Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2003., 10:26   #1
Oticanje nogu

ljudi, pomoc. zadnje vrijeme mi oticu noge, ali to je nenormalno kako to izgleda. naime, oticu od kukova skroz, bedra, koljena, listovi... noge su mi redovito pregoleme. mislim da je to uvijek od previse sjedenja ili predugog hodanja, ali nisam sigurna, ranije mi se to nikad nije dogodilo. ujutro kad ustanem izgledam normalno.

znam da se oticanje nogu dogadja u trudnoci, ali ovo je previse, jer ne oticu samo stopala nego sve, cijele noge od kukova nanize. izgleda grozno, onda me svrbi koza, nemam osjeta u prstima... zasto to? i kako si pomoci?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 10:29   #2
To ti je normalno u poodmakloj trudnoci. Cim rodis, proci ce.
A dotad probaj sto manje hodat, a kad sjedis obavezno noge gore.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 10:29   #3
miiirna
proci ce kad zvrk izadje
meni su moji mozni prsti u trudnoci izgledali kao male kobasice
izdrzi jos malo
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 10:35   #4
Znas sta je najgore kod mene, plavva: stopala su mi ostala za broj veca, evo i poslije dvije godine od drugog poroda. Jednostavno, nikad se ne vratise na onaj moj 37, ostadose 38, a zimske sam bogme (racunaj dvoje carape, ipak sam ja u Sarajevu kupila 39.

Meni je isto bilo problematicno, i ruke in noge su mi oticale, zadnjih 2-3 sedmice. Jedino sto mozes za svaku sigurnost uraditi, otidji neka ti netko izmjeri tlak. Meni je u tih zadnjih par sedmica bio na nekoj gornjoj granici, a oticanje bude malo i od toga.

Bices ti vrlo skoro ona stara - po debljini i izgledu, ne brini, ali nikad ista - zauvijek promijenjena nabolje.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 10:43   #5
ajoj
ma pogledala sam se u spigl jednu vecer i opala na dupe. i mislim si, pa nisam se za tjedan dana mogla toliko zdebljat, nemoguce. ujutro, normalna. da su bar samo stopala, onda znam sto je, pa ko ih sisa, al ovo... ajoj. a tlak mi je 120/80
da nije tlak tako dobar, brinula bih se ja vec, ali meni je zdravlje sve
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 11:08   #6
Ako te shto tjeshi i ja sam oticala u posljednjem mjesecu trudnoce.

Samo MOLIM TE to obavezno kazhi ginekologu!!!!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 11:56   #7
hocu, hocu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 13:17   #8
Kad lezis probaj noge drzati malo poviseno.
I obavijesti ginekologa. Glavno da je tlak ok i da nema proteina u urinu.

Sretno!!!!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 11:10   #9
Otečene noge

imam problem sa naotečenim nogama,bolje reć sa stopalima makar mi se nekad zna proširit na listove,bole me noge tak da ne mogu puno hodat jedno 2-3 dana dok mi ne prođe,skužil sam da mi često noge naoteknu dok puno propješačim pa kad dođem doma počnu me bolit i naoteknu mi,zna neko o čemu je riječ?
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 12:09   #10
moze biti bilo sto, SVAKAKO odi doktoru.

poznajem zdrave zene kojima noge oteknu na par dana svakog mjeseca, prije nego sto ce dobiti menstrualno krvarenje

a poznajem i ljude kojima oticu jer im je osteceno srce, ili bubrezi
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 08:01   #11
moze biti i do kicme inace, ali nekako sumnjam da je do kicme nakon pjesacenja, obicno kad je do kicme, nakon aktivnosti se covjek osjeca bolje, ali ujutro zna biti natecen
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 09:26   #12
nakuplja ti se previše tekućine u tijelu
jedi puno banana pune su kalija, da se ispiškiš, malo smiješno zvuči ali tako je
a razlozi nakupljanja tekućine u tijelu mogu biti različtiti: od trudnoće (što nisi ), šećerne bolesti, disfunkcije bubrega i blablabla, uglavnom moraš doktoru!
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:53   #13
Otekle noge

Ekipa, pozdrav, evo našao sam kutak koji se bavi zdravljem, a imam jedan veliki problem...
Prije nekih dva mjeseca osjetio sam da me noge zatežu. Kad sam malo bolje pogledao, noge od članka na dolje su bile jako nabubrile, izgledale su kao balon. Prvotno sam napravio -posjet dr. opće medicine koji mi je kazao da s obzirom da sam debeo, a i bilo je tih dana jako vruće-da su mi popucali nekakvi kapilari i da će se vratiti u normalu tek kada zahladi. Napravio sam krvnu sliku i nalaz urina koji su bili odlični. Imam ispod 30 godina.

Sedam dana poslije, jako me počela boliti glava, dva dana sam proveo ležeći u sobi i misleći da sam dobio sunčanicu. Osjećao sam se kao da imam gripu, bolio me svaki mišić, nisam mogao gledati u PC ili TV. Završio sam na Hitnoj gdje su mi izvadili krv i našli povišeni broj leukocita i eritrocita. Također CRP bubraga je bio 90 (granica je do 20). Odbio sam ostati u bolnici (jer godišnji mi je tekao), pa sam 10 sljedećih dana dolazio na ambulantna liječenja. Doktor koji me je liječio konstatirao je da mi je došlo do oštećenja bubraga izazvanih streptokokom, iako je test AST-0 bio samo 30, a bris grla-sterilan.
U međuvremenu je nalaz krvi pokazao dva plusa u mokraći. Napravio sam ultrazvuk kod dva privatna internista, ali UZ nije ništa našao na bubrezima.

Tako je trajalo do prije 10 dana, stalno bolnica-privatni doktori-dr. opće prakse-bolnica... Zadnja krvna slika je u granicama zadovoljavajućeg, ali nalaz urina i dalje pokazuje prisutnost proteina i jedan križ (plus) krvi. Od prije 4 dana noge su mi opet počele lagano oticati što me jako plaši. Najgore je pred spavanje kad su dosta zategnute, a osobito oko gležnja.
Štos je u svemu da se ja osobno jako dobro osjećam. Meni noge nisu bolne, natenute su što me zabrinjava, znači, da je npr zima i da ih stalno držim po raznim cipelama, ne bih ni znao da su mi otečene.

Ima li tko sličnih iskustava? Ne znam što mi je niti su doktori napravili nekakvu konačnu dijegnozu. Sve upučuje na bubrege, ali čitam po netu, otečenost nogu ne mora nužno imati veze s njima. Do sada sam morao ostaviti Coca Colu i propio sam se-raznim čajevima i vodom, ali evo izgleda niš ne pomaže.

Oprostite na dugom postu.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:13   #14
Tuširaj noge naizmjenično toplom i hladnom vodom, kad ležiš stavi ih na jastuk jer se otekline smanjuju ako su noge na povišenom. Možeš probati sa limfnom drenažom u nekom salonu ili na odjelu fizioterapije (ako doktor smatra da ti to može pomoći). Meni često od vrućine oteknu noge i sve navedeno pomaže.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 18:09   #15
Martinka, hvala.
Pokušavam s podignutim nogama, pa se smanji oteklina, ali i dalje ostane, pa makar mala.
Moram pokušati ovo s drenažom ili FZT. Ne znam, kojem god liječniku da se sad obratim, on me gleda prvenstveno kao "bubrežnog bolesnika".
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 14:39   #16
Možete nastaviti odgovarati, vjerujem da još mnoge zanima, a nažalost na netu na niti jednome forumu ne postoji ovakva tema! Da bar postoji!
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:43   #17
Otecene noge i zadrzavanje vode

Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:18   #18
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....
Probaj piti Aspirin protect. On se daje preventivno ljudima sa slabom cirkulacijom i zakrečenjem vena da im krv što više razrijedi i da se po tome cirkulacija poboljša.
Pokojna mama je zadnjih godinu dana svoje bolesti bila potpuno nepokretna i kao nuspojava lijekova kao i izostanka kretanja imala je vrlo izražene otekline na zglobovima, stopalima i šakama. Dobila je na recept Fursemid za izmokravanje, ali to joj je samo rušilo elektrolite. Ne znam od kuda i što me inspiriralo da pokušamo s tim Aspirin protectom i stvar je upalila te su se otekline skoro u potpunosti povukle.
Inače, piju se jedna tabletica poslije ručka. Kutija košta nekih 20 kn i može se dobiti bez recepta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 03:48   #19
Dosta popularne Yaz i Yazmine tablete imaju otjecanje nogu kao nuspojavu. Mozda mozes preci na druge hormone.
Svakako pokazat otok nogu svom doktoru!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 08:53   #20
hvala na savjetima Sto se tableta tice - pijem Diane 35, a bas sam za Yasmine cula da smanuju zadrzavanje vode i oticanje nogu...postoji li jos neki prirodni lijek da se smanji oticanje i potakne izlucivanje vode? Citala sam da je caj od koprive dobar...
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.