Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2015., 21:32   #5521
Ista stvar tamo bi uvijek isla radjati jer imam predivno iskustvo dok sa Merkurom nisam zadovoljna
B&G&L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:26   #5522
Cure, imam pitanje u vezi s trudničkom ambulantom.
Zna li koja od vas da li dr.Herman još uvijek radi utorkom u trudničkoj? Ako radi, kad mu je smjena, kad je na godišnjem? Da baš ne dođem dok je na g.o.
Mislim otići sljedeći utorak, a nije mi baš blizu, pa ako koja od vas zna, bila bih zahvalna
Pokušala sam naći raspored na njihovim stranicama, ali bezuspješno...uopće ne vidim njegovo ime...
I ako je koja od vas bila kod njega-koliko ste zadovoljne?

Thanx
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:47   #5523
Quote:
ancibald kaže: Pogledaj post
Cure, imam pitanje u vezi s trudničkom ambulantom.
Zna li koja od vas da li dr.Herman još uvijek radi utorkom u trudničkoj? Ako radi, kad mu je smjena, kad je na godišnjem? Da baš ne dođem dok je na g.o.
Mislim otići sljedeći utorak, a nije mi baš blizu, pa ako koja od vas zna, bila bih zahvalna
Pokušala sam naći raspored na njihovim stranicama, ali bezuspješno...uopće ne vidim njegovo ime...
I ako je koja od vas bila kod njega-koliko ste zadovoljne?

Thanx
Ne znam za g.o., ali znam da radi utorkom ujutro prije starcevica, mislim da bude do negdje pola 12
...:ana:... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:22   #5524
thanx
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:51   #5525
Pozdrav, evo citam temu, pa da i ja napisem svoje iskustvo.

Prvi put rodila u Petrovoj (nakon upozorenja sa svih strana, nemoj tamo, to je mesnica i slicno) 2013. Privatno sam vodila trudnocu kod prof. Đelmiša zbog nekih problema, ali mogla sam ici roditi u bilo koju drugu bolnicu.
Nekako sam se ipak odlucila za Petrovu, mislila sam ako nesto pođe po zlu, tamo ipak imaju iskustva.
Bila sam hospitalizirana prije poroda zbog visokog tlaka, to je bilo u petak. Termin mi je bio za 9 dana.
U ponedjeljak oko podne puca mi vodenjak, zovem sestru ona kaze, ajmo na pregled, obavili pregled cetiri prsta otvorena, dolazi opet sestra i kaze spremite se za klizmu, obavila klizmu (nista strasno), tusiranje u sobi i sestra s odjela me u kolicima vozi u rađaonu. Ja joj kazem pa mogu hodat ok je, ona se smije i kaze samo vi sjedite i dobro da jesam jer su u liftu poceli trudovi, ne luđacki, ali dosta jaci nego menstrualni bolovi.
U rađaoni mi nude epiduralnu, uzimam je i cekamo, ne boli me skoro nista, dolaze me pogledati tu i tamo, nakon nekog vremena osjetim jaki pristisak na debelo crijevo, zovem sestru, ona zove doktoricu i ona me pregleda i kaze da sam skroz otvorena i da idmeo tiskat. Moram reci da je meni taj pritisak na debelo crijevo bio užasan! Valjda zato što nisam osjetila prave trudove.
I od tog trenutka sve mi je nekako maglovito, tiskala sam dosta dugo, ali beba nece. Odjednom se u sobi skupilo njih valjda šestero, vidim da se nesto događa, pitam jel sve u redu s bebom, kažu da je, ali se nekako nezgodno okrenula i zapela. Onda su mi rekli da ce je izvuci vakumom jer ne moze drugacije. Ja sam bila sva prestrašena, sele me u drugu salu, ja sva u strahu, ali kad su me tamo prebacili, sve je bilo gotovo za cas i beba je bila vani. Stavili su mi je kratko na prsa, ali su je brzo odnijeli. Napravljena mi je epiziotomija, ali to je kod vakuma obavezno, imala sam dosta šavova. Beba je bila dobro i cetvrti dan smo isli kuci.
Nije da mi je porod prosao skolski, ali zbog svih ljudi u rađaoni koji su bili uz mene, koji su mi stalno ponavljali da je beba dobro, da ne brinem nista i bodrili me imam lijepu uspomenu na ovaj porod
I da, sve je bilo gotovo za 4 i pol sata od ulaska u rađaonu. S obzirom da sam rađala prvi puta i to s 38 godina, to je skroz OK.

Drugi porod 2015.
Privatno sam, kao i prvu, trudnoću vodila kod prof. Đelmiša. Trudnoća je bila skoro pa školska, termin za 10 dana.
Prokrvarila doma u pol dva u noci.
Primljena u Petrovu otvorena 4 prsta, bez trudova. Stavili me na CTG do jutra, kao nema trudova, oko podne me smjestaju na odjel, mene nekako s vremena na vrijeme nesto gadno zafrce u trbuhu, ali otprilike svakih sat vremena.
Nista, smjestila se ja u sobu, za sutra mi bio je zakazan ultrazvuk.
Opet me pocelo frkat, ali s manjim razmacima. Pozovem ja sestru i kazem joj, ona me stavi na CTG i tu me pocelo bas onako jako frkat. Lezim ja tamo prikopcana, ne mogu vise izdrzat, kaze sestra sad ce stic doktor i pregledat ce vas. Ja vise ne mogu stajat, ne mogu lec na stol za pregled, kazem da pricekaju da prođe trud. Doktor se smije i kaze samo polako. Nekako me pregleda i kaze pravac rađaona.
Opet me na kolicima vozi ista sestra kao i prvi put, sad se ne bunim nist i mislim si samo da izdrzim do rađaone. E da pitam ja doktora na pregledu jel mogu dobit epiduralnu anicar:, on se smije i kaze vi cete rodit svaki cas, ne treba vam to.
U rađaoni isti doktor koji me pregledao na odjelu, nitko ne rađa osim mene, svi boksevi prazni, ja si mislim e sad mogu vikat, nikog necu uplasit. Na kraju nisam uopce vikala, bilo me sram .
Jedva se popela na stol od trudova, legnem ja kaze dr. tiskajte, mislim si ja, pa tek sam dosla, daj da malo odahnem, on ozbiljan kaze ajmo odmah tiskat, beba je spremna, ja tiskam, disem ko Darth Vader (nisam nikad isla na tecaj i nemam pojma kak se treba disat), kaze dr. ajde vi probajte disat normalno, ovo vam nece pomoć.
Ja vec umorna i mislim si ne mogu više stisnut ni jednom, kad kaze dr. ajde još jednom vidim kosicu, e onda sam skupila zadnje atome snage, stisnula još jednom i stigla je .
Ovaj put sam rodila skroz prirodno, bez klizme (nije bas da je bilo vremena), bez ijedne kapi dripa, rezanja i sivanja (nisam popucala).
I to sve u roku sat vremena otkad sam zvala sestru da osjecam trudove.

Zaključak je da bi, da opet rađam, išla sigurno i jedino u Petrovu.
Ljudi u rađaoni su odlični, mislim nitko te neće percem po guzi, ali to nitko ni ne očekuje kad dođeš na porod.
Sve žene i cure u sobi na babinjačama, i nakon prvog i drugog poroda, sve su bile zadovoljne tretmanom u rađaoni.
Eto, odužila sam i svakak sam pisala, ali valjda me kužite
Sretno svima!
Olivera1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:54   #5526
Joj sorry tek sad sam skuzila kak sam sve nabacala i sve mi je nepregledno napisano!
Oprostite.
Olivera1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:45   #5527
spremam se u petrovu na porod i ovo iskustvo, onak zdravo seljacko i pravo me bas sad razveselilo, hvala ti!
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:11   #5528

Nema na cemu.
Ja nikad nisam mislila da cu rodit u Petrovoj, uvijek sam mislila da cu na Sveti Duh, ali, kao sto sam i rekla, da opet rađam (a sigurno vise necu ), opet bi izabrala Petrovu.
Jel netko zna, jel istina da je Đelmis otisao u mirovinu?
Olivera1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 12:24   #5529
Pozdrav,

Da li je netko možda imao pratnju na porodu u Petrovoj a da nije bio partner, npr. prijateljica, sestra, mama i td...?
Spremam se biti pratnja, nemam tečaj ali sam rodila dvojicu tamo (2010. i 2012.), nadam se da je to dovoljno . I što je potrebno osim odijela imati?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 10:33   #5530
Meni je mama bila. Pitali su je dal je bila na tecaju, rekla je da je + lijecnica je (medjutim ne u zg). Nisu dalje nista pitali ni komentirali. Imala je samo odijelo i moje stvari: boca vode, labelo, mali rucnik i mobitel
Neka te trudnica upise na onom papiru kojeg dobije na tecaju da si i ti bila i ne bi trebalo biti problema.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 10:27   #5531
Hvala
Na tečaj u dom zdravlja sam išla još u prvoj trudnoći prije 6 godina i ne znam gdje mi je ta potvrda a trudnica kojoj bi trebala biti pratnja nije uopće išla na tečaj tako da to otpada...vidjet ćemo da li će proći bez toga...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 01:24   #5532
Pozdrav, spremam se roditi u Petrovoj pa me zanima ima li koja mama da je nedavno rodila da preprica friska iskustva od tamo?
Iduci tjedan pocinje i trudnicki tecaj u Petrovoj pa ako je koja bila kod njih na tecaju, zanima me jel koristan i koliko se drze onoga sto kazu na tecaju kad dodes roditi kod njih.
tobago is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:05   #5533
Zna li itko tko je od doktora sutra u Trudničkoj i kad je najbolje ići?
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:19   #5534
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Zna li itko tko je od doktora sutra u Trudničkoj i kad je najbolje ići?
Srijedom su Blajic i vecek.
Ne znam kad je najbolje doći,ali je najgore doći oko 8-doktori počnu preglede tek u 9 ,a svi oni koji su došli u 7 su prije tebe na redu.
Ja sam išla oko 12 (al u petak) i čekala sam 3 sata ali zato što je bio samo Zlopaša , Radošević je bila na GO.
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:01   #5535
Quote:
tobago kaže: Pogledaj post
Pozdrav, spremam se roditi u Petrovoj pa me zanima ima li koja mama da je nedavno rodila da preprica friska iskustva od tamo?
Iduci tjedan pocinje i trudnicki tecaj u Petrovoj pa ako je koja bila kod njih na tecaju, zanima me jel koristan i koliko se drze onoga sto kazu na tecaju kad dodes roditi kod njih.
Ja sam rodila u Petrovoj prije nekih 2 tjedna.
Bila sam na njihovom tečaju i svakome bi ga preporučila, iz 2 razloga, upoznaš par doktora i shvatiš kako dišu i upoznaš prostor jer smo 2 put išli u rodilište. Meni je to bilo super da znam kako prostor izgleda, lakše mi se bilo pripremiti. Na tečaju malo uljepšaju, ali nije teško skuziti kak to zapravo izgleda.
Moj porod je stvarno bio super, ali to je ipak stvar sreće kako ti se tijelo ponaša, neovisno je o doktorima.
Taj dan sam oko 13 bila na redovnom pregledu, bez i jednog truda, beba skroz visoko, cerviks cijeli, za prst prohodan (ali tak je već bilo mjesec dana). Doktorica me malo grublje pregledala, namjerno , ne bi li nešto pokrenula. Bila sam već 40+5tt.
Iza 17 sati osjetim da mi je nešto iscurilo po gaćama. Toga nije bilo puno , tako da nisam bila sigurna da li je plodna voda. Bilo je prozirno , pa zaključujem da ne moram hitno u bolnicu i odem prati kosu (sad si mislim da sam totalno luda, i da mi se poremetio osjećaj za stvarnost ).
Nakon nekih sat vremena počinju trudovi. To je bilo ful slabo i ne predugo, pa se nisam previše obazirao. U 19 (sa speglanom kosom) počinjem mjeriti razmak između trudova i ispada da su svake 4 minute, i traju 30 sekundi. No ja i dalje pričam tijekom trudova, pa mi je bedasto ići u bolnicu. Ipak, iza 20 satu osjetim da su trudovi ipak bolniji i krećem prema bolnici.
Došla tamo desno na hitnu, pita me teta na koliko su trudovi, ja kažem 4 minute, ona mw odmah vodi u rađaonu. Primila me doktorica Nina Kosi koja mi je vodila cijeli porod. Dežurni doktor je inače bio Karlo Tomicic, no njega sam vidjela samo na kraju u prolazu . (On je inače i na tečaju ).
Pregled, cerviks skoro pa nestao, otvorena 2 cm. Dobila klistir (koji sam htjela), ali bez pitanja da li ga hoću ili ne. Brijali me nisu, ali sam 2 tjedna prije bila na brazilskoj.
Kad sam obavila wc, smještaju me u boks i puštaju muža.
Disanje je ful bitno, ne mogu se usporediti trudovi na kojima sam ispravno disala , a na kojima ne. Trudovi su onda već bili i jaču i češći. Spojili su me na ctg, i mene su ti otkucaji srca od djeteta umirivali . Spojili su i onu sondu za trudove, al ja mislim da to nije nitko gledao . U jednom trenutku je mm bacio oko, išli su preko 100.
Negdje oko 22 30 dolazi doktorica , radi pregled, cerviks skroz nestao, otvorena 3 4 cm. Pita da li bi epiduralnu , ma koju pristajem.
Uvodi mi kanilu i pušta 1l fiziološke , to je da ne padne tlak zbog epiduralne, to traje nekih 20 minuta, kada dolazi anesteziologinja. Ta nekak nije bila preljubazna i nema baš obzira da li si u trudu ili ne. No, dobro me piknula, uvela kanilu, pustila drogu i ta 5 minuta me prestalo boliti.
Nakon toga mi na infuziju daju drip, to sam znala da im je obavezno uz epiduralnu , kaže doktorica da mi je dala najmanju dozu 24ml/h da se očuvaju trudovi. Trudove niti najmanje ne osjećam, čujem po ctgu koji divlja i susti kad su.
Imala sam spremnu i drugi dozu epi, jedna traje oko sat i pol. No, nakon nekih sat vremena , ja osjećam pritisak na debelo crijevo. Pregled, otvorena 8, 9 cm. Kaze dok da bi mi pojačala drip da se otvorim do kraja dok traje epi. Ja i dalje ne osjećam trudove standardne, nego samo taj pritisak. Uskoro ja otvorena do kraja, i doktorica mi dozvoljava da tiskam iako se mali nije do kraja spustio,a i pritisak je bio samo u trudu . Po meni je ovdje bitno opet dobro disati i slušati doktore. Ja sam se malo pogubila i to mi je zao jer sam si mogla uštedjeti par trudova. Puštaju me neka 4,5 truda da prodisavam i opet idemo u tiskanje. Doktorica gura maloga koji nikak da ode dolje , babica siri međicu,ali mi je ipak napravila rez, rekla je da sam bila pretvrda,a i mali je velik.isto nije pitala,al recimo da mi je možda draže ovo nego da sam popucala.
U par trudova konačno mali vani ,prošlo je 1.30.
Doktorica i babica Marijana bile super, sve lijepo objašnjavaju (tipa, ispiremo vas dezunfekcijskim sredstvom., sad ćemo vas piknuti za lokalnu anesteziju,itd ).
Ja sam tražila samo da pupkovina otpulsira, što je i babica rekla da svakako i rade. Mali bio prvo cca 45 minuta na meni,pa ga obrisali i izvagali,pa vratili još 2 sata. MM bio samnom cijelo vrijeme osim kad daju epiduralnu je morao van.
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 22:54   #5536
Hvala Minnie na tvom iscrpnom opisu poroda. Citala sam i na zboru kad si pisala pa mi je poznato ali nisam znala da se o Petrovoj radi. Mi smo danas bili na prvom predavanju trudnickog tecaja i cini mi se korisno. Jedino mi se nije svidjelo to sto su po rasporedu trebale biti dvije teme (intrauterini razvoj ploda i atenatalna skrb) koje su trebale voditi dr. Radosevic i dr. Maurac, ali su one bile sprijecene pa nam je na prvom predavanju bio dr. Herman (zato jer je danas dezuran pa ih je zamijenio) sa svojom temom babinje. Njegova tema trebala je biti tek 6. po redu, isti dan kad i tema vaznost disanja i relaksacije u porodaju (svaki puta su po dvije teme i dva predavaca). Ono sto mi se nikako nije svidjelo kod te zamjene je da iduci put, odnosno sutra, se nastavljaju teme koje su po rasporedu a ove prve dvije teme koje su trebale biti danas bit ce onaj dan kad je trebala biti tema babinje koja je danas bila u zamjenu. Problem je u tome sto ne znam kad ce biti tema vaznost disanja i relaksacije koja je po rasporedu isti dan kad i tema babinje koji smo danas odradili. Ne vjerujem da ce i tu temu ugurati kad i ove dvije koje su trebale biti danas, a ako to naprave vjerovatno ce ju maksimalno skratiti zbog vremena. Ta tema mi je jedna od vaznijih koje sam bas htjela poslusati i zato velika zamjerka ovome kako je danas ispalo. I da napisem jednu pohvalu, svidio mi se dr. Herman i njegov nacin na koji nam je odrzao svoju temu.
tobago is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 06:34   #5537
Pozdrav!!
Rodila sam prije tri godine u Petrovoj prirodno, bez epiduralne, idealan porod i oporavak... Babica za sve pohvale, s dr nisam imala neke veze na porodu.
Sad je druga prica. "Smiješi" mi se carski za koji sitno tjedan, za koji sam rekla da ne bih nikad...
Ono sto me zanima, ukratko - razlika između opće i spinalne za carski, i kako ide poslije, koji se dan ide doma, je li beba odmah u sobi s mamom, stalno, povremeno.... U moje doba jos nije bilo roominga, a i bila sam na babinjacama.
Kad ste smjele početi konkretnije se micati, dizati nesto (recimo bebu i AS), doma neću imati dugo pomoć, samo dva tjedna, a i trogodišnjak je tu...
dannkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:42   #5538
RASPORED RADA LIJEČNIKA U TRUDNIČKOJ AMBULANTI

TEL. 46-46-713

PONEDJELJAK:
DR.SC. TRPIMIR GOLUŽA
PROF.DR.SC. SNJEŽANA ŠKRABLIN

UTORAK:
DR.SC. MISLAV HERMAN
DOC.DR.SC. VITO STARČEVIĆ

SRIJEDA:
DR.SC. JOZO BLAJIĆ
DR.SC. NENAD VEČEK

ČETVRTAK:
DOC.DR.SC. VESNA ELVEDJI-GAŠPAROVIĆ
PROF.DR.SC. MARINA IVANIŠEVIĆ

PETAK:
DR.SC. VELENA RADOŠEVIĆ
DOC.DR.SC. GORDAN ZLOPAŠA

Molim admine da možda stave kao početni post na ovu temu!

SLIKANO DANAS!
Click image for larger version

Name:	fotografija.jpg
Views:	194
Size:	9.9 KB
ID:	16373
Lulu85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 16:49   #5539
Da li netko zna iz provjerenog izvora da je Dr.Kolak koji je radio u Vinkovackom rodilistu prebacen u Petrovu? Hvala
B&G&L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:35   #5540
Quote:
tobago kaže: Pogledaj post
Pozdrav, spremam se roditi u Petrovoj pa me zanima ima li koja mama da je nedavno rodila da preprica friska iskustva od tamo?
Iduci tjedan pocinje i trudnicki tecaj u Petrovoj pa ako je koja bila kod njih na tecaju, zanima me jel koristan i koliko se drze onoga sto kazu na tecaju kad dodes roditi kod njih.
Rodila sam tamo na hitni carski pred tri mjeseca. Skoro su mi ubili bebu i svima govorim da tamo ne idu. Moja trudnoca je bila uredna do trenutka kad nisam primljena na Pt2. Radi forsiranja trudova, a nisam se otvarala, beba se umalo ugusila u mekoniju. Primljena sam na odjel na carski jer mi je odreden na pocetku trudnoce, ali radi ega doticne doktorice, prenjela sam preko dva tjedna i skoro izgubila bebu. Trenutno se sudim sa njima pa ne smijem vise o tome , ali moja topla preporuka je da tamo ne idete. Sretno
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.