Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2008., 13:28   #2001
ej ljudi.Pitanje u vezi stipendije za djecu branitelja.ja samu fazi skupljanja papira za nju.Sad upisujem 4.godinu dakle diplomski studij.Meni treba isto B obrazac?Neki kazu da su im prosle godine rekli C pa su neki dobili neki nisu,ma svasta nesto:Toliko ih se buni na tu stipendiju.Kao dobiju pismo da im tata nije branitelj pa da nije potpuna prijava a ljudi sve napravili kak treba.Uglavnom dal je ovdje jos netko tko sad upisuje diplomski(po bolonji 4.godina)?
afrodita13 is offline  
Old 28.10.2008., 13:29   #2002
dal tko zna kad ce ici natjecaj za stipendije za vukovarsko srijemsku zupaniju
snjeska is offline  
Old 28.10.2008., 18:17   #2003
Quote:
Ivory kaže: Pogledaj post
koliko me pamcenje sluzi oko prvog ili drugog mjeseca, i onda jos malo za isplatu treba cekat, uglavnom novce ne ocekuj prije 4og mjeseca
Ma mislim da nije baš bilo tako brutalno kasno..
hm.. ili možda ipak je..?
Ne znam, ali to me ljuti sve više iz godine u godinu..
Zar je stvarno potrebno dva mjeseca od završetka natječaja do objave rezultata..?
I onda još toliko do početka isplate..

baš divno što u ugovoru uvijek uredno piše da se fond obvezuje isplaćivati stipendiju u 10 jednakih mjesečnih rata..
__________________
..i polako nasuči brod na te plišane sprudove
i sanjaj..
ana..:) is offline  
Old 28.10.2008., 21:50   #2004
ljudi, moze mala pomoc???
sto se tice stipendije grada Zagreba: dal domovnica i rodni list trebaju bit kopije ovjerene kod javnog biljenzika, il samo kopije? i jel se potvrda o prebivalistu bas mora vadit na MUP-u il moze posluzit kopija osobne umjesto toga???
iglica is offline  
Old 29.10.2008., 11:42   #2005
Quote:
iglica kaže: Pogledaj post
ljudi, moze mala pomoc???
sto se tice stipendije grada Zagreba: dal domovnica i rodni list trebaju bit kopije ovjerene kod javnog biljenzika, il samo kopije? i jel se potvrda o prebivalistu bas mora vadit na MUP-u il moze posluzit kopija osobne umjesto toga???
Za učeničku kopije nisu trebale biti ovjerene, ali potvrda o prebivalištu se morala vaditi na MUP-u, valjda je i za vas tako.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 29.10.2008., 11:52   #2006
Objavljen natječaj za dodjelu stipendije grada Zagreba studentima.

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=8607
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 29.10.2008., 13:26   #2007
može mi neko objasnit kako se računa prosjek, ono sa ects bodovima? dakle, nije standard, zbrojiš, poodijeliš, nego neka šema sa tim bodovima?!

Zadnje uređivanje blesa_ : 29.10.2008. at 13:50.
blesa_ is offline  
Old 29.10.2008., 14:20   #2008
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Za učeničku kopije nisu trebale biti ovjerene, ali potvrda o prebivalištu se morala vaditi na MUP-u, valjda je i za vas tako.
hvala ti!
iglica is offline  
Old 29.10.2008., 16:03   #2009
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
može mi neko objasnit kako se računa prosjek, ono sa ects bodovima? dakle, nije standard, zbrojiš, poodijeliš, nego neka šema sa tim bodovima?!
Na mom prijepisu ocjena, prosjek se računa standardno, dakle zbrojiš-podijeliš shema. ECTS bodovi nisu igrali nikakvu ulogu.
Keane16 is offline  
Old 29.10.2008., 17:36   #2010
Trebao bih pomoc...radi se o stipendiji.

u tijku je natjecaj za gradsku stripendiju traje jos par dana. da to zanemarim i pricekam natjecaj za drzavnu il?
isao bih na slabo socijalno stanje

Stanje na 5 ljudi je 1700 kn. Hocu uspijet dobit drzavnu? 1 godina sam
__________________
ravnodusan prema placu
basis is offline  
Old 29.10.2008., 17:51   #2011
Quote:
Keane16 kaže: Pogledaj post
Na mom prijepisu ocjena, prosjek se računa standardno, dakle zbrojiš-podijeliš shema. ECTS bodovi nisu igrali nikakvu ulogu.
aha, da tako sam i ja mislila, al sam čula neke informacije da se sad konkretno za braniteljsku stipendiju računa prosjek cijelog dosadašnjeg studiranja + taj neki novi bolonjski način računanja...pa sad, vjerojatno su to krive informacije?!
blesa_ is offline  
Old 29.10.2008., 18:38   #2012
Quote:
basis kaže: Pogledaj post
Trebao bih pomoc...radi se o stipendiji.

u tijku je natjecaj za gradsku stripendiju traje jos par dana. da to zanemarim i pricekam natjecaj za drzavnu il?
isao bih na slabo socijalno stanje

Stanje na 5 ljudi je 1700 kn. Hocu uspijet dobit drzavnu? 1 godina sam
Prijavi se na obje, ništa te ne košta. Ako dobiješ obje, izaberi povoljniju.

Trebao bi ju dobiti, nema veze što si prva godina.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 29.10.2008., 21:15   #2013
josh uvijek nije izašao natječaj za državnu jel tak? danas sam vidila nekakav natječaj za darovite studente koji je istekao 10.10.2008 pa mi niš nije jasno.
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Old 30.10.2008., 00:02   #2014
Natječaj za državnu ne će izaći prije polovice prosinca.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 30.10.2008., 00:19   #2015
Quote:
ana..:) kaže: Pogledaj post
Ma mislim da nije baš bilo tako brutalno kasno..
hm.. ili možda ipak je..?
Ne znam, ali to me ljuti sve više iz godine u godinu..
Zar je stvarno potrebno dva mjeseca od završetka natječaja do objave rezultata..?
I onda još toliko do početka isplate..

baš divno što u ugovoru uvijek uredno piše da se fond obvezuje isplaćivati stipendiju u 10 jednakih mjesečnih rata..
prošle godine su rezultati bili 12./1. mjesec, a prva isplata (nama novima) je bila u 2. mjesecu ako me sjećanje služi.
zvonzi is offline  
Old 30.10.2008., 00:25   #2016
Quote:
Yo!Gurth kaže: Pogledaj post
jedno pitanje u vezi braniteljske...

ako sam je primao prošle god, sad smao treba poslat one potvrde koje pisu u ugovoru ili treba i ispuniti obrazac koji moram dignut na referadi?
jer u ugovoru nista ne pise o tom obrascu a na novom natjecaju pise ovako:

Svi pristupnici (uključujući i korisnike stipendija za akademsku, odnosno školsku godinu
2007/2008.) su dužni dostaviti pisane prijave za dodjelu stipendija tijekom redovitoga srednjoškolskog
obrazovanja, redovitoga sveučilišnog i stručnog studija i naknade dijela troškova školarine
poslijediplomskih studija na visokim učilištima na posebnim obrascima koji se mogu dobiti na svim
sveučilištima, fakultetima, veleučilištima, visokim školama, te srednjim školama u Republici
Hrvatskoj, u područnim jedinicama i Centrima za psihosocijalnu pomoć Ministarstva obitelji,
branitelja i meñugeneracijske solidarnosti i na web adresi Ministarstva www.mobms.hr.

a i kaze za one koju vec primaju od 2007/08 pa me to zbunjuje...ako ko zna? molim vas
anyone?
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Old 30.10.2008., 00:44   #2017
ja sam sve skupio šta piše na onome obrazcu, odnosno isto kao i prošle godine, jedino šta sam radio prijepis ocjena sa faksa umjesto preslike svjedodžbe.
zvonzi is offline  
Old 30.10.2008., 14:19   #2018
bok, primam državnu stipendiju i sad sam zamrznio fax. da li je istina se stipendija i dalje moze primati dok je godina u mirovanju? (cuo sam da se mora poslat neka potvrda s faxa u ministarstvo)
chivu is offline  
Old 31.10.2008., 00:33   #2019
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Prijavila bih se za stipendiju zagrebačke županije,
koji mora bit prosjek plaće po osobi?
Ne kužim ovu shemu iz natječaja ... 1800x1,7=3060??
...
prihodi po članu obitelji ne smiju prelazit 3060 kn
Quote:
...I još jedno pitanje, šta s ovom izjavom da ne primam druge stipendije?
Kak se to napravi, jel se mora di potvrdit?
To samo napišeš u sklopu ili na kraju CV-a. Ne treba ništa potvrđivati
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Old 31.10.2008., 10:18   #2020
Pitanja u vezi braniteljske stipendije:

1. Jel mogu dobit ako studiram u Hrvatskoj a iz BiH sam?
2. Da li treba priložiti baš sve dokumente (obrazac B) jer gore piše da treba zaokružiti priloženo?
croblue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.