Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 08:03   #1001
[QUOTE=crvena;23746075]Moram priznat da je ovaj forum otkriće. QUOTE]

slažem se
i meni je bio otkriće
i sam sam mislio da će mi crvenilo proć s vremenom
najgore mi je bilo u srednjoj školi...
mislim da je eritrofobija povezana sa više faktora
karma iz prošlih života..zatim traume u djetinjstvu, ..disanje tu igra jako bitnu ulogu, ...zatim naše misli /negativne, ....manjak samopouzdanja)
uglavnom ja se crvenim sve manje i manje...
prepručam još jednom
posudite u knjižnici
ili su kupite knjigu
Proces prisutnosti autor Michael Brown
prođite sve vježbe koje su zadane u toj knjizi
i nećete se više crveniti!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 08:05   #1002
Quote:
basketas kaže: Pogledaj post
vidim da se spominje knjiga proces prisutnosti kao moguce rjesenje. Jeli neko probao sa ovom knjigom i jel stvarno pomaze ?? I postoji li jos neki nacin da se pokusa izlijeciti ova b
olest? hvala unaprijed na odgovoru, i sve pohvale za forum
da. ja radim po toj knjizi vježbe i stvarno pomaže !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:20   #1003
crvena,imam za tebe jedan jako bitan podatak,možda i moguće rješenje.naime,čitajući jedan strani forum izgleda da ovo može biti i posljedica alergije tj.prevelike količine histamina u tijelu.
ti bi se trebala obratiti svojoj liječnici da otiđeš kod imunologa tj.da napraviš pretragu kojom će se potvrditi da li imaš višak histamina.kažem,to je u tvom slučaju možda rješenje s obzirom da si rekla da ti se javljaju fleke i to ne samo po licu.kod mene to nije slučaj,kod mene je to čisto psihološki nije da sam provjeravala histamin,ali mislim da meni nije povezano s tim.onda ako je kod tebe to uzrok trebala bi piti svaki da L-metionin to ti je aminokiselina i tablete kalcijevog citrata ,to se može kupiti u ljekarni,ali prije ipak provjeri da li ti je povišen histamin,iako da te pripravke piješ i sama na svoju ruku,ne bi imala nikakvih nuspojava s obzirom da to nisu lijekovi već samo dodaci prehrani.
ankiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:28   #1004
jel netko može objasniti kak se pošalje pm? hvala
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:29   #1005
dragi ljudi, i sama sam imala isti problem kao i vi.
našla sam se u svim situacijama čitajući vaše postove.
eritrofobiju sam počela primjećivati u 4.mjesecu 2008. kad mi se dogodio jedan panični poremećaj i iza toga sam postala užasno nesigurna i sramežljiva i bilo me strah da će netko primjetiti moje crvenjenje a crvenila sam se u svim mogućim situacijama.
u 10.mjesecu 2008. sam krenula psihologu na terapiju (kognitivno-bihevioralnu) i nakon samo par puta sam bila puno bolje.
psihologica mi je svaki put zadavala konkretne vježbe uz pomoć kojih lagano mijenjaš način razmišljanja. nakon dva mjeseca sam prestala ići na terapije ali sam nastavila raditi na sebi.
terapeutkinja mi je rekla da mi je velika prednost bila što sam odmah reagirala (nakon samo pola godine) pa se poremećaj nije toliko ukorijenio.
ja sam sad ponovno ona stara, zafrkantica, znam se nositi sa svim situacijama, ako se ponekad i zacrvenim, pa što onda, i to je za ljude!
jednako kao što smijemo biti ljuti, tužni, sretni...zašto nam ne smije ponekad biti i neugodno????
istina je da se ljudi ponekad vole narugati ''ma vidi kako ti je neugodno, što se crveniš???'' i slično, ali who cares za njih??????
budite jači od njih, spustite im kako zaslužuju...BUDITE JAČI OD SVOG MOZGA KOJI VAS UVJERAVA U NEISTINE ))
nadam se da sam vam bar malo pomogla
šaljem vam veliki pozdrav i polažem nadu u vas!
ancora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:45   #1006
ancora,kod kojeg psihologa si išla i po kojoj cijeni ako nije tajna? također,da li netko zna ima li kod nas nekakva knjiga od Claire Weeks ili Davida Burnsa? vidla sam na amazonu da su oni najbolji autori što se tiče paničnog poremećaja i depresije,ali nezgodno mi je naručivati od njih,a i engleski mi nije baš lagan za čitati. i ima li netko iskustva s naručivanjem home study programa na site-u funkymem? oni imaju npr.Osobni magnetizam,moć imanja novca,onda o boljem organiziranju vremena i slično pa me zanima jel to stvarno pomaže ili je samo prodavanje magle,s obzirom da sam malo sumnjičava po prirodi. molim da netko javi ako ima saznanja o nečemu od ovoga navedenog,hvala!!
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:17   #1007
ancora,možeš li malo opisati kako ti je bilo na kb terapiji?što ti je psihijatrica zadala,koje zadatke?jesi li usto pila tablete?jesi li se potpuno izliječila?
ako možeš pošalji mi na pm ime psihijatrice?
ankiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:21   #1008
e ljudi evo da se javim
već sam bila 3 puta kod psihologice i 2 puta smo radile hipnozu..nakon prvog puta idući dan sam bila dežurna u školi i majke mi ostala sam bjela ko zid..kaže ona da se trebaju stvorit neke nove veze s neuronima da bi mi neugodne situacije postale normalne..
i to sve treba više učvršćivat..ići ću kod nje i dalje pa ću vidjet šta bude
pozz <3
acase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:31   #1009
ecase,kako izgledaju te hipnoze,jel ideš kod psihologa ili psihijatra?
ankiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:39   #1010
išla sam u studentsko savjetovalište u zagrebu kod džamije, iako je to savjetovalište za studente koji imaju problema s učenjem ali me psihijatrica tamo najavila pa me žena primila.
ti zadaci su tipa da svaku situaciju koja te dovodi do neugode i koje se bojiš s puuuno potpitanja analiziraš, tako da u biti shvatiš da se nemaš čega bojati.
rascijepiš svoj strah na manje djelove i svaki malo po malo ''ubijaš''.
preporučila bih vam knjigu RACIONALNO EMOCIONALNA BIHEVIORALNA TERAPIJA (ELLIS i DRYDEN).
Po tome se i rade terapije fobija.
ancora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:40   #1011
išla sam na 3,4 terapije besplatno.
ancora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 09:48   #1012
proguglajte malo imate nesto ko neka bolest ROSACEA !!
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 13:43   #1013
znači preko puta džamije rade KBT? nisam to znala,mislila sam da je tamo samo za kad ti ne ide učenje. znači već nakon 4 termina ti je bilo bolje? vj.si išla preko uputnice,jel treba znati neki podatak za doktora dok ju piše?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:27   #1014
Dugo sam cekao da neko nesto odgovori...Plasljiva,ima knjigu i vrlo rado cu ti poslati Iskren da budem malo sam samo citao,presao sam na Moc podsvesti dzozef marfi koja takodje nije losa...evo moj mail [email protected] pa mi se javite na msn-u. da zajedno pobedimo tu djavolju umisljenju bolest... Drzimo se !
Tigarkameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:00   #1015
Ako ima neko koje procitao MOC PRISUTNOSTI i da je shvatio kako i na koji nacin da se rade vjezbe...nebi bilo lose da nam napise ovde,mozda ce malo biti dosadno to pisati,ali ce uz malo truda pomoci nas mnoge...unapred hvala
Tigarkameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 03:03   #1016
kupio sam jučer l-metionin i počeo sam ga koristiti...pa da vidimo

nije preskup od twinlaba je ,,...30 kapsula 75 kuna
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 13:29   #1017
antik je rekao da vježbe iz te knjige pomažu,kaj ne? pročitala sam da je malo teška za shvatiti,kakve su to točno vježbe? meni je kad sam u Zgu neugodno ići preko semafora ako je gužva,imam osjećaj da me svi gledaju,a i dok hodam pa prolaze tramvaji,jel još nekome tako? čak sam pročitala da postoji strah od semafora,ima posebno ime. šteta što ne živim u Zgu,ne bi morala putovati zbog psihologa.
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:42   #1018
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
antik je rekao da vježbe iz te knjige pomažu,kakve su to točno vježbe?.
to su vježebe disanja
2x 15 minuta svaki dan
vježba pozitivnih afirmacija
i vježbe osvješćivanja podsvjestnih negativnih obrazaca i drama u kojima sudjelujemo ali ne svojom voljom...

uglavmom pomaže jako ta knjiga i te vježbe
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 20:14   #1019
ovisi,nisu svi isti i s istim stupnjem tog straha,možda tebi pomaže ako se ne bojiš jako da ćeš se zacrveniti. super je da možemo izmjenjivati iskustva,ja s nikim ne pričam o tome,to mi je bolna točka. zapravo to uopće nije nešto opasno i strašno,ali mi valjda imamo takav mozak koji sve preuveliča pa napravimo od muhe slona. jel ima netko možda iskustva s hipnozom? čula sam da može pomoći za povećanje samopouzdanja,zanimljiva je i regresija u prošle živote,ali ne znam jel bi se to usudila jer navodno izađu potisnuti negativni osjećaji,ne zvuči baš ugodno. jedna žena u Samoboru se bavi time,zove se Zrinka Jančić,jel netko išao kod nje možda?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:14   #1020
Evo još jednog u društvo..
Ali moj je problem čudan al totalka..
Crvenim se kad me netko zajebava ili kad sam u centru pažnje. Ali u razgovoru sa nepoznatima, poznatima uopće ne. Ali i to ovisi, kak mi dojde. Pogotovo se crvnim kao valjda i većina ovdje dok mi netko govori "gle kak si pocrvenil" i to...

@Antik, jel si ti čitao cijelu tu knjigu ili samo vježbe i nakon koliko vježbi (dana) pomažu?

Iako nemam toliko veliki problem kao neki, ali mi smeta jako..
Tako da sa svima suosjećam i želim vam čim brži "oporavak"
idomini1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.