Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 01:43   #4741
Pozdrav svima!

Čitala sam dosta toga, ali nisam sve pa se ispričavam ako je pitanje već postavljano.

Kako ne nosim inače prstenje, nemam pojma kako se ponaša i zato ne znam ni koju veličinu nosim ni kako se to računa. Za "probu" sam počela nosit jedan prsten i navikla sam se na njega, no predvečer mi je dosta labav, ali ne šeta po prstu dok recimo ujutro (još pogotovo ako spavam tako da zgnječim ruku) kad su mi prsti "deblji" onda mi je taman da ga uz malo truda skinem.

E sad, kako ću znat je li to u redu veličina i bi li trebala uzimati širi prsten da mi kasnije zbog trudnoće, debljine i sl. ne postane premalen? Napomena, ne stane mi na prstenjak desne ruke (stane jedva nekako, a skida se samo uz puno sapuna ).

I drugo pitanje se odnosi na zaručnički. Imam "privremeni" zaručnički te planiramo uskoro uzeti pravi. No kako mislim nositi do vjenčanja na lijevoj, a nakon na desnoj koliko veći moram uzet?

Ovaj koji sad imam je 16, a probala sam i 18 no taj mi je prevelik na svim prstima. 17 nisu imali postoji li nešto između možda ili da ih nosim kako mi se budu prsti širili na proširivanje (doduše ne znam ni koliko se prsti uopće šire, ma ne znam ništa zapravo )

Hvala na razumijevanju, srtpljenju i odgovoru!
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 07:53   #4742
Ako ga skidaš uz pomoć sapuna, vjerojatno ti je mal. Možda bi ti odgovarala baš ta veličina između.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:05   #4743
Quote:
Agape kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Čitala sam dosta toga, ali nisam sve pa se ispričavam ako je pitanje već postavljano.

Kako ne nosim inače prstenje, nemam pojma kako se ponaša i zato ne znam ni koju veličinu nosim ni kako se to računa. Za "probu" sam počela nosit jedan prsten i navikla sam se na njega, no predvečer mi je dosta labav, ali ne šeta po prstu dok recimo ujutro (još pogotovo ako spavam tako da zgnječim ruku) kad su mi prsti "deblji" onda mi je taman da ga uz malo truda skinem.

E sad, kako ću znat je li to u redu veličina i bi li trebala uzimati širi prsten da mi kasnije zbog trudnoće, debljine i sl. ne postane premalen? Napomena, ne stane mi na prstenjak desne ruke (stane jedva nekako, a skida se samo uz puno sapuna ).

I drugo pitanje se odnosi na zaručnički. Imam "privremeni" zaručnički te planiramo uskoro uzeti pravi. No kako mislim nositi do vjenčanja na lijevoj, a nakon na desnoj koliko veći moram uzet?

Ovaj koji sad imam je 16, a probala sam i 18 no taj mi je prevelik na svim prstima. 17 nisu imali postoji li nešto između možda ili da ih nosim kako mi se budu prsti širili na proširivanje (doduše ne znam ni koliko se prsti uopće šire, ma ne znam ništa zapravo )

Hvala na razumijevanju, srtpljenju i odgovoru!
sorry ali baš sam se nasmijala na tvoje neodumice

Dakle ovako, ako uzmeš zaručnički prsten sa jednim ili dva dijamantića, ili onaj sa većim dijamantom sa nožicama - to ti se poslije bez problema može proširiti i suziti po potrebi.
Problem su prstenovi koji su okolo naokolo ili pol prstena - e ti se ne daju proširivati pa moraš računati da kad budeš trudna ili ako se jako udebljaš, nećeš ga moći nositi.

Što se tče debljine prstiju ujutro i navečer, to ti je normalno.
Ja nekad ujutro uopće ne mogu skinuti prsten jer ti se prsti preko noći prošire, a do navečer dođu u svoju normalnu širinu.
Bitno je da ti ujutro ne nestane cirkulacije a da ti navečer ne ispada.

Ako si i sama ustanovila da ti treba baš ta širina između - onda znaš što trebaš tražiti

Nadam se da sam ti riješila bar neke nedoumice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:36   #4744
Puno hvala na odgovorima!

Neka sam nekog nasmijala, jesam i sebe kad sam kasnije čitala, al neka 3h sna valjda čine glupasta pitanja još zabavnijima!

Zaručnički će bit ok, do vjenčanja će bit podnošljivo širi (jer mi nije baš zgodno nosit ga gdje ga planiramo kupit) par mjeseci ću izdržat, a za kasnije vidim nije frka.
Isto je pitanje i za vjenčani. Sad mi paše ovaj (16) i mislila sam da ako se udebljam (a zapravo i trebala bi bar 5-6kg jer sam baš mršava) će mi postat ubrzo malen. A ima neku crtu po cijeloj dužini ukoso pa ne znam kako bi to izgledalo da se ide prepravljat. No, koliko sam shvatila trebala bi bit u visokom stupnju trudnoće ili se baš jako nadebljat da mi postane problem.

Hvala na strpljenju i dobru smijanciju bar
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:06   #4745
Pozdrav svima, evo i nama se skoro primiče vjenčanje, a prstenje smo planirali ići pogledati još kod Kocija. S obzirom da smo financijski limitirani, a vidim da ovdje dosta pišete o kuponima/ popustima za Kocija zanima me mogu li se oni još negdje nabaviti?
__________________
Viktore, moj Viktore
black kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:22   #4746
black_kitten....bilo ih je na sajmu vjenčanja. mi smo uzeli prstenje kod kocija (frankopanska), htjeli dati kupon ali nam je prodavač rekao da ga možemo nekome dati. stoga, ako si zainteresirana javi se na pm. moja preporuka ti je da prvo odeš tamo i pogledaš.
slatkica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 23:47   #4747
Quote:
schlümpfine kaže: Pogledaj post
ma rade se.. nama radi koci vjencano prstenje od platine.. doduse skup sport al radi se.. izmedju ostalog od svih zalatara koje smo po zagrebu zvali otkrili smo da jos 2 radi ( al isto po narudzbi) markis i jos jedna zlatarna ( sad se nemrem imena sjetit)..

tako da ako je nekome zelja da da prstene od platine raditi, samo naprijed. moguce je i u RH
Više od ikoga bih volio da je to istina, ali nažalost radi se o UVOZU...
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:32   #4748
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
Više od ikoga bih volio da je to istina, ali nažalost radi se o UVOZU...
točno
kroata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:24   #4749
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
Više od ikoga bih volio da je to istina, ali nažalost radi se o UVOZU...
kako to mislis da se radi o uvozu? od kud i od koga?
Sad me zabrinjavas.. Nadam se da kvaliteta stima kao i dizaj koj smo odabrali
schlümpfine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:46   #4750
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
mislim da misliš na hematit poludragi kamen, jesam li pogodio?
mislim da da, hvala

BTW. dobila zaručnički prsten: http://www.zlatarnakoci.hr/odabir-vj...h-prstena.html ER502
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:32   #4751
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
mislim da da, hvala

BTW. dobila zaručnički prsten: http://www.zlatarnakoci.hr/odabir-vj...h-prstena.html ER502
predivan je
Mladenka-smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:50   #4752
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Imaš na netu popis njihovih trgovina u slo zajedno s adresama i brojevima telefona, pa ti savjetujem da nazoveš trgovine u najbližim gradovima i pitaš imaju li to što tražiš (to ja radim s talijanskim dućanima )

A u ljubljani (mislim u BTC-u) imaju veliki wedding centar za cijelu regiju s preko 500 modela!
jesi sigurna da je u btc, i cirka gdje bi to moglo biti (mislim u btc-u)?
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:04   #4753
Quote:
Mladenka-smb kaže: Pogledaj post
predivan je
hvala draga
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:40   #4754
dijamant testeri i sl.

Pozdrav svima, jer se prvi put javljam na forumu (iako ga pratim uz ovu temu već neko vrijeme). Pozdrav i Zlataru jer bi u gotovo svim slučajevima (koje sam pročitao) potpisao njegove komentare i savjete. Budući sam takokođer angažiran u istom zanimanju tj. zlatarstvu, imam potrebu komentirati ove dijamant testere jer mi se čini da posjedovanje testera nije dokaz stručnosti već samo dokaz da ga posjedujemo, i dok se slažem da ga većina zlatara ima, smatram da će se poznavanje materije tek pokazati kad zlatar prepozna kamen i bez testera. Isto tako najveći broj testera ne reagira na moisanit, kamen koji je po mojem saznanju najproblematičniji u razlikovanju dijamanta i ne-dijamanta. Moram reći i to u cijeloj priči oko certifikata (kojeg bi svaki zlatar trebao izdavati) i autentičnosti, da ne vjerujem niti mi je poznato da se ikad u bilo kojoj zlatarni u HR desio slučaj da neko zamisli a kamoli pokuša izdati kamen pod dijamant (ili safir, rubin smaragd ili sl.) a da je to ustvari nešto drugo (pa čak i onda kada se certifikat neopravdano ne izdaje). Također, zaboravio sam spomenut da je kod moisanita problem i to što on ima i neke slične fizičko-optičke karakteristike kao i dijamant ,tako da osim što ga uglavnom testeri ne prepoznaju i "na oko" ga je teže razlikovati. Dobra je stvar što ga kod nas nema, ne pojavljuje se na tržištu (barem ne koliko je meni poznato), pa taj moisanit neće biti neki problem. Evo nadam se da svom "višku vremena" nisam previše "udavio", i da će komentar koliko toliko doprinjeti općem povjerenju.
zlatko lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:22   #4755
prethodni post je bio nadopuna sljedećeg (a kako nisam spretan ispričaćete me na ovakvom načinu označavanja


Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
dijamati se testiraju na tester, pretpostavljam da ćeš dobiti certifikat i možeš tražiti da pred tobom testiraju kamenčiće, neka ti ne bude neugodno. ako ti kažu da nemaju tester možeš postati blago sumnjičava, jer svaki zlatar danas ima tester za dijamante.
zlatko lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:41   #4756
Ima li netko možda onaj letak sa sajma, za popust kod Kocija u Frankopanskoj ? Ako mu ne treba ja bi bila jako zahvalna jer sam tamo našla prsten
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:52   #4757
Hvala puno jednoj divnoj Mariji koja će mi dati svoj popust
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:06   #4758
Quote:
schlümpfine kaže: Pogledaj post
kako to mislis da se radi o uvozu? od kud i od koga?
Sad me zabrinjavas.. Nadam se da kvaliteta stima kao i dizaj koj smo odabrali
ma bez brige si da će ti sve biti super, nemoj brinuti jer sigurno ćeš dobiti točno ono što si naručila... samo sam te htjeo informirati da to nije "hrvatski proizvod", već klasika uvoz...

ne znam tko mu je dobavljač, to ćeš morati njega pitati...
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:09   #4759
bok Lastan,

hvala na pohvalama i komentarima.

Lijepo te molim da poštuješ pravila foruma, prvenstveno ono - nema reklamiranja, niti javno niti preko PM-a.
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:04   #4760
bok Zlatar,

Pravila foruma su mi prilično jasna (iako samo korištenje alatima foruma još uvijek ne sasvim pa se u tom duhu i javljam, kako bi eventualno dao još jedan pogled na teme o kojima se ovdje raspravlja.

pozdrav!
zlatko lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.