Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 15:50   #361
Dobro dođe to "nesvjesno" kao dežurni krivac za naše neuspjehe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:14   #362
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
nije to bila moja poanta htio sam reći da su riječi moćne u kreiranju našeg života.
emocije se mogu vratiti ako mi odbimo živjeti drukčijim navikama nakom što smo ih izbrisali,ali u tom slučaju nećemo ni raditi na sebi
Dovoljno je prisjetit se na nešto iz prošlosti i sva ta energija se vrati...tuga, radost......
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:44   #363
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
kao prvo ti nemožeš biti u ravnoteži i osjećati mržnju i zamjeranje.
drugo nije dobro ignorirat neg.emocije jer će eskalirat kad tad nego ih jednostavno treba izbrisat iz podsvijesti.

da li mozemo prepoznati u nekom osjecaj mrznje? ako mozemo prepoznati u drugom, znaci da poznajemo (jer posjedujemo) taj osjecaj mrznje. lose bi bilo kad ih ("neg" emocije) nebi mogli prepoznati kod drugih, zar ne?

oprosti, ali gdje ja kazem da je dobro ignorirati neg emocije?
od kud ti ta ideja?
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
osvjescivanjem, odnosno kako kazes razotkrivanjem mozemo docii do ravnoteze. ali ne mozes izbrisati (ignorirat) samo tako svoje lose filinge.
u nama ce jos uvijek postojati citav spektar (cim vise tim bolje) raznih emocija, no da li cemo imati potrebu izrazit se mrznjom ili bijesom ukoliko osjecamo tu ravnotezu? i da li cemo kao takvi uopce moci izazvat neciju mrznju, bijes ili stogod (ako se radi o medjuljudskim odnosima)?




p.s. odvojit cu nase zadnje postove i napraviti temu vezanu uz psihologiju i dualnost.
__________________
endless

Zadnje uređivanje luiz : 06.01.2009. at 19:51.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:59   #364
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Dovoljno je prisjetit se na nešto iz prošlosti i sva ta energija se vrati...tuga, radost......
Vrati se vezanost uz njih, pa i one.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:28   #365
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
da li mozemo prepoznati u nekom osjecaj mrznje? ako mozemo prepoznati u drugom, znaci da poznajemo (jer posjedujemo) taj osjecaj mrznje. lose bi bilo kad ih ("neg" emocije) nebi mogli prepoznati kod drugih, zar ne?
oprosti, ali gdje ja kazem da je dobro ignorirati neg emocije?
od kud ti ta ideja?
p.s. odvojit cu nase zadnje postove i napraviti temu vezanu uz psihologiju i dualnost.
istina je am htio reć al dobro.da mi lakše prepoznamo kod drugih emocije koje mi posjedujemo,ali možemo ih prepoznati i bez da ih mi sami imamo.
a što se tiče ovog ignoriranja neznam rekla si prije ako se ne varam nešto o kontroliranju istih.takozvana kontrola je niš drugo nego potiskivanje.

al nerazumjem kakve sad ima veze prepoznavanja emocija drugih sa onime o čemu pričamo?
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:57   #366
Evo pitanje.Covjek si koji je posvecen duhovnom zivotu ,meditaciji i cvrsto povezan s prirodom.Kroz meditaciju ucis i dozivljavas svijet,vuces energiju iz prirode,svakog zivog bica i sve super i krasno ,harmonija.
E sad nađes se u nevolji i moras proci put koji nema sanse da izdrzis,ali svejedno krenes jer ti nema druge.
Sto duze pjesacis sve si vise umorniji i bez snage,i zalazis u sumu.Stopiras niko nece stati,Preuzima te ocaj,ljutnja,umor.
Potpuni je mrak nigdje nikog i pocnu ti se događat cudner stvari,mozda ludis.
Posto cijeli zivot trazis spas u u svijetu za kojeg jako ko malo mari obracas se opet njemu i zazivas sile prirode nek ti daju snagu.
Ali nije to vise kao kod meditiranja,uhvatis se kod izgovaranja nekih cudnih rijeci .Misici se napinju,Oci se sirom otvore i vidis jasno makar je mrak i pocnes se ponasati ko zvijer,i pocnes osjecati mrise koje nikad nisi dozivio.
A energija te ispunjava i skoro pa pocnes trcati,nema vise umora,samo snaga i stegnuti prsti ko kanđe,oci sirom otvorene ko da nesto traze.
I tako prođes taj put da i neznas,i kad stignes u blizinu cilja sve nestane i ponovo osjecas umor .I poslije nema negativnih posljedica.
Kako bi se to objasnilo,ima li veze s duhom,unutarnjom snagom,demonima,cime.
Zanima me vase misljenje.
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:16   #367
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Evo pitanje.Covjek si koji je posvecen duhovnom zivotu ,meditaciji i cvrsto povezan s prirodom.Kroz meditaciju ucis i dozivljavas svijet,vuces energiju iz prirode,svakog zivog bica i sve super i krasno ,harmonija.
E sad nađes se u nevolji i moras proci put koji nema sanse da izdrzis,ali svejedno krenes jer ti nema druge.
Sto duze pjesacis sve si vise umorniji i bez snage,i zalazis u sumu.Stopiras niko nece stati,Preuzima te ocaj,ljutnja,umor.
Potpuni je mrak nigdje nikog i pocnu ti se događat cudner stvari,mozda ludis.
Posto cijeli zivot trazis spas u u svijetu za kojeg jako ko malo mari obracas se opet njemu i zazivas sile prirode nek ti daju snagu.
Ali nije to vise kao kod meditiranja,uhvatis se kod izgovaranja nekih cudnih rijeci .Misici se napinju,Oci se sirom otvore i vidis jasno makar je mrak i pocnes se ponasati ko zvijer,i pocnes osjecati mrise koje nikad nisi dozivio.
A energija te ispunjava i skoro pa pocnes trcati,nema vise umora,samo snaga i stegnuti prsti ko kanđe,oci sirom otvorene ko da nesto traze.
I tako prođes taj put da i neznas,i kad stignes u blizinu cilja sve nestane i ponovo osjecas umor .I poslije nema negativnih posljedica.
Kako bi se to objasnilo,ima li veze s duhom,unutarnjom snagom,demonima,cime.
Zanima me vase misljenje.
budući da prepričavaš svoj život,to jest tvoju viziju i znam da ne izmišljaš dat ću ti odgovor.
svaki čovjek ima svoju unutrašnju duhovnu prirodu koje nije ni svjestan,ovakve stvari su vrlo moguće ako čovjek zna kako uć u trans i kako se povezat sa prirodom.al za to treba biti jako duhovno razvijen i poštivati majku prirodu
aj objasni zašto to pitaš
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:20   #368
I ja sam isto imao osjecaj da je to stvarno. Mislim da se radi o povezanju sa prirodom,nicem losem. Vidis unutarnjim ocima...
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:29   #369
Ok jest moje iskustvo.Zanima me da li je to bila opsjednutost demonom ili sl, ili energija .
Oduvijek sam svjestan svoje energije koju mogu vizualizirati,pod pojmom vatra.
Recimo ima jedna soba u mojoj kuci i jedno zrcalo,kad se ja nađem u toj sobi ja osjetim prisustvo mogu reci zla.I onda koristim tu energiju da tjeram to od sebe ,zvuci smijesno,nekad si mislim da sam lud ali ipak znam u sto vjerujem.
A i znam da sam normalan,dokazano
Uglavnom to kaj je vec tam se jako boji mene kad koristim tu energiju,auru crvene boje.
A to se sve događa od kad poznajem jednu reikisticu mater joj
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:33   #370
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Ok jest moje iskustvo.Zanima me da li je to bila opsjednutost demonom ili sl, ili energija .
Oduvijek sam svjestan svoje energije koju mogu vizualizirati,pod pojmom vatra.
Recimo ima jedna soba u mojoj kuci i jedno zrcalo,kad se ja nađem u toj sobi ja osjetim prisustvo mogu reci zla.I onda koristim tu energiju da tjeram to od sebe ,zvuci smijesno,nekad si mislim da sam lud ali ipak znam u sto vjerujem.
A i znam da sam normalan,dokazano
Uglavnom to kaj je vec tam se jako boji mene kad koristim tu energiju,auru crvene boje.
A to se sve događa od kad poznajem jednu reikisticu mater joj
ti si napredan čovjek koji je otkrio svoju duhovnu prirodu.ono što si osjetio u šumi nije bio demon nego su ti duhovi prirode dali snagu,oni su dobri,čuvari biljaka,voda,i životinja.
a jebiga to zlo je ili neki duh koji je umro/živio prije u kući ili neka kletva bačena na kuću.uglavnom riješi ga se
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:51   #371
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
ti si napredan čovjek koji je otkrio svoju duhovnu prirodu.ono što si osjetio u šumi nije bio demon nego su ti duhovi prirode dali snagu,oni su dobri,čuvari biljaka,voda,i životinja.
a jebiga to zlo je ili neki duh koji je umro/živio prije u kući ili neka kletva bačena na kuću.uglavnom riješi ga se
Kako se rijesiti duha
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:59   #372
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Kako se rijesiti duha
e jebiga treba znat radit s bogom on ga pošalje u svjetlo.sad neznam ja prakticiram jednu tehniku,za druge neznam.u najgorem slučaju zovi popa da blagoslovi kuću.blagoslov je moćna stvar kad znaš kako blagoslivati.ili mi daj adresu pa ču vidjet.jel tko umro u kući da ti znaš?
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:02   #373
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
e jebiga treba znat radit s bogom on ga pošalje u svjetlo.sad neznam ja prakticiram jednu tehniku,za druge neznam.u najgorem slučaju zovi popa da blagoslovi kuću.blagoslov je moćna stvar kad znaš kako blagoslivati.ili mi daj adresu pa ču vidjet.jel tko umro u kući da ti znaš?
Nije ali zivim blizu groblja,nekih sto metara.
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:04   #374
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Nije ali zivim blizu groblja,nekih sto metara.
onda stari si najebo i to žestoko,neboj se to su ljudi koji nisu napustili ovaj denzitet tj. ostali zarobljeni među 3 i 4.dok ti vjeruješ da si jači od njih i dok ih se ne bojiš(oni se hrane strahom)nemogu it niš,al je malo jezivo
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:07   #375
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
ili neka kletva bačena na kuću.uglavnom riješi ga se
Sve sam u životu čuo,ali da može da se baci kletva na kuću to još nisam.
Svakim danom u svakom pogledu Rile me sve više iznenađuje
Nakon tvrdnji da može da kontaktira sa Bogom,zatim tvrdnje da su SVE naše bolesti posledica naših negativnih emocija,evo sad i ova.
Ko zna kakve je sve još bisere ispaljivao.Čitam ga samo dve-tri nedelje i to samo ovde i ko zna šta ću još sve čuti.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:09   #376
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Sve sam u životu čuo,ali da može da se baci kletva na kuću to još nisam.
Svakim danom u svakom pogledu Rile me sve više iznenađuje
Nakon tvrdnji da može da kontaktira sa Bogom,zatim tvrdnje da su SVE naše bolesti posledica naših negativnih emocija,evo sad i ova.
Ko zna kakve je sve još bisere ispaljivao.Čitam ga samo dve-tri nedelje i to samo ovde i ko zna šta ću još sve čuti.
a stvarno moguće je baciti kletvu na zemljište i to direktno utječe na građane u kući i na to da se kuća nemože prodat.znam ja tipa koji godinama nemre prodat kuću,sad znam i zašto
ps to je moguće jer anorganska materija također posjeduje osjećaje.nemoje se smijat
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:15   #377
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
onda stari si najebo i to žestoko,neboj se to su ljudi koji nisu napustili ovaj denzitet tj. ostali zarobljeni među 3 i 4.dok ti vjeruješ da si jači od njih i dok ih se ne bojiš(oni se hrane strahom)nemogu it niš,al je malo jezivo
Ma ne bojim se,ali stvar je u tome da mi pije zivce.
Uvijek moram koncentrirati tu svoju energiju da odbijam to od sebe jer me inace izluđuje.
Mijesa mi se u podsvijest,prije bi rekao da je demon nego duh.
Zanima me dali jedan mag koji se bavi crnom magijom moze osjetiti izazov .Ili recimo tako da mu neko kaze da sam ja rekao da mi nista nemoze sta mi on moze.
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:17   #378
Evo i ja živim na oko 150m vazdušne linije od dva groblja.
Jedno je staro austro-ugarsko,a drugo je novo gradsko groblje
I čudi me kako neviđam neke Madžare druide
Mada možda ima i neko razumno objašnjenje.Možda se ta dva groblja međusobno potiru i onda se ja nalazim u Equilibriumu.
Šta misliš Rile,jel je to moguće ?
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:23   #379
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Mijesa mi se u podsvijest,prije bi rekao da je demon nego duh.
Zanima me dali jedan mag koji se bavi crnom magijom moze osjetiti izazov .Ili recimo tako da mu neko kaze da sam ja rekao da mi nista nemoze sta mi on moze.
Kad ti dođe sljedeći put samo ga pošalji k meni i bude sve ok
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:24   #380
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Evo i ja živim na oko 150m vazdušne linije od dva groblja.
Jedno je staro austro-ugarsko,a drugo je novo gradsko groblje
I čudi me kako neviđam neke Madžare druide
Mada možda ima i neko razumno objašnjenje.Možda se ta dva groblja međusobno potiru i onda se ja nalazim u Equilibriumu.
Jest, vode rat za zemlju pa te sad ne gnjave ali kad jedna strana pobjedi....e onda ima da te nema
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.