Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 20:57   #321
e baš sam tebe čekao da dođeš niotkuda i to me pitaš
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 21:27   #322
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
e baš sam tebe čekao da dođeš niotkuda i to me pitaš
Zahvaljujem na "kompetentnosti" u predmetu diskusije kojom si nam svima skrenuo pozornost na ne-aljkav, detaljan i vjerodostojan pristup, very enlightening approach
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 00:16   #323
Pozz svima, drago mi je što nije prešlo na vrijeđanje, nebih ni ja uzeo u pitanje točnost tog podatka, da nisu podatci kao što su o Zohar, NeoJerusalem itd. bili vrlo ljepo prezentirani vjerojatno velikom broju igrača koji zapravo nikada nije čuo za to, Naime u Igri se sve vrtu ugl. oko tog Zohara, svijetlosni obelisk koji predstvalja ključ za više dimenzije svijesti i moći. Oni narodi u svemiru koji vode rat oko tog znanja zapravo neznaju što je zohar, za njih je to moćno oružje, zastava pobjede i moći, ali oni visoki manipulatori zapravo znaju i žele se domaći tuđim trudom Zohara, no u Igri postoje Futuristični svijetovi kao Matični brod ProtoMerkabah, Merkabah sam na prošloj stranici opisao, ProtoMerkabah je zapravo samo napredna tehnologija Hyperspace ship, isto tako postoje neki emultori Zohara koji mogu da kopiraju moći zohara, Zohari su izvor energije za tkz. Gear's to su Roboti koje se uz pomoć Zohara može oživjeti i dati im duh velikih entiteta. U igri se javljaju i Isus i Marija i Abel i svašta nešto, ugl. u samoj igri ima enciklopedija pojmova u kojoj možeš pročitat šta je značenje tih riječi i imena koje se javljaju u igri a šta je zapravo njihovo pravo značenje...

Vidio sam dakle da je mnogo znanje u pitanju, tako i značenje riječi lemegeton sam prihvatio, jer nisam našao drugo značenje, a ako nađem uvjerljivo novo značenje rado ću ga prihvatiti.

U potpunosti se slažem i sa Ges i sa Baphotmetom....jbg kad je sve relativno...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 17:43   #324
The name Lemegeton is probably naively invented because of the compiler's ignorance of Latin. He or she was no doubt familiar with the Clavicula Salomonis (Key of Solomon) and wanted to title this work the "Little Key of Solomon;" this became "Lemegeton Clavicula Salomonis."
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 12:30   #325
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
The name Lemegeton is probably naively invented because of the compiler's ignorance of Latin. He or she was no doubt familiar with the Clavicula Salomonis (Key of Solomon) and wanted to title this work the "Little Key of Solomon;" this became "Lemegeton Clavicula Salomonis."
svaka čast...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:19   #326
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
svaka čast...
hvala.
Ispričavam se, nisam naveo izvor- edition by Joseph H. Peterson, Copyright © 1999. All rights reserved.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.

Zadnje uređivanje huntruder38 : 27.12.2008. at 13:38.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:07   #327
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
hvala.
Ispričavam se, nisam naveo izvor- edition by Joseph H. Peterson, Copyright © 1999. All rights reserved.
Pa to sam znao, to ima i na Wikipediji, ali dali je to dosta
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 18:53   #328
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Pa to sam znao, to ima i na Wikipediji, ali dali je to dosta
Nekome nije nekome je....
Možeš tražiti skrivena značenja u imenu BILO čega...
A možda je najjednostavnije rješenje katkada ipak odgovor...
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:11   #329
hi

http://www.hrumachisxi.org/sajt/inde...d=19&Itemid=48
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 05:47   #330
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post

Lemegeton Clavicula Salomonis
Samo muškarci mogu povesti polemiku o jednoj riječi na nekoliko stranica, a da nijedan pritom ne ponudi konkretno objašnjenje za istu, već ima za cilj samo degradirati sugovornika...

Sad će žena napraviti reda


Nil nisi clavis deest

Si talia jungere possis
sit tibi scire posse''


''Potreban je samo ključ

Ako možeš shvatiti ove stvari,
znaš dovoljno''


riječi su slobodnozidarskog obreda stupnja Svetoga Kraljevskog svoda, urezane na svodu kapele Rosslyn u Škotskoj koja predstavlja rekonstrukciju jeruzalemskog Hrama ili ''Novi Jeruzalem'', izgrađene sredinom 15.st. po zamisli plemića Wiiliama St.Claira od Roslina, čiji su članovi obitelji kasnije postali Veliki majstori Škotske. Ime Roslin na škotsko-galskome znači ''drevno znanje koje se prenosilo naraštajima''.
Veza između slobodnog zidarstva i kralja Salomona su templari, potomci svećenika koji su izgradili Salomonov hram, a svitci pronađeni ispod jeruzalemskog Hrama navodno se čuvaju ili su bili predviđeni za čuvanje u toj kapelici.
Prvi oblik imena Jeruzalem bio je ''Urušalem'' (''uru''=utemeljio, ''Šalem'' = ime kaananske božice Venere kao večernje zvijezde). Stoga, naziv Jeruzalem znači ''mjesto posvećeno Večernjoj zvijezdi Veneri''.
Na trošnim zidovima kapelice nalazi se kamena rezbarija nekog rogatog lika koji sa zemlje diže zamotan predmet. Venera, kojoj je Jeruzalem posvećen, u feničkoj je kulturi, a Feničani su bili graditelji Salomonovog hrama, božica Venera (Baalat-Gerbal) prikazivana sa rogovima na glavi. Ovo je vezano uz rogati put koji Venera na nebu čini oko izlazećeg i zalazećeg Sunca.

I sada se približavamo ''Manjem ključu kralja Salomona''. Simbolika je (barem prema mojim saznanjima) dvostruka.
Prva je jednostavna. Kao što, pretpostavljam, znate, ''Lemegeton'' o kojem ste pričali nastao je po uzoru na rukopis ''Ključ kralja Salomona'' , dakle, njegov je ''manji ključ'', kako i kaže.

Druga, važnija simbolika vezana je uz štovanje Venere. S jedne strane, imamo Salomona, s druge Veneru...S jedne Salomonov Pečat (heksagram), a s druge pentagram.

Heksagram se, prema izvorima, pojavio oko 3000 god. nakon pentagrama. Iako se Heksagram ili Davidova Zvijezda pripisuje Salomonu, neki autori smatraju da je Salomonov znak zapravo pentagram ( http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=175 ).

Nije li onda Salomonov ''manji ključ'' pentagram, simbol čovjeka, nasuprot heksagramu, simbolu Kozmosa?


''V.M. Svetlosti Hilarius IX, govoreći o sjajnoj Zvezdi, rekao je:

„To je osnovni oblik svih kristalizacija i šematski model svih procvetavanja. Dva svoja trougla koji spajaju ili razdvajaju ljubav jesu čunjevi sa kojima se tka ili se raspara inefabilna (neizreciva) misterija (tajna) Eternalnog (Večnog) Života. Gore, Presveta Večnost, koja dejstvuje kao Otac, Sin i Sveti Duh. Dole, njen protiv-deo sa snagom koja vlada, koja oslobađa, snaga koja izvršava. «Ja sam sjajna jutarnja Zvezda», uzvikuje Jovan, Hristosov mnogovoljeni, dobijajući baš iz njegovih ruku Venerinu Inicijaciju." ''
izvor


Praktikanti Goetie, pitanje za vas : da li se u obredima ili zazivima obraćate elementalima?

Ako je Venera ''ključ'', bez poštovanja prema elementima (voda, vatra, zemlja, zrak), točnije Elementalima - duhovima vode, vatre, zemlje i zraka (Undine, Salamanderi, Gnomi i Silfi), ne možete biti duhovno (peti element je svojstvo etera, Duh) spremni za ono što radite jer ne postoji ravnoteža mikro i makrokozmosa...
Ako uopće znate što radite.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 01:29   #331
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi postavio to pitanje? Što znači Lemegeton, osobno me prizivanje demona nije intrigiralo ali riječ lemegeton jeste, nije bitno što su ideje, proročanstva ili anđeli, demoni iz religija i mitologija spakovani u film ili igricu, ideja kao ideja je morala postojati... Nebih volio da se svađamo oko toga, nego sam samo rekao šta mislim, a jednio što imam je da prihvatim to što sam čuo u igri u koju je to neki Japanc koji je autor stavio, a njihovi autori su dosta matori...nevjerujem da se japanci šale osim vikendom...
I mene još uvijek intrigira ta riječ...Ljubitelj sam enigmatike

Jedino bi anagram mogao imati neko značenje - notegemele ; na francuskom note=zapis i Gemelle=zodijački znak Blizanci. Po tome, možda bi, iz nekog razloga, značajan bio zapis simbola Blizanaca


i mitološka priča u pozadini:

''Treći u Zodijačkom krugu su Blizanci. Grčka legenda govori da je u davna vremena širom svijeta bila poznata ljepota Tindarajeve (spartanski kralj) žene Lede. Jasno je da njena ljepota nije mogla da izmakne svevidećem Zeusu koji se pretvorio u labuda nevjerojatne ljepote i tako se približio Ledi.
Poslije izvjesnog vremena Leda rodi blizance Poluksa i Jelenu, istu onu zbog koje će mnogo godina kasnije izbiti i trojanski rat! Tako je Leda, pored sina Kastora i kćerke Klitemnestre iz braka sa Tindarejom, imala i par vanbračnih blizanaca.

Kako su Poluks i Kastor bili približno istih godina zajedno su rasli i nisu se ni jednog trenutka razdvajali. Međutim, Poluks je bio besmrtan (tu moć podario mu je svemoćni otac Zeus) a Kastor je bio običan smrtnik, što je značilo da će kad - tad morati da umre i ode u Had (kraljevstvo mrtvih).
Na žalost, to se dogodilo prije nego što se tome itko i nadao! Naime, Poluks i Kastor su imali još dva brata, također smrtnika, sa kojima nisu bili u dobrim odnosima. Jedan od njih, Id, u svađi probode kopljem Kastora te ovaj umre.

Poluksova tuga je bila velika ali pomoći nije bilo. Ali, tada se opet umiješao Zeus i predložio Poluksu mogućnost da po jedan dan, naizmjenično, provodi sa Kastorom u Hadu i na Olimpu. Ovaj to bez razmišljanja prihvati a Zeus, vidjevši njihovu neizmjernu ljubav, obojicu pretvori u zvijezde i postavi ih na nebo da zajedno svijetle i ljude podsjećaju na bratsku ljubav.
U sazviježđu, od tada nazvanom Blizanci, nalazi se i točka do koje se prividno popne Sunce u vrijeme ljetnog solsticija...''

Izvor : http://www.astrologija.net/mitologija.html

Ne znam stvarno, sama riječ ''lemegeton'' nema nikakvog korijena.


Inače, do jučer nisam ni čula za Goetiu, ali koliko sam se uspjela informirati googlanjem, vrlo opasna stvar i zaista mi nije jasno zašto bi se itko time bavio, ugrožavao njome sebe i (direktno ili indirektno) ljude oko sebe.
Zašto ljudi u 21.st. stoljeću ne mogu biti mudriji od Salomona (10.st. pr. Kr.) ?
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:30   #332
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Jedino bi anagram mogao imati neko značenje - notegemele ; na francuskom note=zapis i Gemelle=zodijački znak Blizanci.
Ispravak : notegemel. Ali, eto, to bi bili korijeni anagrama.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 15:35   #333
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
ALI ONO STO ME NAJVISE U SVEMU TOME ZANIMA je

MOTIV

TKO to zaziva KOGA

zasto ?
pročišćavanje na duhovnoj stazi i stabiliziranje na emotivnoj. Stjecanje vještine da se maknu prepreke to jest da se glatko pređe preko uspona i padova u životu. Kršćani govore "to je božja volja" ,no ima ih ostalih koji tvrde da smo sami inicirali svoje uspone i padove. zavisi od osobe do osobe koliko će grešaka počinit da mu to sve postane bar malo jasnije. Silina koja se priziva teče od ...tamo negdi pa kroz nas i ostaje u eteru oko nas ... ;-)
__________________
Keep asking questions ,keep seeking answers, fear no-one !
bloodyone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.