Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 14:32   #741
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pomozite
Zna li netko kakav narodni / prirodni lijek protiv upale mjehura, jer ja sam već luda žena. Upalu imam cca svaka 3 mj, pijem puno čaja, probala sam i brusnicu i uvin... pomažu mi samo antibiotici u kombinaciji sa C vitaminom. Pa eto, ako netko zna, da se ne kljukam antibiotivima... bila bih zahvalna
D mannose ..ovisi koje su bakterije u pitanju ali sta se tice escherichie nista nije djelotvorno kao d manoza. Od ovih prirodnih stvarcica korjen persina .
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 18:49   #742
Da, kod mjehura peršin svakako dobrodošao, i to slobodno u povećanim dozama, puno tekućine da se to stalno ispire, također bih dodao obavezno i čaj zlatnica i kopriva, ali i ljupćec obavezno.
Paziti da noge-tabani nisu hladni, i da probava ne stoji, tj jesti zdraviju hranu- biljnu, dugoročno
riješenje

U proljeće jesti mlade listiće breze i vrbe(tužna vrba) na salatu bez ulja i soli, uz post, ovako ćete se oćistiti od 99,9% patogenih mikroorganizama vrlo efektivno, po zimi je alternativa čaj od kore

Pošto u ovo doba nema svježih borovnica, ribizla, brusnica, koji su odlični za mjehur, nije loše piti matični sok aronije
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 08:34   #743
Dragi moji,

hvala vam, evo,danas počinjem tražiti D - menozu po ljekarnama pa javim. Obično mi dođe upala nakon spolnog odnosa, a sada su kumovale hladne noge, odnosno cijewli dan šetnja po bljuzgi - nisam mogla izbjeći.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 08:39   #744
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pomozite
Zna li netko kakav narodni / prirodni lijek protiv upale mjehura, jer ja sam već luda žena. Upalu imam cca svaka 3 mj, pijem puno čaja, probala sam i brusnicu i uvin... pomažu mi samo antibiotici u kombinaciji sa C vitaminom. Pa eto, ako netko zna, da se ne kljukam antibiotivima... bila bih zahvalna
Vrbovica. Imaš u apotekama za kupiti čaj i nije skup. I stolisnik je dobar.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:02   #745
pozdrav ljudi,

dali je neko upoznat sto bi moglo biti korisno za koznu bolest ( lichen) , toje kozna bolest kojoj je nepoznat uzrok, pa sta bi moglo pomoci od biljki i prehrane
__________________
....Da sam boljaa, nebi valjala.... :)
Cvetak_Zanov... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 23:58   #746
Cvetak zanovetak, da to je malo poznata bolest, no veli se da je koža ogledalo naše jetre, evo doktori vele " nepoznate etimologije, hm,hm" liječi se kortikosteroidima i antibioticima, e sad......

Kao prvi korak da se meni dogodilo ja bih jeo lakšu hranu( nemasnu) čime bih dozvolio jetri da se regenerira, pio bih puno čajeva, ima ih odličnih za jetru sikavica- silimaryn ( imaš i čaj i tinkture i sjeme), jetrenku (hepatica nobilis), koprivu

Jeo bi svaki dan korijen od maslačka, on ti je spas za jetru, a time i preduvjet za zdravu kožu

Kod mnogih pojava na koži, to u biti tjelo nastoji izbaciti loše produkte metabolizma ili patogenih mikroorganizama preko kože, to ubrzaš čajem koprive i preslice, a možeš napraviti i kupku od istog bilja

Eto piše da bolest prolazi kroz par tjedana, pa samo dozvoli da se organizam sam izbori, nemoj ga preopteretiti , probavu masnom hranom( puno energije se tada gubi na probavu, a vrh oštrice samoizljećenja se zatupi)

Posni sir sa lanenim sjemenkama, zatim jabuke sa bademima medom i cimetom, salate, juhe(ne iz vrećice), puno voća i povrća i vjerujem bit će s tobom sve ok
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 08:18   #747
Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
Cvetak zanovetak, da to je malo poznata bolest, no veli se da je koža ogledalo naše jetre, evo doktori vele " nepoznate etimologije, hm,hm" liječi se kortikosteroidima i antibioticima, e sad......

Kao prvi korak da se meni dogodilo ja bih jeo lakšu hranu( nemasnu) čime bih dozvolio jetri da se regenerira, pio bih puno čajeva, ima ih odličnih za jetru sikavica- silimaryn ( imaš i čaj i tinkture i sjeme), jetrenku (hepatica nobilis), koprivu

Jeo bi svaki dan korijen od maslačka, on ti je spas za jetru, a time i preduvjet za zdravu kožu

Kod mnogih pojava na koži, to u biti tjelo nastoji izbaciti loše produkte metabolizma ili patogenih mikroorganizama preko kože, to ubrzaš čajem koprive i preslice, a možeš napraviti i kupku od istog bilja

Eto piše da bolest prolazi kroz par tjedana, pa samo dozvoli da se organizam sam izbori, nemoj ga preopteretiti , probavu masnom hranom( puno energije se tada gubi na probavu, a vrh oštrice samoizljećenja se zatupi)

Posni sir sa lanenim sjemenkama, zatim jabuke sa bademima medom i cimetom, salate, juhe(ne iz vrećice), puno voća i povrća i vjerujem bit će s tobom sve ok
podržvam i podpisujem
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 12:08   #748
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
cesnjak se trudim barem popiti s vodom zbog neugodnog mirisa koji ostavlja, a odlicno ubija razne bakterije (ukljucujuci kandidu koju svi imamo), zato pijem i sodu.
dobila si dobre savjete ali evo i dodatnih iz osobnog iskustva.
Soda ti neće pomoći niti malo, ja uzimam boraks povremeno (vrlo male količine i pijem ga najduže 3 dana) i on zaista odlično čisti organizam od kandide i pobije učinkovito viruse (na bakterije uopće nema djelovanje i tu ne pomaže), ne kažem da biljke to ne rade jednako dobro ali one sporo djeluju a boraks je taj koji u trenu očisti tijelo i onda možeš nastaviti s biljkama a boraksu se tek povremeno vračati na "održavanje".

Kurkuma je meni odlična, uzimam ju oko dvije godine, stavljam ju u sva jela i jednostavno ju obožavam.

Bioenergija uopće ne može pomoći i tu ćeš samo bacati novac, osim ako ga nemaš na bacanje pa da ideš u intervalima svake godine na bioenergiju, no uzrok će ti ostati neriješen a čim bi prekinula s tretmanima na neko vrijeme alergije bi ti se vratile, eto tako bioenergija djeluje, držte vodu dok "majstori" ne odu.

Ono što možeš sama je uz pomoć odlične EFT tehnike i tapkanja po akupresurnim točkama odblokirati svoje potisnute emotivne konflikte koji su uzrok alergijama te ih se tako polagano oslobađati dok ujedno jačaš imunitet biljkama i povremeno se čistiš boraksom
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 14:40   #749
Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
Cvetak zanovetak, da to je malo poznata bolest, no veli se da je koža ogledalo naše jetre, evo doktori vele " nepoznate etimologije, hm,hm" liječi se kortikosteroidima i antibioticima, e sad......

Kao prvi korak da se meni dogodilo ja bih jeo lakšu hranu( nemasnu) čime bih dozvolio jetri da se regenerira, pio bih puno čajeva, ima ih odličnih za jetru sikavica- silimaryn ( imaš i čaj i tinkture i sjeme), jetrenku (hepatica nobilis), koprivu

Jeo bi svaki dan korijen od maslačka, on ti je spas za jetru, a time i preduvjet za zdravu kožu

Kod mnogih pojava na koži, to u biti tjelo nastoji izbaciti loše produkte metabolizma ili patogenih mikroorganizama preko kože, to ubrzaš čajem koprive i preslice, a možeš napraviti i kupku od istog bilja

Eto piše da bolest prolazi kroz par tjedana, pa samo dozvoli da se organizam sam izbori, nemoj ga preopteretiti , probavu masnom hranom( puno energije se tada gubi na probavu, a vrh oštrice samoizljećenja se zatupi)

Posni sir sa lanenim sjemenkama, zatim jabuke sa bademima medom i cimetom, salate, juhe(ne iz vrećice), puno voća i povrća i vjerujem bit će s tobom sve ok
Hvala vam puno !!! Cini mi se super, pocet cu se drzat ovog ))
__________________
....Da sam boljaa, nebi valjala.... :)
Cvetak_Zanov... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:04   #750
Tumor na mozgu

Imao sam tumor na mozgu, operiran sam, odstranjen je u cijelosti, nalaz phd maligan tumor netipican za moju dob. U RH znaju kako ljecit, ali nisu imali takvog pacijenta( citaj: NEZNAJU ). U dilemi sam oko izbora pa cak i pristanka ljecenja. Molio bih da mi se jave oni koji su imali/prezivjeli ili imaju tumor na mozgu u pm.
uberteam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:20   #751
Mislim da bi trebao pitati na pdf-u Zdravlje
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 01:31   #752
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
dobila si dobre savjete ali evo i dodatnih iz osobnog iskustva.
Soda ti neće pomoći niti malo, ja uzimam boraks povremeno (vrlo male količine i pijem ga najduže 3 dana) i on zaista odlično čisti organizam od kandide i pobije učinkovito viruse (na bakterije uopće nema djelovanje i tu ne pomaže), ne kažem da biljke to ne rade jednako dobro ali one sporo djeluju a boraks je taj koji u trenu očisti tijelo i onda možeš nastaviti s biljkama a boraksu se tek povremeno vračati na "održavanje".

Kurkuma je meni odlična, uzimam ju oko dvije godine, stavljam ju u sva jela i jednostavno ju obožavam.

Bioenergija uopće ne može pomoći i tu ćeš samo bacati novac, osim ako ga nemaš na bacanje pa da ideš u intervalima svake godine na bioenergiju, no uzrok će ti ostati neriješen a čim bi prekinula s tretmanima na neko vrijeme alergije bi ti se vratile, eto tako bioenergija djeluje, držte vodu dok "majstori" ne odu.

Ono što možeš sama je uz pomoć odlične EFT tehnike i tapkanja po akupresurnim točkama odblokirati svoje potisnute emotivne konflikte koji su uzrok alergijama te ih se tako polagano oslobađati dok ujedno jačaš imunitet biljkama i povremeno se čistiš boraksom

hvala i tebi na savjetima

ali s obzirom da mislim da sam trudna (90% da jesam, jos je frisko pa nije 100%) prekinula sam i s cesnjakom svaki dan, i sa sodom i kimom. dal boraks moze kako negativno utjecati na plod, znas li mozda?

a za bioenergiju- bas to. nemam ni novaca,a niti vremena na pretek i primjetila sam upravo to sto si napisala- djeluje dok ides na tretmane, i jos pokoji tjedan nakon. poslije se sve vrati na staro, kao da nisi ni isao...

akupresura- nisam probala, budem malo istrazila, pa cu i to probati
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙

Zadnje uređivanje lily_rose : 18.01.2015. at 01:42.
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:35   #753
nikako ne bih preporučila liječenje boraksom trudnicama, ne zato što znam iz iskustva nego zato što ne bi smjela preuzimati rizik, ipak se radi o alternativnom načinu liječenja a za takve smiješ samo osobno preuzimati rizik, nemoj ga uzimati.
Znači ostaju ti biljke koje ti je forumaš već prije napisao i kurkuma koja je odlična zaista.

Kristali i orgoniti ti mogu biti odlična zamjena za bioenergiju, mogu te čistiti od negativnosti i jačati tvoje energetsko polje a indirektno i imunološki sustav

Akupresuru nisam probala ali mi zvuči zanimljivo
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:52   #754
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
nikako ne bih preporučila liječenje boraksom trudnicama, ne zato što znam iz iskustva nego zato što ne bi smjela preuzimati rizik, ipak se radi o alternativnom načinu liječenja a za takve smiješ samo osobno preuzimati rizik, nemoj ga uzimati.
Znači ostaju ti biljke koje ti je forumaš već prije napisao i kurkuma koja je odlična zaista.

Kristali i orgoniti ti mogu biti odlična zamjena za bioenergiju, mogu te čistiti od negativnosti i jačati tvoje energetsko polje a indirektno i imunološki sustav

Akupresuru nisam probala ali mi zvuči zanimljivo
hvala ti
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 07:12   #755
Quote:
Cvetak_Zanov... kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi,

dali je neko upoznat sto bi moglo biti korisno za koznu bolest ( lichen) , toje kozna bolest kojoj je nepoznat uzrok, pa sta bi moglo pomoci od biljki i prehrane
ulje bobica pasjeg trna (Hippophae rhamnoides)
diuturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 16:35   #756
Od 22. ožujka utorkom na HRT2 u 20 sati, dokumentarna serija Victorian Pharmacy


Povjesničarka Ruth Goodman, profesor farmacije Nick Barber i doktorand Tom Quick provode jedinstven eksperiment. Otvaraju vrata autentične ljekarne iz 19. stoljeća, smještene u viktorijanskom gradu Blists Hillu u Shorpshireu. Otkrit će nam kako je nastala i razvila se gradska institucija koju uzimamo zdravo za gotovo, a koja je onda bila prava novost. Oživjet će onodobnu farmaciju, nabaviti sastojke, miješati napitke i prepisivati lijekove.

No u doba kad su kreme za lice sadržavale arsen, a lijekovi protiv prehlade opijum, ekipa će morati pažljivo birati. Iskušat će samo neopasne verzije tradicionalnih lijekova na pomno odabranim kupcima. Otkrit će doba društvene promjene koja je zdravstvenu zaštitu učinila dostupnom običnim ljudima i najavila potrošačku revoluciju koja će otići mnogo dalje od medicine kako bi stvorila model za današnje apoteke.


1. epizoda
Viktorijanska ljekarna otvorila je vrata 1837., u jeku industrijske revolucije. Prenapučenost, nedovoljno raskuživanje i siromaštvo učinili su ljude prijemčivim na bolesti, a viktorijanska je medicina imala tek neku mutnu predodžbu o uzrocima bolesti i njihovom liječenju. U doba kad su ljudi smatrali da je bolest izazvana neravnotežom četiriju tjelesnih sokova - krvi, sluzi, crne i žute žuči - a terapija se sastojala uglavnom od biljnih lijekova i puštanja krvi, pijavice su bile unosan posao.
S vremenom su došla alternativna, zdravija rješenja, kao što je revolucionarna hidroterapija, izumljena 1842. Ruth iskušava tu terapiju - pušta da je zamotaju u mokre plahte i pije mnogo izvorske vode.

29. ožujka, 2. epizoda
Pedesetih i šezdesetih godina 19. stoljeća prenapučenost i prljavština u stanovima dosegle su vrhunac, pa dovele do neviđenih epidemija. Mnogi su ljekarnici zarađivali pravo bogatstvo prodajom panaceja, tvrdeći da liječe gotovo sve. Ekipa priprema vlastitu neopasnu viktorijansku panaceju od mljevene rabarbare, sladića, sapuna i glukoznog sirupa. Otkriće klica pretvorilo je i prodaju baktericidnih dezinficijensa i antiseptika u unosan posao.
Znanstvenik Mike Bullivant pravi dezinfektant destilirajući karbolnu kiselinu iz ugljenog katrana.
Ljekarnici su se brinuli i za životinje. Nick za konja priprema losion za mišiće od octene kiseline i terpentina.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 12:51   #757
29. ožujka, 2. epizoda

Pedesetih i šezdesetih godina 19. stoljeća prenapučenost i prljavština u stanovima dosegle su vrhunac, pa dovele do neviđenih epidemija. Mnogi su ljekarnici zarađivali pravo bogatstvo prodajom panaceja, tvrdeći da liječe gotovo sve. Ekipa priprema vlastitu neopasnu viktorijansku panaceju od mljevene rabarbare, sladića, sapuna i glukoznog sirupa. Otkriće klica pretvorilo je i prodaju baktericidnih dezinficijensa i antiseptika u unosan posao.
Znanstvenik Mike Bullivant pravi dezinfektant destilirajući karbolnu kiselinu iz ugljenog katrana.
Ljekarnici su se brinuli i za životinje. Nick za konja priprema losion za mišiće od octene kiseline i terpentina.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 12:53   #758
Epizoda (broj): 3.

Ljekarnica ulazi u razdoblje novih izuma i zakona, a narkotici su bili slobodno dostupni svagdje u zemlji tijekom cijelog viktorijanskog doba. Arsen je bio čest otrov, sveprisutan u viktorijanskom domu - od tapeta, preko svijeća i tkanina, do slatkiša. Užasnut nizom slučajeva trovanja, parlament je 1868. godine izglasao Zakon o lijekovima. Prvi put je postalo nezakonito da netko tko nije registriran može prodavati otrove, a ljekarnici su morali položiti ispit da bi mogli poslovati. Prije toga zakona, opijum je ubio više dojenčadi nego glad. Bio je sastojak i dječje hrane i lijekova - mnoga su djeca umrla od predoziranja. Znanstvenik Mike Bullivant pretvara cink u cinkov oksid, a Ruth od toga priprema kremu za kožu za klijente koji pate od akni.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 12:53   #759
Epizoda (broj): 4.

U posljednjoj epizodi serije Ruth, Nick i Tom Ljekarnicu Barber&Goodman vode do kraja viktorijanske ere. Sad više ne prodaju samo lijekove i ljekovite pripravke nego i cijelu paletu uzbudljivih proizvoda, od kojih mnogi ne bi bili čudni u suvremenim drogerijama.
Tom će se okušati u vađenju zuba (na lažnom zubalu), pod nadzorom umirovljenog zubara i povjesničara stomatologije profesora Stanleyja Gelbiera, pa eksperimentira s bušilicom na pedalu koja je najnovije dostignuće tehnike. Nick pravi prašak za zube od podanaka irisa, mirte, sapuna i krede. Ruth pravi kondome od ovčjih crijeva, popularan proizvod koji se prodavao ispod pulta, ali se tada koristio uglavnom kao zaštita protiv bolesti, a ne trudnoće.
Tisućama su se godina ljekovite biljke poput končare ili vrbe upotrebljavale za kontrolu bola, ali potkraj 19. stoljeća znanstvenici su otkrili da analgetička svojstva tih biljaka proizlaze iz kemikalije koja se zove salicilna kiselina. Pred kraj Viktorijine vladavine pojavljuje se srednja klasa koja je u ljekarni tražila više od lijekova. Htjeli su i luksuz. Ekipa zato prima poduku iz izrade parfema i kreira vlastiti miris, "Caricu Indije".
Kad je 1901. umrla kraljica Viktorija, ljekarna je već bila etablirana kao moćna i trajna institucija britanskih gradova.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 15:20   #760
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Epizoda (broj): 4.

Kad je 1901. umrla kraljica Viktorija, ljekarna je već bila etablirana kao moćna i trajna institucija britanskih gradova.
Gradova ali ne i sela?

To kanda gradovi su ušli u sela i pobrkali prirodnu apoteku.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.