Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2005., 22:26   #81
Quote:
banderas kaže:
Tih 157.000 ti je u svih 10 opcina medju kojima su i Pale, Hadzici i masa selendri oko grada... Grad Sarajevo je imalo 4 opcine i u njima je zivjelo nesto manje od 120.000 Srba.
Pa nitko ne govori tko ima vise prava na zivot, tko je otisao na brda i poceo granatirat taj isti grad, Srbi, Hrvati ili Muslimani?

Ili su Srbi mozda htjeli dobro Sarajevu, eto nije im se svidjala arhitektura pa ga htjeli od temelja izgradit
Kad smo kod granatiranja? Hoces reci da su dijelovi pod muslimanskom kontrolom unisteni a dijelovi sarajeva pod srpskom kontrolom ostali nedirnuti?
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:29   #82
Quote:
balkanac kaže:
Kad smo kod granatiranja? Hoces reci da su dijelovi pod muslimanskom kontrolom unisteni a dijelovi sarajeva pod srpskom kontrolom ostali nedirnuti?
Dobro je Balkanac, Srbi su branili Sarajevo od divljaka, ok...
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:32   #83
Quote:
banderas kaže:
Dobro je Balkanac, Srbi su branili Sarajevo od divljaka, ok...
Nisam to rekao.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:42   #84
Quote:
nordea kaže:
To tvoje "odjednom" da ti razjasnim...posto mi se cini da ne znas zasto ti nisu vjerovali "odjednom" sredinom 93'.
Poceli su PUSTATI logorase iz Hercegovine sredinom 93'. Pa vjerovatno su culi sta im se desavalo u Dretelju, Heliodromu, Gabeli...pa su se vjerovatno ti tvoji muslimani pitali dali i ti imas isti plan zabijanja noza u ledja ili nemas. Vjerujem da onaj koji je ostao u Sarajevu i dokazao da nema tog plana, nije imao problema.
A oni koji su imali...su sad u Ljubuskom...zar ne?
Ajme meni jadan ti sam. Tuka će meni nešto objasniti. Po tvojoj tukastoj logici to bi onda opravdavalo i srbe koji su iz Sarajeva izašli na brda pa onda zasipali grad granatama jer i njima su svašta radili u gradu. E baš si tuka....


Quote:
nordea kaže:
A gdje si ono ti sad?
Po zadnji put, ja sam u Kanadi kad te baš toliko interesira tukice moja....
__________________
"Whoever sheds the blood of man, by man shall his blood be shed."
Škorpion_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:56   #85
A gdje si to vidio da Hrvati ili Srbi ritualno kolju Muslimane, kao sto su to radili pripadnici Armije BH?

Onaj ko vrsi takvu vrstu klanja, uziva u tome. Ne mogu to drugacije objasniti. Takva smrt je nesto najgore sto se moze desiti covjeku. Turci nabijali na kolac zivog covjeka, i tako pustali da polako umire i da moli Turke da ga ubiju, da se vise ne pati. A vi koljete ko oni Iracani one zarobljenike.
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:59   #86
Quote:
Lord Frch kaže:
za njega su u prilogu rekli da je umro(srce valjda) ne ubijen.
Upravnik logora zvani Boko uzeo pistolj i opalio direkt u njega i to pred svim ostalim logorasima. a bilo mu je 20-tak godina. Srce nema sta!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:02   #87
Quote:
Škorpion_07 kaže:
Ajme meni jadan ti sam. Tuka će meni nešto objasniti. Po tvojoj tukastoj logici to bi onda opravdavalo i srbe koji su iz Sarajeva izašli na brda pa onda zasipali grad granatama jer i njima su svašta radili u gradu. E baš si tuka....


Po zadnji put, ja sam u Kanadi kad te baš toliko interesira tukice moja....
Tvoja nisam niti cu biti,a sto se Srba tice, oni su imali plan, zbrisali i opalili po gradu.
A u Kanadi kazes...da ti nisi sin od one Silve? I on je u Kanadi.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:03   #88
Quote:
Zlocininad kaže:
A gdje si to vidio da Hrvati ili Srbi ritualno kolju Muslimane, kao sto su to radili pripadnici Armije BH?

Onaj ko vrsi takvu vrstu klanja, uziva u tome. Ne mogu to drugacije objasniti. Takva smrt je nesto najgore sto se moze desiti covjeku. Turci nabijali na kolac zivog covjeka, i tako pustali da polako umire i da moli Turke da ga ubiju, da se vise ne pati. A vi koljete ko oni Iracani one zarobljenike.


Bar na tu temu Srbi nemaju sta reci. Pitaj Bosnjake Istocne Bosne!
I dan danas se pronale grobnice vasih ritualnih klanja, pa vi ste to izmislili na ovim prostorima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:20   #89
Quote:
Zambak kaže:
Stara srpska klasika koja polazi od toga da smo turci i ti si jos kobejagi emancipiran i obrazovan.

Pa u Srbiji imas Josipovica, Ivica itd. srba koliko hoces a korijen prezimena sve govori Josip, Ivo .

U Hrvatskoj imas Jovica ili Dejanovica ili Majstorovica hrvata pa sta su oni ustvari?

Ma mogao bih do sutra sa imenima i prezimenima al mi se ne da.



Pa po toj formuli onda svim Turcima pardon Srbima koji se prezivaju HAZIkostic imamo cvrste dokaze da su Turci. Samo glupan nece predvijeti da su se na ovim prostorima mjesali narodi i da postoji mjesavina svega. Nesto malo izmedju Srba i Bosnjaka i to tek nakon WW1 jer se Bosnjaci prije nisu htjeli mjesati sa njihovim kmetovima, nesto malo vise Bosnjaci i Hrvati i najvise Srbi i Turci kod kojih je tradicija 'mjesanja' trajala 500 godina tako kad Turska bude primljena u EU Srbi komotno mogu traziti tursko drzavljanstvo jer im je dovoljno da predoce krvnu analizu i Turci ce ih morati primiti u tursko drzavljanstvo.
Jeff Banana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:30   #90
Zar ovo dovoljno ne govori o zelji Muslimana da se i ono malo Hrvata istjera iz Sarajeva? U medjuvremenu su napravljene te zgrade.


Naseljavanje Sandžaklija u Stupu, Azićima i Otesu?

U četvrtima gdje je veća zastupljenost hrvatskog stanovništva upozoravaju da bez njihove suglasnosti ne žele urbanističke zahvate koji bi mogli izmjeniti način života u tom dijelu Sarajeva

SARAJEVO, 19. siječnja (Od Vjesnikova dopisnika) - Stanovnici Stupa, Otesa i Azića, jedinih područja u Sarajevu gdje postoji veća zastupljenost hrvatskog puka, protive se planovima kojima je, među ostalim, predviđeno doseljavanje tisuća Bošnjaka-muslimana podrijetlom sa Sandžaka, što bi i ovdje stvorilo izrazitu bošnjačku većinu.
Na zboru građana održanom u ponedjeljak oko 400 Stupljana jednoglasno je odbacilo regulacijski plan iz 1992. godine, jasno poručivši da se na ovom području bez njihove suglasnosti neće provoditi urbanistički zahvati koji bi mogli u cijelosti izmijeniti način života u ovom dijelu Sarajeva, te u konačnici uzrokovati odlazak velikog broja Hrvata, kako je to slučaj u nekim drugim gradskim područjima. Broj Hrvata u glavnom gradu BiH, a pred rat ih je bilo gotovo 40.000 (34.000 po službenom popisu i određeni broj onih koji su se izjašnjavali kao »Jugoslaveni«), od 1992. više je nego prepolovljen. Današnje procjene govore o oko 12 do 15 tisuća Hrvata u Sarajevu, a tek najveći optimisti govore o brojci od 20.000. Razlog za odlazak bile su ratne (ne)prilike, ali i diskriminatorsko ponašanje lokalnih bošnjačkih vlasti, koje je uočljivo i danas, posebno kada je riječ o problemima poput školstva, stambenih ili pitanja zapošljavanja. Nažalost, i kratkovidna kvazitržišna politika nekih vodećih hrvatskih tvrtki koje posluju u BiH razlog je što se veliki broj posebno mladih Hrvata odlučuje na odlazak, jer teško mogu naći posao. Čak (i) u hrvatskom tvrtkama posao dobivaju Bošnjaci, premda često sa lošijim kvalifikacijama od hrvatskih konkurenata za određeno radno mjesto.
U tom kontekstu, za o(p)stanak Hrvata u Sarajevu, područje Stupa gdje postoji relativno kompaktna hrvatska zajednica, od neobične je važnosti. Ako, bi se proveo plan po kojem bi tisuće Sandžaklija iz naselja Sokolović kolonija (čiji bi nelegalno izgrađeni objekti u blizini glavnog sarajevskog vodocrpilišta trebali biti srušeni) preselilo na Stup, u planiranu stambenu zonu, jasno je kakva sudbina prijeti tamošnjim Hrvatima. Oni ionako imaju problema sa gospodarskim objektima izgrađenim na nacionaliziranom zemljištu. To je u potpunosti uništilo poljoprivrednu proizvodnju na plodnom sarajevskom polju, te »ekološkim bombama« poput hladnjače i klaonice, smještenim na području gdje je najveća koncentracija pučanstva.
Naravno, ne treba pritom posebno isticati koliko neki doseljenici, ne samo na Stupu već i drugim dijelovima Sarajeva, ugrožavaju urbani život sredine, namećući gradu svoj stil života i često potičući netoleranciju, što mnoge »stare Sarajlije« motivira na odlazak.

Alenko Zornija
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:34   #91
Halo, Turcine, ohladi malo.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:36   #92
Quote:
Jeff Banana kaže:
Pa po toj formuli onda svim Turcima pardon Srbima koji se prezivaju HAZIkostic imamo cvrste dokaze da su Turci. Samo glupan nece predvijeti da su se na ovim prostorima mjesali narodi i da postoji mjesavina svega. Nesto malo izmedju Srba i Bosnjaka i to tek nakon WW1 jer se Bosnjaci prije nisu htjeli mjesati sa njihovim kmetovima, nesto malo vise Bosnjaci i Hrvati i najvise Srbi i Turci kod kojih je tradicija 'mjesanja' trajala 500 godina tako kad Turska bude primljena u EU Srbi komotno mogu traziti tursko drzavljanstvo jer im je dovoljno da predoce krvnu analizu i Turci ce ih morati primiti u tursko drzavljanstvo.
Pst...shhhhhh...to je tajna. Nije ni cudo sto Turci na Eurosongu daju bodove Srbiji. Pa kud nece svojoj djeci?!?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:40   #93
U Sanskom Mostu je nedavno podignut spomenik poginulim Turcima u nekoj bici koja se desila za vrijeme Otomanske imperije.

Muslimani su jedini narod koji dize spomenik okupatoru.
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:42   #94
Quote:
Zambak kaže:
Ja sam prvo cuo da je 10 000 pa onda 5 000 pa sad izmedju 2-3 000 pih.
Ah Srbin kao Srbin. Voli slagati i ukrasti vise nego se kruha najesti.

Quote:
"Istine" o opkoljenom Sarajevu: Spiskovi navodno ubijenih Srba u Sarajevu obiluju falsifikatima i neistinama

BH Dani 06.05.2005: LAZI SRPSKE PROPAGANDE
Autor: Snježana Mulić

Među "ubijenim" Sarajlijama tokom opsade nalaze se i ljudi koji žive na Floridi, Hrvati koji su ginuli u Bugojnu u sukobima HVO-a i Armije BiH, neimenovane svastike, nevjenčane supruge, lijekovi, ćelije, taksisti, nepoznati...

Lažne Sarajlije: U Sarajevskim kazanima smrti čak je 411 imena Srba koji uopće nisu iz Sarajeva, deset navedenih osoba je živo, a 177 uopće nije evidentirano ni u jednoj matičnoj knjizi rođenih!
DANI: LAZI SRPSKE PROPAGANDE
Jeff Banana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:43   #95
Quote:
Zlocininad kaže:
U Sanskom Mostu je nedavno podignut spomenik poginulim Turcima u nekoj bici koja se desila za vrijeme Otomanske imperije.

Muslimani su jedini narod koji dize spomenik okupatoru.
A Ortodoksi su jedini narod na prostoru bivse Jugoslavije koji su se parili sa Turcima i imaju njihovu krv.
Jeff Banana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:45   #96
Nasao se narod, koji svake godine nosi drugo ime, koji je izdao sopstvenu vjeru, da proziva druge narode
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:47   #97
Quote:
Zlocininad kaže:
Nasao se narod, koji svake godine nosi drugo ime, koji je izdao sopstvenu vjeru, da proziva druge narode
Nema ti gore izdaje vec parit se sa okupatorom...
To ti znaci direktno se i na duge staze vezati sa okupatorom!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:51   #98
Mese Selimovica ("Dervis i smrt") o Muslimanima.

"Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni... S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo unaprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo, a tako smo se izgubili da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa, pa i ova ljubav

Mi nismo niciji. Uvijek smo na nekoj medji, uvijek neciji miraz. Stoljecima mi se trazimo iprepoznajemo, uskoro mi necemo znati kosmo. Zivimo na razmedu svjetova, na granici naroda uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi historije kao na grebenu.

Otrgnuti smo, i neprihvaceni. Ko rukavac sto ga je bujica odvojila od majke pa nema vise ni toka, ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja popije. Drugi nam cine cast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo,. Mame nas kad smo potrebni, a odbaciju kad odsluzimo.
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:53   #99
joj ne i ti. epa fino se sad vrati na nekom od ovih topica pa ces fino vidjeti raspravu na taj tekst.
Nema potrebe da se o tome opet prica...Prije neki dan je bila ta tema i taj citat.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:57   #100
Quote:
nordea kaže:
joj ne i ti. epa fino se sad vrati na nekom od ovih topica pa ces fino vidjeti raspravu na taj tekst.
Nema potrebe da se o tome opet prica...Prije neki dan je bila ta tema i taj citat.
De ti budi svjestan da su se tvoji pradjedovi zvali Jovo, Stjepan...a ne Mujo, Hase...da su bili krscani, a ne muslimani.
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.