Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2005., 13:12   #41
Ah, vidi ovo, topic izdignut iz pepela
Ja još nisam otišla

Idem malo pm-at ove dobronamjerne koji su se javili da imaju neki info. Na žalost, javili su se godinu dana nakon mog otvaranja topica pa nisam primijetila postove
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 23:42   #42
Damanhur

http://www.damanhur.hr/Talej/talej.htm
http://www.damanhur.org/time/

Jeli tko bio?

Iskustva?

PS Potražio malo jeli bilo prije, ali nisam našao, a tražilica ne radi. Ako je već prije bilo, molim link.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 09:55   #43
Sve to oko Damanhura je obični new age elitizam, koji, by the way, dobro naplačuju. Dok većina ostalih new ageovaca na svijetu imaju svoje 'firme' za pružanje usluga, ovi u Damanhuru su napravili državu.
Prijavila sam se na njihovu e-mail listu dok su mi bili simpatični (ovi u Zagrebu), ali brate mili, seminar od dva dana im košta 900 kn I kak sad biti povezan s njima ako nemaš para? Valjda marljivo štedeći..
Sve se svodi na to, pare Mislim, ulaznica za Hram čovječanstva je 55 €. A dobro, nek ima bude, ipak su ga golim rukama kopali
Ne znam, ja nikako da pomirim duhovnost i novac , zato mi se sve takve stvari gade.
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 10:08   #44
Quote:
Bruna kaže:
Sve to oko Damanhura je obični new age elitizam, koji, by the way, dobro naplačuju. Dok većina ostalih new ageovaca na svijetu imaju svoje 'firme' za pružanje usluga, ovi u Damanhuru su napravili državu.
Prijavila sam se na njihovu e-mail listu dok su mi bili simpatični (ovi u Zagrebu), ali brate mili, seminar od dva dana im košta 900 kn I kak sad biti povezan s njima ako nemaš para? Valjda marljivo štedeći..
Sve se svodi na to, pare Mislim, ulaznica za Hram čovječanstva je 55 €. A dobro, nek ima bude, ipak su ga golim rukama kopali
Ne znam, ja nikako da pomirim duhovnost i novac , zato mi se sve takve stvari gade.

Šta ti to iz vlastitog iskustva, ili si čitala negdje o tome?

Ova zadnja rečenica vrijedi i za mene. Frendica mi se bavi plesom i to onim na temelju 5 ritmova i često putuje okolo po različitim radionicama.
Kad čujem koliko je ona love potrošila do sada na to, smrznem se.

Pitala sam ju kako i zašto je to tako skupo, jer što je veća grupa ljudi, trebalo bi biti jeftinije u pogledu smještaja i namirnica.

Dan danas nisam dobila zadovoljavajući odgovor na to pitanje.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:33   #45
Quote:
Noor Jehan kaže:
Šta ti to iz vlastitog iskustva, ili si čitala negdje o tome?
Iz vlastitog iskustva.. pošto sam na njihovoj mail listi stalno mi šalju pozive za seminare. Ajde, sad su bar pošteni pa stave cijenu. Ovo sam zadnje dobila:

Cijene:

Seminar Upravljanje emocijama: (u Damanhuru)

EUR 180 – tecaj

EUR 30 – obroci za vrijeme tecaja

EUR 18 – nocenje po osobi/noc

EUR 55 – prvi posjet Hramu za one koji prvi puta dolaze u Damanhur


Seminar Duhovna fizika (u Zagrebu): 890 kn

Eto, malo konkretnih informacija pa koga zanima..

Quote:
Noor Jehan kaže:
Ova zadnja rečenica vrijedi i za mene. Frendica mi se bavi plesom i to onim na temelju 5 ritmova i često putuje okolo po različitim radionicama.
Kad čujem koliko je ona love potrošila do sada na to, smrznem se.

Pitala sam ju kako i zašto je to tako skupo, jer što je veća grupa ljudi, trebalo bi biti jeftinije u pogledu smještaja i namirnica.

Dan danas nisam dobila zadovoljavajući odgovor na to pitanje.
Valjda je danas sve osim nužnih potreba za život, jednostavno, luksuz.
Bojim se da niti ja ne znam zadovoljavajuć odgovor. Ljudi poput tvoje frendice imaju svoje viđenje svega toga.
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 10:06   #46
Meni je frend bio gore, pa su mu iza leđa pričali da je bijedni slaven koji nema svoj auto, odbili ga.. mislim da je u pitanju bio tečaj astralne projekcije.

Meni se nekako osobno čini da oni tamo mute vodu..
sve je to ptičica-cvjetić-leptirić duhovnost koja me niti najmanje ne privlači.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 10:15   #47
Quote:
Choronzon333 kaže:
Meni je frend bio gore, pa su mu iza leđa pričali da je bijedni slaven koji nema svoj auto, odbili ga.. mislim da je u pitanju bio tečaj astralne projekcije.

Meni se nekako osobno čini da oni tamo mute vodu..
sve je to ptičica-cvjetić-leptirić duhovnost koja me niti najmanje ne privlači.
Ne mute vodu, nego obični smrtnici nemaju šanse da dođu do određenog znanja i ne moraju to biti samo slaveni.
Oni koji imaju moć odlučivanja brane se elitizmom, ostatak može dobiti samo mrvice sa njihovog stola. U neku ruku ih shvaćam jer dati moć svakome znači
opasnost za sve.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 10:37   #48
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne mute vodu, nego obični smrtnici nemaju šanse da dođu do određenog znanja i ne moraju to biti samo slaveni.
Oni koji imaju moć odlučivanja brane se elitizmom, ostatak može dobiti samo mrvice sa njihovog stola. U neku ruku ih shvaćam jer dati moć svakome znači
opasnost za sve.
Ne razumiješ.. to je bio njihov komentar njemu iza leđa. a što se tiče djeljenja znanja, ako se furaju na elitizam, zakoji klinac onda imaju te otvorene škole, tečajeve i seminare?
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 11:06   #49
Quote:
Choronzon333 kaže:
Ne razumiješ.. to je bio njihov komentar njemu iza leđa. a što se tiče djeljenja znanja, ako se furaju na elitizam, zakoji klinac onda imaju te otvorene škole, tečajeve i seminare?
a što misliš?

Pa sa tim mrvicama znanja koje tamo nude koje se pretvore u poveću svotu love financiraju sve ostalo...kao recimo izdavanje cd sa tonovima i glazbom koju slušanjem kakti se odvajaš od tijela i slično.
Samo nisu lovu investirali u šekrete koji su kao na beogradskom željezničkom kolodvoru-tak mi vele
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:54   #50
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne mute vodu, nego obični smrtnici nemaju šanse da dođu do određenog znanja i ne moraju to biti samo slaveni.
Oni koji imaju moć odlučivanja brane se elitizmom, ostatak može dobiti samo mrvice sa njihovog stola. U neku ruku ih shvaćam jer dati moć svakome znači
opasnost za sve.
Elitizam, da.. ako pročitaš knjigu o Damanhuru, vidjet ćeš da se članovi nečeg poput Vlade, nazivaju Kraljevima..
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 13:00   #51
Quote:
Choronzon333 kaže:
Meni je frend bio gore, pa su mu iza leđa pričali da je bijedni slaven koji nema svoj auto, odbili ga.. mislim da je u pitanju bio tečaj astralne projekcije.
Tko je to rekao? Voditelji tečaja, ili? Zar je moguće da te odbiju, ako platiš tečaj?

Quote:
Choronzon333 kaže:
sve je to ptičica-cvjetić-leptirić duhovnost koja me niti najmanje ne privlači.
To je OK.. ali za to ti ne treba put od par-sto kilometara i par-sto eura, nego obična šetnja po prirodi
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:04   #52
Quote:
Bruna kaže:
Elitizam, da.. ako pročitaš knjigu o Damanhuru, vidjet ćeš da se članovi nečeg poput Vlade, nazivaju Kraljevima..
šta su oni konkretno napravili?
ja mislim da oni nemaju nikakvo znanje, nego kao i svi ostali njuejđeri mute vodu i zarađuju na ljudskoj gluposti i naivnosti..
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:07   #53
Quote:
Bruna kaže:
Tko je to rekao? Voditelji tečaja, ili? Zar je moguće da te odbiju, ako platiš tečaj?
Na talijanskom je jedan rekao drugome da ovog mog frenda odjebe, jer je glupi slaven koji nema auto, a mom frednu je rekao na engleskom da nema zainteresiranih za tečaj i da im se neisplati za jednog raditi..

poliglotizam rulez..



Quote:

To je OK.. ali za to ti ne treba put od par-sto kilometara i par-sto eura, nego obična šetnja po prirodi
pa učinkovitije je nego biti u društvu s tim egotripovima
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:11   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne mute vodu, nego obični smrtnici nemaju šanse da dođu do određenog znanja i ne moraju to biti samo slaveni.
Oni koji imaju moć odlučivanja brane se elitizmom, ostatak može dobiti samo mrvice sa njihovog stola. U neku ruku ih shvaćam jer dati moć svakome znači
opasnost za sve.

Obični smrtnici su po njima oni s tanjim novčanikom
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 19:28   #55
Quote:
Choronzon333 kaže:
šta su oni konkretno napravili?
ja mislim da oni nemaju nikakvo znanje, nego kao i svi ostali njuejđeri mute vodu i zarađuju na ljudskoj gluposti i naivnosti..

Oni su dosta toga napravili ali i uvidjeli da ono što su spoznali ne mogu dijeliti ko pamflet svakome. Usto bitan im je i financijski momenat jer to što su otkrili ne donosi novac i ne "ide" u komercijalizaciju u komerc ide samo ono što je benigno i što se ne može iskoristiti u neke druge svrhe.
Sad me zapitaj kako znam a nisam kročila tamo, poznajem dobro jednu ženu koja je tamo otišla živjeti napustivši Hrvatsku. Ona mi je to rekla i više povrh toga.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:44   #56
Quote:
Bruna kaže:
ali brate mili, seminar od dva dana im košta 900 kn I kak sad biti povezan s njima ako nemaš para? Valjda marljivo štedeći..
Sve se svodi na to, pare Mislim, ulaznica za Hram čovječanstva je 55 €. A dobro, nek ima bude, ipak su ga golim rukama kopali
Ne znam, ja nikako da pomirim duhovnost i novac , zato mi se sve takve stvari gade.
Većina seminara od dva dana ti toliko košta , ništa čudno
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:47   #57
Pa ovako za Choronozona 333 :

"Ne bacaj biserje pred svinje"
Proanaliziraj malo tu izreku
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 12:56   #58
Quote:
Leviant kaže:
Pa ovako za Choronozona 333 :

"Ne bacaj biserje pred svinje"
Proanaliziraj malo tu izreku
ne, kod damanhura je ovako:
ne bacaj biserje pred siromašne svinje.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:16   #59
Federacija Damanhur

http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jut...anhur,28286.jl


Ne znam jesam li otvorio temu na pravom mjestu, ali nekako mi se ovdje činilo najprikladnije.
Zna li netko nešto više o ovoj temi? Napišite sve što znate. Neobično mi je da ovako nešto postoji, a tek sad prvi put čujem o tome....
lumbo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 22:39   #60
Quote:
lumbo1 kaže:
http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jut...anhur,28286.jl


Ne znam jesam li otvorio temu na pravom mjestu, ali nekako mi se ovdje činilo najprikladnije.
Zna li netko nešto više o ovoj temi? Napišite sve što znate. Neobično mi je da ovako nešto postoji, a tek sad prvi put čujem o tome....

Da, ljudi ostaju zadivljeni tim kičem, i onda su spremni platiti i stotine kuna/eura za neke njihove "čarobne" đinđuve i slične pizdarije.
Mislim, svaka njima čast na trudu, ali, činjenica je da prodaju rog pod svijeću.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.