastavke za rezanje mesa i pravi sokovnik (ne blender već sokovnik, onaj što odjeljuje vlakna na jednu i sok na drugu stranu)
Bio je skup, 1900kn...

Prednosti:
- opet bih ga kupio! toliko je dobar i nezamjenjih u kućanstvu i ima apsolutno sve moguće nastavke za sve vrste sjeckanja, pasiranja, rezanja, meljenja... sve sve sve...
- lako se svi nastavci peru i u perilici za suđe, a baza se isto lako održava

Mane:
- bučan (1000W) čuje se ko mlazni motor.
- noževi za meso su od željeza i poprilično hrđaju!!!
- sokovnik je toliko jak da komadići zmeljanog voća znaju izletat kroz otvor za zrak
- sveukupno zauzima mnogo mjesta. nikako ne preporučam ako nemate barem 0,5x0,5m prostora za nastavke i mjesto za sam multipraktik
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:09   #14
Evo da podignem malo temu kupujem multipraktik do 1000 kn, u uzem krugu su ova tri: http://www.gorenje.rs/multipraktiki?aid=15707, http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productid=23226 i http://www.euroshop.lv/majas_sadzive...languages_id=5. Ne mogu se odluciti, ok gorenje ima 1000 w, ali philips je ipak philips, a ni ovaj electroluxov mi se ne cini tako los. Ako moze malo pomoci, ima li netko bilo koji od ovih, kako ste zadovoljni?
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:29   #15
frfljavi, pitanje je za što ćeš ga koristit. Jer ovako su ti svi više-manje isti po kvaliteti i 1000W ti ne znači ništa ako ćeš njime recimo samo ribat mrkvu... 1000W znači ako ti ima nastavke za meljenje mesa pa mora malo žilaviji komad progurat ili ako ćeš s njime mjesit tjesto a za to je potreban jak motor...

sve u svemu, ako su ti samo ta tri na raspolaganju, ja bih najvjerojatnije uzeo Philips zbog odličnih iskustava s tom markom kod kućanskih aparata jer su sva tri u biti po funkcionalnosti ist...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:38   #16
ges, da imas pravo, u biti treba mi najvise za mljevenje mesa i orasastih plodova (orasi, ljesnjaci, bademi) ali i za krusne mrvice.
Imas mozda preporuku za jos neki a da je u toj cjenovnoj grupi do 1000 kn?
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:44   #17
nebih ti znao preporučit. ja sam prešetao cijeli grad dok nisam našao svoj jer sam ga tražio prema funkcijama i cijena mi je bila manje bitna jer je to ipak stroj koji će mi olakšat život (i bogme je)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 11:04   #18
kakav philips? pa moulinex ima duguuu tradiciju multipraktika i od kada znam za sebe svi su to imali a sada imam i ja, ne znam točno što trebaš ali moj ima i sokovnik i cjedilo agruma i nastavak za tjesto i blender i disk za parmezan, pomfrit, mljevenje mesa....čudo od uređaja.
peroperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 16:36   #19
Od filipsa sam vidjela samo jedan jedini multipraktik, neki kompaktni, jel ga ima neko? Izgleda mi siromašan funkcijama, a odličan po površini koju zauzima.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 18:09   #20
Ja ga imam. Ima rezač s kojim možes usitnjavati kapulu, češnjak, sir, suhi kruh, mljeti orahe, raditi paštetu od tune i slično, dodatak za miješanje tijesta,ribež s tri različita otvora za ribanje jabuka, parmezana, krastavaca i slično, te disk s kojim radiš npr. tučeno vrhnje, snijeg od bjelanjaka, majonezu, smjesu za biskvit i slično

Da li je to, s obzirom na druge multipraktike, siromašno funkcijama ili nije ne znam, ali meni je baš koristan i ima sve što mi treba, a s obzirom na dimenzije ponosno se kočoperi na radnoj ploči (ne spremam ga u kutiju i vadim prema potrebi)
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.