Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2014., 01:38   #5981
Znate možda ide koji vlak iz Osijeka za Budimpeštu? Zvala sam hž danas, gospoda se ne javljaju.
Tnx
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:03   #5982
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Znate možda ide koji vlak iz Osijeka za Budimpeštu? Zvala sam hž danas, gospoda se ne javljaju.
Tnx
Direktan nema. samo prek KC.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 10:50   #5983
Citam u Glasu Slavonije da prijevoznik APP (Autopromet Pozega) uvodi novu autobusnu liniju od Osijeka do Harkanyja, Pecuha i Budimpeste. Odlicna vijest, kad vec nema direktne zelj. linije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:14   #5984
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Citam u Glasu Slavonije da prijevoznik APP (Autopromet Pozega) uvodi novu autobusnu liniju od Osijeka do Harkanyja, Pecuha i Budimpeste. Odlicna vijest, kad vec nema direktne zelj. linije.
Znaš li možda hoće li to biti prije Nove godine? I kolika je cijena?
HAVANALANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:31   #5985
Kakva je situacija sad u Budimpešti? Jesu ulice okićene? Kada advent počinje? I kaj je sa klizalistem??
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:21   #5986
Imam pitanje vezano uz proslavu Nove godine. Zanima me gdje se može proslavit Nova, ima li neki klub koji je ok, da ulaz nije preskup i da pusta stranu muziku, onako nesto univerzalno cisto da mozemo imati kao opciju ako bude lose vrijeme na "trgu" ili nam to bude dosadno
I imam pitanje za ove njihove terme. Koje preporucate da nisu skupe, cisto za jednu vecer, sat dva, sta se kaze samo da mali mujo vidi kako je to i jel se karte kupuju tamo ili se treba rezervirati mjesto online?
coupletravelers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 21:39   #5987
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija sad u Budimpešti? Jesu ulice okićene? Kada advent počinje? I kaj je sa klizalistem??
zapravo i nije baš krenulo, možda je nešto okićena Vaci utca, ali ostatak grada još nije, sve je uobičajeno. u Gresham palace hotelu reklamiraju da adventski sajam počinje 25.11.

za klizalište ovdje piše da će se možda otvoriti u prosincu (rade rekonstrukciju):

http://www.mujegpalya.hu/?p=articles...oup_id=1&cmi=4

Zadnje uređivanje Lizzie M : 19.11.2014. at 21:46.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:31   #5988
Kad se ide u Budimpeštu preko agencije, zna netko u kojim hotelima je obično smještaj, tj. koliko su daleko od centra ??

Svi pišu samo 3 ili 4 zvjezdice...
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 08:31   #5989
Jako često se ide u Ibis-ov hotel na Trgu Heroja (Hero´s Square).
Mi smo bili prije par godina , meni super hotel, moderno uređene sobe, sve čisto i uredno, više nego solidan švedski stol.

Lokacija mi je više nego ok, metro je iza ugla , za par minuta si u centru, možeš i pješice Andrassy avenijom koja je meni divna,cca za pola sata laganog hoda si u centru.

Lokacija je dobra jer osim Trga Heroja , Zoo ti je pred nosom, kao i Cirkus i
dvorac Vay...(zaboravila sam ime), dvorac je u predivnom parku , imaš i jezero odnosno zimi ogromno klizalište i terme su tu ako se ne varam.

Po meni sasvim ok lokacija i hotel
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 12:32   #5990
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Kad se ide u Budimpeštu preko agencije, zna netko u kojim hotelima je obično smještaj, tj. koliko su daleko od centra ??

Svi pišu samo 3 ili 4 zvjezdice...
To pitaš u agenciji. Svaka agencija ima svoje partnere.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:31   #5991
Atlas mi je odgovorio : Atlas, Pest Inn i Griff.
Kolko vidim sve su to hoteli podaleko od centra.

Galileo agencija kaže da to znaju tek 7 dana prije polaska. Al vjerujem da su također hoteli podosta od centra.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:52   #5992
/\ /\ /\

Atlas City Hotel nalazi se 100 m od metro stanice, 10 minuta pješke do Keleti kolodvora, dakle lokacija je relativno dobra.

Pest Inn smješten je daleko od centra, ali blizu metro stanice.

Hotel Griff nalazi se u Budimu, daleko od centra. Pješke 5 minuta do Kelenföldi kolodvora gdje imaš metro (M4) do centra.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:55   #5993
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
/\ /\ /\

Atlas City Hotel nalazi se 100 m od metro stanice, 10 minuta pješke do Keleti kolodvora, dakle lokacija je relativno dobra.

Pest Inn smješten je daleko od centra, ali blizu metro stanice.

Hotel Griff nalazi se u Budimu, daleko od centra. Pješke 5 minuta do Kelenföldi kolodvora gdje imaš metro (M4) do centra.
Hvala na info. Znači i ak se razdvojimo navečer i zalomimo, lako metrom onda natrag. kul.

A koliko je taxi sad jeftin/skup ?
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:05   #5994
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
A koliko je taxi sad jeftin/skup ?
Za mene skup.

Fötaxi (english)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:14   #5995
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Znači i ak se razdvojimo navečer i zalomimo, lako metrom onda natrag. kul.

A koliko je taxi sad jeftin/skup ?
Samo pazi, metro radi do 23h.
__________________
U pocetku sam mislio da je sve u novcu!
To sam mislio kad sam bio mlad, sad sam vec siguran u to!
dok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:18   #5996
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Za mene skup.

Fötaxi (english)
Hvala ,brz si

Gledam, npr, od Hotela Griff do centra Pešte, cirka 6km u jednom smjeru 50kn.

Mislil sam da je jeftinije nego kod nas. Al ajde, nije 50 eura

Edit: ak Metro radi do 23. znači ak se zapijemo u gradu, nema druge nego taxi . ok
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:24   #5997
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Hvala ,brz si

Gledam, npr, od Hotela Griff do centra Pešte, cirka 6km u jednom smjeru 50kn.

Mislil sam da je jeftinije nego kod nas. Al ajde, nije 50 eura

Edit: ak Metro radi do 23. znači ak se zapijemo u gradu, nema druge nego taxi . ok
Hotel Grif je na budimskoj strani .
Do njega imaš i tramvaj. Stane točno ispred ulaza.
Noćne linije postoje ako ništa do hotela Gellert. Nije šetnja do Grifa strašna - kao od Kvatrića do Frankopanske.
Inače - hotel Griff je ruina.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:32   #5998
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Hotel Grif je na budimskoj strani .
Do njega imaš i tramvaj. Stane točno ispred ulaza.
Noćne linije postoje ako ništa do hotela Gellert. Nije šetnja do Grifa strašna - kao od Kvatrića do Frankopanske.
Inače - hotel Griff je ruina.
Ruina ..kao ruševina ?

Inače, pronašao sam agenciju koja već sad zna u kojem hotelu bude smještaj (hotel Ibis, kod Trga Heroja) i mislim da sam spreman dat 50kn više kod njih, al bar znam gdje je smještaj. Ostale agencije kao znaju 5 do 12.. a kolko vidim, uglavnom je negdi daleko...

p.s. očito sam kontrol freak LOL
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:43   #5999
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Ruina ..kao ruševina ?

Inače, pronašao sam agenciju koja već sad zna u kojem hotelu bude smještaj (hotel Ibis, kod Trga Heroja) i mislim da sam spreman dat 50kn više kod njih, al bar znam gdje je smještaj. Ostale agencije kao znaju 5 do 12.. a kolko vidim, uglavnom je negdi daleko...

p.s. očito sam kontrol freak LOL
Izvana hotel izgleda ok i nije ti to baš neka zabit iako se čini da je užasno daleko. Grad je ogroman i hotel uz tramvajsku prugu nije baš loša lokacija. Od Elizabetinog mosta tramvajem dođeš za 10 minuta.
Ako ga nisu nedavno adaptirali - hotel je čist i uredan ali jako star i zapušten.
Imaš li bolju mogućnost - Ibis na Trgu heroja,preporučujem svakako.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:50   #6000
Idući vikend vodim sindikalnu podružnicu na izlet u Budimpeštu.
Zanima me da li se na božićnom sajmu odnosno štandovima može plaćati u eurima? Prije dvije godine se moglo plaćati eurima, ali su zaokruživali pa je bilo nešto skuplje, ne znam da li je i sada tako.
I ako netko zna okvirne cijene hrane, pića prvenstveno po štandovima ali i restoranima po centru?
Hvala!
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.