Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2016., 20:04   #661
[QUOTE=bambushouse;57782949]Može li mi itko reći koja je ovo vrsta završne obrade fasade, Rofix sisi putz piše na kanti. Na stranicama rofix ima sisi putz vital pa neznam jeli to isto ili nije.Prema ovome bi trebala biti silikonsko silikatna pa pitam jeli dobar izbor za lokaciju Pelješac cca 400 m od mora? hvala na odgovorima

sisi je dobra završna zvuka. Ja sam ju stavljao na jednoj kući u rogoznici 50m od mora. Preporučam ju svakako.
briggs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 22:59   #662
Quote:
briggs kaže: Pogledaj post
sisi je dobra završna zvuka. Ja sam ju stavljao na jednoj kući u rogoznici 50m od mora. Preporučam ju svakako.
Lipo za čut, još ja nisam tako blizu mora, ali se dogodio problem jer je pala kiša neposredno nakon što su navukli završni sloj i opralo je boju...vidi slike

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Rofixov predstavnik je bio na licu mjesta i predložio sanaciju nekakvim njihovim materijalom (neznam mu trgovački naziv), koji u sebi ima mikrovlakna i vezuje slojeve, da se cijela strana kuće pregleta pa onda opet završni sloj. Jer po njemu direktno završni na završni nebi dobro ispalo malo nesreće za majstore ali preživit će... što vi stručnjaci za fasade kažete na takvu vrstu sanacije?
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 11:00   #663
[QUOTE=bambushouse;58589393]Lipo za čut, još ja nisam tako blizu mora, ali se dogodio problem jer je pala kiša neposredno nakon što su navukli završni sloj i opralo je boju...vidi slike

Slabe ste Vi majstore imali kad su navlacili pred samu kišu. Malo čudno i bedasto.
Slažem se da nije dobro stavljati završni sloj na završni sloj. Moj savjet je da se pregleta prije.
Stojim na raspolaganju ako kako mogu pomoci
briggs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:40   #664
Meni nije jasno kako je na ovom dijelu probila voda na fasadu, znači da krov negdje pušta.
Obavezno prekontroliraj gdje pušta da nebude opet problema, možda je neki crijep pukao kako su majstori hodali.

Slika.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:25   #665
je li tko čuo za ESCO (Energy Service Company) model financiranja energetski obnove fasade?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 09:57   #666
http://www.hep.hr/esco/onama/

To sam čitao prije nekih 2 godine i neznam zašto nisam ništa napravio s tim...
Mi smo ušli u energetsku obnovu preko FZOEU i eto završili, danas predajemo papire na fond.
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:52   #667
Zna li možda neko od Vas nešto o Lupotherm 8 izolaciji. Piše da za 3 cm debljine ima lambdu 0,003 W/mK
stdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:47   #668
Informiram se o fasadam , stavio bih 8cm , kuća u Dalmaciji cca. 500m2 stiropora i 200 m bez... E sad cijene su većinom 28€ po metru za stiropor i 18€ bez stiropora... U cijeni je i skela i sve ... Meni je to malo previše... Vidim da imate iskustva ovdje , šta vi kažete...
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:21   #669
a šta će ti 8 cm u Dalmaciji iz osobnog iskustva pišem: 5 cm Opicina -Trst na burnoj strani i ništa ne fali i traje 40 godina- ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:26   #670
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
a šta će ti 8 cm u Dalmaciji iz osobnog iskustva pišem: 5 cm Opicina -Trst na burnoj strani i ništa ne fali i traje 40 godina- ?
Pa iskreno nekako ovako razmišljam :

1. Kažu svi koje sam pitao da je to nekakav optimum trenutačno , omjer cijena/kvaliteta izolacije
2. Imam nekakve cijevi po fasadi koje trebam prekriti pa se bojim da bi 5cm bilo premalo.
3. Ne razumjem se najbolje u građevinu, iz potpuno sam drugog životnog područja što se tiče posla, ali logično mi nekako da je 8 bolje od 5 koji je bio standard prije 15 godina (tako mi kažzu)....

Možda nisam u pravu i pišem bezveze, ali hvala ti na upisu, sad ću razmisliti i raspitat se o petici... Jer sigurno je razlika u cijeni, sad trebam vidjeti samo kolika jer razlika... thx...
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:53   #671
Razlika je mala i apsolutno se ne isplati ići na 5 cm stiropora razlika je između 5 i 8 cm oko 1€ ako imate 500 m2 to je 500€ a to se radi jednom u životu vjerujte isplatiće se..

Moja je preporuka da staviš 8 cm a kod nas u Rijeci nitko više ne stavlja peticu minimalno je 8 cm čak idu i sa grafitnim stiroporom te debljine.

Ja sam radio stiropor 12 cm sa preklopom a da sam bio pametan trebao sam ići na 15 cm a izašlo bi me skuplje 2€ po kvadratu.
Što se tiče cijene od 28€ to je Ok cijena.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:59   #672
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Razlika je mala i apsolutno se ne isplati ići na 5 cm stiropora razlika je između 5 i 8 cm oko 1€ ako imate 500 m2 to je 500€ a to se radi jednom u životu vjerujte isplatiće se..

Moja je preporuka da staviš 8 cm a kod nas u Rijeci nitko više ne stavlja peticu minimalno je 8 cm čak idu i sa grafitnim stiroporom te debljine.

Ja sam radio stiropor 12 cm sa preklopom a da sam bio pametan trebao sam ići na 15 cm a izašlo bi me skuplje 2€ po kvadratu.
Što se tiče cijene od 28€ to je Ok cijena.
Hvala na odgovoru, evo upravo mi jedan poslao e-mail za 25€ po metru četvornom za 8cm. Je li to moguće da je 3 eura jeftiniji a da je kvaliteta slična? Na šta da obratim pažnju di bi mogao fušati ta tri eura, ili je čovjek jednostavno jeftiniji ?
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:42   #673
Pozdrav svima,

Zanima me Vaše mišljenje oko postavljanja fasade na obiteljsku kuću u Zagrebu. Kuća je izgrađena cca 80te godine i nikada nije stavljena nikakva fasada. Vanjski zidovi su od cigle, koja je tako izložena vremenskim utjecajima od kad je postavljena. Kako je došla na red mlađa generacija koja bi si htjela malo smanjiti račune za grijanje htjeli bih staviti stiropor minimalno 8 cm. Neću sada tražiti cijenu jer trenutno nemam informaciju o površini fasade, ali me zanima kako bi se takve zidove trebalo pripremiti za fasadu, ili se na njih može "jednostavno" doći i lijepiti stiropor i dalje sve kako ide? I koju debljinu bi Vi stavljali da ste u ovakvoj situaciji?
__________________
M L P
DIY_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:00   #674
jel ima netko nekog majstora ( ne firmu) za preporučit u ZG , moj je materijal i skela a njegove ruke. Ne zanima me cijena po m2, već po danu ili kako se već dogovorimo.
uglykidyoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:12   #675
Fasadni sustav jednog proizvodaca

Stavio bi 15 cm grafitni preklopni stiripor u Rijeci, s zavrsnim preklopnim slojem, na dnu bi isao stirodur.



kojeg proizvodaca za cijeli materijal preporucate

Rofix, Baumit, Murexin, Svjetlost Cromos, Samoborka?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:37   #676
nekad je bila tvornica EPS- a ali je sjebana po Ježiću (čitaj HDZ) a danas uvozimo. Jedini hrvatski proizvođač je Samoborka
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 16:51   #677
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Stavio bi 15 cm grafitni preklopni stiripor u Rijeci, s zavrsnim preklopnim slojem, na dnu bi isao stirodur.



kojeg proizvodaca za cijeli materijal preporucate

Rofix, Baumit, Murexin, Svjetlost Cromos, Samoborka?

Dosta lose postavljeno potanje jer svi imaju vise klasa proizvoda od kojih su neki u svojim klasama dobri, a neki losi. Npr. Baumit Duo program je ziva katastrofa i smece, a vise klase prozvoda (Star Contact ljepilo, Granopor, Stellapor, Nanopor.. zavrsni slojevi) su jako dobri

BTW koji ce ti vrag grafitni stiropor ako stavljas 15icu u Rijeci? Istina vise je bolje, ali ipak mislim da je overkill i radije visak novaca utrosi u kvalitetno ljepilo i zavrsni sloj
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 18:34   #678
grafitni stiropor

Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Dosta lose postavljeno potanje jer svi imaju vise klasa proizvoda od kojih su neki u svojim klasama dobri, a neki losi. Npr. Baumit Duo program je ziva katastrofa i smece, a vise klase prozvoda (Star Contact ljepilo, Granopor, Stellapor, Nanopor.. zavrsni slojevi) su jako dobri

BTW koji ce ti vrag grafitni stiropor ako stavljas 15icu u Rijeci? Istina vise je bolje, ali ipak mislim da je overkill i radije visak novaca utrosi u kvalitetno ljepilo i zavrsni sloj
jako los odgovor,
ne brini ti za overkill, kamo srece da svi stavljaju overkill
a Rijeka je malo veca, ako to ne znas ...


baumit kao i drugi proizvodaci ima samo jedan program=sustav i to je STAR za grafitni stiropor, tako da to nije uopce tako, jako los odgovor

ubuduce citaj s razumijevanjem,
a pitanje je i dalje isto za znalce.
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar

Zadnje uređivanje LORDLORD : 14.12.2016. at 18:44.
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 17:20   #679
Moje isprike, zametnuo sam s uma da se Rijeka proteže sve do Delnica. Također isprike i što sam pokušao pomoći...
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:44   #680
Tavanski prostor - izgradnja sobe

Nisam siguran da je pitanje u dobroj temi, ali cini mi se da bi tu ljudi najvise znali o materijalima koje bi htio koristiti.

Naime, pod bi odradio sa kamenom vunom. Odlican kvalitetan laminat vec imam. Pitanje je samo da li se on smije stavljati direktno na kamenu vunu ili sto bi moralo ici izmedju? Radi se o 20m2 prostoriji.

Unutarnje zidove imam golu ciglu. Nju bi (obljepio?) storoporom. Recimo 5-8cm debljine. Vani vec ima fasada doduse nije stiropor. Treba li busiti u cigle da se ucvrsti stiropor ili je dovoljno ljepljenje? Na stiropor bi stavio onu nekakvu masu koja se koristi u biti za vanjske fasade koja to sve poveze i ucvrsti. Kako se to zove i da li je to ok rjesenje?

Kako bi vi na mojem mjestu napravili?

Strop mi je vec izolirano kroviste. Pod sam se odlucio za kamenu vunu jer ce pomoci zadrzat buku i toplinu u oba smjera.

Prozor je noviji PVC.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.