Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 09:34   #41
autosjedalica - ispravno shvatila. s tim što mi nemamo košaru (jer su nam svi rekli da ne treba u ovo ljetno doba). sjedalica koju smo montirali (na zadnjem sjedalu) je privremena i stvarno ju je komplicirano vaditi i stavljati. poslije kojeg mjeseca ćemo dobiti ovu normalnu, sa postoljem.
čini mi se da ostaje opcija jastuk ili ruke, do auta
hvala svima
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:35   #42
imaš, štrumfi, negdje temu - autosjedalice - i tam ti je sve naširiko opisano..
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:39   #43
tashi - znam tu temu, ali nije problem u autosjedalici. ta se AS ne može vaditi svaki čas i namještati (takva je, šta joj možeš) pa je samo pitanje kako donjeti dijete do nje.
inače mi imamo peg perego kolica i za dva mjeseca ćemo dobiti njihovu AS, ova je privremena
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:50   #44
naša ova s kolica u autu se veže ko čovjek - s 2 siguronosna pojasa...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:02   #45
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
tashi - znam tu temu, ali nije problem u autosjedalici. ta se AS ne može vaditi svaki čas i namještati (takva je, šta joj možeš) pa je samo pitanje kako donjeti dijete do nje.
inače mi imamo peg perego kolica i za dva mjeseca ćemo dobiti njihovu AS, ova je privremena
A imaš i mogućnost da npr. kupiš u Tintiliniću nosiljku kakvu sam i ja kupila za samo 179 kn, kaj je jeftinije od bilo kakvog jastuka, a još gratis dobiš i klokanicu
Imaš na prethodnoj strani link za tu nosiljku
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:04   #46
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
A imaš i mogućnost da npr. kupiš u Tintiliniću nosiljku kakvu sam i ja kupila za samo 179 kn, kaj je jeftinije od bilo kakvog jastuka, a još gratis dobiš i klokanicu
Imaš na prethodnoj strani link za tu nosiljku
vidla sam da isto ima i u k.crosu,u ipercoopu...po istoj cijeni...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:48   #47
Kad bebica izlazi iz rodilišta

Pitanje za trudnice a još više za mamice! U čemu ste nosile bebicu iz rodilišta (ili planirate nositi)? U AS? U košari od kolica? U mekanoj košari nosiljci? Jastuku?

Osobito za zimske bebe, kako ste ih utoplile ako su izlazile u autosjedalici? Jeste obukle skafander? Pokrile dekicom preko remena na AS?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:50   #48
Planiram nositi bebu u AS, ako ce biti jaaako hladno pokriti dobro s dekicom i preko AS staviti pelenu... od ulaza u petrovu do auta ce bit dosta... valjda
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:52   #49
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Pitanje za trudnice a još više za mamice! U čemu ste nosile bebicu iz rodilišta (ili planirate nositi)? U AS? U košari od kolica? U mekanoj košari nosiljci? Jastuku?

Osobito za zimske bebe, kako ste ih utoplile ako su izlazile u autosjedalici? Jeste obukle skafander? Pokrile dekicom preko remena na AS?
Pripremila sam frotir odjelce, jastuk i dekicu, a to sve ide u duboku košaru/nosiljku s kolica Peg Perego.
Odustala sam od AS upravo zato što mi se čini da neću moći utopliti bebicu i da će biti preizložena.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:55   #50
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Odustala sam od AS upravo zato što mi se čini da neću moći utopliti bebicu i da će biti preizložena.
Pa tak se i meni čini, ali opet... imam dosta vožnje od bolnice do doma, i baš na tom putu je MM nedavno doživio prometnu nesreću (pijani vozač ga je skoro pokupio) pa si mislim ne daj bože da se baš za tih 20 minuta vožnje dogodi neka nesreća. Beba je ipak najsigurnija u autosjedalici... stvarno ne znam kaj da radim.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:57   #51
mame gdje ste??? Zimske bebice.. moja seka kad se rodila moja mama izašla u srcu Bosne 15.11. iz rodilišta u ljetnoj trudničkoj haljini kratkih rukava.. kad bih znala da će i ova godina biti tako luda
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:59   #52
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Pa tak se i meni čini, ali opet... imam dosta vožnje od bolnice do doma, i baš na tom putu je MM nedavno doživio prometnu nesreću (pijani vozač ga je skoro pokupio) pa si mislim ne daj bože da se baš za tih 20 minuta vožnje dogodi neka nesreća. Beba je ipak najsigurnija u autosjedalici... stvarno ne znam kaj da radim.
spominjali su negdje zimske navlake što idu na autosjedalice.. pitam u dućanima.. navlake imaju samo sjedalice koje to imaju u kompletu.. dosta sjedalica uopće nema opciju za zimsku navlaku-prekrivač
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:45   #53
Ja sam dobila onu mekanu kosaricu i u njoj sam iznjela bebu iz bolnice.Al prosle god kad sam ja rodila bilo je vrucina uzasna to je bio 23.10.2006,a izasla 26.10.2006!Al to se neisplati kupovat jer u biti je vise i nekoristis.A kad smo isli prvi put pedici znaci za misec dana,nosila je u AS jaje i pokrijes dekicom ,kapicu stavis i super!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:40   #54
Ja mislim da ću bebolinu izvesti u auto sjedalici iako i ova nova košara od chiccovih kolica ima mogćnost vezivanja i učvršćivanja za auto pa se i u njoj može voziti.
Tako da ću u biti još viditi kakvo će biti vrijeme. I zatopliti ću bebicu kapicom, dekicom i tih dva tri metra od rađaone do auta ne bi trebalo biti problema.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:33   #55
Ja sam odlučila u čemu će beba izaći iz rodilišta. Uz duplu robicu i kapicu bebač ide u autosjedalicu i to onda sve pokrijem dekicom + grijanje u autu ako bude hladno. Sigurna sam da je AS najbolje rješenje za moju bebicu.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:00   #56
ja sam htjela bebicu donjeti doma u jastuku čisto da nam je lakše baratati sa štrucom, ali kad sam postala prosvjetljena da onda ne može u AS, otpada jastuk, osim ako ne nabavimo tu košaru koja se može vezati u autu......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:42   #57
ni košare nisu najsigurnije....naša AS ima i ležećo položaj al on se koristi samo kod neurorizične djece.....nije njima neudobno...da je bunili bi se....a najsigurnije im je ....što je bar meni na prvom mjestu...

a nemojte ni pretjerivat sa robicom..a jesen može bodi dugih rukava, majica, hlačice i čarapice, kapica i dekica....u autu je vruće, sjedalice su plastične i u njima je vruće (beba se sva oznoji)....a i auto će biti topao dok vaši najdraži dođu po vas....nije ih dobro ni pregrijat..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:00   #58
Slazem se sa mandy.Nebi trebali pretjerivat sa odjecom.Dovoljan je bodi recimo dugih rukava,pa preko tog sta vec ide.Ja kad sam izlazila pripremila sam hrpu tog bebi za obuc i jos jastucic i ta mekana kosara pa dekica.Tad je bilo toplo i sestra koja ga je oblacila nije mu recimo obukla majicu nego samo deblji bodic dugi rukava i gegice nije ni kapicu mu stavila a stavila sam ga u jastucic pa u tu kosaru al bez pokrivaca.Ma vidit cete uostalom kako ce bit vrime tad a i sestre znaju sta i kako.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:53   #59
e to je najbolje...i ja sam spremila i jedno dugih rukava i jedna bodi kratkih i majicu i hlačice i štramplice i čarapice a sestar ga prema vremenu obukla is ve super....i ne morate razmišljat kakvo će vrijeem bit i sl....a Muževi ne terbaju tražit robicu po doma...(mj trebao zamjenit bodi br 50 jer Miha niej stao u taj sa onim 50/56 a donio 74.......mogli smo ga i obuć i pokrit tim bodijem...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 08:06   #60
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Planiram nositi bebu u AS, ako ce biti jaaako hladno pokriti dobro s dekicom i preko AS staviti pelenu... od ulaza u petrovu do auta ce bit dosta... valjda
muž ili tko već ozi može s autom doći skroz gore do ulaza u petrovu tako da ti se bebe neće smrznuti
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.