Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 16:18   #1
Navodnjavanje

htjela bih postaviti sustav automatskog navodnjavanja u povrtnjak, jjerbo volim povrće ali nemam vremena za zalijevanje

u mojoj okjolici ima samo jedna firma koja mi može napraviti taj sustav ali nisu zainteresirani ... nikako da dođu izmjeriti

znate li možda koji on-line trgovinu koja mi može pomoći?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:26   #2
A ne želiš sama postaviti sistem?

Mislim neznam koliki ti je povrtnjak,ali postoje crijeva za navodnjavanje koje možeš postaviti sama,a postoje i tajmeri koji ti mogu uključivati vodu svaku večer u isto vrijeme.

Profesionalci ti se neće zamarati malim parcelama,jednostavno te ignoriraju.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:00   #3
5x9m2, ima 5 redova x 48 sadnica (pomidore, paprike...)
ima kupiti tih djelova u Merkuru , ali ne me strah da ne stavim previše izljeva, pa da zadnja biljka ostane suha

mislila sam kupiti cijev 1/4'' i napraviti rupice na 35cm, no koliko je previše?
kako izračunati?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:20   #4
Postoje crijeva od 1/2 cola(standardna veličina koja ide na obične priključke za vodu)s već izbušenim rupama,ti ga samo izrežeš na dužinu koja tebi odgovara i spojiš u sistem.
Radi se o nadzemnom navodnjavanju "kap po kap"
Nije komplicirano!

Moja frendica ima u vrtu vodenike,a pol ljeta je na moru,pa ih zaljeva na taj način.Muž joj je sam montiral crijevo i tajmer.
Ona ima Cleberovo,ali mislim da i od drugih firmi mogu zadovoljiti.

Pogledaj na Googlu pod Miagra navodnjavanje,mislim da imaju i cijenik.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:30   #5
hvala
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 16:59   #6

poslala naružbu Miagri, javili mi da će poslati za dfan-dva ponudu .. i ništa, evo prošlo 5 dana i ni glasa

jel ima tih cijevi i tajmera u Pevecu?
u Šibeniku sam, nemamo ni Pevec, ni Baumax.. niš, samo Merkur, a tamo imaju obične cijevi
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:53   #7
Ima u Peveca al ces morat u Split po to.
Timere san vidija u Bricostoreu u Kastelima, cijena im je od 400 do 1000 pa i vise kuna. Za tvoje potrebe ce vjerujen bit dovoljan i onaj od 400 kn, bas san nekidan kupija jednog u rasadniku Jadro- 330 kn i posve san zadovoljan
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:43   #8
hvala
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 18:32   #9
Navodnjavanje 12V pumpom

bok!
trebao bi savjet u vezi navodnjavanja. u vikendici nemam struju a imam zasadene vocke koje bi trebale vise vode nego sto je dobivaju ( ljeti, naravno )
imam bunara i mislio sam spojit pumpu na akumulator da zaljeva vocke ( a mozda i vrt ) i timer koji bi to pokretao dok nikog nema. a da je jeftinije ,ako ima kakva pumpa koja radi na 12V a da bi mogla izbacit nekih 30l . vremenski izbacivanje vode mi nije bitno, jedino da akumulator izdrzi 3,4-7 dana. kako to spojit, sto i gdje kupiti ???......


dobio sam savjete za auto pumpu za pranje stakla,
i na stranici www.conrad.de tauchpumpe. sta mislite ?????
chumpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 09:02   #10
https://www.forum.hr/showthread.php?t=319580

kaj ti trebas samo za sebe posebnu temu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:45   #11
ne trebam
rekli su mi da pitam za savjet i u VRTU ako netko zna nesto o tome

ja se ispricavam ako sam nekom naporan, trebam pomoc pa pitam!!!
chumpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:47   #12
a nisam je naso pa sam otvorio drugu
chumpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 09:44   #13
Quote:
chumpi kaže: Pogledaj post

dobio sam savjete za auto pumpu za pranje stakla,
i na stranici www.conrad.de tauchpumpe. sta mislite ?????
odi u ducan di prodaju akvarije
pa se i tam raspitaj
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 10:27   #14
Navodnjavanje cvijeća

jel ima neko ideju kako smisliti nacin navodnjavanja cvjijeca u vazama mjesec dana dok me nema doma ljeti, ako ne zelim npr nikom davat kljuc da ga zalijeva..hvala svima
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 15:38   #15
napuni boce od litre i pol ili dvije litre vodom, probuši čep čavlom, znači otprilike takve veličine rupa i zabodi u zemlju naopako, znači čep u zemlju, neka stoji uspravno, moje su nakon 15 dana izgledale super, jedna boca na vazu od 50 cm, a čula sam i za drugi recept, napuniti posudu vodom i staviti kraj biljke, jedan dio vlažne krpice u zemlju, jedan dio u vodu naravno do dna
fani f is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 17:20   #16
Quote:
fani f kaže: Pogledaj post
napuni boce od litre i pol ili dvije litre vodom, probuši čep čavlom, znači otprilike takve veličine rupa i zabodi u zemlju naopako, znači čep u zemlju, neka stoji uspravno, moje su nakon 15 dana izgledale super, jedna boca na vazu od 50 cm, a čula sam i za drugi recept, napuniti posudu vodom i staviti kraj biljke, jedan dio vlažne krpice u zemlju, jedan dio u vodu naravno do dna
hvala ti bas cu probat, puno hvala
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:29   #17
Navodnjavanje kap na kap

evo ovako, radi se o navodnjavanju 15-tak redaka raznog povrca po 6 m duzine. nisam nikad imao iskustva s tim kap na kap, pa me zanimaju vasa iskustva i pokoji savjet.
kupio sam nekih 100m one pvc cijevi s rupicama, i reduktor pritiska vode za slavinu koji dozvoljava (valjda) max 1 bar.
tu sam cijev razvukao spiralno po svim tim redovima i spojio na slavinu. nekako mi se cini kad odvrnem do kraja slavinu da je i taj 1 bar previse za te njezne cijevi, a opet ukoliko je tlak manji na kraju 100-metarske cijevi jedva da kapa koja kapljica.
da li se uopce to radi spiralno ili je bolje raadi tlaka rasporediti te cijevi u obliku ceslja (procitao negdje na forumu) jedna glavna cijev na koju su nataknute okomito u smjeru redova sek.cijevi s tim rupicama?
zahvaljuem!
građevinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:55   #18
S max tlakom koju cijev moze podnijet se ne moras opterecivat. Izdrzat ce ona..

Samu cijev uvijek postavi na nacin da zatvoris krug vode. Znaci da je najbolje na pocetak stavit T spoj a zatim napraviti krug ili po potrebi dijeliti linije (sustav izgleda kao resetka).
Tako nece doc do veceg gubitka tlaka s obzirom na duzinu cijevi
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 01:21   #19
Mi smo razveli konstrukciju u obliku češlja:
na crijevo od vode smo pričvrstili alkaten cijev ( bez reduktora tlaka), a u alkatenu su izbušene rupe i učvršćene pvc cijevi koje ulaze u redove ,
na spoju cijevi s alkatenom su pipe kojima se regulira voda u pojedinoj cijevi jer zbog kosine, najveći je tlak u zadnjoj
cijevi se nigdje ne savijaju jer će na tim mjestima prije popucati, ovako možda izdrže više od 1 godine za koliko su predviđene
inače, to nam je najnovije otkriće za zalijevanje vrta, tako da se rezultati i prednosti još ne vide
osica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 10:58   #20
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post

Samu cijev uvijek postavi na nacin da zatvoris krug vode. Znaci da je najbolje na pocetak stavit T spoj a zatim napraviti krug ili po potrebi dijeliti linije (sustav izgleda kao resetka).
Tako nece doc do veceg gubitka tlaka s obzirom na duzinu cijevi
Cini se dobra ideja!
Za tlak mi je palo na pamet tek nakon sto sam rastegnuo 100 m u spiralu.
Znaci kraj spirale povezem natrag sa pocetkom s T spojem?
građevinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.