Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 17:31   #101
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Đuro ne piši gluposti.

RH ima najveći rast BDP 1995 i 1997 godine,a i ove gluposti o 100 menadžera je već masu puta raspravljano.
***većina nas na području Slavonije živjeli smo u vrijeme grmljavine topova i eksplozija bombi !! BDP i rast može se smatrati i obnova Vukovara kao i ostalog razrušenog na području Hrvatske ! BDP mi nemamo u uništenoj industrijskoj proizvodnji ! Gledao sam Tuđmanov govor o 100 bogatih obitelji ! Da je to govorio 1990 , ne bih bio dragovoljac !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 18:13   #102
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Gledao sam Tuđmanov govor o 100 bogatih obitelji ! Da je to govorio 1990 , ne bih bio dragovoljac !


Evo još jednog očevidca.

Eh, da mi je jedna lipa za svakoga koji je "osobno vidio/čuo" Tuđmanov govor o 100/200 bogatih obitelji.

Nema problema Đuro. Upoznat ćemo te s jednim forumašem koji je osobno vidio da Nevenka Tuđman 1991. vozi Mercedes CLK. Čak 6 godina prije nego je Mercedes uopće izbacio tu liniju. Da vas dva malo razmijenite "osobna" iskustva.

__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 19:31   #103
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Jedina prava pomirba bilo je bratstvo-jedinstvo, dokazano i provedeno na djelu. Sve povijesne činjenice stavljene su na svoje mjesto u svijetu i u Jugoslaviji. Tuđmanova "pomirba" je samo pokušaj rehabilitacije ustaštva, što je rezultiralo aktualizacijom podjela i prouzročilo revival političkog, emigrantskog podzemlja, nerijetko terorističkog !
Nevjerojatno kakva zamjena teza, pomirdba je omogućila rehabilitaciju jugokomunistima, a ne ustaštvu.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 19:52   #104
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
***većina nas na području Slavonije živjeli smo u vrijeme grmljavine topova i eksplozija bombi !! BDP i rast može se smatrati i obnova Vukovara kao i ostalog razrušenog na području Hrvatske ! BDP mi nemamo u uništenoj industrijskoj proizvodnji ! Gledao sam Tuđmanov govor o 100 bogatih obitelji ! Da je to govorio 1990 , ne bih bio dragovoljac !
I što?
Pustio bi četnike u svoje mjesto,da naude tvojoj obitelji i prijateljima, jer ti se ne sviđa gospodarski plan vlasti?

Čak i da je Tuđman bio negativacevo danas imamo posve novu vlast,koja može onda vratiti zemlju na trag koji misliš da bi trebali slijediti.

Da smo izgubili rat, dobili bi logore, ubijanje, masakre i gubitak teritorija.

A to je malo važnije od lošeg gospodarskog stanja
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 19:58   #105
TEMA JE POMIRBA
Svi mi koji smo na bilo koji način dali doprinos u obrani SRH i stvaranju RH , nismo raspravljali o POMIRBI lansiranoj od predsjednika RH I HDZ dr . Tuđmana ! Na HRT sam slušao Tuđmanov govor o Hrvatskoj sa 100 bogatih obitelji ! Začudilo me to za što on kao političar takvo što govori ? Nazovite HRT i pitajte da li tu snimku imaju u arhivu !Sa sinom dr. Tuđmana imao sam priliku razgovarati , sa njegovom kćerkom me ne trebate upoznavati ! Zanima me gospodarski razvoj Hrvatske , jer bez toga nemamo budućnost !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:09   #106
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
I što?
Pustio bi četnike u svoje mjesto,da naude tvojoj obitelji i prijateljima, jer ti se ne sviđa gospodarski plan vlasti?

Čak i da je Tuđman bio negativacevo danas imamo posve novu vlast,koja može onda vratiti zemlju na trag koji misliš da bi trebali slijediti.

Da smo izgubili rat, dobili bi logore, ubijanje, masakre i gubitak teritorija.

A to je malo važnije od lošeg gospodarskog stanja
**Dok smo davali ,; živote , dijelove tijela , gubili zdravlje i imovinu , otpočeo je nemoralan čin pljačke zvan privatizacija ! Uvredljivo je bilo slušati dr. Tuđmana da govori o 100 bogatih obitelji !! Sutra da prva Srpska krene na Sabor i Vladu , a da ne diraju narod bio bih publika !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:26   #107
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
GDJE STE BILI 1990 ?
čitam Vaša razmišljanja u temi o POMIRBI ? kao -eipadnici dragovoljačkih odreda dobili smo dozvole za kupnju oružja svojim novcem !Ako ste tada bili punoljetni i niste pobjegli u Minhen , onda trebate pisati o činjenicama ! Ako u arhivu HTV postoji sačuvana snimka onda imate Tuđmanovu priču o 100 bogatih obitelji !> Hrvatska je za vrijeme Tuđmana postigla pravo ekonomsko čudo > ! Za vrijeme Tuđmana otpočeta je najveća pljačka Hrvatskog naroda , od kako živimo na ovim prostorima ! Jasno u korist nekih obitelji o kojim je Tuđman govorio ! Bitno je da > POMIRBA < nije rezultat nikakve ideologije već naprosto ČINJENICA da smo se samo jedinstveni mogli suprostaviti JNA , potpomognutom sa većinom pripadnika Srpskog naroda u Hrvatskoj ! O scenariju raspada Jugoslavije znao sam još puno prije 90 , jedino nisam mogao vjerovati da će na ovim prostorima biti tako primitivan rat !
Kratko i jasno LAŽ !! Niti si imao od koga niti si dobivao "dozvole" za kupnju oružja !! Niti je FT IKADA govorio o nekim obiteljima u tvom kontekstu niti se vi možete dogovoriti oko broja jer ste do sada tupili o 200 obitelji a sad ste ih prepolovili !! A svoje "vizionarstvo" o raspadu yuge puno prije ostavi za kućnu upotrebu jer jhe neozbiljno i za zabavni forum....
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:29   #108
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
***većina nas na području Slavonije živjeli smo u vrijeme grmljavine topova i eksplozija bombi !! BDP i rast može se smatrati i obnova Vukovara kao i ostalog razrušenog na području Hrvatske ! BDP mi nemamo u uništenoj industrijskoj proizvodnji ! Gledao sam Tuđmanov govor o 100 bogatih obitelji ! Da je to govorio 1990 , ne bih bio dragovoljac !
Meni se sve čini da si ti kao "vizionar" to znao i čuo 90-e pa zbog toga i nisi bio dragovoljac ?!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:34   #109
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
I što?
Pustio bi četnike u svoje mjesto,da naude tvojoj obitelji i prijateljima, jer ti se ne sviđa gospodarski plan vlasti?

Čak i da je Tuđman bio negativacevo danas imamo posve novu vlast,koja može onda vratiti zemlju na trag koji misliš da bi trebali slijediti.

Da smo izgubili rat, dobili bi logore, ubijanje, masakre i gubitak teritorija.

A to je malo važnije od lošeg gospodarskog stanja
On je možda kao "vizionar" (puno prije 90-e) zdimio daleko od četnika pa njegovima i nisu mogli nauditi jer je "vidovitim" ljudima praktično i nemoguće nauditi...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:42   #110
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
TEMA JE POMIRBA
Svi mi koji smo na bilo koji način dali doprinos u obrani SRH i stvaranju RH , nismo raspravljali o POMIRBI lansiranoj od predsjednika RH I HDZ dr . Tuđmana ! Na HRT sam slušao Tuđmanov govor o Hrvatskoj sa 100 bogatih obitelji ! Začudilo me to za što on kao političar takvo što govori ? Nazovite HRT i pitajte da li tu snimku imaju u arhivu !Sa sinom dr. Tuđmana imao sam priliku razgovarati , sa njegovom kćerkom me ne trebate upoznavati ! Zanima me gospodarski razvoj Hrvatske , jer bez toga nemamo budućnost !
Vi ste možda i branili SRH a mi hrvatski dragovoljci smo branili svoju Hrvatsku državu pa je očito bila potrebna "pomirba" jer bi inače vas prve napucali iz RH kao one koji štite SFRJ-SRH...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:44   #111
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
**Dok smo davali ,; živote , dijelove tijela , gubili zdravlje i imovinu , otpočeo je nemoralan čin pljačke zvan privatizacija ! Uvredljivo je bilo slušati dr. Tuđmana da govori o 100 bogatih obitelji !! Sutra da prva Srpska krene na Sabor i Vladu , a da ne diraju narod bio bih publika !!
Isto kao i 91-e ??
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:33   #112
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno LAŽ !! Niti si imao od koga niti si dobivao "dozvole" za kupnju oružja !! Niti je FT IKADA govorio o nekim obiteljima u tvom kontekstu niti se vi možete dogovoriti oko broja jer ste do sada tupili o 200 obitelji a sad ste ih prepolovili !! A svoje "vizionarstvo" o raspadu yuge puno prije ostavi za kućnu upotrebu jer jhe neozbiljno i za zabavni forum....
**kao pripadnici dragovoljačkih odreda dobili smo nabavne dozvole za kupnju oružja ! Svojim novcem išao sam kupiti oružje u Beograd !!
**Govorim da smo putem HRT slušali Predsjednika RH i HDZ da govori o sto bogatih obitelji !
**O scenariju raspada Jugoslavije , dio nas smo čuli ....Jedan koji je slušao o tom , napustio je JNA i postao GENERAL HV !
***ako ste u tim godinama bili u pampers pelenama , onda sada možete pročitati istinu !
**Taj general je sin partizana ,a ja sin domobrana , sudionika Križnog puta i Bleiburga !! Bitno je da su većina Hrvatskog naroda bez > POMIRBE > bila za Hrvatsku ! Energija je zračila iz većine naših ljudi ! Žao mi je što dio te energije nije usmjeren u gospodarski razvoj Hrvatske !!!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 00:53   #113
Đuro, 200 obitelji je rekao, a ne 100, čulo ga milijun/dva ljudi, osim njih četvero/petero ovdje kojima se ne uklapa u sliku Obožavanog. Njegovo forsiranje pomirbe, ovih 200 i niz sličnih stvari i mene su udaljili od Tuđmanove ideje RH već ranih devedesetih. I išli smo u rat jer nam ga je navukao na vrat, nije bilo izbora. Nismo išli braniti nikakvu državu, već spašavati gole živote, svoje i najbližih.

Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno LAŽ !! Niti si imao od koga niti si dobivao "dozvole" za kupnju oružja !! Niti je FT IKADA govorio o nekim obiteljima u tvom kontekstu niti se vi možete dogovoriti oko broja jer ste do sada tupili o 200 obitelji a sad ste ih prepolovili !! A svoje "vizionarstvo" o raspadu yuge puno prije ostavi za kućnu upotrebu jer jhe neozbiljno i za zabavni forum....
A oružje se jest prodavalo. Kod mene ispred crkve, iz kamiona, rumunjski kalaši, podijelilo se neuteklim hadezeovcima, a poslije ostalima po 300 - 500 DEMa !
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 02:07   #114
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kakva zamjena teza, pomirdba je omogućila rehabilitaciju jugokomunistima, a ne ustaštvu.
Jako dobro napisano!I dodao bih i rehabilitaciju udbaša!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:25   #115
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
**kao pripadnici dragovoljačkih odreda dobili smo nabavne dozvole za kupnju oružja ! Svojim novcem išao sam kupiti oružje u Beograd !!
**Govorim da smo putem HRT slušali Predsjednika RH i HDZ da govori o sto bogatih obitelji !
**O scenariju raspada Jugoslavije , dio nas smo čuli ....Jedan koji je slušao o tom , napustio je JNA i postao GENERAL HV !
***ako ste u tim godinama bili u pampers pelenama , onda sada možete pročitati istinu !
**Taj general je sin partizana ,a ja sin domobrana , sudionika Križnog puta i Bleiburga !! Bitno je da su većina Hrvatskog naroda bez > POMIRBE > bila za Hrvatsku ! Energija je zračila iz većine naših ljudi ! Žao mi je što dio te energije nije usmjeren u gospodarski razvoj Hrvatske !!!
Ma koga foliraš ?? Koje dozvole i čije dozvole da "kupuješ" oružje koje ni tad a ni danas NIJE u legalnoj prodaji ?? Pa di još nađe Beograd ?! Ti si "čuo" od nekoga tko je "čuo" ?? Stvarno "uvjerljivo" !! Umjesto u "pelenama" ja sam bio u svom Velebitu !! Nije istina da nije postojao veliki animozitet Hrvata prema udbašima i zločincima iz ww2,i jedino se slažem da je silnu energiju trebalo usmjeriti i u gospodarski razvoj...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:43   #116
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Đuro, 200 obitelji je rekao, a ne 100, čulo ga milijun/dva ljudi, osim njih četvero/petero ovdje kojima se ne uklapa u sliku Obožavanog. Njegovo forsiranje pomirbe, ovih 200 i niz sličnih stvari i mene su udaljili od Tuđmanove ideje RH već ranih devedesetih. I išli smo u rat jer nam ga je navukao na vrat, nije bilo izbora. Nismo išli braniti nikakvu državu, već spašavati gole živote, svoje i najbližih.

A oružje se jest prodavalo. Kod mene ispred crkve, iz kamiona, rumunjski kalaši, podijelilo se neuteklim hadezeovcima, a poslije ostalima po 300 - 500 DEMa !
U kontekstu da je za zemlju veličine RH sasvim dovoljno 200 sposobnih Hrvata privrednika koji bi, uz male poduzetnike, omogućili razvoj zemlje vidim samo istinu i dobru ideju !! Brozovci su se "udaljili" od RH davno prije 90-e i sigurno da su Hrvati branili svoje živote od brozovske srbo-četničke "armade" ali je agresija i nastala zbog težnje Hrvata da iziđu iz banditske države pa su braneći sebe branili i svoju državu !! A kakvu si to "dozvolu" trebao da kupiš "kalaš" kako tvrdi tvoj istomišljenik ??
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:34   #117
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Đuro, 200 obitelji je rekao, a ne 100, čulo ga milijun/dva ljudi, osim njih četvero/petero ovdje kojima se ne uklapa u sliku Obožavanog. Njegovo forsiranje pomirbe, ovih 200 i niz sličnih stvari i mene su udaljili od Tuđmanove ideje RH već ranih devedesetih. I išli smo u rat jer nam ga je navukao na vrat, nije bilo izbora. Nismo išli braniti nikakvu državu, već spašavati gole živote, svoje i najbližih.

A oružje se jest prodavalo. Kod mene ispred crkve, iz kamiona, rumunjski kalaši, podijelilo se neuteklim hadezeovcima, a poslije ostalima po 300 - 500 DEMa !
1.100 ili 200 ? , pitao sam danas poznanika nije siguran za prvo ili drugo , ali zna za tu izjavu u kojoj se u javnosti razgovaralo !!
2. prije rumunjskih kalašnjikova dobili smo nabavne dozvole , neki su išli kupiti oružje u Bosnu , a ja u Beograd ! Čudno su gledali grb na dozvoli ! Dio novca za kupnju oružja i municije , dala je mjesna zajednica od novca sakupljanog za kanalizaciju !
3. u mojoj kući bili su pripadnici 2 brigade ! supruga mi je rodila kći u detonacijama bombi i granata , a ne u inozemstvu ! Sa zapovjedništvom jedne brigade iz drugog dijela Hrvatske nismo razgovarali o pomirbi ! Pitali su me kakvo je stanje na ratištu ! Rekao sam im da čuvaju ljude , jer se u tom dijelu vodi politički rat !
4. U temi Blisko politici ZEMLJIŠNI ZAKONI , na drugim mjestima , ja govorim o dijelu gospodarstva i zakonskim rješenjima za budućnost !!
***na ovoj temi sam jer je priča o POMIRBI bespredmetna ! Iskorištena je povjesna prilika ! nismo u skladištima streljiva koja su gađali zrakoplovi govorili o pomirbi , nisu ljudi u borbenim operacijama razgovarali o pomirbi i stranačkoj pripadnosti , bar na području koje je meni poznato ! Ako su na drugim područjima Hrvatske razgovarali o pomirbi , zanima me sa kime i sa čime su se pomirili ????
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:33   #118
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Ma koga foliraš ?? Koje dozvole i čije dozvole da "kupuješ" oružje koje ni tad a ni danas NIJE u legalnoj prodaji ?? Pa di još nađe Beograd ?! Ti si "čuo" od nekoga tko je "čuo" ?? Stvarno "uvjerljivo" !! Umjesto u "pelenama" ja sam bio u svom Velebitu !! Nije istina da nije postojao veliki animozitet Hrvata prema udbašima i zločincima iz ww2,i jedino se slažem da je silnu energiju trebalo usmjeriti i u gospodarski razvoj...
**Drago mi je da ste bili na Hrvatskom Velebitu ! Pra baka mi je Ličke krvi !
* u Hrvatskoj su nas ucjenjivali sa cijenom ! Najjače oružje smo mogli kupiti prije uvoza kalašnjkova , lovačke karabine sa optikom ! Od karabina pa do migova Rudolfa Perišina ( nadam se budućeg heroja Domovinskog rata ) ima puno istinitih priča !!
**Iz Beograda sam kupio i Zakon o nasljeđivanju ! Poslao sam to Milanoviću i na 24 imena zastupnika , u želji da nas sa time razdruže , ne zato što je to napisano u Beogradu , već zato što to nema veze sa ekonomijom ! Ako ste na Velebitu , pozdrav iz Slavonije , prve crte obrane !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:34   #119
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
A vrlo dobro znam sve greške i propuste FT jer je dovoljno čitati tisak i forume da se vidi kakve je antidržavno orijentirane ljude propustio u sustav vlasti !!
Znaš greške i propuste g.Tuđmana?!
Da je reci pokoji..sigurno se radi o antidržavnim elementima i sosrosevim najmoprimcima?!
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:55   #120
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
S druge strane, ako ta vlast pruži ruku pomirenja. Ako poruči - svi smo Hrvati, slijede nam sudbonosna vremena, nije vrijeme za istrage i prokazivanje, već za zajedništvo. Svaki čovjek koji svoje znanje i iskustvo stavi na raspolaganje novoj vlasti u borbi za hrvatsku stvar je dobrodošao i to mu je prilika da se i iskupi za grijehe i prošlosti.



Ne pričaj gluposti. Nije bilo nikakvih "ideja o bogatim obiteljima", ni ikakve pljačke "kroz privatizaciju i pretvorbu".
Ok lataejio,skužio sam na što ciljaš.Neću kontrirati tome da je dobar dio UDB-inih operativaca,u okolnostima izrazio lojalnost ideji samostalne Hrvatske,i vjerovatno je i Vlada nacionalnog jedinstva obustavila i spriječila ikakve istrage protiv odgovornih za počinjena nedjela u vrijeme"verbalnog delikta".
Ali nije 4 milijuna Hrvata bilo u UDBI?!Nije ni približna većina aparata RSUP-a i UDB-e bila privrežena ideji da se glasovi demokracije trebaju slomiti,jer su i oni živjeli u tom društvu sa svojim obiteljima.
Znaš što hoću reći?
Radi se o imenima i prezimena,ponavljam ti još jednom.
Zašto se ne pronađe ubojica Brune Bušića i barem da se dostigne taj dio pravnog procesa,kako bi se duhovi prolšlosti umirili.
Ja razumijem tvoje polazište,ali ne priznajem da je razdoblje pada aparata RSH-a i stvaranje RH,zahtjevalo pomirbu.
Znaš zašto?
Prva stranka osnovana u Hrvatskoj bio je HSLS.Znaš li da je većina članova HSLS-a tada bila ideološki jedinstvena demokratska skupina ljudi koji nisu bili članovi SKH/SKJ,do je HDZ ustvari bio preinačena"Hrvatska narodna partija"I 90% su bili prijašnji članovi partije!!
I kako onda očekivati da se kamuflirani komunisti pomire sa komunistima,i da se to ne zove pomirba komunista!!
To je na njihovoj razini.
Ukupna nacionalna svijest nije graničila s time.Ljudi su željeli napredak,bolje plaće,pune police,kvalitetne državne servise,privatno poduzetništvo-to im je bilo na umu,a ne pomirba.
I kada je odjeknuo prvi pucanj u Pakracu,posao je obavila Specijalna policija MUP RH-a,kao dio svog zadatka,a ne pod uvjetom pomirbe.
ZNG je također nastao odlukom VNJ-a,i nije se težilo nikakvoj pomirbi već su postojali dragovoljci iz raznih dijelova Hrvatske(i BIH)koji su pod službenim oznaka legalne vlasti Hrvatske države išli u čiščenje stvari.
Pomriba je ponavljam spin.
Tvoja teza je površna i lahka za probavu,tu ne stoji ništa čime bi pojačao efekt uvjeravanja jer sam i sam doživio prilike ratnih godina(iako u maloljetnim godinama)i znam što sam vidio,čuo i spoznao.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.