Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 22:12   #601
Quote:
Slovak kaže: Pogledaj post
Zdravo prijatelji,

Sada sam u Dalmacije na odmoru (dolazio sam iz Slovačkoj, gde živim). Iz autoceste A1 sam video tenk na nekom malom brdu, oko kilometara od autocesti. Ima problema da se nesećam, gde je taj tenk tačno bio. Jedino šta se sećam je da smo bili već izvan odmorišta Nadin, smer Šibenik, ali neznam kako daleko, možda 20-30 minuta od odmorišta, nisam siguran. Hteo bih da pitam, da li neko nezna, gde tačno se naleza ovaj tenk, i da li je hrvatski ili srpski (i možda nešto više o njegov istoriji ako neko zna) Hteo bih ga slikati kad ćemo se vratiti, zato hoću da znam gde se naleza.

Oprostite moj jezik, nisam hrvat ni srbin, samo imam porodicu u Vojvodine i prijatelja u Dalmacije, zato malo govorim i srbohrvatski, ali znam da je to strašno :-) Nikad sam se ovaj jezik neučio.

Hvala za pomoć.


Adam Lacko, Slovačka republika (ovu nedelju na odmoru u Trogiru)
Ražovljeva glava pokraj sela Škabrnje, buduće središte o Domovinskom ratu.
Ključna pozicija za držanje sela, natopljena krvlju i hrvatskom i srpskom.
Tenk je hrvatski T-55 i HV ga je ustupila na molbu lokanih vlasti i udruga.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 11:07   #602
Do pre godinu dana sam imao sliku zarobljene T-55-ice tokom operacije Ljeto, bilo je to čini mi se 26.srpnja '95 kod Peulja(Donjih), potez Hajdučka glava-Strmac(brda), Pume iznele akciju
igordb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:38   #603
Quote:
Labrador20 kaže: Pogledaj post
Tenk je pripadao HVO-u. Pogođen je i oštećen u ljeto 1993. na brdu Hum iznad Mostara u Hercegovini, za vrijeme hrvatsko-bošnjačkog sukoba. Crvena strelica na slici je položaj tenka, a plava elipsa je najvjerojatnija lokacija sa koje je pogođen. Ne zna se da li je pogođen od strane Armije BiH ili Srba, jer su u tom periodu Bošnjaci i Srbi na padinama Podveležja intenzivno surađivali, a Srbi su Armiji davali topničku potporu protiv HVO-a. U tenku nije nitko poginuo. Dvojica su se izvukla sa ogrebotinama, a treći član posade je lakše ozlijeđen.

http://img855.imageshack.us/img855/1725/62333847.jpg


Taj tenk na brdu Hum je pogodjen 9.5.1993. , prvi dan sukoba između HVO-a i Armije BiH u Mostaru.
Uništen je raketom ˝strijela˝ što je bilo dosta iznenađujuće tada za postrojbe HVO-a jer nisu znali da Armija BiH ima ta oružja. Tenk je nonšalantno izašao na brdo Hum , a pogođene je s kontra brda, sa istočne strane.
dadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:53   #604
Quote:
dadox kaže: Pogledaj post
Taj tenk na brdu Hum je pogodjen 9.5.1993. , prvi dan sukoba između HVO-a i Armije BiH u Mostaru.
Uništen je raketom ˝strijela˝ što je bilo dosta iznenađujuće tada za postrojbe HVO-a jer nisu znali da Armija BiH ima ta oružja. Tenk je nonšalantno izašao na brdo Hum , a pogođene je s kontra brda, sa istočne strane.
Vjerojatno nije bila "strijela".
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:48   #605
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nije bila "strijela".
https://hr.wikipedia.org/wiki/HJ-8

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:38   #606
Mislio sam na PZO strijelu. Ova strijela je mogla biti upotrijebljena.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:06   #607
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Mislio sam na PZO strijelu. Ova strijela je mogla biti upotrijebljena.
jebga nisam telepata
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:09   #608
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
jebga nisam telepata
Nisam ni ja.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:27   #609
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Mislio sam na PZO strijelu. Ova strijela je mogla biti upotrijebljena.

jebo ga ti pa zar moram pisati ˝crvena strijela˝..mislio sam da se mi ratnici razumijemo neces tenk unistavati sa PZO.
dadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 00:44   #610
.

Jedno oklopno vozilo uništeno kod Gaćeleza. Odma na početku snimka...

https://www.google.hr/url?sa=t&sourc...MEJyOPqs2VNJRj




.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:54   #611
M-86, TAM Maribor.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:43   #612
.

Pojavio se neki snimak gdje se vidi uništena kolona iza akcija jaguar. Tamo se vidi osim tenka još jedno oklopno vozilo uništeno. Ne mogu sad snimak objavit zbog problema s kompom pa ak nekog zanima nek objavi. Snimak se zove nešto tipa: "jaguar bibinje."
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:38   #613
šteta je uopće postati kad sve što se postalo slike od prije nekoliko godina i više, sve je pobrisano.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 17:50   #614
.

Nisam sad pri toj knjizi, ali u nacionalnoj biblioteci postoji knjiga o ratu u slavoniji gdje se vidi slika tenka JNA uništenog točno na mostu rijeke Bosut prilikom pokušaja napada na Privlaku na vinkovačkoj bojišnici...

Eto, samo da se zna da ta slika postoji...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 12:26   #615
http://www.e-novine.com/fotogalerija...bez-kazne.html

Slika pod brojem 36. Piše da je tenk uništen u Vukovaru ?!
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 12:45   #616
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
http://www.e-novine.com/fotogalerija...bez-kazne.html

Slika pod brojem 36. Piše da je tenk uništen u Vukovaru ?!
Nisam 100% siguran al mislim da je slika iz Nuštra.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 03:32   #617
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
Nisam 100% siguran al mislim da je slika iz Nuštra.


evo da skratim muke svima napravio video unistenih tenkova i stavio na you tube. nove slike unistenih tenkova.

https://youtu.be/IrtLNx7S2-Y


https://youtu.be/jZjHELdCVUk

i jos nesto, razgovarao danas sa likom koji je kao 13 godisnjak u busevima izisao iz vukovara. ima i clanak u novinama njegovog sjecanja o tim dogadajima.
ono sto nas zanima kaze da je svojim ocima vidio unistene tenkove kod sida koje su bili izvuceni na nekakvu trznicu i tamo dio njih trebao je bit popravljen. kaze da je on uspio prosetat medu tim tenkovima dok su cekali sto ce bit snjima civilima iz vukovara jer su kod vinkovaca odbiali propustit kolonu pa su pregovori trajali.. i nabrojao ih oko 50. ali i kaze da to nisu bli svi tenkovi iz vukovara. da su to bile cijele hrpe, gomile kako se on izrazio. i da je vidio iz autobusa 8 komada nakon pada iz kojih se jos dimilo od unistenja. isto tako da su u bogdanovcima vidjeli dva tenka unistena.
dogma3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 16:44   #618
Uništeni transporter kod Šibenika...
https://static.slobodnadalmacija.hr/...ik/9123479.jpg


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.