Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 12:34   #61
Teške, bolne i natečene noge

S obzirom da su došli topli dani i noge mi na kraju dana znaju biti kao da imam olovne okove na njima, natečene i bolne zanima me da li ima sličnih problema i kod vas?
Svako ljeto muku mučim s tim, jer imam i genetske predispozicije po mami, a da ne kažem kad sam u pms-u, e onda sam ko buhtla
Ja npr. znam piti čaj od preslice da malo potaknem to izlučivanje viška vode, a od preparata koristim ice gel koji lijepo ohladi noge...
No zanima me da li postoji neki preparat koji bi djelovao malo i preventivno da se to smanji?
Inače nisam baš od pijenja vode, ali se trudim što više piti , jer voda tjera vodu i znam da one kreme na bazi divljeg kestena su dobre za vene i kapilare, ali koja je vama onako najučinkovitija?
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:02   #62
bok evo iskopala sam staru temu da zatražim savjet,
naime danas sam lprimjetila da mi je lijeva noga otekla, ništa strašno jedva vidljivo ali je, primjetila sam da me počela žuljati cipela pa nožni članak i tako,
inače nije bilo nikakog fizičkog napora ozljede ili sl i koliko znam, zdrava sam.
eto,htjela sam pitati zašto se to javlja? tu su pisali o aspirin protectu
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:04   #63
Oticanje lica, ruku i nogu

Pozdrav svima

imate li iskustva sa oticanjem lica, ruku , pa ponekad i nogu??
Zadnji put lice je oteklo pa skoro do neprepoznatljivosti!!
Nalazi su svi rađeni i svi su uredu, trudnoća nije u pitanju...
Doktori ne znaju o čemu je riječ...

Ako imate ili znate što o ovom problemu pls pišite...
Mandii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:23   #64
Meni samo štitnjača pada na pamet, ili neke alergijske reakcije...
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:22   #65
Što je rađeno od pretraga?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 21:14   #66
sve je rađeno, znači kompletne pretrage su urađene, nalazi, snimanje srca ...
ali doktori ništa neznaju, otok se polako vraća ali svejedno je čudno da se pojavi odjedanput...
Mandii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 21:35   #67
Jesu li pregledali bubrege?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:49   #68
da, bubrezi također pregledani ...
Mandii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 06:48   #69
Slučajno sam pročitala da lice zna tako oteći kod sistemskog lupusa. Ima tema o toj bolesti na ovom forumu.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:01   #70
Quote:
Mandii kaže: Pogledaj post

Ako imate ili znate što o ovom problemu pls pišite...
Jesi koristila kakve tablete ili lijekove?
Mni je jednom doktor prepisao Ninur i sva sam natekla od njega, lice mi se skoro izobličilo skroz, a o urtikariji da ne pričam.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 17:35   #71
Meni je natekao dio iznad stopala tj onaj dio od gleznja do prstiju.Na obje noge.DAnas sam isla doktorici,kaze da srce i pluca rade uredu,dala mi jke da vadim krv i radim UZ abdomena.Dakle,zna li iko sta moze biti.?Subotu i nedelkju sam biloa na suncu(izgorjele noge) tada sam nekada mozda i primjetila da je pocelo oticati.Mada mislim da je jos i prije.Od cega moze biti?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:53   #72
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Meni je natekao dio iznad stopala tj onaj dio od gleznja do prstiju.Na obje noge.DAnas sam isla doktorici,kaze da srce i pluca rade uredu,dala mi jke da vadim krv i radim UZ abdomena.Dakle,zna li iko sta moze biti.?Subotu i nedelkju sam biloa na suncu(izgorjele noge) tada sam nekada mozda i primjetila da je pocelo oticati.Mada mislim da je jos i prije.Od cega moze biti?
Tesko je reci bez nalaza krvi, meni su prosle god.poceli oticat dijelovi iznad stopala i gleznjevi i ispostavilo se da imam autoimunogenu bolest, ali sam osim toga cesto bila febrilna
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:49   #73
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
oticanje nogu je jedan od simptoma poremećaja rada bubrega. kajjaznam, ako je jako izraženo, svakodnevno a mlada si, mozda ne bi bilo lose otici lijecniku.
Oticanje nogu ne mora značiti odmah da je problem s bubrezima..Cesto je kod žena koje dugo stoje i uz to imaju ravna stopala ili višak kila ili problema s venama..Preporučam kompresivne čarape, meni je to jako pomoglo...Ljeti je pre vruće za takve čarape pa preporučam sto više hodanja i vježbanja a što manje sjedenja i stajanja
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 00:36   #74
Unhappy Bubrenje nogu

Užasno se bojim, mislila sam da je slučajno, no već drugu noć za redom nabubrile su mi obje noge od ispod koljena pa sve do stopala (uključujući i stopalo). Imam jako tanke listove, međutim, sada su mi dvostruke veličine. Strah me da nešto nije u redu i bila bih vrlo zahvalna ako bi me netko nekako mogao utješiti do ponedjeljka kada idem doktoru iako sam skeptična jer znam da me vjerojatno čeka par mjeseci hodakanja po raznim pretragama
Plačem neutješno već 2 sata jer ne znam šta da radim osim što masiram i pokušavam to malo ublažiti.
sharalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 01:12   #75
zadržavanje vode

popij uvin čaj da si malo olakšaš do ponedjeljka

jesi li trudna ili trebaš dobiti?

jesi kad imala problema sa bubrezima?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 01:15   #76
Dobila sam u petak. Nikad nisam imala problema s bubrezima, međutim bila sam na dijeti zadnja 2 mjeseca i smršavila sam 15 kila jer sam možda prenaglo promijenila režim prehrane i počela strašno intenzivno vježbati, pa su mi se možda i hormoni poremetili uslijed takvog šoka, iako primjećujem pozitivne promijene u nekim drugim segmentima koji se tiču kože, a s kojima sam dosad imala problema.
sharalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 05:31   #77
nikada ne mršavi naglo!!!
organizam uvijek ide onoj težini koju najduže ima, znači ako mislis smršaviti mršavi polako ali sigurno jer ćeš se opet vraćati na onu težinu i potrebe na koje ti je organizam navikao, privikavaj ga polako na manje, jer tu inače nema koristi, samo šteta
a edemi nastaju kod problema sa bubrezima i srcem, na nogama su karakteristični za srce, posjeti doktora
ulv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 05:34   #78
sorry...neželim te plašiti možda malo pregrubo izgleda moj post, ali otiđi kod doktora.....
ulv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 07:08   #79
A što jedeš u sklopu te dijete?

Pitam te jer ima svakakvih suludih režima koje nebi ni neprijatelju preporučio pa zato...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 00:41   #80
Jela sam samo ribu i blitvu, te varivo. Uglavnom, opet su nabubrile. Noge mi izgledaju kao što izgledaju mojoj baki od 80+ godina koja je srčani bolesnik! Ovo je PRVI PUTA u životu da mi se takvo što dešava. Očajna sam! Idem sutra doktoru, ali svejedno ne znam kako niti uslijed čega. Doista nikad, nikad, nikad mi se ovo nije dogodilo!
sharalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.