Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2007., 23:09   #1001
Quote:
lanni kaže: Pogledaj post
e, da, i "JA ĆU BUDAN SANJATI" - VANNA i GIBONNI i "U DOBRU I ZLU" - BORIS NOVKOVIĆ..
E i ja sam uzela grupu Stil pa daj mi pliz recii koje točno stvari znaju za prvi ples tako da ja i dragi možemo početi
Hvala...
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:15   #1002
Quote:
ticica31 kaže:
Ne kužim kak 70-80 pjesama? to za cijelu večer ili?! Naši imaju repertoar za tjedan dana sviranja...
Da bi se kvalitetno odsvirali svatovi, sastav mora znati barem tri do četiri puta više pjesama nego što ih može (čitaj : stigne) odsvirati na jednoj svadbi. Razloge ne bih navodio.

Quote:
Brančika kaže:
I danas sam ostala šokirana kad su mi Ivy4 i Ivanar na kavi rekle da bendovi sviraju samo 70-80 pjesama pa di će mi stat popis od dragog
Tijekom jedne večeri stigne se odsvirati 80 - 100 pjesama. Računica je jednostavna. Predpostavimo:
Trajanje svadbe od 20 - 05 sati ( 9 sati ).
predjelo 15
juha 15
glavno jelo 30
torta 20
darivanje 15
odojak 15
buket i podvezica 15
gulaš 15
+ dvije pauze od 10-tak minuta kad se pije kava

zajedno 2,40 minuta odmora uz jelo i pilo

Ostaje za svirku 380 minuta, prosjek pjesme je 3,8 minute (ajde dobro 3,5 min )
Dodajmo prvi set instrumentalnih pjesama i to bi bilo otprilike blizu istine.
Savjet Branički - nemoj "zagušiti" sastav s popisom koji MORAJU odsvirati. Napiši im max 20 pjesama koje želiš, a oni će ostalo znati sami.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:16   #1003
Quote:
nova30 kaže: Pogledaj post
tete...ja i dragi idemo u petak na zadnji sat plesa....
ovako bi to trebalo izgledati:
on me vodi od stola do plesnog podija; započinjemo s valcerom,
imamo nekoliko okreta; to traje oko minutu i pol; onda se dešava
neki prekid(još nismo definirali kakav-ili će početi preskakati muzika
ili ćemo napraviti kao da je sve crklo) i nakon toga kreće shakira
lips don't lie...počinjem plesati ja; on me kao blijedo gleda, pa se
priključuje i on, imamo neke korake, gibanja, to traje tako đer oko
minutu i pol i završavatako da me on spusti onako prema podu....


o bože na šta će sve to ličiti?!?!
Odlićna ideja!!!! :klap:Uvjerena sam da će svi biti oduševljeni! Ja znam da moj dragi umire od same spoznaje da će morat uopće plesati tako da mogu zaboravit tako nešto ali nada umire zadnja
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:24   #1004
Quote:
lbucar kaže: Pogledaj post
Da bi se kvalitetno odsvirali svatovi, sastav mora znati barem tri do četiri puta više pjesama nego što ih može (čitaj : stigne) odsvirati na jednoj svadbi. Razloge ne bih navodio.



Tijekom jedne večeri stigne se odsvirati 80 - 100 pjesama. Računica je jednostavna. Predpostavimo:
Trajanje svadbe od 20 - 05 sati ( 9 sati ).
predjelo 15
juha 15
glavno jelo 30
torta 20
darivanje 15
odojak 15
buket i podvezica 15
gulaš 15
+ dvije pauze od 10-tak minuta kad se pije kava

zajedno 2,40 minuta odmora uz jelo i pilo

Ostaje za svirku 380 minuta, prosjek pjesme je 3,8 minute (ajde dobro 3,5 min )
Dodajmo prvi set instrumentalnih pjesama i to bi bilo otprilike blizu istine.
Savjet Branički - nemoj "zagušiti" sastav s popisom koji MORAJU odsvirati. Napiši im max 20 pjesama koje želiš, a oni će ostalo znati sami.
A što ako ne znaju tih 20 predloženih? Možda im je bolje dati 100,200 pa će ispasti da 20 odabranih pjesama ziher znaju
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:33   #1005
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
A što ako ne znaju tih 20 predloženih? Možda im je bolje dati 100,200 pa će ispasti da 20 odabranih pjesama ziher znaju
Ako od tih 20 ne znaju barem 15 onda ih ne treba niti uzimati za svadbu.
A ako su profesionalci u poslu onda će ovih pet naučiti.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:47   #1006
Quote:
lbucar kaže: Pogledaj post
Ako od tih 20 ne znaju barem 15 onda ih ne treba niti uzimati za svadbu.
A ako su profesionalci u poslu onda će ovih pet naučiti.
Vjeruj mi da se nadam da će biti tako Malo me frka lovi ali nadam se da će sve biti ok. Nego, s obzirom da oćito znaš dosta o bendovima i svirci daj mi pliz reci koju dobru o bendu Stil da mogu mirno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:49   #1007
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi da se nadam da će biti tako Malo me frka lovi ali nadam se da će sve biti ok. Nego, s obzirom da oćito znaš dosta o bendovima i svirci daj mi pliz reci koju dobru o bendu Stil da mogu mirno
Možeš mirno
Ne poznam ih osobno, ali čuo sam da su dobri.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:55   #1008
Quote:
lbucar kaže: Pogledaj post
Možeš mirno
Ne poznam ih osobno, ali čuo sam da su dobri.
O hvala, bar nešto , odoh
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:02   #1009
Quote:
lbucar kaže: Pogledaj post
Savjet Branički - nemoj "zagušiti" sastav s popisom koji MORAJU odsvirati. Napiši im max 20 pjesama koje želiš, a oni će ostalo znati sami.
Čak niti ako su pjesme specifične?
Evo mi smo sada pregledavali popis i ima bar 30 pjesama koje nam moraju odsvirati jer nam nešto znače i sl. Bilo bi ih više, ali smo pazili da strogo budu ritmične i za čagu, bilo dvokorak ili brzi ples, tako da smo dosta njih izbacili iako su nam posebne. Ako nema ovih 30 nema niti benda. Još je jedno 40 pjesama koje su nam ful drage i plesne, a za koje bi mi bilo užasno žao da preskoče iz nekog razloga, a većina ih ima na repertoaru npr. Proud Mary, Walking on sunshine itd.

Uglavnom, nekako mi je teško prepustiti to bendu uz samo generalne naznake što želimo, radije ja njima kažem evo vam popis 70 pjesama pa nek praše i eventualno ubace nešto što se njima čini da paše uz ritam.
Da, popis je dosta specifičan: imali bi 80% strane muzike, a ovih 20% je domaći rock - novi val i slično.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:45   #1010
Brancika, de ti nama svoj popis da vidimo? Ja hocu napisat 10tak koje bi htjela ali mi je problem da ne znam ime pjesme i ko pjeva - kod vecine mozda izmedju tvojih 70 ima jos koji.. sigurno ces nam pomoci - ne samo meni..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:52   #1011
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Brancika, de ti nama svoj popis da vidimo? Ja hocu napisat 10tak koje bi htjela ali mi je problem da ne znam ime pjesme i ko pjeva - kod vecine mozda izmedju tvojih 70 ima jos koji.. sigurno ces nam pomoci - ne samo meni..
E to! Super ideja Magg ! A mozda i druge cure stave pjesme koje im se svidjaju? Lakse se tako sjetiti i napraviti popis!
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:08   #1012
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Brancika, de ti nama svoj popis da vidimo? Ja hocu napisat 10tak koje bi htjela ali mi je problem da ne znam ime pjesme i ko pjeva - kod vecine mozda izmedju tvojih 70 ima jos koji.. sigurno ces nam pomoci - ne samo meni..
Čuj, moram te razočarati, mi ti nemamo popis kao popis u pismenom smislu riječi. Mi smo napravili folder na kompu gdje smo ubacili pjesme u mp3 obliku, a kad se još definitivno odlučimo koje ćemo, posudit ćemo od frenda pržilicu pa će nam snimiti to na dvd i takav "popis" ćemo dati bendu. Dosta pjesama čak nije niti označena imenom i izvođačem, nego samo brojkama (tako smo ih dobili od frendova). Odlučili smo se za to jer ako slučajno ne znaju neku pjesmu, uvijek je mogu "skinuti" i naučiti slušajući ju.

Ali evo, definitivno ću čim uhvatim vremena pregledati ove za koje piše ime, prepisati, pa vam postati popis tu.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:12   #1013
Super, brancika..hvala Ili kopiraj folder u paint pa stavi kao slicicu ovdje.. da ne prepisujes bezveze
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:15   #1014
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Čuj, moram te razočarati, mi ti nemamo popis kao popis u pismenom smislu riječi. Mi smo napravili folder na kompu gdje smo ubacili pjesme u mp3 obliku, a kad se još definitivno odlučimo koje ćemo, posudit ćemo od frenda pržilicu pa će nam snimiti to na dvd i takav "popis" ćemo dati bendu
Dosta pjesama čak nije niti označena imenom i izvođačem, nego samo brojkama (tako smo ih dobili od frendova). Odlučili smo se za to jer ako slučajno ne znaju neku pjesmu, uvijek je mogu "skinuti" i naučiti slušajući ju.
Veliko veselje za sastav koji će ti svirati


BTW. MP3 spržene na DVD-u neće ti svirati ni u jednom playeru (osim u kompu, naravno).
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:01   #1015
Quote:
lbucar kaže: Pogledaj post
Veliko veselje za sastav koji će ti svirati


BTW. MP3 spržene na DVD-u neće ti svirati ni u jednom playeru (osim u kompu, naravno).
Čuj, s obzirom koliko ću ih platiti extra zato da to nauče i sviraju, i treba im bit veselje. Jer ako se dogovoriš i platiš da će odsvirati sve što želimo, onda tako i očekujem. Format je tada tako manje bitan, uostalom za sve se uvijek nađe rješenje. Ispada da je skinuti pjesmu po sluhu nešto što mogu samo Andrea Bocceli i Domingo. Ako je netko profesionalac, nikakav extra zahtjev nije tako "mukotrpan".

A pretpostavljam da barem jedan od tih članova ima onu čudnu kutiju zvanu kompjuter, pa da mogu i preslušati te mp3-ce.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:13   #1016
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Čuj, s obzirom koliko ću ih platiti extra zato da to nauče i sviraju, i treba im bit veselje. Jer ako se dogovoriš i platiš da će odsvirati sve što želimo, onda tako i očekujem. Format je tada tako manje bitan, uostalom za sve se uvijek nađe rješenje. Ispada da je skinuti pjesmu po sluhu nešto što mogu samo Andrea Bocceli i Domingo. Ako je netko profesionalac, nikakav extra zahtjev nije tako "mukotrpan".

A pretpostavljam da barem jedan od tih članova ima onu čudnu kutiju zvanu kompjuter, pa da mogu i preslušati te mp3-ce.
Samo upozorenje da niti jednom bendu niste vi jedina svadba koju trebaju odradit tako da ni svo njihovo vrijeme unatoč svoj vašoj lovi ne može biti posvećeno učenju pjesama samo za vas, to obavezno uzmi u obzir. A prema svemu bi ti bilo bolje naći bend koji veliku večinu bar 80% tih vaših pjesama već zna.. Jer oni u pravilu za 1000-2000 E koliko prosječno koštaju sviraju ono što imaju na repertoaru a ne ono što tek trebaju naučit. Tako ti je sa svime, npr. kad naručuješ kolače, nitko ti neće neke van ponude napravit ili će tražit dosta love za to, pa radilo se i samo o jednoj vrsti.. tako da
Jel bi ti naučila riječi i svirku 60tak pjesama, a možeš za istu lovu ili nešto manje svirat nekom drugom tko neće to tražit...
Savjet prvo se posavjetuj s bendom kojeg odlučiš imati Sretno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 19:33   #1017
Draga, ne brini, tako je baš dogovoreno - mi njima nešto više keša, oni nama izlaze u susret sa svojim dodatnim vremenom da nauče to što je extra.
Jer, moram priznati neke su pjesme specifične, npr. Bowie, Floydi, Zeppelini i sumnjam da to itko ima u repertoaru
Velika većina su poznate pjesme: evergreeni, '70-te i tak. To pretpostavljam da ionak znaju svirati, a i dosta pjesama sam već vidla na repertoaru.

Ma ne bih ni u ludilu pretpostavljala da će mi to netko napraviti pod normalno, i ja kad u fušu radim web design uvijek napomenem kad nešto izlazi iz nekih standardnih okvira i da će to koštati extra.

Tak da je sve sređeno, ali hvala na brizi .
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:32   #1018
Evo, da se i ja javim... mi smo plesali tango, i to na pjesmu iz filma Snatch - "Hernandos hideaway" - uglavnom, bilo je odlično jer ljudi to stvarno nisu očekivali, tak da su na kraju svi bili na nogama i pljeskali, a mi smo bili prezadovoljni jer smo sami osmislili koreografiju
majab2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:34   #1019
Prvi ples

pozdrav svima, trebam nekoliko savjeta vezano uz vjenčanje i mislim da sam na pravom mjestu
molim prijedloge pjesama za prvi ples i koja je škola plesa u zagrebu "provjerena" (koji se ples osim valcera preporučuje, jer nemamo vremena ići na sve, te ako znate cijenu i trajanje tečaja).
hvala
Brođanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:42   #1020
Quote:
Brođanka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, trebam nekoliko savjeta vezano uz vjenčanje i mislim da sam na pravom mjestu
molim prijedloge pjesama za prvi ples i koja je škola plesa u zagrebu "provjerena" (koji se ples osim valcera preporučuje, jer nemamo vremena ići na sve, te ako znate cijenu i trajanje tečaja).
hvala
Plesna škola Diva (Zg) vam ima program baš za mladence 4 ili 5 plesova, tečaj traje tjedan dana, 400kn. Mislim da tamo većina ide.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.