Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 22:38   #1001
Quote:
nastasja_st kaže: Pogledaj post
kako se isplati onaj smjer ekonomija kasnije sta se posla tice?
neznam,ali bolje da ideš na poslovnu ekonomiju jer na to primaju puno više ljudi, a sad kako hoćeš.....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:52   #1002
Quote:
maturantica kaže: Pogledaj post
pusa bok!

ajd ljudi pomagajte...

koji smjer izabrati?

troumim se između marketinga, menadžmenta i financija....

pucam na najteže... koji smjer najmanje ljudi završava??'

zanimaju me ovi smjerovi, sad još samo fali da mi vi kažete koji je najisplativiji.,..

hvala unaprijed!
Po meni je management pomalo blesav smjer, jer manager ne mozes bit bez iskustva i onog "neceg". Ne moze tebe nitko nauciti da budes dobar manager ako znas sve organizacijske strukture i vrste upravljanja napamet. Isto tako ti nitko nakon zavrsenog faxa nece dati da budes "manager", tako da..

Po meni najisplativiji smjer je financije, iako se i ja dvoumim izmedju financija i marketinga (srecom imam jos godinu dana za odluku).
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:25   #1003
MBA postdiplomski studij na efzg

Ima li tko kakvih informacija o MBA studiju na Efzg? o predavanjima, obvezama studenata i slicno
MIMMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:35   #1004
..ovisi što tebi znači najisplativije?!? nije istina da je management glupi smjer, iako je istina da ne možeš odmah postati manager..to svatko razuman zna..najvažnije je da odabereš onaj smjer koji te najviše zanima..a osim toga, bez obzira na koji smjer odeš, to ne mora značiti da ćeš jednog dana raditi na tom području..svi znamo da je ekonomija općenita i da s njom možeš raditi bilo gdje, ako igdje dobiješ posao..
smile_girl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 00:09   #1005
bok

ej oprostite ljudi tko ce od vas upisati ekonomski fakultet
muaremi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 01:36   #1006
Quote:
smile_girl21 kaže: Pogledaj post
..ovisi što tebi znači najisplativije?!? nije istina da je management glupi smjer, iako je istina da ne možeš odmah postati manager..to svatko razuman zna..najvažnije je da odabereš onaj smjer koji te najviše zanima..a osim toga, bez obzira na koji smjer odeš, to ne mora značiti da ćeš jednog dana raditi na tom području..svi znamo da je ekonomija općenita i da s njom možeš raditi bilo gdje, ako igdje dobiješ posao..
Pa da, ali je po meni besmisleno studirat smjer management. Sta si ti onda, diplomirani manager? Cega? To mi nikad nije bilo jasno... Manager se postaje vremenom i iskustvom a ne zavrsenim smjerom. I onda se ljudi jako razocaraju kad dobiju prvi posao a nisu odma manageri... Financije su najbolje u vidu zaposlenja, jer koliko znam da ih najmanje ljudi upise/zavrsi, a i po meni nekako najperspektivnije s ulaskom u EU i otvaranjem trzista, burze, investicija i slicno. Marketing bi ti preporucio samo ako te to zaista zanima, ako si kreativna, komunikativna i osoba koja zna s ljudima. Uspjeha u marketingu imaju ljudi koji se zanimaju za to podrucje od 1. dana faksa, a ne koji dodju na smjer a ne znaju niti jednu marketinsku agenciju ili reklamnu kampanju.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 01:51   #1007
ovo i mene zanima...
anyone???
martini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 09:39   #1008
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Financije su najbolje u vidu zaposlenja, jer koliko znam da ih najmanje ljudi upise/zavrsi

Pogrešno. Financije su jedan od najvećih (po broju studenata) ako ne i najveći smjer na Ekonomiji.

Što se tiče brzine zapošljavanja, generalno se najbrže zapošljavaju ljudi s financija i računovodstva. Mada takve stvari ne treba uzimati zdravo za gotovo, jer sve je individualno. Najviše ovisi o vama.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:08   #1009
Prodajem skriptu riješenih zadataka iz matematike za prijemni na ekonomskom fakultetu!

Zadaci su iz ovogodišnje zbirke zadataka za prijemni.

Mogućnost slanja poštom po cijeloj Hrvatskoj.

Ako ste zainteresirani možete se javiti na: [email protected]
ili na pp.

Lijepi pozdrav!
prijemniskripte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 12:32   #1010
Sestra planira na ekonomiju ove godine. Sad gledamo malo po forumu pa smo vidjeli da spominjete te malo jače kalkulatore (Šifra 16188 i 22113). Zanima je koliko se to zbilja isplati? Koliko ti taj kalkulator može pomoći i što konkretno od zadataka može riješiti-rješava zadatak djelomično ili ubaciš neku jednadžbu unutra i dobiješ rješenje? Ako netko ima iskustva, neka napiše
Hvala!
dino1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:34   #1011
Quote:
dino1990 kaže: Pogledaj post
Sestra planira na ekonomiju ove godine. Sad gledamo malo po forumu pa smo vidjeli da spominjete te malo jače kalkulatore (Šifra 16188 i 22113). Zanima je koliko se to zbilja isplati? Koliko ti taj kalkulator može pomoći i što konkretno od zadataka može riješiti-rješava zadatak djelomično ili ubaciš neku jednadžbu unutra i dobiješ rješenje? Ako netko ima iskustva, neka napiše
Hvala!
ne isplati se....
piše da treba biti jednostavni kalkulator,....znači ništa takvo....
ali ako hoćeš riskirati ,probaj,pa ako ti oduzmu test..... kako hoćeš....
.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:51   #1012
Kao prvo prosle godine NIKOM nisu oduzeli test zbog kalkulatora. Nisu oduzimali zbog puno vecih stvari a kamoli kalkulatora, dakle nemoj pricat gluposti.

Druga stvar, dino, ovo sto si pokazao je graphing kalkulator koji crta grafove iz nejednadzbi i to ti STVARNO ne treba. Nisam uopce na to mislio. Uzmi si od casio-a (pogledat cu ti model) mislim da ti kosta nekih 200tinjak kn, i mozes na njemu raditi sve, od upisivanja razlomaka, do logaritama s razlicitim bazama, do korjena s eksponentom koji nije cijeli broj.. samo ukucas i stisnes =. Posudio sam ga frendu koji pise matematiku u ponedjeljak, pa kad vidim model, javim tu.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:06   #1013
Hvala na odg.
@2cool - takav kalkulator već imamo - takvi Casio kalk. su u principu i dozovljeni, jel?
Nešto slično ovome.
dino1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:45   #1014
ja imam casiov model fx-991 ES, i mogu ti reći samo pohvale o njemu. Koliko ja znam, nisu dozvoljeni samo kalkulatori s ogromnim dislay -ima koji crtaju grafove
e, da, koštao je nekih 180 kn, ali velim ti, možda mojih najpametnije uloženih 180 kn kaj se matematike tiče
Nickkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:01   #1015
E to je taj. Taj ti je cisto dovoljan.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:05   #1016
jesu teski zadaci iz matise?

ja nisan ucila u srednjoj onu kombinatoriku i vjerojatnost pa koliko ce mi bit zadataka iz toga?
nastasja_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:05   #1017
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Pa da, ali je po meni besmisleno studirat smjer management. Sta si ti onda, diplomirani manager? Cega? To mi nikad nije bilo jasno... Manager se postaje vremenom i iskustvom a ne zavrsenim smjerom. I onda se ljudi jako razocaraju kad dobiju prvi posao a nisu odma manageri... Financije su najbolje u vidu zaposlenja, jer koliko znam da ih najmanje ljudi upise/zavrsi, a i po meni nekako najperspektivnije s ulaskom u EU i otvaranjem trzista, burze, investicija i slicno. Marketing bi ti preporucio samo ako te to zaista zanima, ako si kreativna, komunikativna i osoba koja zna s ljudima. Uspjeha u marketingu imaju ljudi koji se zanimaju za to podrucje od 1. dana faksa, a ne koji dodju na smjer a ne znaju niti jednu marketinsku agenciju ili reklamnu kampanju.

..kao prvo, smjer je Organizacija i management, a ne Management..kao što sam već spomenula i tu se slažem s tobom, naravno da ne možeš odmah biti manager, ali zato ima područja na kojima možeš raditi i napredovati i onda s vremenom, ukoliko se pokaže da si dobar u svom poslu, postaneš manager..pogledaj si malo predmete pa ćeš vidjeti..recimo imaš management proizvodnje, kojeg imaš u svakom prooizvodnom poduzeću, management ljudskih potencijala, koji sada, ne samo da obavezno postoji u svakom poduzeću već i u banci, zatim kompenzacijski management, informatički management, management turističkih agencija, management zrakoplovnih kompanija, strateški management itd..s time možeš raditi bilo gdje, ukoliko nađeš posao..e sad, ako ti cilješ da postaneš manager poduzeća poput Plive ili nekog tako većeg, onda ti neće biti dovoljan ekonomski fakultet, nego ćeš se morat usavršavat kroz raznorazne edukacije, tečajeve i što sve već ne..jasno je da JAKO malo ljudi postanu pravi manageri, ali to ne ovisi o ocjenama s fakulteta, već o tome kako ti svoj posao obavljaš..

..znači, bitno je da upišete ono što vas najviše zanima i privlači, a ne slušati druge kako jedan smjer hvale, a po drugom pljuju..svi smo mi različiti i ne zanimaju nas iste stvari..svaki smjer je dobar i na svakom smjeru se dobro radi..i još jednom ponavljam, bez obzira koji smjer završili, možda baš nikad u tom području nećete raditi..

..što se tiče financija, nije istina da ih najmanje ljudi upiše..upravo je suprotno..to je smjer sa najviše studenata..

..eto, nadam se da sam ti bar malo pojasnila što se tiče managementa..
smile_girl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:08   #1018
Imam pitanje što se tiče papirologije: domovnicu i rodni list dajemo samo na uvid ili moramo baš predati tamo? I vrijedi li i na EFZGu ono da rodni list mora biti novijeg datuma?

EDIT: Sad sam pročitala da je netko zvao i potvrđeno mu je da ne trebaju dokumenti biti novijeg datuma. Ali dakle moraju se predati baš?
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:36   #1019
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Pa da, ali je po meni besmisleno studirat smjer management. Sta si ti onda, diplomirani manager? Cega? To mi nikad nije bilo jasno... Manager se postaje vremenom i iskustvom a ne zavrsenim smjerom. I onda se ljudi jako razocaraju kad dobiju prvi posao a nisu odma manageri... Financije su najbolje u vidu zaposlenja, jer koliko znam da ih najmanje ljudi upise/zavrsi, a i po meni nekako najperspektivnije s ulaskom u EU i otvaranjem trzista, burze, investicija i slicno. Marketing bi ti preporucio samo ako te to zaista zanima, ako si kreativna, komunikativna i osoba koja zna s ljudima. Uspjeha u marketingu imaju ljudi koji se zanimaju za to podrucje od 1. dana faksa, a ne koji dodju na smjer a ne znaju niti jednu marketinsku agenciju ili reklamnu kampanju.
Činjenica je da kada završiš bilo koji smjer na ekonomiji, u ovom konkretnom slučaju nisi diplomirani manager, nego diplomirani ekonomist.
A sada što se tiče financija, najviše ih upiše taj smjer, jer svi misle da će prvi dan kada dobe posao biti direktori banke. E pa neće-za to treba brdo radnog iskustva (iznimka: tatini i mamini sinovi) i dobra preporuka + sreća.
Znam masu ljudi koji nemaju veze sa ekonomijom-završili tehničke fakultete pa rade dio marketinga. I itd.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:44   #1020
Quote:
smile_girl21 kaže: Pogledaj post
...
Gledaj, idem na ekonomiju, znam kako se zove smjer ali mi se nije dalo pisati cijeli, ne moras mi objasnjavat kao da sam nepismen. Isto tako znam dosta ljudi koji su zavrsili management i nisu bas zadovoljni. Da ja tebi objasnim par stvari, ne rekla-kazala nego objektivni argumenti. Ovdje ti se nalaze kolegiji koji se slusaju unutar smjera, i kao sto vidis okrenut je upravljanju poduzeca (poslovno odlucivanje, strateski management, projektni management... da ih ne prepisujem sve). Sad se zapitaj, koji ljudi donose strategije unutar poduzeca i odlucuju o njima? Koji ljudi odlucuju o organizacijskoj strukturi poduzeca i promjeni iste? Upravljanje lancima dobave, projektni management... Odgovor na sve to ti je vrhovni management ili vodstvo poduzeca. Dakle ti ces svoja znanja o managementu moci iskoristiti u potpunosti jedino i ako dospijes na neko rukovodece mjesto. Za razliku od toga, ako zavrsis neki smjer koji te osposobljava za mjesto na kojem mozes raditi odmah po zavrsetku fakulteta, i jednog dana dospijes na rukovodece mjesto, lako zavrsis MBA ili postdiplomski studij i skolujes se za managera, ako vec kroz iskustvo ne "pohvatas" te sve stvari.

Sto se tice managementa ljudskih potencijala, tu velika ulogu igra psihologija, tako da mislim da bi jedan psiholog bio bolje educiran za rad na takvom mjestu, a koliko znam iz osobnog iskustva, oni se i zaposljavaju na tim mjestima.

A informaticki management postdiplomski smjer, dok informatika nudi diplomski smjer poslovna informatika. Sve ti lijepo pise na efzg.hr pa se mozes informirati prije nego krivo napises.

Eto toliko od mene.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.