Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 20:00   #1
BEKO - bijela tehnika

Obzirom da se i ja pripremam na agoniju opremanja stana i pretražila sam već sve moguće forume, stranice i slično, usporedila sto stavki... molim za pomoć:
ima li tko iskustva sa BEKO bijelom tehnikom???

Naime, kad ukucam u tražilicu na ovom podforumu, izgleda da se riječ BEKO uopće ne pojavljuje - pa nije vrag da nitko ne koristi ama baš nikakav njihov aparat?

Vidim da svatko ima svakojaka iskustva - netko nikad ne bi Gorenje, netko plati Electrolux hladnjak 10.000 kuna, pa je 3 puta u tri godine na popravku...
Moja dosadašnja iskustva - imam Zanussi pećnicu, Rex plinsku ploču, Zanussi hladnjak... Zadovoljna, u zadnjih 5 godina sve OK.
Sad se selim u svoj vlastiti stan, pa ne znam da li da uzimam opet isto ili da se bacim na ovaj BEKO koji je cijenom vrlo vrlo prihvatljiv, čini mi se da im je garancija na sve 3 godine...
Joooooooooooooj, zašto je to sve tako nekako...
A opet mislim si - pa sve je to isti jarac, ionak se vjerojatno sve sklapa u istoj tvornici, ali na različitim proizvodnim trakama... ili???

Please, vaša iskustva???
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 20:22   #2
evo imaš tu već nekih iskustava

https://www.forum.hr/showthread.php?p...54#post6823354
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 23:04   #3
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Obzirom da se i ja pripremam na agoniju opremanja stana i pretražila sam već sve moguće forume, stranice i slično, usporedila sto stavki... molim za pomoć:
ima li tko iskustva sa BEKO bijelom tehnikom???

Naime, kad ukucam u tražilicu na ovom podforumu, izgleda da se riječ BEKO uopće ne pojavljuje - pa nije vrag da nitko ne koristi ama baš nikakav njihov aparat?

Vidim da svatko ima svakojaka iskustva - netko nikad ne bi Gorenje, netko plati Electrolux hladnjak 10.000 kuna, pa je 3 puta u tri godine na popravku...
Moja dosadašnja iskustva - imam Zanussi pećnicu, Rex plinsku ploču, Zanussi hladnjak... Zadovoljna, u zadnjih 5 godina sve OK.
Sad se selim u svoj vlastiti stan, pa ne znam da li da uzimam opet isto ili da se bacim na ovaj BEKO koji je cijenom vrlo vrlo prihvatljiv, čini mi se da im je garancija na sve 3 godine...
Joooooooooooooj, zašto je to sve tako nekako...
A opet mislim si - pa sve je to isti jarac, ionak se vjerojatno sve sklapa u istoj tvornici, ali na različitim proizvodnim trakama... ili???

Please, vaša iskustva???
beko su ti ok proizvodi, i ako ne patis da ti uredjaji budu neka marka slobodno ih kupi. znam vise ljudi koji ih imaju i svi kazu da su zadovoljni
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!
GRUNF
andy_0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 19:23   #4
doma imam beko zamrzivač ladičar star 3-4 god. šljaka bez ikakvih problema.To je navodno neka turska firma koja koristi bosch tehnologiju
nino01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 19:33   #5
Quote:
nino01 kaže: Pogledaj post
doma imam beko zamrzivač ladičar star 3-4 god. šljaka bez ikakvih problema.To je navodno neka turska firma koja koristi bosch tehnologiju

AHA!!! Svi oni koriste nečiju tehnologiju! Najčešće nekih zvučnih imena. Bolje se prodaje. BEKO je turski poluproizvod. A tehnologija rashladnih sistema nije ničija. Zakoni da bi rashlada radila postoje i svi se tih zakona moraju pridržavati da bi rashladni aparati radili, samo je pitanje koliko je koja firma spremna uložiti u kvalitetu proizvoda. Cijena najčešće govori sve. A i naknadno održavanje tj. mogučnost urednog servisiranja je često jako bitno, a to kod jeftinijih marki nije baš uvijek slučaj.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 21:05   #6
Ja sam kupila BEKO hladnjak, onaj veliki total no frost, visok 190, širok 70 cm. Bio je puno puno ispod cijene ostalih proizvođača. Razgovarala sam prije kupnje sa dvojicom servisera (koji nisu imali ništa od toga da ja kupim ili ne kupim tu marku). Obojica su mi rekla da je to turski BOSCH i da su se za sada pokazali dobrima, ali to naravno nitko ne može garantirati jer su relativno novi natržištu. Ja sam probala, vrijeme će pokazati.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 09:48   #7
Fala na odgovorima... ako ima još netko nekih iskustava, molim da podijeli sa nama...
Uglavnom, i meni se čini da je kvaliteta sva tu negdje... uvjerena sam da se sva ta tehnika sklapa u jednom proizvodnom centru u Turskoj, samo kaj se na jednoj traci rade Zanussi, na drugoj Electrolux, na trećoj Beko, na četvrtoj ...
No, da...
A pretpostavljam da je i servis osiguran ak piše da je garancija 3 godine...
Ili?
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 10:46   #8
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Fala na odgovorima... ako ima još netko nekih iskustava, molim da podijeli sa nama...
Uglavnom, i meni se čini da je kvaliteta sva tu negdje... uvjerena sam da se sva ta tehnika sklapa u jednom proizvodnom centru u Turskoj, samo kaj se na jednoj traci rade Zanussi, na drugoj Electrolux, na trećoj Beko, na četvrtoj ...
No, da...
A pretpostavljam da je i servis osiguran ak piše da je garancija 3 godine...
Ili?

nije baš tako...
stvar je
- koju tehnologiju koriste - razvoj neke tehnologije košta i proizvođač koji je patentirao nešto to pokušava i naplatiti - na tebi je hoćeš ili nećeš platiti
- koji se materjali koriste - nije sva plastika ista, a niti sva stakla i metali
- postoji li kontrola kvalitete i kakva je - to se najčešće radi ručno - nema stroja - pa i košta
- kakav je servis u HR (iako je za jeftinije aparate servis suvišan - kupiš novi)
- želiš li platiti brand koji nešto garantira u smislu kvalitete

Dakle čak i da se radi na istoj traci ne znači da je proizvod identičan...

PS ako kupuješ no-name brandove popgledaj Haier - vidio sam u supermarketima...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:56   #9
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post

nije baš tako...
stvar je
- koju tehnologiju koriste - razvoj neke tehnologije košta i proizvođač koji je patentirao nešto to pokušava i naplatiti - na tebi je hoćeš ili nećeš platiti

- želiš li platiti brand koji nešto garantira u smislu kvalitete

...
Je, sve to stoji...
Npr. Gorenje slovi za odličan brand, cijene su im među višima, a onda naletim tu na forumu na ljude kojima u tri godine takav frižider završi tri puta na servisu. Ili frendovi kupe neku Electroluxovu pećnicu na kojoj im prsne staklo i isto tako sto gluposti.
Sve mi se nekako čini da kvaliteta više i nije toliko nedostižna za male novce, i da plaćamo samo masne reklame i imena...
Gledala sam na netu - Beko ima svoju legitimnu stranicu i kao brand egzistiraju u par zemalja Europe...
Kaj se tiče tehnologije - namjeravam uzeti basic modele - ne treba mi pećnica koja npr. ima ugrađene recepte i ne namjeravam ju uključivati pute mobitela - dovoljno je da je energetski razred A...
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:07   #10
Gorenje jos uvijek prodaje dobro svoje proizvode jer zivi na staroj slavi, a primjer ti je njemacka gdje sam mogao naci prije 15g Gorenje proizvode i trgovci su ih hvalili i preporucili prije nego njihove, ali sad je to druga stvar vise njemci nece da uvezu Gorenje jer ne trpe prvise reklamacija.
I da Gorenje ti se jos malo proizvodi u Sloveniji za zapadno trziste, a ovo kod nas je Gorenje koje se proizvidi u Srbiji .
Uzmi Beko ili Quadro za sitne novce imas garnciju tri godine i nakon tri godine baci na smece i kupi opet nove.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 15:25   #11
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Je, sve to stoji...
Npr. Gorenje slovi za odličan brand, cijene su im među višima, a onda naletim tu na forumu na ljude kojima u tri godine takav frižider završi tri puta na servisu. Ili frendovi kupe neku Electroluxovu pećnicu na kojoj im prsne staklo i isto tako sto gluposti.
Sve mi se nekako čini da kvaliteta više i nije toliko nedostižna za male novce, i da plaćamo samo masne reklame i imena...
Gledala sam na netu - Beko ima svoju legitimnu stranicu i kao brand egzistiraju u par zemalja Europe...
Kaj se tiče tehnologije - namjeravam uzeti basic modele - ne treba mi pećnica koja npr. ima ugrađene recepte i ne namjeravam ju uključivati pute mobitela - dovoljno je da je energetski razred A...
Kao što rekoh završnu kontrolu rade ljudi i oni mogui pogriješiti... ali mi se čini da kvalitetni brendovi na to polažu više pažnje...
ja moram priznati da sam imao quadro frižider i radi(o) je bez ikakvih problema. Moji roditelji su kupili isti model u istom dućanu i za dva mjeseca bacili ga i kupili novi jer se tri puta pokvario...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 15:44   #12
Turska marka sklepana od raznih dijelova , teh rijesenja boljih proizvđača.

Savjet biježi dalje od toga.

Zašto zbog rezervnih dijelova i servisa.

Možda je jeftino ali nije toliko jeftino da bi ti bilo isplativije u ovom trenu tj. gledajuci dugorocnije recimo na koji 4-7 godina.

Zašto, nije ti svedjedno kada ti nesto crkne na perilici ili frižideru pa ti moras bez toga biti koji cca 1-2-3 tjedna jer nema se rezevrnog dijela i cekas da ga se zmisli u servisu ili da ti ga serviser zmisli.

I kaj onda cekas i cekas a tebi ne radi frizder koji naprosto u danasnje vrijeme neophodan.

Zato savjet uzet marku proizvoda koja je na ovom području udomaćena koja ima iza sebe logistiku od servisa rezervnih dijelova itd itd. npr Gorenje

Nažalost događa se da ljudi ponajmanje razmišllaju o stvarima koje su najbitnije za održavanje istog. Osim cijene i dizajna ponekad je potrebno uzet i neke druge čimbenike u kalkulaciju isplativosti samog proizvoda.

No opet rečiću i da nije nužno da najskuplji bude najbolji a niti najeftiniji.
Trash Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 20:19   #13
nekom je bitna marka auta, nekom marka cipela a nekom marka veš-mašine.
innače turci su kupili grundig, kinezi simens mobitele pa ti vidi koliko si spremna platiti za "orginal švabsko"
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:19   #14
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Fala na odgovorima... ako ima još netko nekih iskustava, molim da podijeli sa nama...
Uglavnom, i meni se čini da je kvaliteta sva tu negdje... uvjerena sam da se sva ta tehnika sklapa u jednom proizvodnom centru u Turskoj, samo kaj se na jednoj traci rade Zanussi, na drugoj Electrolux, na trećoj Beko, na četvrtoj ...
No, da...
A pretpostavljam da je i servis osiguran ak piše da je garancija 3 godine...
Ili?

Servis osiguran. u Splitu je to andabaka commerce, a u Zg ne znam!
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:44   #15
Beko je turska firma koja radi po Bosch lincenci.Pa pola stvari od Boscha je iz Turske i radi ih upravo Beko.Ljudi moji nepadajte na marke,sve je to danas isto a plaćate ime duplo.Beko sad ima garanciju 5 godina,zar je to malo?koliko ima electrolux,bosch,candy,zanussi,indesit.......?U Splitu je centralni servis za cijelu državu za Beko-Andabaka,evo i par web stranica.....

www.beko.com
www.beko.com.tr
www.beko.co.uk
www.beko.de
www.eplus.hr
djjosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:26   #16
Imam Beko perilicu posuđa nekih dvije i pol godine ... garancija 4 godine ... za sad solidno pere ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:32   #17
Vesh mašina stara već nekih 4-5 godina, još radi super, bez kvarova
Inače, servisa ima po hrv, tako su mi rekli bar...
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:28   #18
Ja imam u jednoj kući Beko hladnjak neki jeftiniji i vec radi 5 godina bez i najmanjeg problema, a u drugom stanu imam sve od Quadra i takodjer vec 2 god sve za 5 .... isto tako imam i bosch hladnjak za kojeg isto nemam prigovora, ali zato na gorenje hladnjak puno prigovora!!!
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:34   #19
Quote:
BigBlju kaže: Pogledaj post
Je, sve to stoji...
Npr. Gorenje slovi za odličan brand, cijene su im među višima, a onda naletim tu na forumu na ljude kojima u tri godine takav frižider završi tri puta na servisu. Ili frendovi kupe neku Electroluxovu pećnicu na kojoj im prsne staklo i isto tako sto gluposti.
Sve mi se nekako čini da kvaliteta više i nije toliko nedostižna za male novce, i da plaćamo samo masne reklame i imena...
Gledala sam na netu - Beko ima svoju legitimnu stranicu i kao brand egzistiraju u par zemalja Europe...
Kaj se tiče tehnologije - namjeravam uzeti basic modele - ne treba mi pećnica koja npr. ima ugrađene recepte i ne namjeravam ju uključivati pute mobitela - dovoljno je da je energetski razred A...
konačno pametna. marketing je OGROMNA stavka u troškovniku nekog proizvođača, i TO je ono što podiže cijenu "brandu", tzv. brandiranje.
Kakvi razvoji novih tehnologija, haha.. uostalom, jeste li čuli za industrijsku špijunažu?? Npr. 6th sense tehnologija, marketinška fora prilagođena ist.europskom tržištu, proguglaš, i samo proizvodi za ovo tržište imaju tu krasnu "tehnologiju".To je ipak prefino, za npr.Amerikance
Sve su to iste/slične tehnologije, izmišljaju se zvučni nazivi (u marketinškim odjelima, naravno, sigurno ne u znanstveno-istraživačkim), izmišlja se topla voda, sto varijacija na temu, samo ista pašta, drugo pakovanje. U startu se ništa ne proizvodi da bi trajalo, tako da BEKO-va garancija od 5 godina i servis u blizini, su dobar argument za kupnju, pa makar mi u slučaju kvara, "podvaljivali" novu stvar, bar sam 5 god.mirna. Da, to inače većinom svi rade,samo neki nažalost samo 2 godine. Uostalom, kažu ljudi da im se BEKO baš i ne kvari...
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:43   #20
Ja imam BEKO suđericu, kupljena prije nešto više od četiri godine. Radi bez problema. BEKO je turska firma sa dugogodišnjim iskustvom i u rangu je svih proizvoda koje možeš naći kod nas u prodaji u nižem cjenovnom razredu, bez obzira na firmu.
Imam veš mašinu Gorenje, tri godine, i sva je zahrđala.
Imam novi Electrolux frižider, čuje se ko blesav, stenje, zviždi.
Mislim da je to sve isto smeće, proizvodi se u Kini, Poljskoj i šta ti ja znam.
Sve je to uglavnom za jednokratnu uporabu. Kad crkne, iz sigurnosnih razloga baci i kupi novo.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.