Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 03:58   #1
Bakterija Gardnerella vaginalis

cure dali ste imali ( ne daj Bože) iskustva sa gadranellom? ja sam se s njom borila neko vrijeme i sad se nadam da je sve ok...koju ste terapiju i koliko vremenski koristili? čisto informativno...
__________________
znam da nisam anđeo...ali vjeruj mi ako neznaš tko sam ja...ljubav zna...
zbunjena*85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 10:22   #2
Quote:
zbunjena*85 kaže: Pogledaj post
cure dali ste imali ( ne daj Bože) iskustva sa gadranellom? ja sam se s njom borila neko vrijeme i sad se nadam da je sve ok...koju ste terapiju i koliko vremenski koristili? čisto informativno...
nisam ju imala ali znam šta se davalo kod nje jer sam radila u gin. ordinaciji,btw. nije gadranella nego gardnerella,moj doktor je davao pacijenticama medazol antibiotik za oralnu primjenu i medazol vaginalete i nakon tih vaginaleta geonistin ili nešto drugo protiv gljivica poput plimicola,rojazola,... jer od antibiotika mogu nastati gljivice,uspješnost liječenja je visoka tj. ako se i partner liječi šanse su velike, ja se osobno nisam susrela sa ženom koja ju nije iz prvog pokušaja izliječila tako da...
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:08   #3
Quote:
zbunjena*85 kaže: Pogledaj post
cure dali ste imali ( ne daj Bože) iskustva sa gadranellom? ja sam se s njom borila neko vrijeme i sad se nadam da je sve ok...koju ste terapiju i koliko vremenski koristili? čisto informativno...
Ja sam ju imala. Popila medazol tablete i stavljala vaginalete. Mislim da je to trajalo 10-ak dana. I nakon toga je opet bila tu... Onda opet ista terapija samo i za dečka! i onda je nestala. Ak imaš dečka, treba i njemu uvalit tablete!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 00:31   #4
i ja isto ko i kristina19. samo što nikakvih simptoma nije bilo, samo je vidila na papi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:50   #5
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
i ja isto ko i kristina19. samo što nikakvih simptoma nije bilo, samo je vidila na papi
Isto tak, apsolutno nikakvih simptoma... Samo meni je bilo užasno loše od medazola! Vrtilo mi se za poludit.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:55   #6
nije gadranella vec Gardnerella vaginalis, dajte promijenite naslov teme
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 16:29   #7
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
nije gadranella vec Gardnerella vaginalis, dajte promijenite naslov teme
a napisala sam ja u svojem postu kako je ispravno ali nitko ništa
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:54   #8
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
a napisala sam ja u svojem postu kako je ispravno ali nitko ništa
sorry nisam vidjela, evo tema promjenjena
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:33   #9
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
sorry nisam vidjela, evo tema promjenjena
I ja ju imam.Bila na papi i došao nalaz da je to. Isto nikakvih simptoma. Da li se to vidi i na urinokulturi ? Jer meni je savršena.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:15   #10
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
I ja ju imam.Bila na papi i došao nalaz da je to. Isto nikakvih simptoma. Da li se to vidi i na urinokulturi ? Jer meni je savršena.
u urinokulturi ju nemoraš imati znači možeš ju imati samo u vagini ili i u vagini i u uretri,urinokultura nemora pokazati bakteriju koja može postojati ali zato recimo bris uretre ju može pokazati,znači možeš ju imati u uretri a da ti to urinokultura nepokaže,to se dešava kad je mali broj koncentracije bakterija i onda se nemora pokazati u urinokulturi a bris uretre ju može izloirati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:44   #11
Da li je to isto sto i bakterijska vaginoza?
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 12:33   #12
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Da li je to isto sto i bakterijska vaginoza?
vaginoza je upala rodnice il ti vagine koja može nastati od više bakterija
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 15:34   #13
Radila sam sve moguce briseve; svi nalazi su uredni, osim sto je izoliran Enterococcus u vaginalnom i cervikalnom brisu i urinokulturi /10.000 bakt. po mml/, i pozitivan je bris na bakterijsku vaginozu, nije naznaceno koja bakterija, bris na Trichomonas je negativan.
Th, Ampicilin kapsule; da li bi trebalo uzeti jos neke vaginalete zbog te vaginoze?
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:17   #14
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Radila sam sve moguce briseve; svi nalazi su uredni, osim sto je izoliran Enterococcus u vaginalnom i cervikalnom brisu i urinokulturi /10.000 bakt. po mml/, i pozitivan je bris na bakterijsku vaginozu, nije naznaceno koja bakterija, bris na Trichomonas je negativan.
Th, Ampicilin kapsule; da li bi trebalo uzeti jos neke vaginalete zbog te vaginoze?
možda geonistin vaginalete i nakon njih vagisan da vrate ph rodnici te nakon toga svega kad prođe mjesec dana od zadnje teapije ponoviti sve te testove koje si radila,btw. radi enteroccocussa možeš i medazol vaginalete,to neznam dali ide bez recepta
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:27   #15
Hvala!
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:07   #16
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Radila sam sve moguce briseve; svi nalazi su uredni, osim sto je izoliran Enterococcus u vaginalnom i cervikalnom brisu i urinokulturi /10.000 bakt. po mml/, i pozitivan je bris na bakterijsku vaginozu, nije naznaceno koja bakterija, bris na Trichomonas je negativan.
Th, Ampicilin kapsule; da li bi trebalo uzeti jos neke vaginalete zbog te vaginoze?
Preporučila bih Gyno-Daktarin jer su mi one
Inače to govorim iz vlastitog iskustva kad sam ja imala problema sa BV. Te vaginalete su i za mješanu bakterijsko-gljivičnu vag. floru.
Ne znam idu li kod tebe u ljekarnama bez recepta..kod mene se može dobiti.
Ako se inače družiš s Candidom zbog antibiotika onda svakako uzmi vaginalete. I meni je Geonistin prvi izbor ali pošto ga kod nas nema onda sam prešla na ove.
Što se tiče ovih vaginaleta za oporavak vag. flore bolje se još posavjetuj sa ginekologom. Nekim curama/ženama odgovara dok sam od nekih čula da imaju osjećaj pečenja od Vagisana npr. Meni su od Acidosalus vag. počeli bolovi u trbuhu..pa..
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 17:43   #17
Dobila sam, pa cekam da prodje i da krenem sa terapijom. Gyno-Daktarin cu uzeti svakako zbog Candide; posle cu kod doktorice da se posavetujem za Vagisan. I posle mesec dana odradit cu briseve, valjda ce biti dobro; pozdrav svima!
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:56   #18
ja sam sad na terapiji medazolom, tablete i vaginalete. I još pijem Lactogyn, s kojim ću nastaviti još neko vrijeme. Da li treba poslije terapije uzeti još neke vaginalete za vraćanje ph, ili ne. Vidim da svi to spominju, a kako je meni 1. put da ih uzimam ne znam.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:34   #19
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
ja sam sad na terapiji medazolom, tablete i vaginalete. I još pijem Lactogyn, s kojim ću nastaviti još neko vrijeme. Da li treba poslije terapije uzeti još neke vaginalete za vraćanje ph, ili ne. Vidim da svi to spominju, a kako je meni 1. put da ih uzimam ne znam.
Ja sam još poslije koristila Rojazol vaginalete. To mi je dao ginić.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:48   #20
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
ja sam sad na terapiji medazolom, tablete i vaginalete. I još pijem Lactogyn, s kojim ću nastaviti još neko vrijeme. Da li treba poslije terapije uzeti još neke vaginalete za vraćanje ph, ili ne. Vidim da svi to spominju, a kako je meni 1. put da ih uzimam ne znam.
kupi si vagisan vaginalete pa nakon medazola njih stavljaj,isto tako kupi s još jednu kutiju lactogina i pij ju nakon što popiješ antibiotik,vagisan su ti vaginalete od mliječne kiseline koja vraća ph rodnici

što se tiče rojazola on je za gljivice i kristina ga je dobila jer se često nakon antibiotika dobe gljivice pa zato da ih sprječi ili ako ih i dobi da ih odmah sanira

ako hoćeš možeš i njega kupiti ili geonistin,canasten,plimicol jer to je sve protiv gljivica,ali po mome mislim da netrebaš jer piješ lactogin ali pošto sam ja ziheraš ja sam pila lactogin i svejedno stavljala te vaginalete,ako ćeš njih stavljati onda njih stavljaš prve nakon medazola a onda nakon njih ide vagisan,to je logički jer su ovo lijekovi a vagisan nije pa on ide zadnji,tako sam ja radila i znam da se tako radi jer sam radila u gin. ordinaciji
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.