Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 13:27   #881
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
A po čemu bi ti inače utvrdili visinu naknade? Treba ti potvrda o zadnje tri plaće ili potpisane isplatne liste.
Pa s obzirom da mi se plaća nije dugo mjenjala mogu li se izvući stare platne liste? Ili kod knjigovođe fingirati te potvrde? Mislim, jebiga, otkud mi potvrde ako plaću nisam primila...
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:22   #882
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom da mi se plaća nije dugo mjenjala mogu li se izvući stare platne liste? Ili kod knjigovođe fingirati te potvrde? Mislim, jebiga, otkud mi potvrde ako plaću nisam primila...
Eh, to nije problem HZZ-a. Ne može.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:26   #883
sjelo u erste banci u virovitičko-podravskoj županiji
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:45   #884
zagrebačka sesvete?
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:57   #885
Quote:
Jet Lee kaže: Pogledaj post

Zanimljivo mi je da se, čitajući postove, stječe dojam da nekima novci sjednu nekoliko dana prije nego što prođe nalog za isplatu.
Nesto listam tu po forumu da vidim za te ovrhe od FINA-e,i bas mi je ovo upalo u oko.
Netko tko je negdje u HZZ-u je vec jedan mjesec napisao da nemoguce da su naknade sjele kad nisu prosli nalozi za isplatu.
Danas mi se dogodila ista stvar.Znaci vidim da sam dobio sicu love,i zovem po redu,a medju ostalim i savjetnicu X puta,i tu mi ona takodjer potvrdi da ovaj mjesec dobijam samo dio,a drugi m,jesec ostatak,ali se iscudjava da je nemoguce da mi je taj "dio" vec sjeo jer jos nisu dobili naloge iz riznice i da joj nista ne pise da je isplaceno.
"Halo,gospodjo,rjesenje znaci nisam podigao,pa cemu bi isao zivkat i maltretirat ljude naokolo da mi se ne cini da sam premalo novaca dobio?Znaci,vjerujte mi,sjelo je"
Moguce je fakat da ovi iz te "riznice"(kako to oni svi nazivaju) stvarno puste lovu,a naknadno HZZ-u samo posalju naloge,ili nekim trecim putem.
Jel,ajmo rec,HZZ u 12 da nalog za isplatu,bas i ne vjerujem da u toj riznici netko ceka s prstom na "Enter" da pusti 100-200 tisuca naknada i one sjednu za par minuta.
sexy preserator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:35   #886
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Eh, to nije problem HZZ-a. Ne može.
Ta informacija je 100% provjerena ili samo pretpostavljaš?

Mislim, nisam ja kriva što firma propada i nemaju mi odakle isplatit novce, zato i dogovaram otkaz s njima... Sigurno ima još ljudi u ovakvoj situaciji, ne vjerujem da im se nije isplatila naknada samo zbog toga, ima li kakvo rješenje?
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:56   #887
Quote:
sexy preserator kaže: Pogledaj post
Anchica,gle,necu tvrdit da itko laze,sve je moguce,mozda i moja mama ima zelene usi,ali vjeruj mi da mi je savjetnica jutros tako rekla.
Znaci da su svi papiri ispunjeni,ali da nisu nikom jos pusteni do danas ujutro,i da ce nam novci vjerojatno biti danas oko podne ili popodne(ili mozda jos kasnije ako neka banka tako odluci) na racunima.
Sad,da li ces ti vjerovat meni,sa godinu dana javljanja ovdje na temi,ajde,nije bas godina,al je nekih 7-8 mjeseci ili nekom tko se dostekao jucer,to je vec tvoja stvar.
Quote:
sexy preserator kaže: Pogledaj post
....
Netko tko je negdje u HZZ-u je vec jedan mjesec napisao da nemoguce da su naknade sjele kad nisu prosli nalozi za isplatu.
Danas mi se dogodila ista stvar.Znaci vidim da sam dobio sicu love,i zovem po redu,a medju ostalim i savjetnicu X puta,i tu mi ona takodjer potvrdi da ovaj mjesec dobijam samo dio,a drugi m,jesec ostatak,ali se iscudjava da je nemoguce da mi je taj "dio" vec sjeo jer jos nisu dobili naloge iz riznice i da joj nista ne pise da je isplaceno.
"Halo,gospodjo,rjesenje znaci nisam podigao,pa cemu bi isao zivkat i maltretirat ljude naokolo da mi se ne cini da sam premalo novaca dobio?Znaci,vjerujte mi,sjelo je"
Moguce je fakat da ovi iz te "riznice"(kako to oni svi nazivaju) stvarno puste lovu,a naknadno HZZ-u samo posalju naloge,ili nekim trecim putem.

Jel,ajmo rec,HZZ u 12 da nalog za isplatu,bas i ne vjerujem da u toj riznici netko ceka s prstom na "Enter" da pusti 100-200 tisuca naknada i one sjednu za par minuta.
nisi li upravo ti mene optužio u 12. mjesecu da lažem da sam dobila novac par dana ranije nego vi ostali ? čak je došlo do toga da sam stavila sliku s mog tekućeg računa da se uvjeriš da mi je sjelo s državnog proračuna, i naravno i tada sam bila lažov.

a sada kad si ti dobio novac ranije od nekih i provjerio telefonski da ti teta u hzz-u tvrdi da nije još isplata, mi tebi nek vjerujemo , kako licemjerno.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:07   #888
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Ta informacija je 100% provjerena ili samo pretpostavljaš?

Mislim, nisam ja kriva što firma propada i nemaju mi odakle isplatit novce, zato i dogovaram otkaz s njima... Sigurno ima još ljudi u ovakvoj situaciji, ne vjerujem da im se nije isplatila naknada samo zbog toga, ima li kakvo rješenje?
Ti si pitala, ja sam ti odgovorila. Budući je tvoj post pun nepoštivanja prema mojem odgovoru jer ti se ne sviđa, ne želim dalje elaborirati. Pitaj na HZZ-u onda ili ti možda netko tu objasni kako smuljati .

P.S. Na Zavodu će ti reći: gospođo trebali ste to prijaviti inspekciji.

Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
nisi li upravo ti mene optužio u 12. mjesecu da lažem da sam dobila novac par dana ranije nego vi ostali ? čak je došlo do toga da sam stavila sliku s mog tekućeg računa da se uvjeriš da mi je sjelo s državnog proračuna, i naravno i tada sam bila lažov.

a sada kad si ti dobio novac ranije od nekih i provjerio telefonski da ti teta u hzz-u tvrdi da nije još isplata, mi tebi nek vjerujemo , kako licemjerno.
Meni je i prošli i ovaj mjesec uplata sjela 4. u mjesecu. I lijepo je na ovoj temi napisano da je pod tim datumom bilo u cijeloj mojoj županiji. A što tko drugi misli zašto je to tako (pogotovo oni koji imaju blokirane račune i koji izvode razne vratolomije sa istima), boli me ona stvar koju nemam. Ne sekirati se Sanelich.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:34   #889
Angry

Quote:
sexy preserator kaže: Pogledaj post
Nesto listam tu po forumu da vidim za te ovrhe od FINA-e,i bas mi je ovo upalo u oko.
Netko tko je negdje u HZZ-u je vec jedan mjesec napisao da nemoguce da su naknade sjele kad nisu prosli nalozi za isplatu.
Danas mi se dogodila ista stvar.Znaci vidim da sam dobio sicu love,i zovem po redu,a medju ostalim i savjetnicu X puta,i tu mi ona takodjer potvrdi da ovaj mjesec dobijam samo dio,a drugi m,jesec ostatak,ali se iscudjava da je nemoguce da mi je taj "dio" vec sjeo jer jos nisu dobili naloge iz riznice i da joj nista ne pise da je isplaceno.
"Halo,gospodjo,rjesenje znaci nisam podigao,pa cemu bi isao zivkat i maltretirat ljude naokolo da mi se ne cini da sam premalo novaca dobio?Znaci,vjerujte mi,sjelo je"
Moguce je fakat da ovi iz te "riznice"(kako to oni svi nazivaju) stvarno puste lovu,a naknadno HZZ-u samo posalju naloge,ili nekim trecim putem.
Jel,ajmo rec,HZZ u 12 da nalog za isplatu,bas i ne vjerujem da u toj riznici netko ceka s prstom na "Enter" da pusti 100-200 tisuca naknada i one sjednu za par minuta.

Danas mi je popodne sjela lova na Zabi (HZZ Zadar), i to umanjena oko 350 kn u odnosu na protekllih 6 mjeseci. Vidim da pišeš u postu da su ti isplatili samo dio naknade, kako je to moguće, ni ja nisam dobio nikakvo rješenje a valjda bi trebao? Što je sa preostalim djelom, dali su nam opet smanjili naknadu nekakvom mudrom odlukom vladajuće kaste? Niš mi više nije jasno u ovoj ludoj državi ....https://www.forum.hr/images/smilies/mad1.gif
dražen_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 07:30   #890
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Eh, to nije problem HZZ-a. Ne može.
dobro ti je odgovorila
provjereno je
treba za zadnja tri puna mjeseca
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:13   #891
Quote:
sasa00 kaže: Pogledaj post
dobro ti je odgovorila
provjereno je
treba za zadnja tri puna mjeseca

ali ako se nemoze utvrditi iznos place onda se obracunava po minimalnoj.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:58   #892
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ti si pitala, ja sam ti odgovorila. Budući je tvoj post pun nepoštivanja prema mojem odgovoru jer ti se ne sviđa, ne želim dalje elaborirati. Pitaj na HZZ-u onda ili ti možda netko tu objasni kako smuljati .

P.S. Na Zavodu će ti reći: gospođo trebali ste to prijaviti inspekciji.
Ti imaš kakvih problema? If anything, tvoj odgovor je pun nepoštivanja prema meni jer nisi iznjela ni jednu informaciju, a da si je prethodno potkrijepila provjerenim infomacijama, već lupaš, i to s iznimno nadmenim i bezobraznim stavom. Da ne spominjem kako ti je čitanje s razumijevanjem očito stran pojam.

Ne, ne tražim način kako "smuljati" državu, već pomoć oko problema. Ja sam svoj staž pošteno odradila, to što nisam bila plaćena za isti nije razlog da me odbiju, mora postojati solucija. Ako ju nemaš, nemoj se javljati. Soljenje pameti nisam tražila.

P.S. Firmu sam prijavila inspektoratu.
Kurcem. Nisu. Mrdnuli.

__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:05   #893
Quote:
eragon kaže: Pogledaj post
ali ako se nemoze utvrditi iznos place onda se obracunava po minimalnoj.
OK, to me zanimalo. Hvala puno.

@Sasa00, zanimalo me mogu li uopce primati naknadu ako nemam potvrde o zadnje tri plaće, dakle ne, nije mi dobro odgovorila.
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 07:58   #894
dali možda netko zna kada će ići ispata onima tko ima otvoren poseban račun mimo ovrha
ti još nisu dobii
pa ako imate informaciju?
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 10:53   #895
Quote:
dražen_m kaže: Pogledaj post
Danas mi je popodne sjela lova na Zabi (HZZ Zadar), i to umanjena oko 350 kn u odnosu na protekllih 6 mjeseci. Vidim da pišeš u postu da su ti isplatili samo dio naknade, kako je to moguće, ni ja nisam dobio nikakvo rješenje a valjda bi trebao? Što je sa preostalim djelom, dali su nam opet smanjili naknadu nekakvom mudrom odlukom vladajuće kaste? Niš mi više nije jasno u ovoj ludoj državi ....https://www.forum.hr/images/smilies/mad1.gif
Gle,meni ti je dodijeljena jos jedna nekakva "produljena"# naknada od 30 dana po minimalcu od 1125kn cini mi se,ali isplatili su mi samo dio znaci od potpisa(ajmo rec od 20.1 do 31.1.),a ostatak od 1.2 do 20.2.(znaci okruglih 30 dana sve skupa) ce mi isplatit sa isplatom u trecem mjesecu.
Tako su bar meni objasnili.

E,al probaj ti vidjet da ti na rjesenju ne pise da npr.nemas pravo na naknadu odtog i tog datuma xy mjeseca do nekog datuma u sredini 1.mjeseca jer onda ne dobijas punu naknadu za 30 dana nego ajmo rec do 17.1. ili dokle ti vec pise na rjesenju,kuzis sta mislim?
Znaci ak ti je naknada banalno receno 30kn mjesecno i imas poravo samo do 17.1.2011,znaci dobit ces samo 17kn,a ne punih 30.
Ali ak si pri kraju s tom naknadom,probaj pitat savjetnicu na burzi,da nemas slucajno i ti pravo na tu produljenu naknadu,mozda cak i par mjeseci(ili ne znam koji su tocno uvjeti za to)
sexy preserator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 21:03   #896
Stalna socijalna pomoc

dobila sam rijesenje prosli mjesec da su mi odobrili stalnu socijalnu pomoc posto sam trenutno sama sa dvoje djece,pa me zanima dali neko zna kojeg u mjesecu oni uplacuju novce.



Unaprijed hvala!!!
Danijelica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 07:36   #897
Quote:
Danijelica... kaže: Pogledaj post
dobila sam rijesenje prosli mjesec da su mi odobrili stalnu socijalnu pomoc posto sam trenutno sama sa dvoje djece,pa me zanima dali neko zna kojeg u mjesecu oni uplacuju novce.



Unaprijed hvala!!!

Nažalost, ne znam. I da netko tko prati thread zna, već bi ti odgovorio. Ono što mogu je da ti savjetujem obrati se tijelu koje je donijelo rješenje i provjeri s njima u čemu je problem i ima li ga uopće.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:11   #898
pozdrav,

evo nam opet onih dana u mjesecu...
samo bih zamolio da netko posta ovdje kad sazna kad treba bit
uplata za zagreb ovaj mjesec...

hvala
frenki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:52   #899
danas počinje isplata čakovec i okolica
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:52   #900
Quote:
sasa00 kaže: Pogledaj post
danas počinje isplata čakovec i okolica
Ja bila na bankomatu oko 10h, nije još bilo ništa, inače je uvijek 4-og, pa se nadam da bude.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.