Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2014., 14:51   #261
Zanimljiv i podugačak tekst o štitnjači (bilo premalo ili prejako aktivnoj) sa gledišta tradicionalne kineske medicine
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:48   #262
Problemi sa štitnjačom nisu mala stvar i treba ju pregledati i njezin rad, u slučaju nepravilnog rada, držati pod kontrolom. Postoje brojni liječnici i poliklinike koji mogu usmjeriti pacijenta u najboljem smjeru lječenja ovakve vrste oboljenja koju prouzrokuje štitnjača. Ja sam općenito pobornik i ljubitelj alternativne medicine, no prvo uvijek volim čuti mišljenje i savjet doktora i specijaliste!
borilok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:05   #263
Quote:
borilok kaže: Pogledaj post
Problemi sa štitnjačom nisu mala stvar i treba ju pregledati i njezin rad, u slučaju nepravilnog rada, držati pod kontrolom. Postoje brojni liječnici i poliklinike koji mogu usmjeriti pacijenta u najboljem smjeru lječenja ovakve vrste oboljenja koju prouzrokuje štitnjača. Ja sam općenito pobornik i ljubitelj alternativne medicine, no prvo uvijek volim čuti mišljenje i savjet doktora i specijaliste!
Potpisujem petsto posto.

Radi kronične hipotireoze i shodno tome doživotne suplementacije hormonima bio sam nedavno na opsežnijim pretragama štitnjače. Osim osnovne dijagnoze sve je drugo OK.

A isto sam sklon alternativi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:02   #264
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Potpisujem petsto posto.

Radi kronične hipotireoze i shodno tome doživotne suplementacije hormonima bio sam nedavno na opsežnijim pretragama štitnjače. Osim osnovne dijagnoze sve je drugo OK.

A isto sam sklon alternativi.
A kakav si s jodom? Jodiraju sol a ima ga nešto i u mlijeku mada to ovisi o količini joda u krmi. Ako ne jedeš školjke a hranu ne soliš jer "to nije zdravo" dosta je velika vjerojatnost da ne unosiš dovoljno joda.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:06   #265
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
A kakav si s jodom? Jodiraju sol a ima ga nešto i u mlijeku mada to ovisi o količini joda u krmi. Ako ne jedeš školjke a hranu ne soliš jer "to nije zdravo" dosta je velika vjerojatnost da ne unosiš dovoljno joda.
Ja ne jedem školjke ali jedem alge, valjda je to dovoljno?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:47   #266
Imam autoimunu bolest i uzimam zamjenske hormone. Kako meni jod može pomoći?
Victorian Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:48   #267
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
A kakav si s jodom? Jodiraju sol a ima ga nešto i u mlijeku mada to ovisi o količini joda u krmi. Ako ne jedeš školjke a hranu ne soliš jer "to nije zdravo" dosta je velika vjerojatnost da ne unosiš dovoljno joda.
Mislim da si stavljam relativno puno soli. Štitnjača mi je mrtva barem od moje treče godine. Sad imam 41. Tako da mi jod ne bi pomogao, već samo i isključivo suplementacija Euthyrox-om, a pošto ni nadbubrežna žlijezda ne radi bogznakako iako nije mrtva, onda uzimam i Cortef.

Treba uzimat nešto kinesko ili ayurvedsko. Za sad mi se TCM čini jednostavnijom za shvatit, pa ću probat s formulom za jetru. Možda upali.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:14   #268
Potreban mi je savjet i preporuka učinkovite metode liječenja štitnjače
__________________
Web stranica
barbarabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:28   #269
Quote:
barbarabarbi kaže: Pogledaj post
Potreban mi je savjet i preporuka učinkovite metode liječenja štitnjače
U današnjem Glasu Istre je članak liječnika kod kojeg ja idem na kontrolu, na internet stranice Glasa Istre vjerojano će se vidjeti tek sutra, a možda i neće staviti, ne stavljaju uvijek na internet kompletan sadržaj.

Naglašava da kad jednom se počne uzimati nadomjesna hormonska terapija, nema povratka, zato ne preporučuje uzimanja iste dok je TSH manje od 10.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:31   #270
Doduše, ne znam koji je tvoj problem sa štitnjačom, dali hipo- ili hiper-
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:16   #271
BTW podforum se zove "Alternativno liječenje" i nemojte mi tu reklamirati konvencionalne poliklinike. Uostalom, za reklame potrebno se obratiti marketingu foruma
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 22:10   #272
ovdje je recept i kako da sami napravite lugolovu otopinu...za one sa hipotireozom
http://alternativa-za-vas.com/index....ak/article/jod
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 11:44   #273
Svima kji imaju problem sa štitnjačom predlažem gledanje u sunce po metodi hrm. Mislim da se nećete pokajati.
Škarpun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 14:26   #274
Quote:
Škarpun kaže: Pogledaj post
Svima kji imaju problem sa štitnjačom predlažem gledanje u sunce po metodi hrm. Mislim da se nećete pokajati.
Možebit. Ja procvjetam kad je toplo vrijeme.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 08:58   #275
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Možebit. Ja procvjetam kad je toplo vrijeme.
Ja isto, ali to nema veze sa gledanjem u sunce.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:12   #276
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
U današnjem Glasu Istre je članak liječnika kod kojeg ja idem na kontrolu, na internet stranice Glasa Istre vjhttps://www.forum.hr/login.php?do=logout&logouthash=1444597651-923c66a4f63026d96f84c58614c20403300e73cberojano će se vidjeti tek sutra, a možda i neće staviti, ne stavljaju uvijek na internet kompletan sadržaj.

Naglašava da kad jednom se počne uzimati nadomjesna hormonska terapija, nema povratka, zato ne preporučuje uzimanja iste dok je TSH manje od 10.
Jel se može ova izjava malo pobliže objasniti...imam problem sa štitnjačom,tsh mi nije bio visok kada sam dobila terapiju hormonima...Sada pokušavam alternativnim načinima rješiti problem sa štitnjačom i maknut se od terapije Eutyroxom...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 18:29   #277
TSH nije hormon štitnjače nego taj hormon proizvodi hipofiza i tim hormonom stimulira rad štitnjače. Ako vrijednosti hormona štitnjače su u referentnim vrijednostima, bez obzira na TGH nema smisla uzimati sintetski hormon jer onda će štitnjača "ulijeniti se". Ali ako si već započela terapiju eutyroxom, "skidati" se treba vrlo polako, smanjivati dozu sporo i u jako malim količinama.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:44   #278
nisam čitao sve, ali ću vam reći da je poznanica izliječila " neravnotežu" hormona štitnjače s terapijom zamrznute vode - ima thread .
i još uzmeš kelp uz to...
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:45   #279
Što mislite o ovom proizvodu kao nadopuni za bolji rad štitnjače?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 07:48   #280
Ako je vjerovati ovoj firmi (nisam njihov distributer) biljka Rodiola Rosea je prva koju treba iskušati pri alternativnom liječenju hipotireoze.

Probao sam jednom Rhodiolu roseu od Encijana. i nije mi pasala Probo sam i Maca Potent također od Encijana i ona mi je dosta pomogla, a mnogi izvori tvrde da je maca loša za osobe s hipotireozom. To su mi rekli i na prezentaciji FLP-a.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 13.11.2015. at 08:00.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.