Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 22:56   #101
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Vjerujete li u vještice??
Imam jednu doma, ne moram vjerovat.

Ima ih na svakom ćošku

Najviše mrzim one koje se bave crnom magijom i njome uništavaju živote drugih ljudi. Takve prezirem jer su i dostojni najvećeg prezira!

Vrijedi ona: Živi i pusti druge živjeti...
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:21   #102
Evo da se i ja uključim, tema je nadasve zanimljiva.
Od uvjek postoje zli i dobri ljudi i to bi trebala bit osnovna podjela u društvu, politici, ekonomiji, znanosti itd.
Sve ono što je rogato, nakazno, ružno, smrdljivo,mračno, bolesno, trulo, dvolično, licemjerno, izdajničko itd. pripada silama zla.
Sve ono što je lijepo, skladno, mirisno, zdravo, pošteno, od riječi itd. pripada silama dobra.
Zlo uvjek želi imat ono što je dobro, to je zbog toga jer zlo zna da je bezvrijedno i ništavno ali zlo je uvjek lukavo i prepredeno, dok sa druge strane dobro često puta bude naivno.
To najviše zamjeram popovima, jer nedovoljno educiraju narod o tim stvarima, nedovoljno se trude, dok se zlo itekako trudi da educira svoje sljedbenike.
I to je ta vječita igra koja traje od kad je svijeta.
Isto tako treba reć da stvar nije crno bijela tj. i među onima koji bi trebali bit na strani dobra ima zlih ljudi, ali i među zlima ima onih kojima radi savjest, jer da nije tako zlo bi već odavno pobijedilo.
I sad se ja pitam kako da obični mali čovjek preživi u tom svijetu ?
Nikosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:17   #103
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Postoje.
Znam jednu.

Problem je u tome što ljudi misle da magija funkcionira kao u filmovima. Napravi ti haljinu, ispeče tortu,i uspava te na sto godina dok čekaš princa. Ne ide to tako.

Magija o kojoj u ovom slučaju govorim dio je svijeta i svih nas, te se u slabijoj mjeri može prakticirati i posve nesvjesno-i tu dolazimo do svekolikih self-help priručnika i dementnog Coelha.

Dotična vještica sposobna je doći do novca kad joj treba, naći posao,ili ljubav. Naravno da se novac ne materijalizira pred njom na kraju rituala

Evo vam na primjeru ljubavi. Izvela je ritual u kom je tražila da nađe osobu koja će joj ispuniti život, nekog njoj komplementarnog, u biti- osobu koja će se s njom najbolje nadopuniti te joj biti životni partner.
Ljubavna magija ne funkcionira tako da nekog "začarate" da vas zavoli,makar nikad prije nije. Ne možete je usmjeriti na određenu osobu. Ne možete natjerati nekog da učini nešto protiv svoje volje. Možete, pučki rečeno, "pogurnuti sudbinu u pravom smjeru".

Dva tjedna kasnije,upoznala je osobu za koju se udaje. Možete reći da je to slučajnost,ili da je u toj osobi htjela pronaći ono što je tražila, pa se zavarava.
A možete i reći da prije toga,trideset godina,nije našla nikog u kome bi našla ni približno nešto slično.

Kako vas je volja.
Ali vještice postoje, da. Muške i ženske. Pa sad me okarakterizirajte kao shizofrenika
ima, ima ovdje istine!
abeloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:58   #104
Vjerujem da postoje žene sa vještičjim osobinama..
Čak i imma jednu takvu u blizini,,kad se namrgodi,,svi ćute,,
kad te pogleda besno,,ježiš se..
kad je raspoložena ..svi su raspoloženi oko nje..totalno druga klima oko nje kad je happy.
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:42   #105
Pri kraju sam čitanja knjige "Vještice" od Vesne Kuzmić pa me onako kopka.. cijela ta komplikacija oko obreda, sve to sitničarenje, mandragora u prahu, nebrušeni ametist , lijeva ruka mrtvaca koji je mrtav do 48 sati, brrrr.
Da se postigne što?
Taj dio mi je potpuno misteriozan. Što se želi postići tim kompliciranim obredima i prizivom demona, a da se to ne može postići prizivom anđela i zakonom privlačnosti?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:58   #106
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post

Evo vam na primjeru ljubavi. Izvela je ritual u kom je tražila da nađe osobu koja će joj ispuniti život, nekog njoj komplementarnog, u biti- osobu koja će se s njom najbolje nadopuniti te joj biti životni partner.
Ljubavna magija ne funkcionira tako da nekog "začarate" da vas zavoli,makar nikad prije nije. Ne možete je usmjeriti na određenu osobu. Ne možete natjerati nekog da učini nešto protiv svoje volje. Možete, pučki rečeno, "pogurnuti sudbinu u pravom smjeru".

Dva tjedna kasnije,upoznala je osobu za koju se udaje. Možete reći da je to slučajnost,ili da je u toj osobi htjela pronaći ono što je tražila, pa se zavarava.
A možete i reći da prije toga,trideset godina,nije našla nikog u kome bi našla ni približno nešto slično.

Kako vas je volja.
Ali vještice postoje, da. Muške i ženske. Pa sad me okarakterizirajte kao shizofrenika
Super, ali i ja sam isti rezultat postigla moleći se Karmelskoj Gospi.
S tim da stvarno ne želim ismijavati ili omalovažiti rituale.

Vjerujem da postoje vještice. Ali vjerujem da postoji 90% šarlatanki i šarlatana koji se žele predstaviti kao oni.
Prava vještica traga za Znanjem i da joj se izvoditi mnoštvo rituala i sresti demone.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:53   #107
Vjerujem da postoje maliciozne osobe. No ne mislim da njihove teklepatsko/magijske vještine predstavljaju doista fizičku opasnost za bilo koga oko sebe. Ukoliko svoju malicioznost materijaliziraju pa se počnu baviti spletkama na razini komunikacije i odnosa s drugim ljudima tad nešto štete može biti. Ali ona nije "magijska" već logički pojmljiva i objašnjiva.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 19:17   #108
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Super, ali i ja sam isti rezultat postigla moleći se Karmelskoj Gospi.
S tim da stvarno ne želim ismijavati ili omalovažiti rituale.
zašto misliš da nisi radila ljubavnu magiju samo na drugačiji način? pa namjera je ista kao i kod rituala zar ne a namjera i jest bitna
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 07:39   #109
smjesno je kako se naziv vjestica zlouporabi
vjestice su u biti sestre druida, prave vjestice su stovale i velicale prirodu
a ovo sto je crkva nemetnula sranja .... eto ljudi su ofce
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:48   #110
dakako da postoje evo me , e sad na koje vi mislite, na one koje su zatucani kršćani stvorili, to nisu vjestice nego sotonistice i nemaju veze s vjesticama.

vjestice su djeca majke prirode,i nisu zle niti ista slicno,osobno ja neznam niti pokusavam bacati uroke i slicne gluposti,ali sam primjetila da ako mi se netko jako zamjeri,ako sam kivna na tu osobu,u izvjesnom vremenu mu se nesto jako lose dogodi, ne kazem ni da je meni super,valjda se vrati dio energije meni,al je predivno uzivati u prirodi na taj nacin
subclavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:49   #111
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
smjesno je kako se naziv vjestica zlouporabi
vjestice su u biti sestre druida, prave vjestice su stovale i velicale prirodu
a ovo sto je crkva nemetnula sranja .... eto ljudi su ofce
vatikan i njihove lovacke price......
subclavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:40   #112
I što točno radiš da se smatraš vješticom? Jesu onda stari planinari vještaci svi?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:01   #113
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
I što točno radiš da se smatraš vješticom? Jesu onda stari planinari vještaci svi?
Šta ti stvarno mislis da cu ja tebi ovdje javno pripovjedati sto i kako ja radim to sto radim, idi pitaj papu kako se vrsi egzorcizam,imat ces vise srece. ja se ne smatram,ja jesam,i nisam,vjestaci ne postoje nit imaju ikakve veze s planinama,de malo wikipediju citajte...
sama etimologija rijeci govori o značenju - vješt (ica)
subclavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:10   #114
Quote:
subclavia kaže: Pogledaj post
Šta ti stvarno mislis da cu ja tebi ovdje javno pripovjedati sto i kako ja radim to sto radim, idi pitaj papu kako se vrsi egzorcizam,imat ces vise srece. ja se ne smatram,ja jesam,i nisam,vjestaci ne postoje nit imaju ikakve veze s planinama,de malo wikipediju citajte...
sama etimologija rijeci govori o značenju - vješt (ica)
Wikipedija je prepuna "legitimnog" znanja.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:16   #115
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Wikipedija je prepuna "legitimnog" znanja.
da ali ima neke temelje i opcenito pisano oko teme, sigurno ne pise da su letjele na metlama.
subclavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:33   #116
Hrvatsku wikipediu treba izbjegavati ako se želi naći nešto pametno u vezi magije, mistike i vještica. Dok za eneglesku/američku mislim da je sasvim u redu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:43   #117
ono šta su u povijesti nazivali vješticama i ostalin magičnin stvorenjima su zapravo bile bolesne osobe ,npr razni paraziti uzrokuju halucinacije i psihozu te osoba na kraju vidi ono što ne postoji i govori gluposti ,te su se te žene spaljivale
šta se tiće kao stvarnih vještica ,ne znan nikoga ko je zaša u alternativne krugove,jedino se otac bavija bioenergijon pa o tome znan nešto
znan puno zločestih ljudi koji tim svojim usranim umom i mislima čine više štete nego sve vištice skupa,um je zajebana stvar ,još ako je um loš ,najebali su svi oko te osobe
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:05   #118
Mislim da postoje vjestice, jer sam se uvjerila na vlastitoj kozi. Iako npr i za sebe sam mislila da sam cudna, jer obozavam crne macke, nekako mi uvijek donose srecu kada ih vidim,a i uvijek u vecim kolicinama skupljaju se oko mene,volim prirodu veselim se zalasku ili izlasku sunca, ili mirisu proljeca to me puni energijom, ali i svi ko su me zaj.... na neki nacin, sve im se vrati u razmaku 2godine,ali ja to pripisujem karmi.
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:14   #119
A ovo na vlastitoj kozi, mama u selu u kojem zivi ima stalno neke napade,a imale smo i prije neka jaja na mjestima na kojima nema kokosi i ne mogu tamo nesti, a jednom moja mama jedno od tih jaja odnjela nekoj zeni koja je muslimanka i ta zena nesto citala i zalila benzinom to jaje i zapalila, bila neka eksplozija( ja to pripisujem plinovima u pokvarenom jajetu), ali je izgorilo sa doljevanjem benzina. Pa jedna susjeda koja stalno se druzila sa mojom mamom pocela joj se zaliti da se gusi, bila na svim pretragama,podmicivala ljecnike i kazu da je zdrava ko dren. A nedavno otprilike pola godine,mama mi nasla zamotanu zemlju u neku krpu i procitala neku kratku molitvu koja je dala ona zena muslimanka mojoj mami i zapalila to, kaze da je jako tesko gorilo i da morala i ona koristiti neko ulje za to,ali je izgorilo i procitala neku molitvu ciscenja na sebe i ispuhala sa sebe prema toj susjedi( vec od prije pocela sumnjati na nju, a zena ima i crne kokosi u dvoristu) i u roku 2dana zena bila na nekoj seoskoj priredbi i samo se srusila i umrla, i eto njoj se vratilo sto je zeljela mojoj mami.
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:16   #120
Da, ali ta zena ima jos i brata, a kako moja mama kasnije saznala da i njezina majka od te zene bavila se cudnim stvarima,a i kceri od te zene bave se cudnim stvarima, dobro su se udale oba dvije,a nemaju ni odredenu srednju skolu zavrsenu, jedna nema ni srednju, zive sretne barem za van.
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.