Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 14:19   #6601
u stanu sam uštekan u zid na antenu od zgrade. I npr. neki susjedi imaju kabelsku jer su si kupili posebni reciever. Šta ne bih i ja trebao moći vidjeti te "kabelske" programe sa svojim integriranim digitalnim prijemnikom!???

hvala na troznamenkastom broju. Čim dođem doma isprobavam
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Old 01.02.2011., 14:32   #6602
1.0.6 ima RGB opciju tako da se za vlasnike crt tv definitivno isplati pres na njega..
Vermox is offline  
Old 01.02.2011., 14:42   #6603
e pa u tom grmu ti onda najvjerojatnije leži zec, mnogi ZAS-ovi nisu prilagođeni ili su bili pa više nisu (iz određenih tehničkih razloga ustroja samog sustava i tipa stanice tj. vrste i broja modula u njoj, uglavnom ne pitaj za detalje, ne želiš znati, ) na K48 pa ne primaš RTL2 i DOMU.
to što možda kroz istu kabelsku vertikalnu instalaciju neki dobivaju i kablovsku tebi ne mora značiti ništa ako se radi o digitalnoj kablovskoj (DVB-C) jer se za to dobivaju posebni DVB-C risiveri (s pretplatničkom karticom) kakvog tvoj TV vjerojatno već nema predugrađenog u sebi, jedino ako se radi o ostacima stare analogne, kablovske onda bi to možda mogao koristiti i naći analognom pretragom kanala na TV-u....
pitanje je i šta točno neki susjedi misle pod "kablovska", 100 ljudi i 100 tumačenja jednog inače jasnog pojma jer nije ni svaki kabel "kabel"...

da bi znao za ziher za ta 2 programa, ako ne ide ni nakon ručnog unosa kanala/frekvencije, morao bi nabaviti makar sobnu ili još bolje vanjsku UHF antenu pa probati. od 40 kn na više.
DeeJay Dee is offline  
Old 01.02.2011., 14:59   #6604
ne kužim šta je to ZAS (pada mi napamet Za.ebani Antenski Sustavi ), ali mogu pitati po haustoru da li drugi vide ta dva programa.

za kabelsku znam da nitko niš ne plaća nego je to uvijek neko namigivinje i preporuka da se nabavi reciever
Brijem da je riječ o analognoj kabelskoj jer je to bilo aktualno još prije dvije godine.
Kabelska znači još nekih 20 extra programa, ne znam kojih. mama mi npr kupila reciever za digitalno doba i frajer koji joj je instalirao podesio joj je i kabelsku i vidi sve one kul programe discovery, National geo....
Inače, razgovarao sam s bar pet ljudi koji su tehnički verziraniji od mene(što uopće nije teško) i nitko nije suvislo objasnio sve te zavrzlame oko satelitske, kabelske, digitalno, analogno, antena, mux i sl..... Lijepo je da ima netko kome je to sve jasno i želi pomoć
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Old 01.02.2011., 15:35   #6605
ZAS = zajednički antenski sustav suvlasnika zgrade. znači, zajednička antena s nekakvim svojim sustavom=stanicom, pojačalima,razvodnim kutijama, kablovinjem itd.

da, riječ je onda očito o analognoj kabelskoj, po svoj prilici B.net, za koju NE TREBA apsolutno nikakav risiver (prijemnik) i koja ide kroz isti dolazni antenski koaksijalni kabel iz zida koji spajaš na TV, što znači da ti na svom TV-u analognom pretragom kanala pronalaziš sve te analogne kablovske programe (njih jedno cca. 25 čini mi se), a digitalnom pretragom digitalne zemaljske. i voila.
a RTL2 i DOMA, ako i dalje ne idu ti je, kako već rekoh, do nepodešenosti sustava zgrade, što znači da bi trebao kontaktirati vašeg PS-a da to s lokalnim monterom-serviserom RTV sustava riješi. stavi, dogradi, preprogramira stanicu, što već, ovisno što i kakav sustav imate ugrađen.
aha, da, PS=predstavnik suvlasnika zgrade iliti "predsjednik kućnog savjeta". hehe

sretno!
DeeJay Dee is offline  
Old 01.02.2011., 16:23   #6606
Radi i dalje niš ne kužim, ali broj 690 je odradio svoje!!!

Puno hvala

Kabelsku ostavljam za neke druge dane
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Old 01.02.2011., 16:51   #6607
drago mi je da radi, al mi nije nimalo drago i ne kužim kak ti i dalje niš ne kužiš?!?! malo pažljivije i polakše čitaj, ni vrag da nis bil dovoljno detaljan, opširan i iscrpan, bilo bi mi prvi put...LOL
poz
DeeJay Dee is offline  
Old 01.02.2011., 17:58   #6608
DENVER DVBT-2U

Danas sam kupio tv usb karticu i kako nisan vješt ja s tim krenuo sam instalirati to i zapeo kada treba naci programe jer mi u izboru regija nude europske zemlje, zasebno europu i jos neke a nema nigdje Hrvatske, ni ostalih nama susjednih regija.Pa ako mi ko moze kako pomoći...Kupio sam denver dvbt-2u usb
petrus73992hr is offline  
Old 01.02.2011., 18:29   #6609
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
1.0.6 ima RGB opciju tako da se za vlasnike crt tv definitivno isplati pres na njega..
u cemu je zapravo fora kod tog rgb?
meni je podeseno na cvbs a kad se pali tv pokazuje da pali rgb. i na cvbs mi je slika ok, dok ak promjenim na rgb jako potamni.

i kako treba biti kod spdif izlaza podeseno?
sto je to?
dubko is offline  
Old 01.02.2011., 19:06   #6610
Quote:
dubko kaže: Pogledaj post
u cemu je zapravo fora kod tog rgb?
meni je podeseno na cvbs a kad se pali tv pokazuje da pali rgb. i na cvbs mi je slika ok, dok ak promjenim na rgb jako potamni.

i kako treba biti kod spdif izlaza podeseno?
sto je to?
Preko rgb je bolja slika na crt televizorima,SPIDF je digitalni coax. izlaz za spajanje na receiver itd..
el.mahuna is offline  
Old 01.02.2011., 19:30   #6611
već kad me vučeš za jezik ne kužim od kud ti 690 jerbo ga ja surfajući nisam mogao naći. našao sam i da je D4 i da je muxB i još neke brojeve-ovi K48 i sl što ni ne znam šta je, ali frekvenciju ni za lijek.

Nije mi jasno ak su klasična 4 programa na muxA (i na 305 frekvi) sad sam preko tog 305 napisao 690 i našao Domu i rtl2 al su mi ostali i ona 4 programa s muxA(s 305).

I tak, totalni mi je kaos....ali imam sad ova dva programa i ženica će bit jako zadovoljna što sam odradio svoju mušku rolu!

Pitao na forumu
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Old 01.02.2011., 21:18   #6612
da li itko zna da li ovi USB receveri hvataju signal?
http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/dv...-oglas-2336824
ili najbolje kupiti tv karticu
__________________
jedna osoba možda ne može promijeniti svijet, ali može prenesti poruku koja će promjeniti svijet
tomiss is offline  
Old 01.02.2011., 21:47   #6613
Pozdrav ljudi, imam čudan problem doma. Živim u zg županiji, u Rudama (Črnec) gdje postoji odašiljač (vidi se na mapi istih). Optička vidljivost prema odašiljaču postoji i svi televizori u kući (njih 4 komada) najnormalnije love HRT 1, 2, RTL 1, 2, NOVA, DomaTV, Kapital NET itd. itd. preko Vivax receivera.

Kupio sam Lifeview LV5T usb TV karticu uz koju sam dobio neki šrot softver, i ona mi nakon sve te silne pretrage kanala lovi samo 4 osnovna kanala (iz MUX A) - hrt 1,2, rtl, nova. RTL2, DomaTV, Net, Kapital itd - od toga ništa neće uloviti. Onda sam instalirao ProgDVB i preko njega tražio frekvencije tog mux paketa, no nikako ne mogu uloviti ništa od tih programa osim ova 4 osnovna.

Na kući imamo dvije ili tri antene gdje smo spojili 4 tv-a i računalo s tv karticom.

Što mi je činiti?
ubojica mekog tuljca is offline  
Old 02.02.2011., 03:26   #6614
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
već kad me vučeš za jezik ne kužim od kud ti 690 jerbo ga ja surfajući nisam mogao naći. našao sam i da je D4 i da je muxB i još neke brojeve-ovi K48 i sl što ni ne znam šta je, ali frekvenciju ni za lijek.
Nije mi jasno ak su klasična 4 programa na muxA (i na 305 frekvi) sad sam preko tog 305 napisao 690 i našao Domu i rtl2 al su mi ostali i ona 4 programa s muxA(s 305).
I tak, totalni mi je kaos....ali imam sad ova dva programa i ženica će bit jako zadovoljna što sam odradio svoju mušku rolu!
otkud meni 690?? haha , nije niš meni, to je tako, određena frekvencija za multipleks B (multipleks, MUX=digitalni programski paket, nekoliko programa na istom kanalu-frekvenciji) za regiju D4 prema svim relevantnim i službenim papirima
neka tebi i dalje nije jasno, glavno da sve loviš, a meni je sve kristalno jasno, ova 4 osnovna iz MUX-a A ne loviš na standardnom kanalu K25 UHF tj. 506 MHz jer ga je neko u ZAS-u spsustio u VHF područje na 305 MHz gdje ga i ti loviš, OK, sve štima i može i tako. a na ta 4 s te 305 frekve su ti se pridružila i ova nova 2 sa 690 frekve i sve 5, pridružili su se na listi, to je normal
nema ti kaj više biti kaos, dobil si kaj si htel i nek suprugica uživa, relax!

Quote:
tomiss kaže: Pogledaj post
da li itko zna da li ovi USB receveri hvataju signal?
http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/dv...-oglas-2336824
ili najbolje kupiti tv karticu
a što ga ne bi hvatali na tu antenicu? naravno, pod uvjetom da ima dovoljno signala za nju, ak ne, trebalo bu možda kačit na vanjsku...

Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, imam čudan problem doma. Živim u zg županiji, u Rudama (Črnec) gdje postoji odašiljač (vidi se na mapi istih). Optička vidljivost prema odašiljaču postoji i svi televizori u kući (njih 4 komada) najnormalnije love HRT 1, 2, RTL 1, 2, NOVA, DomaTV, Kapital NET itd. itd. preko Vivax receivera.
Kupio sam Lifeview LV5T usb TV karticu uz koju sam dobio neki šrot softver, i ona mi nakon sve te silne pretrage kanala lovi samo 4 osnovna kanala (iz MUX A) - hrt 1,2, rtl, nova. RTL2, DomaTV, Net, Kapital itd - od toga ništa neće uloviti. Onda sam instalirao ProgDVB i preko njega tražio frekvencije tog mux paketa, no nikako ne mogu uloviti ništa od tih programa osim ova 4 osnovna.
Na kući imamo dvije ili tri antene gdje smo spojili 4 tv-a i računalo s tv karticom.
Što mi je činiti?
Očito je tuner USB TV kartice dovoljno loš tj. neosjetljiv na prijem udaljenijeg B (K48 UHF) i D (K42 UHF) MUX-a (s Rude-Črneca ide samo MUX A, K25 UHF), a zbog silnih splitanja dolaznog antenskog kabela na 4 TV-a i komp TV karticu. Probaj spojit antenu drito u USB DVB-T na kompu, bez dijeljenja na sve te silne TV-e pa vidi, ako ti je izvedivo takvo kaj opće...
DeeJay Dee is offline  
Old 02.02.2011., 08:17   #6615
Quote:
dubko kaže: Pogledaj post
u cemu je zapravo fora kod tog rgb?
meni je podeseno na cvbs a kad se pali tv pokazuje da pali rgb. i na cvbs mi je slika ok, dok ak promjenim na rgb jako potamni.

i kako treba biti kod spdif izlaza podeseno?
sto je to?

slika je bolja reko RGB, a to što ti je tamnija u odnosu na CVBS je jer je tako namjerno našiljeno, ali realna slika je preko RGB-a...poštelaj kontrast i svjetlinu na RGB-u,...
MytByte is online now  
Old 02.02.2011., 09:22   #6616
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Očito je tuner USB TV kartice dovoljno loš tj. neosjetljiv na prijem udaljenijeg B (K48 UHF) i D (K42 UHF) MUX-a (s Rude-Črneca ide samo MUX A, K25 UHF), a zbog silnih splitanja dolaznog antenskog kabela na 4 TV-a i komp TV karticu. Probaj spojit antenu drito u USB DVB-T na kompu, bez dijeljenja na sve te silne TV-e pa vidi, ako ti je izvedivo takvo kaj opće...
Hvala na odgovoru!

Što se tiče tunera, hm, ipak je to ajmo reći jedan jeftini usb kojeg sam platio cca 200kn tako da valjda ni ne mogu očekivati čuda. Zanimljiva je činjenica da sam u vikendici (koja je jedno 100m iznad kuće gdje sam trenutno) uspio sa običnom antenicom od usb-a uloviti sve programe koje trebam (rtl2, doma tv, kapital...). Tamo vjerojatno gledam prema psunju i papuku (prema su kojih 250km dalje - možda i ima neki odašiljač između).

Što se tiče zasebne antene na kući, to ipak neće igrati jer je to ipak malo prekomplicirano i montirati i provlačiti da bi poslije imao - ništa. A ionako se selimo za koji par mjeseci u drugu kuću. Gdje uopće tv-signala nema Mislio sam da se da nešto izvući, ali očito truba.
ubojica mekog tuljca is offline  
Old 02.02.2011., 09:24   #6617
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
otkud meni 690?? haha , nije niš meni, to je tako, određena frekvencija za multipleks B (multipleks, MUX=digitalni programski paket, nekoliko programa na istom kanalu-frekvenciji) za regiju D4 prema svim relevantnim i službenim papirima
neka tebi i dalje nije jasno, glavno da sve loviš, a meni je sve kristalno jasno, ova 4 osnovna iz MUX-a A ne loviš na standardnom kanalu K25 UHF tj. 506 MHz jer ga je neko u ZAS-u spsustio u VHF područje na 305 MHz gdje ga i ti loviš, OK, sve štima i može i tako. a na ta 4 s te 305 frekve su ti se pridružila i ova nova 2 sa 690 frekve i sve 5, pridružili su se na listi, to je normal
nema ti kaj više biti kaos, dobil si kaj si htel i nek suprugica uživa, relax!
To ja tebi pomalo namjerno na ovako blentav način da se bar malo nasmiješ za pomoć koju si podijelio
Tnx još jednom!
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Old 02.02.2011., 09:35   #6618
Probaj Europu, Njemačku, Austriju ili "nijednu" ako postoji ta opcija...
MytByte is online now  
Old 02.02.2011., 09:57   #6619
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!
Što se tiče tunera, hm, ipak je to ajmo reći jedan jeftini usb kojeg sam platio cca 200kn tako da valjda ni ne mogu očekivati čuda. Zanimljiva je činjenica da sam u vikendici (koja je jedno 100m iznad kuće gdje sam trenutno) uspio sa običnom antenicom od usb-a uloviti sve programe koje trebam (rtl2, doma tv, kapital...). Tamo vjerojatno gledam prema psunju i papuku (prema su kojih 250km dalje - možda i ima neki odašiljač između).
Što se tiče zasebne antene na kući, to ipak neće igrati jer je to ipak malo prekomplicirano i montirati i provlačiti da bi poslije imao - ništa. A ionako se selimo za koji par mjeseci u drugu kuću. Gdje uopće tv-signala nema Mislio sam da se da nešto izvući, ali očito truba.
Nema na čemu!
Ima prije Psunja i Papuka i Moslavačka gora kao jedan od također glavnih odašiljača područja..
Nisam mislio na posebnu novu zasebnu antenu, nego na ove postojeće kaj imate tako da dolazni kabel s krova uštekaš drito u TV karticu, prije i bez svih onih razdijelnika za 4 TV-a i komp, kužiš..

Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
To ja tebi pomalo namjerno na ovako blentav način da se bar malo nasmiješ za pomoć koju si podijelio
Tnx još jednom!
a onda ok, se 5!
niš i nächstes Mal !
DeeJay Dee is offline  
Old 02.02.2011., 10:23   #6620
Quote:
el.mahuna kaže: Pogledaj post
Preko rgb je bolja slika na crt televizorima,SPIDF je digitalni coax. izlaz za spajanje na receiver itd..
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
slika je bolja reko RGB, a to što ti je tamnija u odnosu na CVBS je jer je tako namjerno našiljeno, ali realna slika je preko RGB-a...poštelaj kontrast i svjetlinu na RGB-u,...
Ovisi o TV-u, možda i o izvoru signala. Meni se nikad nije sviđala slika preko RGB-a na Sony Trinitronu, osim što je tamnija nekako je i mutnije izgledala,
pa sam koristio ili S-Video ili CVBS aka kompozitni.
AFAIK većina CRT-ova je imala zajedničke kontrole za svjetlinu i konstrast i nisi ih mogao posebno podešavati prema ulazu, pa ako bi promjenio za RGB ne bi bila dobra za ništa drugo...
grunft is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.