Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2003., 18:36   #1
age of mithology

Quote:
young.but.dead kaže:
AI je katastrofa, komp uopće ne pravi zidove a ja se ogradim zidom i ostavim jedan mali prolaz, kod prolaza stavim 10 onih tornjeva i 10 tvrđava a glupi komp samo navaljuje na prolaz...

ipak je age of empires bio bolji
puno bolji...

a najvise je u kurcu kad ti treba koji 200tinjak jedinica pa ti se slika na ekranu gotovo ni ne mice...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 00:11   #2
još više je u kurcu kaj je igra RUŽNA. jedina ružnija je warcraft...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:19   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
još više je u kurcu kaj je igra RUŽNA. jedina ružnija je warcraft...
Mama ti je ružna a ne warcraft!!
__________________
No pain, no gain.
_ares_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 19:50   #4
A ne, igra je zakon. Igra je takva da potice na kreativnost, a ne samo na igranje. Dakle, pravac aom.heavengames.com i skidajte scenarije, a sa njima i nove AI. Da vas vidim onda ...
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 22:44   #5
to sve ima i AoE, a da ne kažem koliko je ljepši od AoM...
Enseble je napravio dobru igru, ali RUUUUŽNUUU
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 11:26   #6
Quote:
slafko kaže:
to sve ima i AoE, a da ne kažem koliko je ljepši od AoM...
Enseble je napravio dobru igru, ali RUUUUŽNUUU
Ne bih se slozio. Ali o ukusima se ne raspravlja.

Nego da vidimo u cemu se AOM bitno razlikuje od AOE. AOM koristi 3D engine, dok AOE koristi 2D engine. Kod 3D igara kvaliteta prikaza uvelike ovisi o grafickoj kartici. Kod 2D igara, stvar je prilicno jednostavna, jedino brzina graficke kartice igra ulogu, prikaz je manje-vise uvijek isti bez obzira na prizvodjaca.

AOM graficki engine je pohvaljen kao jedan od boljih, ako ne najbolji. 3D engine koji je sposoban prikazati gomilu objekata na konfiguraciji kao sto je Pentium 1Ghz, graficka S3 (8 MB VRAM) sa podrzanim tek osnovnim 3D funkcijama, i rezoluciji od 1024x768 je vise nego odlican. I to bez primjetnog usporavanja dok igra postaje kompleksnija.

Za usporedbu: RON koristi 2D engine, a na istoj konfiguraciji uopce ne radi jer zahtjeva najmanje 16MB VRAM-a.
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 18:19   #7
Počeo sam je igrati i nikak da se odljepim od ekrana...dva puta sam već zakasnio na posao zbog igre...

Puno mi je bolja od AOE...bolja grafika, bolja priča...sviđa mi se ispreplitanje svih tih mitskih bića u istom vremenu...tek sam došao do Egipćana i jedva čekam dalje....

Jedina zamjerka mi je što mi borba izgleda nekako neorganizirano...bez obzira koliko se trudio ne mogu postići da me sve jedinice "slušaju" cijelo vrijeme...nastane kaos čim završe s onim što si im naredio...

e da i uvodni filmić je odličan!
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 13:21   #8
bizz... koliko god grafički engine bio dobar, 3D tehnologija sama po sebi nije dovoljno jaka da isfura tako sitne jedinice tako detaljno kao 2D... ali da ti dam bolji primjer... uzmi AoE2 i njegove okrugle građevine (koloseum, buzantski castle) i sad uzmi AoM i njegove oble građevine... i kaj vidiš... AoM građevine nisu oble nego su poligonalne... o jedinicama ni neću počet pričat jer su preružne.. nemaju detalja.. samo jedno veliko šarenilo... a tek kad se sjetim cvijeća u gradovima.. nemoj me krivo shvatit, naravno da je AoM engine jebeno dobar, ali nema tu snagu potrebnu za prikaz sitnih detalja. to nema ni jedan 3D engine danas...

AoM je utoliko ljepša igra zbog mora i valova na obali.. jednostavno prekrano. pa vodopadi i rijeke.. ostavljaju bez daha.. ali samo zbog toga se ne isplati gledat takvu igru... jedina fora na koju sam se otkačio i pokido od smijeha je ona dok ti dopliva velika lignja, uhvati pješaka, lamaće s njim okolo i onda ga hiti i ovaj se pokida...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:31   #9
Mene igra cist razocarala jer AI nije nesto - uvijek napada na isto mjesto, a i imam osjecaj da su mogli uz jos malo ideja to toliko bolje napraviti
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2003., 22:58   #10
grafika i priča su puuno bolji-samo treba imat mašinu koja to može pokrenuti... inače je bed....
AI kompa možda je glup,ali probajte igrati na hard ili na titan misje pa ćete vidjeti težinu... na titan vam u prvoj misiji iskrcaju vojske ko na easy na zadnjem levelu.. inače meni je igra ok za multiplayer ja i frend to preko IP-a igramo i ludilo je
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 12:26   #11
Question AoM

1. Što vi mislite o Age of Mythology i kako vam se ta igrica svidjela?
2. Znam da Ageo of Mythology the Titans (expansion) izlazi tek 15.11, ali možda je netko igrao.Kako vam se čini?
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 19:43   #12
1. odlicna igrica... meni bolja od AOE... ovo sa herojima i myth
creaturima je ispalo odlicno.. prosao sam je na sve 4 težine
sad ja i frend igramo preko IP adrese kad god imamo vremena
ako si raspoložen za za koju igricu javi pa možemo se malo
deathmatchirati

2. čuo sam za tay expansion pack ali pošto mi moj nabavljač
(čitajirat) u svojoj listi igrica još to nije spomenuo pa...

nešto mi nije jasno--ako izlazi 15.11 kako bi je onda netko mogao igrati?!? osim ako nisi dobar prijatelj sa Microsoftom??

možda je billgatesmustdie igrao neka ti on kaže
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 20:04   #13
Age of mitology je gori od AOE 2.
Kad vec hocete strategije u 3-D - u onda radije zaigrajte Rise Of Nations. Ima bolji raspon godina. Ovo sa middle ages je vec izlizano kao i pucacine u WW2
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 22:43   #14
Quote:
Ken kaže:
1. odlicna igrica... meni bolja od AOE... ovo sa herojima i myth
creaturima je ispalo odlicno.. prosao sam je na sve 4 težine
sad ja i frend igramo preko IP adrese kad god imamo vremena
ako si raspoložen za za koju igricu javi pa možemo se malo
deathmatchirati

2. čuo sam za tay expansion pack ali pošto mi moj nabavljač
(čitajirat) u svojoj listi igrica još to nije spomenuo pa...

nešto mi nije jasno--ako izlazi 15.11 kako bi je onda netko mogao igrati?!? osim ako nisi dobar prijatelj sa Microsoftom??

možda je billgatesmustdie igrao neka ti on kaže
A gdje vi to igrate?
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 00:39   #15
Quote:
A.D.I.D.A.S. kaže:
A gdje vi to igrate?
eh.. ides na aom... pa na multiplayer.... pa na join IP game ili host IP game tako nešto uglavnom tamo imaš.. uneseš IP koji ti je frend dao ili daš frendu IP da se on spoji..i OBAVEZNO moraš imati FIREWALL isključen.. pretpostavljam da znaš gdje se to uključuje/isključuje.....
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 14:30   #16
Question

Quote:
Ken kaže:
eh.. ides na aom... pa na multiplayer.... pa na join IP game ili host IP game tako nešto uglavnom tamo imaš.. uneseš IP koji ti je frend dao ili daš frendu IP da se on spoji..i OBAVEZNO moraš imati FIREWALL isključen.. pretpostavljam da znaš gdje se to uključuje/isključuje.....
A moš' mi dat' IP da ja to jednom pokušam!
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 23:10   #17
posto imas drugaciji IP prilikom svakog spajanja na net mogu ti ga dati jedino nakon sto se dogovorimo o vremenu susreta
a svoj IP mozes vidjeti tako da kliknes na ikonicu koja ti je na taskbaru dok si spojen na net te kliknes na details...
vrlo jednostavno....
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 10:43   #18
Re: AoM

Quote:
A.D.I.D.A.S. kaže:
1. Što vi mislite o Age of Mythology i kako vam se ta igrica svidjela?
2. Znam da Ageo of Mythology the Titans (expansion) izlazi tek 15.11, ali možda je netko igrao.Kako vam se čini?
1. Igrica je dobro zamisljena ali je prerazradjena... ima previse detalja... a igrivost i nije bas nesto... sto se igrivosti tice campanja bolji mi je warcraft3 a i on je sranje...
osnovna koncepcija je ostala ista kao u AOE i to je jedino sto je dobro u igrici....

2. Sigurno jos jedno sranje od igre...

i btw. treba ti mrcinetina od kompa da bi se to normalno igralo...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 15:36   #19
Re: Re: AoM

Quote:
lucky_voyager kaže:
1. Igrica je dobro zamisljena ali je prerazradjena... ima previse detalja... a igrivost i nije bas nesto... sto se igrivosti tice campanja bolji mi je warcraft3 a i on je sranje...
osnovna koncepcija je ostala ista kao u AOE i to je jedino sto je dobro u igrici....

2. Sigurno jos jedno sranje od igre...

i btw. treba ti mrcinetina od kompa da bi se to normalno igralo...
Pa pretpostavlja se da će ti za nove igrice trebati noviji računar.
1.8GHz
G-Force 4 64mb
sound card
i
i
i
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 20:23   #20
Re: Re: Re: AoM

Quote:
A.D.I.D.A.S. kaže:

...
sound card
i
i
i

au..majko mila......a dal bude trabal i Floppy?
a miš? CD ROM?



ej sorry....nisam si mogao pomoć....
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.