Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2008., 20:13   #81
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ima ih koje izvoze nitko ne kaže da nema. Ali su poznate ko.... hm.... Ak se ja nemrem sjetit nijedne kak će neki stranac
stranac će prije znati nego ti....
ima firmi u ZG koje rade isključivo za strano tržište, a sigurno nikad nisi čuo za njih...
i da, traže tehničare, uvjek su natječaji otvoreni, a tehničara kvalitetnih u RH jednostavno nema!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 20:16   #82
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ajde ti nama reci kakvo ti znanje i tehnologiju izvoziš. Boli me trbuh od smijeha
A jel se tako smijes i kad vidis svoju platnu listu?
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 20:54   #83
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
stranac će prije znati nego ti....
ima firmi u ZG koje rade isključivo za strano tržište, a sigurno nikad nisi čuo za njih...
i da, traže tehničare, uvjek su natječaji otvoreni, a tehničara kvalitetnih u RH jednostavno nema!
kak nema kvalitetnih. Tu sam
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 20:58   #84
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
kak nema kvalitetnih. Tu sam
osoba koja tvrdi da za vrijeme radnog vremena čita novine, ili direktora za rukav odvuče iz pogona, i konstantno se bahato ponaša, nemože dobiti posao di se traži kreativnost, rad pod pritiskom, ili timski rad...
kad ću tražiti vozača dostavnog vozila i transportnog radnika, u jednoj osobi, onda ću te se svakako sjetiti....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:29   #85
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
kad ću tražiti vozača dostavnog vozila i transportnog radnika, u jednoj osobi, onda ću te se svakako sjetiti....
Bolje samo transportnog radnika, jer s kamionom je lako odlutati, za vozaca ipak treba odredjena koncentracija i disciplina, ali s vrecom cementa na ledjima to je malo teze i manja je moguca steta.
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:14   #86
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
osoba koja tvrdi da za vrijeme radnog vremena čita novine, ili direktora za rukav odvuče iz pogona, i konstantno se bahato ponaša, nemože dobiti posao di se traži kreativnost, rad pod pritiskom, ili timski rad...

naravno da ne čitam novine i zagora, čovjek tu napiše bilo šta i onda ovakvi to doslovno shvate
Nisam direktora nego šefa tehnologije. Došo čovjek srat pa se onda to tak napravi. A neki dečki su mu već zabranili da dolazi k nama ak nema kaj pametno za reć
Znači kod tebe se radi pod pritiskom ili oćeš reć dereš se na svoje zaposlenike i maltretiraš ih. Vidiš kod mene to ne bi prošlo- začas bi na traumi dobio gips pa bi ti se drugi mogli potpisivat na njega
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:29   #87
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Znači kod tebe se radi pod pritiskom ili oćeš reć dereš se na svoje zaposlenike i maltretiraš ih. Vidiš kod mene to ne bi prošlo- začas bi na traumi dobio gips pa bi ti se drugi mogli potpisivat na njega
baš si mulac....
rad pod pritiskom znači da primjerice ideš na servis nekog stroja, bilo kojeg, koji je u procesu proizvodnje.
Poduzeću posao stoji, radnik stoji, proizvodnja trpi i od tebe se očekuje da ga servisiraš u što bržem roku.
inače to je test odgovornosti, onaj koji na tome pukne nije za taj posao...
a to kaj bi ti nekome potrgao noge,, o tom potom, čim bi podigao glas, ili rekao neću, dobiš vritnjak taj čas..
I onda se čudiš kaj te nitko neće nego moraš raditi ko pomoćni radnik.Svašta.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:31   #88
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Znači kod tebe se radi pod pritiskom ili oćeš reć dereš se na svoje zaposlenike i maltretiraš ih. Vidiš kod mene to ne bi prošlo- začas bi na traumi dobio gips pa bi ti se drugi mogli potpisivat na njega
Za tebe je pritisak to sto se na poslu mora raditi, a ne hvatat zjake?
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:32   #89
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
koje smo mi to visoke tehnologije u industriji imali od 45 pa do nedavno. Sve zastarjelo i u kurtzu. Prije si recimo za rad u sirupani morao bit ono mrcina jer bacat po par tona šećera u bazen iz vreća od po 50 kg je krasan posao. Teretana ti nakon toga ne treba. Danas je možda bolje tj u većini firmi jest al ak je kolega s posla radio u zvijezdi fizikaliju na radnom mjestu gdje je ne bi trebalo bit onda je sve jasno.
Očito imaš jako primitivno razmišljanje kada tvrdiš da se u tvojoj firmi stvari riješavaju slanjem čovjeka u gipsaonu
Hrvatska nije u tolikom zaostatku za tehnologijom koliko se tebi čini,te se na fakultetima tehničkih znanosti obrazuju ljudi za najnovije tehnologije (robotika,CNC obradni centri,automatizacija) no ipak u srednjim školama postoji određeni nedostatak opreme (ali to sve ovisi o vodstvu škole i njihovoj spremnosti da se bore za svoje učenike).

Izjava da se ne može spojiti strojarstvo i elektrotehnika ti je apsurdna.Na FSB u Zagrebu imaš smjer "mehatronika i strojarstvo".
Tehničari kombiniranih zanimanja su prijeko potrebni iako većina kvalitetnih tehničara ide na fakultete pa tu postoji nedostatak ljudi.
Pritom ne mislim na tehničare tipa "završio sam školu,idem radit" nego na ljude koji se žele dalje usavršavati u svom poslu.
Ali mislim da si sve o svom znanju rekao zadnjom izjavom u gornjem postu.

P.S Molim moderatore da isprave grešku u naslovu "Tehničak ==> Tehničar "
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 00:35   #90
Ma i dalje se bacaju vreće.Od šećera imaju 30 kg,baco ih i ja.
Recimo namote trafoa sam dizao krančićem ili košaru sa alatom.
Kad ste već spomenuli Zagora,on ne bi dozvolio gipsanje po sebi.
On bi odmah glavnog zgipso.
Hrvatska je u zaostatku,ne samo u novim tehnologiji nego i primjeni postojeće.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 00:40   #91
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Hrvatska je u zaostatku,ne samo u novim tehnologiji nego i primjeni postojeće.
nije točno...
imam primjer di smo bili vodeči proizvođač u Europi, no zahvaljujući glupoj politici, našoj, proizvodnja je preseljena u Slovačku, a oni nisu u stanju vijak zategnuti kak se spada..
No primjere nedam, da me neke ljenčine ne trolaju bez veze...
Posla za tehničare ima, ali tehničara u RH nema, zpamti, nema...Govorim o burzi rada.....
odnosno ima onih koji su u stanju stisnuti stop ili start, i čitati zagora.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 16:53   #92
Thumbs up

mehatronika= posao buducnosti

razlog je da vise namamo cisti mehanicke uredjaje , a ni cisto elektronicke uredjaje te je potrebno objediniti osnovna znanja . Nekada smo imali zvanje elektronicar i zvanje precizni mehanicar , danas jedan bez drugoga ne mogu. kako popraviti fotokopirni stroj , liniju za pakiranje , automat za kavu , danas ne mozemo imati dvije ososbe na jednom radnom zadatku. nasa vozila se sve vise stapaju u elektronici i mehanici. taj problem je star najmanje 30 do 40 godina , nekada u rafinerijama ovisno o stupnju automatizacije , o automatici su se brinuli inzenjeri elektrotehnike ili pak strojarstva . Bilo je puno sustava sa hidraulikom i pneumatikom. danas ti sustavi su i dalje izvrsni sustavi ali njima upravljaju i mali elektromotori , elektroventili i mozak svega je mikro racunalo koje vodi proces. pred 25 godina postojao je studij na kemijsko tehnoloskom fakultetu u nihovm odsjeku u Sisku , smjer instrumentacija , gdje su ljudi ucili osnove hidraulike , pneumatike , elektronike i elektrotehnike , osnove tehnoloskih procesa i upravljanja procesima ,i osnove upravljanja pomocu racunala. Vecinom su na studiju bili ljudi iz privrede , instrumnetarci , koji su obavljali te poslove i po zavrsetku tog smjera bili izvrsni prakticari u industriji , neki od njih su me i naucili instrumentaciji.

Poznajem nekoliko vrsnih plc programera koji su diplomorani inzinjeri strojarstva , a ja sa svojim znanjem mou raditi kao hidraulicar isto trena iako sam zavrsio elektrotehniku.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 21:01   #93
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
nije točno...
imam primjer di smo bili vodeči proizvođač u Europi, no zahvaljujući glupoj politici, našoj, proizvodnja je preseljena u Slovačku, a oni nisu u stanju vijak zategnuti kak se spada..

[/QUOTE

a di smo mi to bili vodeći bog te...

vidiš slovaci su jeftinija radna snaga a da ne valjaju ne bi valjda svabe slagali golfove i passate tamo. A navodno da se i touareg sklapa u slovačkoj. Kaj ćeš uvijek je politika kriva a nikad nesposobni poduzetnici


[QUOTE
No primjere nedam, da me neke ljenčine ne trolaju bez veze...
Posla za tehničare ima, ali tehničara u RH nema, zpamti, nema...Govorim o burzi rada.....
odnosno ima onih koji su u stanju stisnuti stop ili start, i čitati zagora.....

naravno da nema tehničara sa znanjima inženjera koji bi radili za plaću čistačice što ti i tvoj neznadar očekujete
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:38   #94
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
naravno da nema tehničara sa znanjima inženjera koji bi radili za plaću čistačice što ti i tvoj neznadar očekujete
Bez brige, takvi tehnicari nemaju male place. Tvoj problem je u tome sto ti nisi takav tehnicar. Za veliku placu ocekuje se i veliko znanje i fleksibilnost, a ne pritiskanje crvenog i zelenog gumba, a u medjuvremenu citanje Zagora.
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:56   #95
To sve znači da je tehničara previše.
Tisuće i stotine tehničara raznih zanimanja vise po zavodima.
Ak netko treba za te strojeve onda su za to dovoljno serviseri.
Zna što nevalja,to izbaci i ubaci ispravni dio.
Reinstalira nekakav OS,podesi i šta će više.
To je sve prenapuhano,još jedna škola koja će puniti zavod.
Zaposlit će 20 učitelja koji će svake godine na zavodu ostavit najmanje 60 tehničara.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:04   #96
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
To sve znači da je tehničara previše.
Tisuće i stotine tehničara raznih zanimanja vise po zavodima.
Takvih "tehnicara" kojima nista nije u opisu radnog mjesta definitivno je previse, ali zato oni koji nesto znaju i zele raditi nedostaju.

Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ak netko treba za te strojeve onda su za to dovoljno serviseri.
Zna što nevalja,to izbaci i ubaci ispravni dio.
Reinstalira nekakav OS,podesi i šta će više.
To je sve prenapuhano,još jedna škola koja će puniti zavod.
Zaposlit će 20 učitelja koji će svake godine na zavodu ostavit najmanje 60 tehničara.
Zna sto ne valja? Pa u tome i je stos, treba znati sto ne valja, a da bi se to znalo, treba znati kako stvar uopce funkcionira. Defektaza je 90% posla! Ne popravljaju serviseri samo pegle i bojlere, pa da promjene utikac ili poglodani kabel ili ociste kamenac i opet sve kao novo. Za takve stvari se niti ne zove serviser, to ljudi sami popravljaju, zato i ima takvih "majstora" na burzi...
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:26   #97
I šta si sada rekao.
Da nedostaje tehničara,a takvim popravcima se bave čiča majstori po tvornicama.
I sad kao nedostaje.
Nedostaje onih koji se bave razvojem novih proizvoda,ali ne previše,jer takvih mjesta
niti nema puno.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:37   #98
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
I šta si sada rekao.
Da nedostaje tehničara,a takvim popravcima se bave čiča majstori po tvornicama.
I sad kao nedostaje.
Nedostaje onih koji se bave razvojem novih proizvoda,ali ne previše,jer takvih mjesta
niti nema puno.
Ti ocito nemas pojma o cemu pricas. Tehnicara kronicno nedostaje na trzistu rada. Problem je sto ljudi misle da tehnicar ne treba nista raditi, jer on nije sljaker, a ne treba nista niti znati, jer on nije inzenjer. Takvih definitivno ima previse, i s takvim razmisljanjem nikada nece naci posao, a pogotvo ne dobar i dobro placen posao.
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:15   #99
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Bez brige, takvi tehnicari nemaju male place. Tvoj problem je u tome sto ti nisi takav tehnicar. Za veliku placu ocekuje se i veliko znanje i fleksibilnost, a ne pritiskanje crvenog i zelenog gumba, a u medjuvremenu citanje Zagora.

fleksibilnost i fleksigurnost. Jel su to one divne riječi koje znače prva - ostajanje na poslu dok se šefu ne sprdne da te pusti doma kao kod mene, tolerancija tj vrlo visoka tolerancija na pritisak ili u prijevodu na konstantno deranje i prigovaranje ispodprosječno obrazovanog šefa, a ova druga riječ uz sve to po mogućnosti da ti bude normalno da radiš za male pare i na ugovore na određeno slijedećih 5-6 godina s godišnjim jedino u mislima?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:19   #100
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Tehnicara kronicno nedostaje na trzistu rada. .
kakvih? Jer nisam baš primjetio da nedostaje. Ili to ti ovako lupaš iz menadžerske fotelje bez da si se spustio u pogon
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.