Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 14:30   #21
ja pijem concor od 2,5 mg i jednom sam otišla na put bez njih ... tri dana ih nisam pila i imala sam jače palpitacije od onih zbog kojih mi je kardiolog prepisao taj lijek.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 08:51   #22
Cool

Jako je loše naglo prekinuti s uzimanjem beta-blokatora, organizam se na njih brzo navikne i ako se terapija ne prekida veoma polako, simptomi mogu biti još gori. Uzimala sam jedno vrijeme propranolol zbog esencijalnog tremora i onda naglo prekinula jer sam ocijenila da mi to ipak za sada jos ne treba. Biiiiiig mistake Tremor je bio još gori.
andarielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 10:18   #23
I ja sam na concor-cor od 2.5 mg vec 2 godine...nema sanse da odem na put ili bilo gdje bez njih jer je odmah panika
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:11   #24
Ljudi...moje ruke i noge su hladne....sive....uopće nema krvi u njima....jesam jedina?
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 17:18   #25
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Ima netko tko koristi beta-blokatore? Ja uzimam Bloxan(metoprolol) dva puta dnevno po 50mg.Dobila sam ih zbog sinusnih tahikardija(do 180/min u mirovanju) koje su već bile fakat dosadne i nisam si mogla drugačije pomoći.
Zašto ih vi koristite?
Kako dugo?
Imate li kakve nuspojave?
Hodate li redovito na kontrole kod kardiologa?
Beta agonisti tj najčešće Clenbuterol se koristi u sportskoj farmakologiji sa ciljem smanjenja % masnog tkiva.
Doze clenbuterola kod sportaša su od 60 - 120 mcg/dne ovisno od ciklusa i ˝iskustva˝ samog sportaša u nekoliko doza dnevno.
najčešće nuspojave su panika, drhtanje ruku i nešto nemirniji rad srca i događaju se pri povećanju doze ili u samom početku terapije te je samimm time i kratkotrajno.
Smatra se da djeluje na mršavljenje dok god povisuje tjelesnu temperaturu.
Sportaši (bilderi) dosta često koriste ovaj preparat u prednatjecateljskoj fazi ili pred ljeto kada rade na definiranju.
Govori se kako postoji mogucnost da clenbuterol oštećuje stanice za proizvodnju spermija iako je među najsigurnijim i najomiljenijim preparatima.
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:45   #26
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Ljudi...moje ruke i noge su hladne....sive....uopće nema krvi u njima....jesam jedina?


nisi
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:24   #27
Beta blokatori

Imam 23 godine i nedavno je utvrđeno da imam dosta visoki tlak. Prva terapija je bio Atenolol a sad već neko vrijeme pijem Ormidol. Kako sam još mlad, moram priznati da sam bio jako iznenađen dijagnozom. Ali još sam više iznenađen utjecajem ormidola na moj život, pogotovo njegov seksualni dio. Imam djevojku i strah me da će me ostaviti pošto nemam nikakvu želju za seksom.
Da li netko ima slicna iskustva i da li znate da li postoji neka druga terapija za visoki tlak?
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:28   #28
Ormidol ti je potpuno ista stvar kao i Atenolol. Kod Ormidola pogledaj na kutijici generičko ime pa ćeš vidjet da piše atenolol.

Alrernativnih tableta dakako da ima, ali vrlo ti ozbiljno savjetujem da svoj problem razmotriš sa kardiologom pa da po njegovom savjetu promjeniš terapiju.
Nikako sam jer bi se mogao poigrati s životom.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:42   #29
Ma znam da nesmijem prestati piti tablete, samo me zanima da li sam osuđen da zauvijek budem sam zbog ovih tableta ili se mogu zamjeniti nekima koje mi neće ubiti libido.
Sramežljiv sam pa ne znam kako da ovo pitam doktora, zato sam najprije ovdje pokušao naći odgovor.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:47   #30
Daj pliz reci to liječniku....stvarno nije bad...pa znaš što sve oni slušaju....a što bi ti da imaš spolnu bolest?...ne bi išao liječniku?
Inače...ja mislim da ti to nije izravno od tih tableta...to ti je po meni čisto psihički problem....sama činjenica da imaš visok tlak u tim godinama je inhibitor tvoje seksualne želje...a možda griješim...
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:51   #31
Siguran sam da to što imam visok tlak baš ne pomaže , ali sam čitao da je gubitak libida jedna od nuspojava kod uzimanja beta blokatora. Mislio sam time riješiti barem dio problema, ako je moguče, naravno.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:52   #32
Istina je da neki antihipertenzivi imaju taj efekt. Dakle, vrlo je moguće da su one uzrok tvojim patnjama s llibidom.

Dakako da se terapija može promjeniti nečim drugim al po preporuci kardiologa/nefrologa.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:54   #33
Quote:
orangina kaže: Pogledaj post
Siguran sam da to što imam visok tlak baš ne pomaže , ali sam čitao da je gubitak libida jedna od nuspojava kod uzimanja beta blokatora. Mislio sam time riješiti barem dio problema, ako je moguče, naravno.
Nuspojave je nekad najbolje ne čitati...ja sam pročitala svašta...pa mi se činilo svašta... da sam požutila...pa me mučila nesanica..pa svašta...a sve je OK....da nisi to pričitao možda bi bilo u redu....inače jejedna od nuspojava i depresija :možda budemo od sad i depresivni.... ...joj ne...
Inače,daj se javi liječniku...pa ti možda zamijeni tablete...i možda se stanje popravi....
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:58   #34
Čisto sumljam da će se popraviti kad već nije u zadnjih godinu dana. Cura je bila jako strpljiva samnom ali mi se cini da je njenom strpljenju kraj.
Jel bi vi bili u vezi u kojoj nema sexa godinu dana?
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:02   #35
hm....jebi ga....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:02   #36
Quote:
orangina kaže: Pogledaj post
Čisto sumljam da će se popraviti kad već nije u zadnjih godinu dana. Cura je bila jako strpljiva samnom ali mi se cini da je njenom strpljenju kraj.
Jel bi vi bili u vezi u kojoj nema sexa godinu dana?
Pa ako je razlog pomanjkanja seksa nečije zdravlje...normalno da bi...pa očito te voli...
E sad bi ja tebe pitala:to je samo nedostatak volje ili to prati i nedostatak fizičkih pojava koje idu uz seksualno uzbuđenje?....to je jako bitno...ako je odgovor potvrdan: odi liječniku!!!
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 03:14   #37
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
Beta agonisti tj najčešće Clenbuterol se koristi u sportskoj farmakologiji sa ciljem smanjenja % masnog tkiva
najčešće nuspojave su panika, drhtanje ruku i nešto nemirniji rad srca i događaju se pri povećanju doze ili u samom početku terapije te je samimm time i kratkotrajno.
Smatra se da djeluje na mršavljenje dok god povisuje tjelesnu temperaturu.
Beta agonisti?...to je nešto suprotno beta-blokatorima ili je to isto?
Pokušavaš reći da nam oni smanjuju masno tkivo i pomažu u mršavljenju?
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 03:17   #38
A što je s alkoholom?....znam da se ne bi smijelo...ali pitanje je dal se pije ili ne?....da čujem....
Ja sam u 12.mjesecu pila svaki vikend(puno )..i OK je bilo ...ali prije toga i sad poslije ništa...a taaaaako mi se pije bambi ...pijete ili ne?
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 05:00   #39
Evo i sam uzimam male doze ormidola jedanput dnevno.(25mg).
Svakako kod beta blokera postoji mogučnost da bude malih problema s libidom i erekcijom.No da to traje oko godine dana nisam baš sklon pripisati da je to povezano s ormidolom.
Nikako ti ne savjetujem da naglo prekineš s uzimanjem zbog mogučeg "rebound efekta" no nisi napisao o kojim dozama ormidola je riječ?

Osobno mislim da ormidol nije glavni uzrok apstinencije od godinu dana
Problem je negdje drugdje

U svezi beta agonista naveden je primjer Clenbuterol-a.Njegovo djelovanje je slično djelovanju efedrina a da neodem previše off vrlo je štetan za jetru.

Ida u svezi alkohola + beta blokera nije da bu te se baš nekej dogodilo od bambija i vikend pijaće no sigurno je da se nemre generalizirati.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:43   #40
Beta blokatori

Nisam bas odusevljen,ali sto je tu je.
Lijecnik mi dao tablete za snizevenje krvnog tlaka,kardioselektivni beta bloker.

Vec od ranije mi je poznato da tablete protiv povisenog tlaka mogu negativno djelovati na musku potenciju i libido.
Ima li ko kakva iskustva s time?Lijecnik kaze da necu imati problema,ali opet me muci.Djelatna tvar je bisoprolol.

Do sada nisam koristio tablete za snizenje tlaka.
Jeremijajooj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.