Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2012., 23:56   #1
Lightbulb Šamani i šamansko bubnjanje

Dakle ovako ekipa čitao sam bio jednu prastaru temu na ovom forumu o gospodinu nikoli čije sam prezime zaboravio. Zanimam se za šamanizam i sve vezano za to. Baš mi je prije par dana stigao bubanj od jednog šamana iz Mađarske. Skužio sam da postoje razni uzorci sviranja koji drugačije utječu na mene pa me zanimalo jel zna netko nekog šamana u ovom području koji bi me to mogao učiti? Ili neke stranice sa osnovama sviranja, putovanja i slično. Do sad sam u pustoši interneta uspio iskopati samo jednu meditaciju za rezoniranje/poravnanje čakri. Dosta je jednostavna pa učim polako al nije to to..
wingman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:19   #2
Quote:
wingman1 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako ekipa čitao sam bio jednu prastaru temu na ovom forumu o gospodinu nikoli čije sam prezime zaboravio. Zanimam se za šamanizam i sve vezano za to. Baš mi je prije par dana stigao bubanj od jednog šamana iz Mađarske. Skužio sam da postoje razni uzorci sviranja koji drugačije utječu na mene pa me zanimalo jel zna netko nekog šamana u ovom području koji bi me to mogao učiti? Ili neke stranice sa osnovama sviranja, putovanja i slično. Do sad sam u pustoši interneta uspio iskopati samo jednu meditaciju za rezoniranje/poravnanje čakri. Dosta je jednostavna pa učim polako al nije to to..
svaka čast na trudu !
bilježim se sa štovanjem prvi puta u jednoj ljetnoj noći kad ćeš nas pozvati na "promociju"
stvarno bih voljela
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 08:55   #3
Ako se želiš uloviti šamanizma preporučujem ti da ga ne mješaš sa "poravnavanjem čakri", štogod taj blesavi izraz značio.

Za takve radove uvijek volim preporučiti knjigu od ove tete
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 10:31   #4
Takodjer je eliade imao dobrih radova. Ovo sto spomimjes vise djeluje kao zapadna projekcija newage tipa na zamisljenu egzotiku samanizma. Iako... Sredine, mentaliteti i motivi u startu nisu isti, pa je upitno koliko uopce izvnrnost rezonira sa modernim zapadnim praktikantom. No uvijek je dobro poceti sa ozbiljnijim, cak i akademskim radovima koji ce nam dati bolji kontekst i sliku izvornih praksi, olaksat razlucivanje pop usivaka pa cemo moc sami procjeniti i prilagoditi primjenu. Jer sasvim je jasno da neki inuit ili cejen nisu poravnavali ikakve cakre. A bome niti indijski tantrik/jogi odakle ideja dolazi, nije mi u stvari bas jasno sto bi to bilo sem jeftine parole koja meni dovodi u pitanje autora i njegovo poznavanje materije.

Zadnje uređivanje Beljki : 29.10.2012. at 10:56.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:03   #5
Nije li bitna odlika samanizma upravo njegova direktna veza sa zivotnim okolnostima gdje metode i mitovi reflektiraju stvarne potrebe zajednice, dok se kod religija stvari zapeku u prostosti vrlo cesto i rituali dekontekstualiziraju sa vremenom? Stoga mi se cini kako je puko kopiranje samana od strane nas koji imamo sasvim drugacija zaledja, mentalitet i okolinu pomalo antisamanicno, ne znam ima li takva pomodnost kakav dublji potencijal i efikasnost?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:34   #6
Heh.. Ma pusti budalu sam se tu sramotim... Uglavnom u zadnjih par mjeseci sam se ufuro u meditacije i takve stvari... Kao čakre i ostalo. Uglavnom sam laik što se toga tiče pa zato i pišem ovdje. Ispričavam se za neko neznanje koje imam to pokušavam popraviti. Dakle ravnanje čakri nešto što sam čitao na netu(zaboravih sajt) je kao meditacija uz bubanj gdje je cilj ostvariti protok energije kroz cijelo tijelo. Nisam znao kak to nazvat drugačije. Hvala Baphometu na prijedlogu za knjigu budem to malo pogledao kad uhvatim vremena i love. Uglavnom imam opet osjećaj da se sramotim i ispadam glupav.. Čisto me zanimalo gdje se u ovom području može naći edukacija o tim stvarima od ljudi koji su u tome iskuni
wingman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:38   #7
Evo da malo obnovim ovu temu. Prijatelj mi ide jednom tjedno u centar Ayus u Zadru na šamansko bubnjanje. Kaže da je jako dobro za zdravlje. http://vimeo.com/60668749
Da li ima netko od forumaša kakvih iskustava sa ovom tehnikom ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:01   #8
Šamanizam je čudo.
Ali rituali ne. Stvaraju zavisnost.

Recimo ukomponuješ zvuke za uspešan prelazak preko užarenog ugljevlja...i sve štima pod kompozicijom. Da oće pojedninac preć bez rituala taj nebi mogao. Dakle, stvara se navika.
Svest se navikne šta je sve potrebno za činjenje i ako zahvali neki deo iz naučenosti, automatski se nema volje jer se nema potrebne energije.
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:13   #9
Ima li ovdje netko iskustva sa šamanskim putovanjem ? Kako biste to opisali ? Jesu li bubnjevi jedina metoda ?
__________________
The Earth is my temple.
Where are the gods of tits and wine ?
Papirus Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 07:56   #10
Oni koji žele da saznaju što više o načinu života šamana mogu da pročitaju knjige od Karlosa Kastanede.
U Meksiku postoji žena koja je učila od poslednjeg šamana, žena se zove Rosita Arvigo.
http://rositaarvigo.com/
Veliko je pitanje da li se na ovim prostorima može pronaći pravi šaman.
Oni koji žele da rade sa čakrama mogu da pročitaju knjigu '' Isceliteljska Moć Vaših Ruku '' - nije pisao šaman, nego bioenergetičar.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 20:53   #11
mislim da je malo presmjelo reci da nema vise nijedan saman na svijetu osim njenog ucitelja
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.