Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 13:43   #41
Upravo sam rezervirala privatni smještaj u Polačama na Mljetu, 21 - 28.07. Idemo ja i dečko. nije naq bitan nikakv ludi provod, nego samo i isključivo odmor i vidjeti što više od prirodnih ljepota otoka
Zanima me je li netko bio tamo ? koliko je daleko Nacionalni park?
Što sve još vidjeti na Mljetu?
Restoran za preporučiti?

Hvala puno!
Whales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 19:44   #42
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Molim lijepo ko je bio na Mljetu da mi pošalje PM gdje ste točno bili. Zanima me 23.7. - 27.7. ovog ljeta, udaljenost od mora/plaže potpuno nebitna. Na netu ima tek par iznajmljivača, adriatica i slični imaju visoke cijene, a ovaj popis na stranicama TZ Mljet mi baš puno ne znači jer mi iznajmljivači na telefon ionako mogu koješta napričat.
Ja isto razmišljam otprilike u tom periodu do Mljeta... A daj mi reci, ovi linkići koje imaš u potpisu dolje? vidim da ima par apartmana na Mljetu dosta povoljno, jel to provjereno, ili?
tnx

p.s. također, molim sve ako imaju kakve provjerene apartmane, da mi pošalju kontakt na PM... ne volim baš putovati na slijepo... HVALA
Pahuljica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 21:48   #43
Quote:
Pahuljica01 kaže: Pogledaj post
Ja isto razmišljam otprilike u tom periodu do Mljeta... A daj mi reci, ovi linkići koje imaš u potpisu dolje? vidim da ima par apartmana na Mljetu dosta povoljno, jel to provjereno, ili?
Ne ne, za točnost informacija moraš vjerovati (ili ne) vlasnicima apartmana (tj. web stranica). Ja sam na kraju ipak našao smještaj preko agencije...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 01:43   #44
U agenciji?? Kojoj? Ja kako imam viksu na moru, totalno sam neupućena u ovo traženje apartmana...

i o kojoj cijeni je riječ? Ja bi išla solo s dečkom, i čini mi se ko da su apartmani za dvoje fakat preskupi... puno je jeftinije kad vas je više, ali... opet... kad želiš ići na neko mirnije mjesto, teško skupit ekipu :-)
Pahuljica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 10:42   #45
PM...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:13   #46
Quote:
Whales kaže: Pogledaj post
Upravo sam rezervirala privatni smještaj u Polačama na Mljetu, 21 - 28.07. Idemo ja i dečko. nije naq bitan nikakv ludi provod, nego samo i isključivo odmor i vidjeti što više od prirodnih ljepota otoka
Zanima me je li netko bio tamo ? koliko je daleko Nacionalni park?
Što sve još vidjeti na Mljetu?
Restoran za preporučiti?

Hvala puno!
Polace su tik do nacionalnog parka, na istoj su strani otoka...sve ti je to jako blizu...
posjetiti:

- nacionalni park (vidjet cete vec...veliko i malo jezero, voznja brodicem po jezeru do otocica sv. Marije na jezeru, na otocicu je benediktinski samostan...), prekrasno.

- juzni dio otoka,
pored mjesta Korita se nalazi velika pjescana plaza sa sitnim, mekanim pjeskom...zove se Saplunara

- sredisnji dio otoka
u blizini mjesta Babino Polje nalazi se uvala-(plaza) Sutmiholjska pa se i tamo mozete kupati...
i takodjer blizu Babinog Polja (pjesice desetak minuta kroz polja jer se ne moze autom) obavezno posjetiti Odisejevu spilju...to je spilja na moru u stjenama...nesto fenomenalno.
tamo je takodjer plaza, ali stjenovita, nema plicaka pri ulasku u more, ali postoje zgodni pristupi moru tako da nije problem...
stjene su potpuno ravne...
ulaz u spilju postoji i sa kopnene strane, ali potpuni dozivljaj je ulazak s morske strane, plivajuci...prizor za pamcenje.

- sto se tice restorana, ima ih nekoliko na otoku, a imas upravo u Polacama jedan restoran s dugogodisnjom tradicijom zove se Ogigija.

- grana bora raste skroz do mora i na njoj se nalazi gnjezdo i skoljke.
kao sto je prethodno vec napisano... meditacijski prostor...
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:57   #47
Question

Dragi znalci otoka...

Može li se pješke doć do uvale u NP-u što ju zatvara Goli Rat te uvale Blaca u NP-u?

Ide li asfalt do Kozarice, Rope i Sutmiholjske?

Kako se iz Babinog Polja nalazi put za spilju?

Ima li još koje mjesto (osim onih očitih) gdje se može pješke prići moru?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:15   #48
Quote:
greta kaže: Pogledaj post
Polace su tik do nacionalnog parka,
Polače su U samom nacionalnom parku. NP nisu samo jezera nego i šuma oko njih, sve do jedne trećine otoka prema babinom polju. Kad ideš autom iz babinog polja prema NPu imaš onu jednu veliku čistinu na kojoj se cesta prvo spušta a zatim uspinje. Na vrhu uspona se nalazi velika tabla preko cijele ceste na kojoj piše NP Mljet. Tamo počinje NP.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:22   #49
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
Polače su U samom nacionalnom parku. NP nisu samo jezera nego i šuma oko njih, sve do jedne trećine otoka prema babinom polju. Kad ideš autom iz babinog polja prema NPu imaš onu jednu veliku čistinu na kojoj se cesta prvo spušta a zatim uspinje. Na vrhu uspona se nalazi velika tabla preko cijele ceste na kojoj piše NP Mljet. Tamo počinje NP.
moje misljenje je da je cijeli otok prekrasan jednako kao i dio NP i nije bitno gdje je tocno i precizno granica NP, mislila sam na to da se u Polacama ne placa ulaznica za NP... kad je vec Whales pitala gdje su Polace.
eto.
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:26   #50
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post

Može li se pješke doć do uvale u NP-u što ju zatvara Goli Rat te uvale Blaca u NP-u?
valjda može, svugdje se može doč pješke... ako je to ona uvala na koju ja mislim, tamo ti je tako grozno prljavo da to ne možeš zamislit. tamo več godinama nitko nije čistio, a more donosi svo moguće smeće. definitivno nije ni za kupanje, ni za šetanje, a i kad ideš barkom bude ti muka...

Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post

Ide li asfalt do Kozarice, Rope i Sutmiholjske?
do Rope ima, Ropa je kojih 200 metara od glavne ceste. Do kozarice brijem da ima, a do Sutmiholjske, ako i ima, cesta je jedva dovoljno široka za jedan auto. Grozno nešto. Uostalom, ta Sutmiholjska je malo tužna i bezveze. 5 metara plažice i sunce koje zađe u 2 popodne.

Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post


Kako se iz Babinog Polja nalazi put za spilju?
imaš tablu
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:30   #51
Quote:
greta kaže: Pogledaj post
mislila sam na to da se u Polacama ne placa ulaznica za NP...
onda te valjda nisu ulovili ovi iz malog kioska koji naplačuju ulaznice, i u Polačama

Plača se itekako, čim turisti siđu s None Ane moraju kupit kartu, pa makar ne išli do jezera...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:40   #52
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Dragi znalci otoka...



Ide li asfalt do Kozarice, Rope i Sutmiholjske?

Kako se iz Babinog Polja nalazi put za spilju?

Ima li još koje mjesto (osim onih očitih) gdje se može pješke prići moru?
- za Sutmiholjsku valu znam 100% da ide asfalt do kraja, a za ovo drugo nisam sigurna, znam da su nesto asfaltirali...ali nisam sigurna.
- iz Babinog Polja ima vise puteljaka koji vode za Odisejevu spilju...
najlakse mi je za objasniti slijedeci
...ako ste sa autom, parkirati se kod poste u Babinom Polju, tamo su stepenice koje se spustaju ispod ceste za Osnovnu skolu...znaci, spustiti se tim stepenicama i onda dalje postoje oznake cijelim putem do spilje, ide se kroz polja...nije daleko oko 10, 15 minuta...kazem postoje oznake...
- ima jos nekih mjesta kod Babinog Polja gdje se ljudi kupaju, ali nema klasicnih plaza nego su stjenovite... npr. Prag
ili Podocici u smjeru Sutmiholjske.
evo ovo je sto mogu pomoci.
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:50   #53
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
onda te valjda nisu ulovili ovi iz malog kioska koji naplačuju ulaznice, i u Polačama

Plača se itekako, čim turisti siđu s None Ane moraju kupit kartu, pa makar ne išli do jezera...
nisam znala da se vec u Polacama placa ulaznica za nacionalni park
istina, nisam bila na Mljetu vec par godina...
dolazila sam svako ljeto kao klinka...
svejedno mislim, ako ides iz Babinog Polja mislim da na ulazu u Polace ne moras placati ulaznicu...

...stigao kapitalizam i na Mljet pa sire granice naplacivanja
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:25   #54
Exclamation

Quote:
greta kaže: Pogledaj post
nisam znala da se vec u Polacama placa ulaznica za nacionalni park
istina, nisam bila na Mljetu vec par godina...
dolazila sam svako ljeto kao klinka...
svejedno mislim, ako ides iz Babinog Polja mislim da na ulazu u Polace ne moras placati ulaznicu...

...stigao kapitalizam i na Mljet pa sire granice naplacivanja
Hvala puno na informacijama!!!

Samo još jedno pitanje oko naplaćivanja ulaza ... vidim na stranicama NP Mljet da je ulaz 90kn. Da li to zanči da ako sam locirana u Polačama da mi naplaćuju svaki dan ?
Whales is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:30   #55
druga je stvar ako si tamo na smještaju, to onda vlasnik smještaja sređuje. trebaš platit samo prvi put i onda ti vrijedi kao dok god si tamo. al s time da je u cijenu ulaznice uključena povratna karta za kombi do jezera i nazad, te povratna karta za brodić do Melite, svaki iduči put ako misliš koristit kombi ili brod moraš platit.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:34   #56
Quote:
Whales kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informacijama!!!

Samo još jedno pitanje oko naplaćivanja ulaza ... vidim na stranicama NP Mljet da je ulaz 90kn. Da li to zanči da ako sam locirana u Polačama da mi naplaćuju svaki dan ?
mislim da ne...sigurno se ne naplacuje svaki dan.
ali najbolje da se konzultiras sa ljudima kod kojih si iznajmila smjestaj...
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:41   #57
evo Paucko je vec odgovorio...a ja mislila da sam ja neki znalac o Mljetu.
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 17:18   #58
Thumbs up

Zahvaljujem dobrim ljudima.
Mene baš ne zanima puno kupanje i sunčanje (to mogu svugdje), već više obić sve te skrivene kutke (bez obzira što neki od njih možda nisu bog-zna-što).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 17:27   #59
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem dobrim ljudima.
Mene baš ne zanima puno kupanje i sunčanje (to mogu svugdje), već više obić sve te skrivene kutke (bez obzira što neki od njih možda nisu bog-zna-što).
sam nacionalni park je divan, možeš šetat po šumi od jutra do mraka a da ti ne bude dosadno...

otrovnih zmija nema, crnih udovica isto. pazi se škorpiona i divljih svinja. ima ih na mljetu puno previše, a te mrcine mogu biti itekako opasne, pogotovo ako se radi o ženki koja čuva podmladak. makar u pravilu, one izbjegavaju ljude čim ih nanjuše. a po noći dolaze ljudima do kuća u potrazi za hranom.

i ako te stane naganjat divlja svinja nemoj mislit da ćeš je se riješit skakanjem u vodu. te beštije plivaju ko torpedo!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:27   #60
Cool

A dajte mi recite... jel postoji kakav javni prijevoz na Mljetu? Ili smo na milost - nemilost taksista?

I u kojem gradiću ima najviše sadržaja tipa - dućan, kafići, restorančići i slično? Thanks na informacijama!
Pahuljica01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.