Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 18:53   #1
Question može li mi tko napisati žalbu na presudu?

žacko is offline  
Received Infraction
Old 09.12.2007., 18:56   #2
hou jes no ili kako da ne
Vespazijan is offline  
Old 09.12.2007., 18:57   #3
molim,ako je tko zainteresiran(advokat)glede pisanja žalbe sa presudom ,za koju smatram da je nevjerojatno rigorozna...jer sam se branio na sudu bez advokata i popušio četiri mjeseca zatvora.rok na žalbu mi je osam dana.molim ,može li mi adekvatno netko stručno pomoći?
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 18:58   #4
edit:dakako da bih platio stručnu pomoć i trud.hvala....
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 18:59   #5
vespazijan,reci molim da li si advokat,hitno mi je?
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 19:00   #6
we will miss you !
a sta si napravia?
ST! is offline  
Old 09.12.2007., 19:00   #7
...ili se može javiti na P.M.
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 19:07   #8
ukratko ili detaljnije ,da bi se sagledalo cjelokupno stanje sa otegotnim i olakotnim okolnostima? ...u pijanstvu laka krađa a uvjeti su mi opozvani,tako da su me rigorozno klepnuli,smatram a nisam se znao izrazit na sudu(trema,bez odvjetnika),da sam bio smanjeno neubrojiv(poslije ću navesti zašto),te me nisu niti vještačili,svoj iskaz na sudu(makar sam bio iskren),su pobili rekavši da je kontradiktoran itd....inače sam HRVI 2x ranjen sa PTSP gdje moram izbjegavati alkohol,ali jbg.taj nesretni dan se spontano napio i stvari krenule po zlu,a i žena me zbog toga hoće ostaviti,tak da sam izvan sebe...
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 19:28   #9
koliko ti tema mislis otvoriti o svojoj presudi?

previse americkih odvjetnickih filmova i serija je utjece lose na ljude, svi misle da se mogu sami zastupati i da im nejvjerojatno dobro lezi terminologija. odi fino platiti odvjetnika da ti to napravi.
Katrin is offline  
Old 09.12.2007., 19:37   #10
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
koliko ti tema mislis otvoriti o svojoj presudi?

previse americkih odvjetnickih filmova i serija je utjece lose na ljude, svi misle da se mogu sami zastupati i da im nejvjerojatno dobro lezi terminologija. odi fino platiti odvjetnika da ti to napravi.
ako neces pomoc nemoj srat
ST! is offline  
Received Infraction
Old 09.12.2007., 19:41   #11
uglavnom,prije prokletog rata(javio se kao dragovoljac),sam bio uzoran student četvrte god.bez ikakve mrlje u životu i čistoga dosjea...nakon ranjavanja,navodno obolio od PTSP,pa impulzivnoga poremećaja osobnosti te transfuzijom krvi mi priuštili C-hepatitis,tako da sam 60% invalid sa odlikovanjima(to su mi olakotne kao i priznanje i kulturno držanje na sudu)....ugl. kada se napijem nisam ista osoba i samo radim gluposti...prijašnja djela-nedjela su mi:-neovlašteno posjedovanje oružja(dobio ratni oprost)
-spriječavanje službene osobe u obavljanju dužnosti(u pijanstvu,lupio šakom policajca jer me provocirao,te dobih uvjetno) -neovlaštena prodaja cigareta(na placu prodavao cigarete švercane,jer su me dugo zajeb. sa mirovinom bez koje sam bio 2 god.pa sam morao od nečega živjeti)-dobio globu 20 000Kuna.
- pokušaj provalne krađe(u pijanstvu razbio staklo na praznom kiosku,ništa nisam uzeo)-dobio uvjetno
-posjedovanje opojnih sredstava(iza rata puno pio,pa se na drogu navukao,našli mi 2 table heptanona) -e tu dobih veliku globu i "opoziv uvjeta"(pošto imam i amneziju-geleri u glavi,nisam se odazvao na sud 3x,pa završio u zatvoru na 21 dan sa OPOZIVOM)
-e sada ovo bitno i aktualno: iz jednoga susjednoga haustora uzeo bakrene šipke u stanju pijanstva,te je bila dojava i policija me zatekla......ugl. su me pobili i rekli(javni tužitelj)koliko god sam priznao i bio iskren,da mi je iskaz kontradiktoran,jer je svjedok policajac,koji se na upit sutkinje ni ne sječa jel bilo dojave,ali kakti zna da nisam bio pijan(i pobio moj iskaz),znači kafiči rade do 23h a ja zatečen u 4h ujutro jer nisam mogo spavati(lijekovi i alkohol),tako da sam se do 4h ujutro relativno strijeznio(a na sudu se smotao i nisam tako rekao)..ugl. moram sve i platiti(te šipke od vlasnice,sudske troškove) i bezuvjetan zatvor 4 mjeseca.
nije mi baš puno jasno,pa molim može li mi objasniti(piše samo rok žalbe 8 dana) i to žalba u sud V. Gorica a proces je bio u Zaprešiću....PITAM:1-da li se uz stručnu pomoč može kazna smanjiti ili opstruirati ili zamjeniti humanitarnim radom? 2-isplati li se uopće žaliti,jer se bojim mogučnosti veče kazne od navedene?
3-kako se stručno žalba piše?
4-zaR MI NEMOGU OLAKOTNE OKOLNOSTI PREVAGNUTI JER JE EVIDENTNO,kako me rat sj....što se vidi po datumima,sva kriv. djela iza rata? 5-zašto zatvor .kada sam lijepo rekao da ču sam namiriti štetu i platiti ,jer nisam znao da je matewrijal(šipke)od gosp. pošto je duže vremena to stajalo kao da nikome nije potrebno,što ne umanjuje moju krivicu(ali 4 mjeseca??)
6-mogu li naknadno tražiti vještačenje,ako mislite da će ono nešto poboljšati situaciju 7-zar je moguče ,da su mi natrpali ona prethodna djela navedena??
8 -iskreno,da li se i vama čini rigorozna kazna ili samo meni?
9-imam, psa kučnoga ljubimca,tko če ga čuvati u slučaju moje robije?
žacko is offline  
Old 09.12.2007., 20:16   #12
ST i KATRIN imate li molim kakav savjet,jer sam evidentno u gabuli.
žacko is offline  
Old 10.12.2007., 10:37   #13
iskreno, s obzirom na cijelu situaciju, forum nije mjesto na kojem se traze takvi savjeti, makar ovdje ima odvjetnika i pravnika. odi nekom odvjetniku sa svim papirima i trazi pomoc. mi ovako 'naslijepo' mozemo samo nagadjati a ti ces kad-tad morati po strucnu pomoc.
Katrin is offline  
Old 10.12.2007., 12:10   #14
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
uglavnom,prije prokletog rata(javio se kao dragovoljac),sam bio uzoran student četvrte god.bez ikakve mrlje u životu i čistoga dosjea...nakon ranjavanja,navodno obolio od PTSP,pa impulzivnoga poremećaja osobnosti te transfuzijom krvi mi priuštili C-hepatitis,tako da sam 60% invalid sa odlikovanjima(to su mi olakotne kao i priznanje i kulturno držanje na sudu)....ugl. kada se napijem nisam ista osoba i samo radim gluposti...prijašnja djela-nedjela su mi:-neovlašteno posjedovanje oružja(dobio ratni oprost)
-spriječavanje službene osobe u obavljanju dužnosti(u pijanstvu,lupio šakom policajca jer me provocirao,te dobih uvjetno) -neovlaštena prodaja cigareta(na placu prodavao cigarete švercane,jer su me dugo zajeb. sa mirovinom bez koje sam bio 2 god.pa sam morao od nečega živjeti)-dobio globu 20 000Kuna.
- pokušaj provalne krađe(u pijanstvu razbio staklo na praznom kiosku,ništa nisam uzeo)-dobio uvjetno
-posjedovanje opojnih sredstava(iza rata puno pio,pa se na drogu navukao,našli mi 2 table heptanona) -e tu dobih veliku globu i "opoziv uvjeta"(pošto imam i amneziju-geleri u glavi,nisam se odazvao na sud 3x,pa završio u zatvoru na 21 dan sa OPOZIVOM)
-e sada ovo bitno i aktualno: iz jednoga susjednoga haustora uzeo bakrene šipke u stanju pijanstva,te je bila dojava i policija me zatekla......ugl. su me pobili i rekli(javni tužitelj)koliko god sam priznao i bio iskren,da mi je iskaz kontradiktoran,jer je svjedok policajac,koji se na upit sutkinje ni ne sječa jel bilo dojave,ali kakti zna da nisam bio pijan(i pobio moj iskaz),znači kafiči rade do 23h a ja zatečen u 4h ujutro jer nisam mogo spavati(lijekovi i alkohol),tako da sam se do 4h ujutro relativno strijeznio(a na sudu se smotao i nisam tako rekao)..ugl. moram sve i platiti(te šipke od vlasnice,sudske troškove) i bezuvjetan zatvor 4 mjeseca.
nije mi baš puno jasno,pa molim može li mi objasniti(piše samo rok žalbe 8 dana) i to žalba u sud V. Gorica a proces je bio u Zaprešiću....PITAM:1-da li se uz stručnu pomoč može kazna smanjiti ili opstruirati ili zamjeniti humanitarnim radom? 2-isplati li se uopće žaliti,jer se bojim mogučnosti veče kazne od navedene?
3-kako se stručno žalba piše?
4-zaR MI NEMOGU OLAKOTNE OKOLNOSTI PREVAGNUTI JER JE EVIDENTNO,kako me rat sj....što se vidi po datumima,sva kriv. djela iza rata? 5-zašto zatvor .kada sam lijepo rekao da ču sam namiriti štetu i platiti ,jer nisam znao da je matewrijal(šipke)od gosp. pošto je duže vremena to stajalo kao da nikome nije potrebno,što ne umanjuje moju krivicu(ali 4 mjeseca??)
6-mogu li naknadno tražiti vještačenje,ako mislite da će ono nešto poboljšati situaciju 7-zar je moguče ,da su mi natrpali ona prethodna djela navedena??
8 -iskreno,da li se i vama čini rigorozna kazna ili samo meni?
9-imam, psa kučnoga ljubimca,tko če ga čuvati u slučaju moje robije?

Nema šanse da prevagnu olakotne okolnosti, s obzirom na tvoj izvod iz kaznene evidencije.
MAJA155 is offline  
Old 10.12.2007., 13:49   #15
maja.lijepo te molim ,reci ,isplati li se žaliti ili ne(dali postoji mogučnost ako se žalim da mi kaznu i povečaju?),inače moja obrana je bez odvjetnika ispala traljava i kontradiktorna po javnom tužitelju,a meni se čini da sad tek odgovram kao satisfakciju za prijašnja,navedena djela..
-molim,mogu li radi pogoršanog zdravstvenoga stanja,barem tražiti odgodu(HRVI),a trebao bih i u toplice otići po preporuci dr.
-molim,taj odlazak na izvršenje kazne kada postane pravomoćan,zbog prenatrpanosti zatvora,koliko se čeka u prosjeku za odsluženje kazne?
-recimo ,isplati li se tražiti sudsko forenzičko vještačenje(i da li bi ukoliko bitno promijenilo na stvari?)i da li vještačenje ide na teret države ili iz mojega đepa(ako ja plačam,kolika je cifra,molim)
-misliš li da sam uzeo odvjetnika ,dali bih bolje prošao?
-pošto su vračene ukradene cijevi,piše da sam dužan platiti "oštečenoj"(koja je ipak svoje cijevi dobila)1200k u roku 14 dana.pitam: kako platiti bez ikakve priznanice ili jednostavno da dođem na vrata i kažem:ja pero perič plačam vaše cijevi vračene sa tim da se ona potpiše ili kako to ide uopče?
žacko is offline  
Old 10.12.2007., 14:09   #16
ima li koja udruga za besplatne savjete adv.

mnoge stvari su mi nepoznanica,osuđen sam,i previše za takvo djelo,kome se obratiti za savjet? da li se plača ili ne?
žacko is offline  
Old 10.12.2007., 14:15   #17
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
maja.lijepo te molim ,reci ,isplati li se žaliti ili ne(dali postoji mogučnost ako se žalim da mi kaznu i povečaju?),inače moja obrana je bez odvjetnika ispala traljava i kontradiktorna po javnom tužitelju,a meni se čini da sad tek odgovram kao satisfakciju za prijašnja,navedena djela..
-molim,mogu li radi pogoršanog zdravstvenoga stanja,barem tražiti odgodu(HRVI),a trebao bih i u toplice otići po preporuci dr.
-molim,taj odlazak na izvršenje kazne kada postane pravomoćan,zbog prenatrpanosti zatvora,koliko se čeka u prosjeku za odsluženje kazne?
-recimo ,isplati li se tražiti sudsko forenzičko vještačenje(i da li bi ukoliko bitno promijenilo na stvari?)i da li vještačenje ide na teret države ili iz mojega đepa(ako ja plačam,kolika je cifra,molim)
-misliš li da sam uzeo odvjetnika ,dali bih bolje prošao?
-pošto su vračene ukradene cijevi,piše da sam dužan platiti "oštečenoj"(koja je ipak svoje cijevi dobila)1200k u roku 14 dana.pitam: kako platiti bez ikakve priznanice ili jednostavno da dođem na vrata i kažem:ja pero perič plačam vaše cijevi vračene sa tim da se ona potpiše ili kako to ide uopče?
Za kazneno djelo za koje je predviđena kazna zatvora manja od 5 godina, nije obavezna obrana uz odvjetnika. Tako da ti neće puno pomoći što si na raspravi dao svoj iskaz bez odvjetnika.
Možeš tražiti odgodu izvršenja kazne ako imaš opravdan razlog i sl.
Ne znam koliko se čeka za odsluženje kazne. Ugl. dobiješ poziv.
Ne znam da li bi bolje prošao sa odvjetnikom. Imaš malo previše presuda da bi više dobivao uvjetne ili nočane kazne. A to što si bio pijan, to je tvoj problem.
Ako tražiš vještačenje - plaćaš sam.
Sada ga ni ne možeš tražiti. Možda u žalbi. Vještačenje je jako skuuuupo.
Oštećenoj plati najbolje na žiro račun (pitaj broj) , a uplatnicu (kopiju) priloži u sudski kazneni spis s pozivom na broj spisa (npr. K-111/07) kao dokaz da si platio.

Nemoj više krasti, tući se i sl.
MAJA155 is offline  
Old 10.12.2007., 14:17   #18
Mislim da možeš tražiti da ti se kazna zatvora zamjeni za rad za opće dobro. Pitaj negdje. U sudu. U Državnom odvjetništvu.
MAJA155 is offline  
Old 10.12.2007., 14:27   #19
hvala majo,nego to da pitam u žalbi?dal se može zamjaniti za opče dobro i da li bi mi advokat tu koristio(a ne da prođem još gore nakon svoje žalbe.)
žacko is offline  
Old 10.12.2007., 14:30   #20
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
hvala majo,nego to da pitam u žalbi?dal se može zamjaniti za opče dobro i da li bi mi advokat tu koristio(a ne da prođem još gore nakon svoje žalbe.)
Mislim da se može tražiti u žalbi. Navedi DOBRE razloge za to.
Ipak bi tražila odvjetnika za pisanje žalbe.
Nadam se da sam pomogla.
Ipak, ne znam ja sve.
Ali svašta znam.
MAJA155 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.