Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 15:53   #9981
Ima li itko iskustva sa odjelom dentalne patologije i endodoncije u Gundulićevoj 5?

Izgleda da cu se nahebat sa korijenom zuba, šalje me zubarka k njima. S dijagnozom periodontitis pulpae apicalis chronica, zub sam po sebi me ne boli uopće, ali iznad kod korijena tog zuba boli me malo na dodir i ispupčilo se na tom mjestu. Zubno meso nije upaljeno, maknula mi je lijek i pogledala stanje i opet ima sekreta, sad je ponovno ostavljen otvoren da se drenira i dobila antibiotik.. Imao itko ovakvu situaciju?

Zadnje uređivanje Good evil : 31.10.2011. at 16:03.
Good evil is offline  
Old 01.11.2011., 04:43   #9982
zna li netko koliko se u kbc ri čeka da pozovu za pregled kod specijaliste paradontologa?

mene zubi rasturaju pogotovo ta kost iznad 6.i7.i 1.isto s tim da mi je opet počela krvarit..meni je u ustima koma..ful bolno
pocoyo1 is offline  
Old 01.11.2011., 16:54   #9983
Bok ljudi, nova sam na forumu i ne znam dali smijem ovdje pitati, ali zanima me jel imate preporuku za dobrog stomatologa u Zagrebu koji ima razumijevanja za pacijenta koji ima paničan strah od zubara i poprilično loše stanje sa zubima.
januška is offline  
Old 02.11.2011., 12:48   #9984
Quote:
pocoyo1 kaže: Pogledaj post
ako ti je vadila zivac na dvojci-jel ti potamnilo zubno meso oko?
meni je moja hzzo-ovsak zubarka plombirala tu jedinicu-nije me nikom slala..ja nisam bas too much zadovoklna-ali svi i kazu da je ok..a kad ful gledam pod svijetlom i izbliza-onda se vidi-ja vidim

mislis na zubare preko puta poste dva u sklopu kbc-a ri?tamo il sve plaćaš-skroz privatno il na uputnicu-mislim da je tako...ja čekam baš da me zovu jer sam poslala uputnicu za spec.paradontologa
Hmmm... znači da ih probam nazvati, pa da se naručim i tražim uputnicu - za što točno?

Nije potamnilo meso, ali me zub počeo boliti na dodir jezikom, i općenito na pritisak. Na RTG snimci nije bilo nikakvih tragova upalnih procesa ili granuloma, ali "preventivno" je vađen živac.
kronoss is offline  
Old 02.11.2011., 16:30   #9985
Quote:
kronoss kaže: Pogledaj post
Hmmm... znači da ih probam nazvati, pa da se naručim i tražim uputnicu - za što točno?

Nije potamnilo meso, ali me zub počeo boliti na dodir jezikom, i općenito na pritisak. Na RTG snimci nije bilo nikakvih tragova upalnih procesa ili granuloma, ali "preventivno" je vađen živac.
znaš kaj..nazovi ti lijepo njih pa pitaj jel možeš doć bez uutnice i samo platit-ono čisto privatno ako ti nije uopće bed zbog para..il zovi svoju i traži je uputnicu za to što želiš tamo i onda se tada s uputnicom naruči...mene još nisu zvali ni javila termin pregleda
pocoyo1 is offline  
Old 02.11.2011., 18:54   #9986
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa odjelom dentalne patologije i endodoncije u Gundulićevoj 5?

Izgleda da cu se nahebat sa korijenom zuba, šalje me zubarka k njima. S dijagnozom periodontitis pulpae apicalis chronica, zub sam po sebi me ne boli uopće, ali iznad kod korijena tog zuba boli me malo na dodir i ispupčilo se na tom mjestu. Zubno meso nije upaljeno, maknula mi je lijek i pogledala stanje i opet ima sekreta, sad je ponovno ostavljen otvoren da se drenira i dobila antibiotik.. Imao itko ovakvu situaciju?


ehej, i ja sam tamo naručena kod dr. mandić. meni treba napunit kanal i zatvorit zub! al isto neznam kakvi su tamo. Bila sam liječila zub u Perkovčevoj, pa me isto poslali na fakultet! al kolko sam uspjela vidjet, guzva je! ( i morat ces potpisat da studneti mogu bit prisutni kad ti se liječi zub)
ribica-88 is offline  
Old 02.11.2011., 20:38   #9987
Quote:
pocoyo1 kaže: Pogledaj post
znaš kaj..nazovi ti lijepo njih pa pitaj jel možeš doć bez uutnice i samo platit-ono čisto privatno ako ti nije uopće bed zbog para..il zovi svoju i traži je uputnicu za to što želiš tamo i onda se tada s uputnicom naruči...mene još nisu zvali ni javila termin pregleda
Hehe...imas mozda broj?
Ma znas da su pare uvijek problem Svi su skupi, al imam feeling da je ova moja najskuplja :-$
__________________
// Evil needs candy too. \\
kronoss is offline  
Old 02.11.2011., 22:16   #9988
Quote:
ribica-88 kaže: Pogledaj post
ehej, i ja sam tamo naručena kod dr. mandić. meni treba napunit kanal i zatvorit zub! al isto neznam kakvi su tamo. Bila sam liječila zub u Perkovčevoj, pa me isto poslali na fakultet! al kolko sam uspjela vidjet, guzva je! ( i morat ces potpisat da studneti mogu bit prisutni kad ti se liječi zub)
Ja ću tek sutra ić tamo prvi put, pa pitanje kad ce me naručiti iako nije bas da mi se čeka (iako me ne boli) jer se radi o jedinici.
Jesu tebi u Perkovčevoj mjerili vitalitet, dužinu kanala, rtg snimak i te peripetije ili će ti to tek u Gundulićevoj raditi? Kak to da te šalju tu?

Kad si naručena (kolki je vremenski razmak od dana kad si došla se naručit do dana kad su te naručili?)? A sigurno ćeš prije mene obavit svoje, pa javi iskustvo

Ovo za studente sam čula, al sve ok, i ja sam zdravstvene SSS-e pa znam svrhovitost prisustvovanja
Good evil is offline  
Old 03.11.2011., 00:47   #9989
Quote:
kronoss kaže: Pogledaj post
Hehe...imas mozda broj?
Ma znas da su pare uvijek problem Svi su skupi, al imam feeling da je ova moja najskuplja :-$
345-659
pocoyo1 is offline  
Old 03.11.2011., 09:51   #9990
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ja ću tek sutra ić tamo prvi put, pa pitanje kad ce me naručiti iako nije bas da mi se čeka (iako me ne boli) jer se radi o jedinici.
Jesu tebi u Perkovčevoj mjerili vitalitet, dužinu kanala, rtg snimak i te peripetije ili će ti to tek u Gundulićevoj raditi? Kak to da te šalju tu?

Kad si naručena (kolki je vremenski razmak od dana kad si došla se naručit do dana kad su te naručili?)? A sigurno ćeš prije mene obavit svoje, pa javi iskustvo

Ovo za studente sam čula, al sve ok, i ja sam zdravstvene SSS-e pa znam svrhovitost prisustvovanja
ma ne čekaš puno. ni tjedan dana! i meni se radi o jedinici! mene su iz perkovčeve slali da snimim zub u ilici, pa mi onda opet u perkovčevoj liječili sa kalcijem karbinatom. (jer ja sam bila dobila udarac kad sam bila mala, onda kao zub dozivio traumu, i sad mi ide sve tamniji..žuuti. pa mi zubar nekih pola godine liječio to. onda je rekao da on više ne može ništa, da moram na operacijski zahvat punjenja kanala,tj. revizije zuba! i poslao me u kb Dubravu i na stom.. i prvo sam išla u dubravu.tamo imaju oralnu kirurgiju. i ja sjela, dosli njih 3 doktora, i rekli da ko me posloa tamo, da to nije za operaciju, mozda za nekih 5 godina, ali sad ne. jer su me ponovno bili slikali tamo i vidjlei valjda) i taj isti dan isla u stom,f. .. i onda mi ova zubarka tamo veli da ona ima povjerenja u tog zubara iz perkovčeve, pa će vidjet! i onda???? wtf?) svako veli drugačije! ))
ja sam trebala jučer biti, al dođem tam, i onda mi sestra veli da doktorice nema, da joj je kcer nesto bolesna, da nek nazovem danas popodne! tako da!
javi ti kaj si danas zbavila!
ribica-88 is offline  
Old 03.11.2011., 12:02   #9991
Pozdrav,

jučer mi se odlomila gornja lijeva 6-ica. Odlomilo se preko pola gornjeg dijela zuba, točnije ostala je samo jedna strana koja je zbog brušenja i stavljanja plombe poprilično tanka .Zub je pukao nekako ukoso, tako da je puknućem obuhvaćen i manji dio koji je inače unutar površine zubnog mesa..
Na komadu koji se otkinuo ostale su visjeti nekakve dvije cjevčice..kao konac, pa pretpostavljam da je sad korjen otvoren.Kako da to sada zaštitim ..jer nešto moram jesti?

Znam da dok se to ne vidi u živo nije moguće dati točno rješenje..ali me ipak zanima koje su opcije? Djeluje mi da je sam korjen čitav.

Jel' to moguće sanirati na način da se u korjen usadi kolčić, pa da se gore nakalemi novi zub (to je pretpostavljam ono što se naziva krunica)?

Koliko je to trajno rješenje? Koliko košta takav zahvat?

Zadnje uređivanje loncart : 03.11.2011. at 12:36.
loncart is offline  
Old 03.11.2011., 14:54   #9992
Molim odgovor na 2 jednostavna pitanja

Prije 4 godine (na sistematskom za fax) zubar mi je na 7ice dole lijevo i desno stavio plombe. Pitao me želim li crne koje se ne plaćaju ili bijele u kojem bih slučaju morala platit 70kn po zubu (znači 140). Kako u tom trenu nisam bila pri lovu, rekla sam mu da stavi crne. Danas, 4 godine nakon, htjela bih to promijeniti. Dakle, da mi te crne izvadi i stavi bijele. Razlozi su čisto estetske prirode, u ove 4 godine s tim plombama nisam imala nikakvih problema. Moje pitanje je da li se to može tj. da li će zubar htjeti to napraviti bez nekog posebnog povoda (tj. čisto na moju zamolbu)?
Ovo pitam prvenstveno jer mi je cimerica rekla da njezina zubarka to radi samo ukoliko postoji problem (valjda bol ).
Ukoliko je odgovor potvrdan, postoji li kakav rizik, mogućnost komplikacije u slučaju mjenjanja (tipa infekcija)?


Druga stvar, da li zubar preko HZZO-a naplaćuje čišćenje kamenca ili je to u potpunosti pokriveno dopunskim? Tnx!
__________________
20
tina88 is offline  
Old 03.11.2011., 16:53   #9993
Puko mi je umnjak,kod zubarke sam narucena iduci tjedan..ispalo ga je pola,pola se drzi..Trebam li sto napravit dok ne odem zubarki?
Zastiti to nekako ili?
jaja_njet is offline  
Old 03.11.2011., 19:42   #9994
@ tina, ako se ne varam, za čišćenje kamenca preko Hzzo imas pravo na 2x godišnje. Vjerojatno će još netko znat bolje reći, al čini mi se da sam tako pročitala negdje na ovo topicu.

Quote:
ribica-88 kaže: Pogledaj post
ma ne čekaš puno. ni tjedan dana! i meni se radi o jedinici! mene su iz perkovčeve slali da snimim zub u ilici, pa mi onda opet u perkovčevoj liječili sa kalcijem karbinatom. (jer ja sam bila dobila udarac kad sam bila mala, onda kao zub dozivio traumu, i sad mi ide sve tamniji..žuuti. pa mi zubar nekih pola godine liječio to. onda je rekao da on više ne može ništa, da moram na operacijski zahvat punjenja kanala,tj. revizije zuba! i poslao me u kb Dubravu i na stom.. i prvo sam išla u dubravu.tamo imaju oralnu kirurgiju. i ja sjela, dosli njih 3 doktora, i rekli da ko me posloa tamo, da to nije za operaciju, mozda za nekih 5 godina, ali sad ne. jer su me ponovno bili slikali tamo i vidjlei valjda) i taj isti dan isla u stom,f. .. i onda mi ova zubarka tamo veli da ona ima povjerenja u tog zubara iz perkovčeve, pa će vidjet! i onda???? wtf?) svako veli drugačije! ))
ja sam trebala jučer biti, al dođem tam, i onda mi sestra veli da doktorice nema, da joj je kcer nesto bolesna, da nek nazovem danas popodne! tako da!
javi ti kaj si danas zbavila!
Bila ja danas... kod ove tvoje dr. Mandić
Došla sam se bila naručiti, a sestra mi rekla da ce jedna stomatologica doći za pola sata pa ako hocu mogu je pričekati da mi pogleda odma ili doći sutra opet. Sačekala sam ju, došla je u pola 3. Žena je super, jako draga. Naručila me u odmah u pon, izmjerila mi dužinu kanala, očistila. Morat ću u pon obavit slikanje tog zuba pa će mi završiti, ako mi se nešto ne zakomplicira ovo što mi je ona danas stavila u zub /zatvorila mi ga. Nadam se da neće

Srećom pa nitko od studenata nije se motao kod nje. Iako kad sam vidla tu ambulantu, na prvi mah mi presjelo. Previše ljudi u bijelim kutama da su imali slučajno malo krvi po kutama mislila bi da idem u klaonicu
Good evil is offline  
Old 04.11.2011., 17:37   #9995
Quote:
A7ibaba kaže: Pogledaj post
Prije jedno mjesec dana poceo me je boljeti zub,desna gornja sestica. Zub je reagirao na toplo,hladno,a nakon tog podrazaja bolio je na stisak i nisam mogao zagristi nista. Takodjer bolio me je i zub pored njega,sedmica na zagriz. Rekao mi je da je to posljedica od te sestice.
Zubar mi je otvorio oba zuba i poslao na rtg,ali na slikama nema nista,niti upalnog procesa niti karijesa. Pio sam klavocin 1mg i nakon tretmana rekla mi je da dodjem.

Rekao mi je da je nesto u stilu da sedmica ne moze reagirati na toplo hladno jer je valjda izvadjen zivac,jedino na stisak. Nakon tretmana ciscenja kanala i lijecenja te sestice,stavio je za probu nesto u kanale i zatvorio zub jer je navodno zub zdrav i ne boli me dok je bio otvoren. Medjutim,nakon zatvaranja dan-dva me je poceo boliti i primjetio sam da me boli zubno meso skroz gore kod korijena sestice.

Ona je ponovo otvorila zub,prosirila kanale,medjutim,zub sad ne boli,ali mi je zubno meso malo nateceno s vanjske strane,dok s unutarnje nema nikakvog otoka.Prosirivao je kanale jedno 4 puta na tom zubu.Nista ne curi,niti se gnoji,samo stoji vec jedno 10 dana malo nateceno. Ni njoj nije jasno zasto nije prosla ta upala. Zanima me ,mozda netko iskusniji moze mi objasniti sta se dogadja?
Oce mi netko dati neki savjet.Ovo se jos vuce s tim da je sedmica zatvorena i ne boli me vise nista,ali imam jos otok na sestici.
A7ibaba is offline  
Old 04.11.2011., 20:40   #9996
Unhappy

Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Bila ja danas... kod ove tvoje dr. Mandić
Došla sam se bila naručiti, a sestra mi rekla da ce jedna stomatologica doći za pola sata pa ako hocu mogu je pričekati da mi pogleda odma ili doći sutra opet. Sačekala sam ju, došla je u pola 3. Žena je super, jako draga. Naručila me u odmah u pon, izmjerila mi dužinu kanala, očistila. Morat ću u pon obavit slikanje tog zuba pa će mi završiti, ako mi se nešto ne zakomplicira ovo što mi je ona danas stavila u zub /zatvorila mi ga. Nadam se da neće

Srećom pa nitko od studenata nije se motao kod nje. Iako kad sam vidla tu ambulantu, na prvi mah mi presjelo. Previše ljudi u bijelim kutama da su imali slučajno malo krvi po kutama mislila bi da idem u klaonicu
ja sam naručena 10.-tog. pa cemo vidjeti.. a jel ti dala injekciju il tak samo?? jer meni je živac ošo na tom zubu,, a korijen doživio upalu..neznam.. vidjet ćemo!

Zadnje uređivanje leeloo27 : 04.11.2011. at 21:10. Reason: popravak quota
ribica-88 is offline  
Old 05.11.2011., 17:30   #9997
Quote:
merlis kaže: Pogledaj post
Imam umjetnu jedinicu nedavno napravljenu, bezmetalna alu keramika, super izgleda, ali odvratno SMRDI, pogotovo kad isisavam zrak iz nje, manijakalno perem zube, al uzalud stalno smrdi, kad diram prstima meso s prednje i unutrašnje strane zuba prsti smrde. Meso nije upaljeno. U čemu je problem?


Znate li kako je riješen ovaj slučaj?
sime is offline  
Old 17.12.2011., 16:16   #9998
Drage forumašice i forumaši,

S obzirom da smo dobili novi ppdf "Stomatologija i oralna higijena" kao i to da se tema približila broju od 10 000 upisa, ista se zaključava.

Molim sve forumašice i forumaše da svoj upit u svezi problema sa zubima i oralnim zdravljem postave na nekoj od postojećih tema ako je moguće (koristite tražilicu i pokušajte pronaći postoji li već odgovarajuća tema) ili da za svoj upit otvore novu temu (ako ne uspijete pronaći odgovarajuću temu u koju biste smjestili svoj upit).

Važna napomena: Svi postovi s teme "Topic sa zubarskim pitanjima II" (njih oko 130) razvrstani su na postojeće teme na ppdf-u, a za neke su otvorene nove teme u koje su smješteni. Tako da oni koji su pisali na toj temi, koja više ne postoji, znaju da im postovi nisu obrisani nego samo premješteni u neku od tema na ppdf-u.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.12.2011. at 22:57.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.