Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2024., 12:03   #9961
Poljska nije 'vani' o kojem se govori. Oni, kao i mi, moraju (ili imaju potrebu) za napraviti potez više.

Al odi do Italije, Francuske, Španjolske... tu je donedavno opći standard bio nepoćišćeni apartman bez posteljine.
wasx is offline  
Old 13.03.2024., 12:27   #9962
da. talijani su uzas blagi.
cega sam se sve nagledao kod njih po hotelima...
sto se tice perilice i ostaloga definirano je kategorizacijom. ko oce 4* mora zadovoljavati to, a AFAIK perilica je u tome. dal su tablete nemam pojma. ja cu ih i dalje stavljati. komada kolko dana ostaju gosti + jes jednom toliko rezervno. mislim da je sasvim ok da imaju 2 tablete po danu.
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Old 13.03.2024., 13:16   #9963
Ne, nisu ni perilica sudja ni perilica robe uvjeti za kategorizaciju (nisu ni za 5*). Imam 4*, punokrvni apartman (ne studio apartman) i nemam ni sudjericu ni vesmasinu ni pecnicu. Nikom ne fali, kuhinja jedva da se koristi, eventualno za skuhat kavu i pojest neki dorucak na brzinu. Ni vesmasina ne fali, nitko nikad nije pitao za nju - eventualno pitaju ako ima u blizini neki self-service laundry i ful mi je zao da se nitko jos nije sjetio to otvoriti u centru grada jer bi bas dobro doslo.
Lei is offline  
Old 13.03.2024., 13:26   #9964
Onda se ispričavam za netocan navod. Bio sam uvjeren da su je zato starci stavili u ap. U svakom slucaju ja je imam i mislim da mi je to plus. Kod mene dosta gosti kuhaju pa onda dobro da imaju i to.
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Old 13.03.2024., 18:00   #9965
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Poljska nije 'vani' o kojem se govori. Oni, kao i mi, moraju (ili imaju potrebu) za napraviti potez više.

Al odi do Italije, Francuske, Španjolske... tu je donedavno opći standard bio nepoćišćeni apartman bez posteljine.

Bivala sam po svim tim državama. U Rimu nas je domaćin samoinicijativno pustio ujutro u 9 sati u sobu jer nije imao nikoga prije nas. U Bariju smo isto imali na raspolaganju perilicu sa svim sredstvima i bar 20 dodatnih ručnika. U Bergamu također sve potrebne sitnice, samo je na pultu stajalo vino na kojemu je bila cijena od 20€ čini mi se pa njega nismo dirali. Stvarno je svugdje danas standard dosta visok ili samo dobro biram
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 13.03.2024., 18:48   #9966
@royal blue pogledaj koju stranicu od nekog kampa, oni imaju cjenike za svaku sitnicu: oćeš pranje- toliko zi košta, oćeš psa dovest, vlastitu kupaonicu, za sve živo imaju cjenik.
Aciha is online now  
Old 13.03.2024., 19:04   #9967
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Stvarno je svugdje danas standard dosta visok ili samo dobro biram
Moguće No općenito standard svakako raste, slike na internetu moraju biti lijepe da bi se prodavalo. Naravno da ima i bolje opremljenih, pogotovo ako se ide kod manjih privatnika i preko Aira ... on sam kroz setup lagano sugerira što bi trebalo imat pa polako 'trenira' iznajmljivače.
Od 'zapadnjaka' mi se čini da su nam u prosjeku najbliži Austrijanci, tu nisam naletio na spartanski apartman već desetljeće u ovim 80-100€+ apartmanima.

Ali kod ovih navedenih Ita/Spa/Fra je standard uređenja definitivno niži nego kod naših cijenovno paralelnih smještaja.
A i dokumente pitaju u nekih 50% slučaja
wasx is offline  
Old 14.03.2024., 00:06   #9968
Quote:
Aciha kaže: Pogledaj post
@royal blue pogledaj koju stranicu od nekog kampa, oni imaju cjenike za svaku sitnicu: oćeš pranje- toliko zi košta, oćeš psa dovest, vlastitu kupaonicu, za sve živo imaju cjenik.
Bas cu pogledati. Naletim nekad na oglase gdje je perilica + susilica 10 €. Mislim da bi moje goste srce strefilo.

Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Moguće No općenito standard svakako raste...
Da, moguce. sve ovisi o cjenovnom rangu. Mislim da je 80-100 € danas sto je bilo 60 € prije 10 godina, samo se za tu cijenu ocekuje jako puno vise, a kad uracunas inflaciju, jos si u minusu.
Mene ovi godine jedino nijemci izluduju. Oni bi sve zivo za sto manje para. I ja bih rado placu od 2024. + inflacijski dodatak od 2000 €, i cijenu u trgovinama, nabavi, i gradevinskih radova od 2017. Ali jbg, ne ide. Njih to ne zanima. Glavna im je vrijednost za novac, a po mogucnosti da je sve mukte.

I sto sam primjetila, obozavaju mi dati pasivno-agresivno do znanja da im je preskupo. Drugi za istu cijenu vole komentirati da kako je jeftino i da su lani tipa bili 14 dana u xy, da je smjestaj bio papreno skup, a da od vjetra nisu 13 dana mogli sjediti na balkonu.
Ne znam sto bih ovim prvima rekla osim da nadu bolji posao, a ovi drugi si s komentiranjem cine medvjedu uslugu.

Zato poljaci bukiraju i ne pitaju za cijene. how the turntables.

Sto se tice putovanja, sve je to sreca. Ja sam u Pragu dosla greskom u 14 umjesto u 15 h i morala sam cekati taj 1h (pozdrav svim cesima na mom parkingu u 7 ujutro). U svicarskoj se rani check in pod must naplacivao. U njemackoj su me bez problema pustili u 9 ujutro. Nema pravila.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Old 14.03.2024., 13:58   #9969
jbg, to su Nijemci, jako škrt narod. pa njih je Angela Merkel poticala da više troše, da se pare vrte, jer imaju ogromne pare na štednji koje stoje
ne znam je li se netko sjeća kakvi su Poljaci prije bili, iako nije to bilo baš tako davno, bili su najgori gosti koliko su se ciganili. al jbg, njima je ekonomija strahovito narasla u zadnjih deset godina, oni su sad ko begovi. baš totalni zaokret.
Aciha is online now  
Old 14.03.2024., 14:12   #9970
Quote:
Aciha kaže: Pogledaj post
jbg, to su Nijemci, jako škrt narod. pa njih je Angela Merkel poticala da više troše, da se pare vrte, jer imaju ogromne pare na štednji koje stoje
ne znam je li se netko sjeća kakvi su Poljaci prije bili, iako nije to bilo baš tako davno, bili su najgori gosti koliko su se ciganili. al jbg, njima je ekonomija strahovito narasla u zadnjih deset godina, oni su sad ko begovi. baš totalni zaokret.
Sad su Slovaci jedni od najbogatijih, imali smo ih što voze Teslu, razne Arteone...
Također, Nijemci mi se svađaju za 50€ više manje na 14 dana boravak koji ukupno dođe 3000€ uz to da im dajem mukte sve, znači plaćam im izleta 2 brodom, dajem u korištenje suncobrane, ručnike, perilicu suđa, posuđa, grill, svaka soba ima svoju klimu, još im platim i parkirne karte, tablete za suđe i posuđe, šampone i sve ostalo...
Izgleda da ih je stislo i više ne štampaju pare kao prije....
Martar is offline  
Old 14.03.2024., 19:54   #9971
Quote:
Aciha kaže: Pogledaj post
jbg, to su Nijemci, jako škrt narod. pa njih je Angela Merkel poticala da više troše, da se pare vrte, jer imaju ogromne pare na štednji koje stoje
ne znam je li se netko sjeća kakvi su Poljaci prije bili, iako nije to bilo baš tako davno, bili su najgori gosti koliko su se ciganili. al jbg, njima je ekonomija strahovito narasla u zadnjih deset godina, oni su sad ko begovi. baš totalni zaokret.
Točno.Meni je Poljak izguglao jer imam besplatan za goste wi-fi, koliko košta kod nas 1KW i došao mi jamrati kako je 5€ na dan previše za klimu a klima se derala ko jarac.Kad sam provjerio bila je narihtana na 16C a vani je bilo 32C.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 15.03.2024., 11:21   #9972
Tema je dosegla limit od 10.000 postova te se zatvara

Nastavak je ovdje
Lei is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.